как да накарам бебка да спре да си лапа ръчичката ???

  • 956
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 422
 newsm78

проблемът е ,че си я лапа не само когато ми показва ,че е гладна , ,,а почна по -често, не иска биберон ,
и не знам с какво друго да я залъгвам, че да избегнем това като по нататъчен навик .

# 1
  • София
  • Мнения: 3 826
Като се роди Ани също си лапаше ръчичката и до към 2 - я 3 - я месец въобще не искаше биберон. Аз бях доста настоятелна за биберона, защото се притеснявах да не си деформира пръстчетата и към края на 3 - я месец започна да смуче биберон. Сега има нужда от него само докато заспи и след това го изплюва. През деня въобще не се сеща за него Grinning.

# 2
  • Мнения: 1 187
моето дете си лапаше ръчичката, когато му никнеха зъбките ( а при нас беше след седмия месец), давай му биберона и му говори че не трябва да си лапа пръсчетата, смешно е, но те почват да разбират с времето, не се притеснявай, деформация се получава ако е нон стоп ръката в устата

# 3
  • Мнения: 2 960
ами биберон.....ако не иска се опитваш да отклоняваш вниманието с игри и маймунджулъци....последователно и настоятелно....само това е спасението-да си упорит и да не се отказваш по сто пъти на ден да дърпаш ръчичката и да казваш "не"...да насочваш детето към занимания ,който го поглъщат и забравя да лапа ръчичката си.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И моята дъщеря си лапаше ръчичките,но беше само някакъв период и сама спря  Peace

# 5
  • Мнения: 1 155
Това е просто период, който отминава, така че не се притеснявай. Дъщеря ми си лапаше ръчичката когато започнаха да й растат зъбките. После започна да си смуче пръста и после самичка спря. Така, че споко..... Peace

# 6
  • Мнения: 11 004
От 3 до 6 месец дъщеря ми си лапаше ръцете и всичко, което попадаше в тях. След това сама спря и вече не се върна към старите си навици. Биберон не е ползвала, никога не е искала.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
ами биберон.....ако не иска се опитваш да отклоняваш вниманието с игри и маймунджулъци....последователно и настоятелно....само това е спасението-да си упорит и да не се отказваш по сто пъти на ден да дърпаш ръчичката и да казваш "не"...да насочваш детето към занимания ,който го поглъщат и забравя да лапа ръчичката си.


 Peace

# 8
  • Мнения: 728
Бебето ти започва да расте и да си опознава ръчичките, за това ги лапа.. след 2-3 седмици ще почне да хваща играчки за по няколко секунди ще ги задържа и след това ще ги изпуска. А после когато се научи и тях ще почне да лапа. Няма какво да направиш, всички бебета минават рез това.

# 9
  • София
  • Мнения: 672
Почна да си лапа ръчичката настойчиво на 3 месеца. И аз като теб я вадех и пъхах биберон. После почнаха зъбките и сега му я давам да си я лапа да си чеша венците, но не и да я смуче  Naughty Но Red_Sonya е права - по това време си намират ръчичките и е неизбежно Simple Smile После ще почне да хваща и каквото хване него ще мята в устата  Hug Да видите Руси как си навира в устата един мечок колкото него голям  Mr. Green Чакам всеки момент и краката да си сложи в устичката, че това ми е много сладко Simple Smile

# 10
  • Мнения: 1 428
Моята дъщеря също си лапа ръчичките дори когато биберона и е в устата.Като я видя и ги махам

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Не е нужно да я караш да спре да прави нещо, което е присъщо за възраста и. Току що е разбрала, че има ръка и тя става за лапане, това е супер интересно. После ще лапа играчки, след това ще бъде всяко нещо, което се озове в ръката и. Нормални са тези неща и отминават с времето.

Иначе единствения начин да изкараш ръката от устата е залъгалката. Просто както са ти писали по-нагоре махаш ръката и слагаш биберона. С времето ще свикне с него.

# 12
  • Мнения: 4 447
Не е нужно да я караш да спре да прави нещо, което е присъщо за възраста и. Току що е разбрала, че има ръка и тя става за лапане, това е супер интересно. После ще лапа играчки, след това ще бъде всяко нещо, което се озове в ръката и. Нормални са тези неща и отминават с времето.

Иначе единствения начин да изкараш ръката от устата е залъгалката. Просто както са ти писали по-нагоре махаш ръката и слагаш биберона. С времето ще свикне с него.

С първото съм съгласна, но с второто не съвсем.

При нас лапането на ръчичката отмина само.
Няма никакъв смисъл да я "караш" да не си лапа ръчичките.

Дай й да държи някаква залъгалка.
Бибата не е чак толкова необходима,
особено, ако детето е на кърма.

Общи условия

Активация на акаунт