Лекарят отказа да ме прегледа

  • 1 368
  • 21
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 798
Здравейте, мами.
След като се наревах едно хубаво сутринта, сега все още имам нужда да споделя с някого какво ми се случи.
Първо да се похваля, че отскоро съм бременна с второ бебче. И така - миналата седмица си записах час за преглед за днес. И днес отивам, подавм на сестрата направлението и виждам изуменият й  поглед. След това ми се обяснява, че аз е трябвало по телефона не просто да си запиша час, а да кажа, че съм бременна, защото това е "друго нещо". Оттам почва едно мънкане от страна на лекаря, че всъщност не е сигурен дали иска да ме прегледа, защото касата му плащала много малко пари за прегледи на бременни.... и щял да си помисли. Ясно, че чакаше пари, ама пари така не се искат! Аз му обясних, че съм наясно, че има проблеми в здравната система, но не е нужно да си го изкарва на мен, както аз нямам никакви планове да си споделям моите проблеми в работата. Аз всеки месец си плащам едни застраховки и за това очаквам нормално отношение. Аз пари имам да си платя и ако пожелая ще го направя, но не желая да ме кара да се чувствам виновна за каквото и да било. След това ме попита дали някой вече ме е преглеждал. Казах: не, нали затова съм тук. И последва реплика от рода: ох-о, тя не е сигурна, че е бременна пък вече такова направление си взела! И това е лекарят, който ми проследи първата бременност! В крайна сметка се разбра, че от това няма да излезе пълноценна комуникация през следващите 9 месеца, но в обидата си не успях да кажа нищо повече от това, че е адски непрофесионално.
Имах нужда да споделя, пък ако ви се коментира - ще ми е интересно.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 430
Здравейте, мами.
След като се наревах едно хубаво сутринта, сега все още имам нужда да споделя с някого какво ми се случи.
Първо да се похваля, че отскоро съм бременна с второ бебче. И така - миналата седмица си записах час за преглед за днес. И днес отивам, подавм на сестрата направлението и виждам изуменият й  поглед. След това ми се обяснява, че аз е трябвало по телефона не просто да си запиша час, а да кажа, че съм бременна, защото това е "друго нещо". Оттам почва едно мънкане от страна на лекаря, че всъщност не е сигурен дали иска да ме прегледа, защото касата му плащала много малко пари за прегледи на бременни.... и щял да си помисли. Ясно, че чакаше пари, ама пари така не се искат! Аз му обясних, че съм наясно, че има проблеми в здравната система, но не е нужно да си го изкарва на мен, както аз нямам никакви планове да си споделям моите проблеми в работата. Аз всеки месец си плащам едни застраховки и за това очаквам нормално отношение. Аз пари имам да си платя и ако пожелая ще го направя, но не желая да ме кара да се чувствам виновна за каквото и да било. След това ме попита дали някой вече ме е преглеждал. Казах: не, нали затова съм тук. И последва реплика от рода: ох-о, тя не е сигурна, че е бременна пък вече такова направление си взела! И това е лекарят, който ми проследи първата бременност! В крайна сметка се разбра, че от това няма да излезе пълноценна комуникация през следващите 9 месеца, но в обидата си не успях да кажа нищо повече от това, че е адски непрофесионално.
Имах нужда да споделя, пък ако ви се коментира - ще ми е интересно.
съжалявам!Знам,че е гадно така да се отнасят.Затова медицината не е просто професия,а призвание.Аз също напоследък забелязвам малко грубичко отношение към пациентите!То вяро,че лекарите са се изнервили от проблеми с касата,ама защо на нас да си го изкарват!Ние все пак сме отишли там от нужда,а не за светско парти!Много ти съчувствам миличка,ама си го пропусни покрай ушите и с усмивка на уста,на ум благослови и неги и всичките му #2gunfire

# 2
  • Мнения: 1 187
жалко да прочета такива неща, но и аз трябваше да търпя подобно отношение след като детето ми бе в инфекциозно 7 дни и не дойде педиатър да го погледне, на края трябваше да го грабна и да го заведа на частен кабинет, а когато беше с 40 градуса, сестрите отидоха да си спят в другата стая и ми отговориха, че в краен случай ще викнат лекар. Радвай се на бременността си и не им обръщай много внимание. Късмет

# 3
  • Мнения: 2 309
Довери се на друг лекар Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 17 592
Непременно се оплачи от този лекар в Касата. И впиши в оплакването си искане Касата да прекрати отношенията си с него. Щом той не желае да обслужва клиентите на касата, да си работи само извън нея.

# 5
  • Мнения: 3 634
Радвай се, че си разбрала какъв е още с първото посещение.  Hug

# 6
  • Мнения: 2 829
Радвай се, че си разбрала какъв е още с първото посещение.  Hug

 Peace Peace Peace



просто нямам думи какви лекари се навъдиха, ooooh! ooooh!
то бива печалбарство ,ама .........

Късмет и лека бременност и прекрасно бебче   bouquet  bouquet  bouquet Hug Hug

# 7
  • Мнения: 4 335
Нямам думи,такива лекари има #2gunfire #2gunfireУспех и лека бременност Hug

# 8
  • Мнения: 136
Ама , че работа!!!!!!!!!Като не иска да работи по здравна каса , да не се регистрира  там. ooooh!Да разкарва бременна жена! #Crazy #Cussing out
Ако ми падне на мене , да бяга далече!
Нито стотинка на такива изнудвачи!
Съжалявам за лошия тон , но побеснях!

# 9
  • Мнения: 132
Непременно се оплачи от този лекар в Касата. И впиши в оплакването си искане Касата да прекрати отношенията си с него. Щом той не желае да обслужва клиентите на касата, да си работи само извън нея.
Аз съм на същото мнение.Защо тогава плащаме осигуровки #Cussing out

# 10
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз бях в абсолютно същата ситуация като теб!

Първо личната ми лекарка /бивша вече именно заради този случай/ ми отказа направление, защото и бил изчерпан лимита и да отида пак в началото на следащия месец /въпреки, че отидох именно в началото на месеца/. Отивам след месец, а тя пак ми отказва, защото след като съм решила да раждам детето не ми трябвало спешно направлението! Ако съм искала да правя аборт щяла да ми даде направление- това бил спешният случай!

След луд скандал накрая получавам заветното направление и изненадата ми вече е пълна, защото гинеколожката отказва да ме приеме, поради причините, изброени от теб. Имала час по ЗК за след две седмици, когато щях да бъда в началото на 4-ия месец! Но това не и попречи да започне да си пробутва нейният платен екип за раждането ми!

Теглих им една майна на цялото здравеопазване и си проследих цялата бременност и родих в частна клиника.

# 11
  • София
  • Мнения: 44 216
Егати и лекарите, направо нямам думи.....
По-добре наистина, че още от начало си го разбрала що за стока е...пиши му най-добре и името и тук и в черния списък и се оплачи ако ти се занимава....
Дано бързо си намериш свястен лекар да те следи Wink

# 12
  • Мнения: 1 008
Да, някои лекари са преди всичко бизнесмени... Sad

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Аман от лекари и здравна система !  #Cussing out
Не се ядосвай,просто ги наплюй. #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 14
  • Мнения: 1 844
ехх ама просто съм бясна!как може такова отношение,в кой век живеем,какви хора сме?не мога да си обясня такова поведение-жената,щастлива,бременна,отива на пръв преглед и да срещне такова отношение! ooooh!
мен ако питаш,пусни наистина една жалба-може и да няма ефект,но поне опитай и си упражни правото на гражданин и на данъколатец в тая държава.
наистина го смени този лекар,опа,бизнесмен,и не му стъпвай в кабинета.
освен това няма да е нелоялно,а ще е полезно,да споделиш във форума кака се казва и от кой град е,за да не се подлъжат и други жени.
успех!

# 15
  • София
  • Мнения: 1 235
Безобразие!  #Cussing out
Смени доктора, явно от първата бременност до сега приоритетите му са се променили.

Пожелавам ти лека бременност, лесно и безпроблемно раждане и живо и здраво бебче.  Grinning

# 16
  • Мнения: 4 183
Аз бях в същото положение. Само, че лекарят беше следил 2-те ми бремености и сега с 3-та исках да е пак той. Знам, че касата плаща много малко, а апаратурата му е много добра и скъпа. Също така съм много доволна от него и ме е страх да експериментирам с друг след 2  пъти секцио. Така, че му предложих да си плащам прегледите, но да използваме правото ми да си правя изследвания чрез здравната каса.
Всъщност, когато му се обадих, той каза, че не е сигурен дали тази година ще работи със здравната каса, заради разправиите и малкото пари. Но накрая се съгласи.
След като ме записа чрез здравната каса не ми е взел никакви пари. Просто си тръгнах по етапния ред. Ще си плащам само видеозоните по мое желание. Останалото е безплатно.
Както беше при предишните бремености.

Лека бременост! Дано попаднеш на добър лекар.

# 17
  • Мнения: 317
За съжаление има и такива лекари! Според мен наистина е редно да подадеш оплакване от този лекар, защото е време хората да се научат, че не може всеки да си прави каквото поиска. Той е назначен там и е сключил договор с НЗОК за да обслужва пациентите. Като не му изнаса нека премине към изцяло частна практика. Ако е голям професионалист ще си има пациенти и ще изкарва добри пари. Ама нали е на държавна работа - гледа, ако може да се направи на интересен и да скатае от работата и задълженията си! Twisted Evil

# 18
  • Мнения: 80
Е как е възможна такава наглост  newsm78 !Пусни го моля ти се тоя в черния списък!Егати меркантилния тип!

# 19
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
До сега /да чукна на дърво/ не съм попадала на некоректни лекари. Явно имам луд късмет!
Но, ако попадна в положението на авторката на темата, няма да се поколебая да подам жалба срещу този лекар. Като не му се работи с Касата, да не работи!
Егати долния начин да си искат пари!

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Радвай се, че си разбрала какъв е още с първото посещение.  Hug
точно така  Peace

# 21
  • Мнения: 101
Реших и аз да изкажа едно мненийце,,, ама то въобще струва ли си да си хабиме думите за тия некадърници,, кои идиот им е дал призванието ЛЕКАР незнам!!! За жалост много такива се навъдиха,,,с кеф да ги гръмнеш.

На авторката мога само да кажа да не се отчайва и да мисли само позитивно!!!! Мога да ти препоръчам моята гинеколожка,,казва се д-р Геловска,работи със ЗК и е невероятен човек и специалист. Кабинета й се намира на ул. Позитано 10 ет.4 - Медицински център Лора.
В началото на бремеността си имах подобни проблеми, та знам какво е!!!
Успех и ти пожелавам безпроблемна бременност и едно здраво и хубаво бебче за финал!!!!!!!!

Общи условия

Активация на акаунт