ДАВАЙТЕ АКЪЛ ЗА РАЖДАНЕТО

  • 2 122
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Jungle, не се шашкай. На този въпрос мисля и лекар не може да ти отговори. При всекиго протича различно. Като дойде момента ти ще разбереш.
Мен с паднала тапа и 1 см бяха категорични, лекарите и акушерките, че няма раждане. Аз обаче настоявах че раждам Wink Отидох 9ам в болницата и ме пратиха в Assesment unit, не ми повярваха. В 6рм си гушках бебата вече. А пък персонала шашнат казаха от много време не са имали раждане в този unit. Ами като не слушат родилката какво им вика, а по книги карат така ще имат изненади Wink
Спокойно, не се шашкай и всичко ще е наред.  Hug

# 16
  • Мнения: 768
Много правилно си решила да раждаш  без епидурална, аз сьжалявам че пьрвия пьт родих с упойка. 
И ачк втория пьт научих как е правилно да се ражда. Когато зачестят контракциите по време на раждането болката е много силна(чак преставаш да мислиш и не си на себе си) и тогава  вьпреки всичко по време на всяка контракция се напьвай много силно, болката намалява и по-бьрзо получаваш разкритие и детето слиза по-бьрзо надолу. Помни го това колкото и да те боли и се опитай да го направиш, не си губи времето и не тьрпи напразно дьлго време да те боли. Мен ме боля ужасно вьпреки упойката пьрвия пьт
Нямаше кой да ми каже и си седях безучастно 21 часа след изтичане на водите и чак тогава се сетиха да ми кажат. Общоприета практика е на 10 см разкритие да ти кажат да се напьваш, сега от опит знам че това не е правилно. По-добре почни по отрано.
Втория пьт имаше дежурна опитна акушерка която ме просвети и родих за 2 часа след изтичането на водите.

# 17
  • Italia
  • Мнения: 4 492
J u n g l e_4е,най_важното е да запазиШ самообладание ( те и моми4етата по_горе са написали,да не ги повтарям Wink) Вярно е ,4е при всеки е строго индивидуално: някой с 1,2,3 см разкритие са си карали няколко месеца.Други,като мен постъпват да раждат, преносвайки с 8 дена ( преди това си из4истих къЩата и измих ваната та белким тръгна да раждам ама нъцки) ,с контракции и без никакво разкритие и после за няколко 4аса наваксах : приеха ме в болницата към 1,30 рм и в 7,19 беба излетя като тапа  Wink. Така ,4е споко , оЩе малко и Ще се появи малката принцеса и Ще забравиШ за вси4ките си страхове и паники  Heart Eyes

# 18
  • UK
  • Мнения: 1 334
аз също мисля като Ружа, че трябва да напъваш здраво с всяка контракция. при мен запушалката падна на термина,контракциите почнаха веднага през около 10 минути като ме болеше само ниско долу гърба. ама беше през ноща и ми се спеше та си внуших че това са само предупредителни болки.не.че спах де,ама все чаках да стане по-болезнено.след около 8 часа ме болеше много и имах чувството,че ще родя всеки момент.добре че отидохме веднага в болницата,където ми казаха пълно разкритие и няма време за упойка Twisted Evilвикам ми добре тогава,дай да приключваме по-бързо  бях много изпълнителна,със всяка контракция здрави напъни и след половин час беба се роди. мисълта ми е,че понякога и първо раждане може да протече бързо-мен ме бяха предупредили,че е нормално да е дълго и продължително и аз за това и си седях в нас и ако искаш упойка или просто да си по-спокойна иди по-раничко в болницата,не като мен Simple Smileа иначе мен не са ме преглеждали за разкритие преди това,акушерката каза,че ако пренося тогава.

# 19
  • Мнения: 734
Хонда, и аз така искам като футболна топка да излезе бебето;)) Аз сега съм смела за раждане без епидурална, но като насвият болките, ще видим;))

Ружа, благодаря за ценните съвети, дадох на майка ми да прочете мненията, за да ми напомня какво сте писали като тръгна да се напъвам;))

Маймунка, и аз мисля да ходя по рано в болницата, че в къщи вече е пълна лудница, отвсякъде звънят приятели и съседи да питат какво става!

Макдирок, тук 6 часа родилни мъки се смятат за много кратък период особено ако става въпрос за 1во раждане. Мен ме подготвят психически че щяло да продължи между 18 и 20 часа но при всеки е индивидуално, така че няма гаранция.

Мери моя случай е обратен на твоя;) аз от 7 мия месец убеждавам лекарския екип че раждам и никой не ми вярва;) Така е като не е минал човек по този път и не знае;)

Снежи благодаря за инфото. Решихме да запазим клетки за всеки случай. дано не се налага на никого да ги използва!

Последна редакция: пт, 27 май 2005, 23:49 от Jungle

Общи условия

Активация на акаунт