Разпределена ли е "домашната работа "във вкъщи

  • 5 202
  • 124
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 877
В нашето семейство е разпределена : мъжът ми пазарува,хвърля боклука,къпе децата,готви,понякога пуска прахосмукачка (ремонти и поправки са изцяло негово задължение).Аз : извеждам децата навън,храня ги,обличам ги,гушкам ги (и мъжа ми също),понякога готвя... Ами това е.. Wink

# 31
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Никога не сме делили всичко на аршин, както се случи, обикновено голямото чистене е в събота, тогава той чисти банята, а аз спалнята и кухнята, после пода го минава той, но това е така от много време, просто за чистенето в събота нещата стоят по този начин.
Иначе през седмицата обикновено вечер той мие чиниите, готвя предимно аз, но и на него му е кеф, перялня и гладене съм аз, защото той ходо на работа, а аз не. Това е!

# 32
  • София
  • Мнения: 1 529
Не мога да се оплача от съпруга много е работлив. Има какво да се желае от децата,ама се връщат изморени и изнервени от работа.

# 33
  • Мнения: 6 996
Строго разпределена не бих казала.
Освен прането - негова задача, аз се плаша от пералнята, много ми е сложна Crazy
Помага ми при готвенето, при чистенето, и двамата пазаруваме.
Понякога го моля той да свърши нещо изцяло, ако съм много уморена.
Нямам проблеми с него в това отношение, златен си ми е, добре го е оттренирала свеки.
Даже той ми се дразни понякога, че "не съм добра домакиня".
А, да, дете нямаме.
Като се появи, предполагам, че ще е основно моя грижа, но ще пробвам да му харижа по-голямата част домакинство, надявам се да се поддаде Mr. Green

# 34
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 848
не сме правили разделение на труда. само прахосмукачката не си я давам Mr. Green

# 35
  • Мнения: 2 388
Аз върша всичко, с изключение на тупане на килими и изхвърляне на боклук ( все на него се пада честта). Simple Smile
.ДЖЕЙН. споделям вижданията ти по въпроса. Peace

# 36
  • София
  • Мнения: 175
Тогава аз за какво ще съм му.Да му крася къщата ли!
................Не харесвам мъжете-п..тки!

 #Shocked
Извинявай, но ти наистина ли смяташ, че жената е само да чисти, готви и гледа деца....за това си има домашни помощни.
Радвам се, че ти си стоиш по цял ден в къщи и имаш време да си въртиш домакинството, но не всички жени са така.....и е много грубо да наричаш помагащите мъже п**тки.
Приятно ли ще ти е ако аз нарека твоя мъж х**, като се има в предвид, че поведение като неговото би било унищаващо личното ми достойнство.
Аз помоща я приемам за нещо прекрасно...както и масажа.
Освн мъже п*и имало и жени такива бре! Joy
Повече от необходимото ....

# 37
  • Мнения: 2 309
Домашната помощница чисти основно един път в седмицата. Обикновено майка ми, която гледа детето готви един път на два дена за нас и почти всеки ден за малката, често глади и простира. Дотук добре. Оттам нататък всяка вечер като си прибера бърша навсякъде с мопа и бърша прах. Задълженията, които са комбинирани са : слагане на масата, правене на салата, пускане на миална, къпане на детето. Нещо, което правя само аз е да пусна пералня. Не се доверявам на мъж ми, защото така и не запомни програмите или пуска цветното на висока температура, въобще все нещо ще обърка. Много го бива в зачукване на пирончета, правене на шпакловка, закачане на картини, лампи и пр. Там аз не се бъркам, защото дори и само да помагам, винаги се контузвам. Подреждане на гардероби, чистене на тоалетна са си мои задължения. Според моментното настроение някой от двамата полива цветята или мие терасите с маркуча. Винаги и само той прави скара, че аз не искам да се умирисвам. Понякога през уикенда готвя. От близо половин година нямам муза и желание и се случва не по-често от 3-4 пъти в месеца. Сигурно и друго има, но не се сещам сега. Помагаме си взаимно излиза.

# 38
  • Мнения: 750
Няма никакво значение кой какво прави у дома като се прибере.
Ама никакво.
Важното е да го прави от сърце.
Когато тръгне да го прави по задължение или защото партньора му го натяква....то тогава 'каруцата отишла в рЯката'! Mr. Green
Щото когато дойдат дървата не аз ги редя и цепя а мъжа ми. Mr. Green
Но когато има засукана гозба у дома то тя ще е от мен.И се радвам да видя доволното лице на мъжо.
Както искам и да благодаря на майка му за доброто възпитание.
Винаги ми благодари когато направя нещо у дома.
Не считам нито едно от нещата които върша като задължение.
Всичко правя с любов.
Ето....преди малко пак сготвих....и какво,паднаха ми ръцете ли! Crazy
Ми не....ама когато биг фемили седна снощи на масата и си облиза пръстите от кралските скариди които приготвих.....удоволствието беше изцяло мое! bowuu
А и Иван Звездев е добър помощник в кухнята.... Whistling
Аз съм добра в готвенето,мъж ми е добър в правенето на пари
Всяка жаба си знае реда на квакане! Joy

# 39
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Смятам да си спестя унижението да падам до твоето ниво поставяйки епитети на този и онзи тип категории мъже и жени, така както го правиш ти......това което писах беше просто забележка да си подбираш думите...но явно не си го разбрала... newsm78
Никъде не съм писала че мъжът ми се занимава с домакинската работа в къщи....а само това, че винаги когато е необходимо помага....и никога не се е притеснявал от това.
И аз си готвя,чистя,пера и т.н....и на мен ръцете не са ми паднали (да те успокоя)  Mr. Green...
всъщност не съм длъжна да давам никому обяснение, защо нещата при нас са така....но домакинските задължение спокойно могат да си изпълняват от двамата...това допълнително сплотява едно семейство.
Какво по хубаво от това в един уикенд, докато жената сготви мъжът да гледа децата, да ги заведе на разходка...вместо това да се опъне на дивана и да гледа поредният мач....не виждам какво лошо има в това след работа един мъж да помогне да се подреди масата....след което да седнат всички да хапнат вкусно сготвена вечеря...
Откровенно казано .Джейн. точно ти едва ли можеш да вземеш адекватна страна...при условие, че дневният ти режим е олекотен и зает с хойкане по СПА центрове, козметични и фешън салони..... hahaha

Последна редакция: ср, 23 апр 2008, 15:42 от мама_на_фъстъче

# 40
  • Мнения: 3 929
Определено не е разпределена. Аз върша основно домакинската работа и гледам детето. Свекърва ми, разбира се, и тя върши основно домакинската работа, живеем у тях все пак. Мъжът ми много ми помага, когато свекърите са някъде на село или на почивка. Иначе почти нищо не пипа. Аз чистя, пера, гладя, готвя, гледам детето, пазарувам. Мъжът ми понякога извежда детето навън, понякога ми помага в готвенето, мие прозорците, прави ремонтите.
Честно казано, не се оплаквам. Но ми дотяга, когато след работа трябва да взема детето от ясла, след което да напазарувам. Прибирам се, започвам да готвя, пускам пералнята, прибирам прането от простора и простирам следващото пране, занимавам се с детето. Слагам масата, после я прибирам и мия чинии. Оправям леглото, мия детето, приспивам го и като заспи, приготвям багажа му за следващия ден. А в същото това време свекър ми гледа мач след мач, пръста си не помръдва, пуши цигара от цигара, а мъжът ми се прибира от работа да хапне и пак излиза за работа. Рахат, майка.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 4 969
В момента аз върша повечето домакинска работа.Така искам аз понеже той работи на доста дълги смени, а аз не работя.
Преди, когато работех той вършеш всичко, че и на работа ходеше, че и бельото ми на ръка переше  Mr. Green
Нямаме проблем  относно всекидневните задължения.Или ме отменя или ако не мога просто не я върша домакинската работа и хапваме нещо поръчано от някъде Peace

# 42
  • Мнения: 750
Смятам да си спестя унижението да падам до твоето ниво поставяйки епитети на този и онзи тип категории мъже и жени, така както го правиш ти......това което писах беше просто забележка да си подбираш думите...но явно не си го разбрала... newsm78
Никъде не съм писала че мъжът ми се занимава с домакинската работа в къщи....а само това, че винаги когато е необходимо помага....и никога не се е притеснявал от това.
И аз си готвя,чистя,пера и т.н....и на мен ръцете не са ми паднали (да те успокоя)  Mr. Green...
всъщност не съм длъжна да давам никому обяснение, защо нещата при нас са така....но домакинските задължение спокойно могат да си изпълняват от двамата...това допълнително сплотява едно семейство.
Какво по хубаво от това в един уикенд, докато жената сготви мъжът да гледа децата, да ги заведе на разходка...вместо това да се опъне на дивана и да гледа поредният мач....не виждам какво лошо има в това след работа един мъж да помогне да се подреди масата....след което да седнат всички да хапнат вкусно сготвена вечеря...
Откровенно казано .Джейн. точно ти едва ли можеш да вземеш адекватна страна...при условие, че дневният ти режим е олекотен и зает с хойкане по СПА центрове, козметични и фешън салони..... hahaha
Явно говорим за едно и също нещо,но на различни езици.
И това,че ходя по СПА и по козметици означава,че немога да взема адекватна страна по темата,така ли! ooooh!
Явно при нас двете разликата е,че в шетането и готвенето си аз не съм забравила за себеси! Wink
Мъжът ми мрази мач! smile3534
А!
Не си човекът който да ми казва кога да си подбирам думите!
Всъщност....такъв човек нЕма! Mr. Green

# 43
  • Мнения: 444
тази тема ми е болна....
живот и здраве скоро ще заживеем напълно самостоятелно с моят приятел, а не както сега в нас... с нашите и ми е притеснено как точно да го превъзпитам че да му идва отвътре желанието да ми помага.... аз не знаех че е такъв, но той излезе доста разглезен и според него цялата домакинска работа си е за жената, за сметка на това той пък докарвал парите.... ее дами... какво ме греят мене неговите пари при положение, че нашите ще ме издържат а и аз искам максимално да бъда независима финансово от него... все още не смее женени и материалното му положение колкото и да е добро не ме засяга, а и не искам, нито пък бюджета ни ще е общ още в началото...

тук става въпрос за това как някой майки и бащи си възпитават синчетата... и ги учат че едва ли не жената е слугиня... тук спокойно ми се иска да се изплюя и на баба му на моя приятел за ебати дъртите привички и разбирания, които тя се опитва да му вменява в 21 век.....

да ме извиняват много всички които не са съгласни с мен, обаче аз си мисля че домакинството се ползва и от двамата и не е справедливо единия да си клати краката и гледа ТВ, докато другия търка с парцала и пере, струва ми се че трябва да е ако не по равно то поне 30/70%- мъж/жена в домакинството...

# 44
Ох, това май много зависи от мъжа, от неговото възпитание, как е било в неговото семейство и от характера му и също от това как е научен от жена си в началото на съжителството им.
Моят мъж, пу да не го урочасам ми помага изключително много, да не кажа че няма женска работа, а има само мъжка, която аз или не умея или нямам сили, но за женската участва пълноправно - пуска пералня, простира, глади предимно той щото аз не обичам, готви, мие чинии, няма табу, но аз разбира се не прекалявам и се впускам да правя всичко, но той сам се сеща, че може да се уморя и се притичва, но и аз го щадя, може много да съм уморена, но видя ли че той също е уморен събирам сили за да го отменя и така - всичко е взаимно, но е научен първо да помага на майка си, и че срамна работа няма, уважава жените и после аз така си му постлах от начало, докато при мама е ужас - татко не знае къде са му чорапите, иска ги от мама, понякога го виждам като едно безпомощно малко дете, а майка ми издиша от умора, но е късно да го превъзпита - опитите и завършват със скандали, че тя е станала лоша, той я приема за даденост да му е като обслужващ персонал и аз за това толкова внимавах да не попадна на този тип мъже, но съм имала подобни гаджета, така че има и в сегашно време такива мъже, които не че не могат, а не искат, щото има кой.

Общи условия

Активация на акаунт