Априлски бебета

  • 15 471
  • 304
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 242
За кърменето-ние нали сме на шишенце,в смисъл че се цедя преди да и дам,просто са ми прекаленo вдлъбнати зърната и нищо не става колкото и пъти да сме пробвали Cry а със силиконови зърна  само се изнервя,та както и да е помпичката и даваме шишето след това давам горе долу около на 3 часа през нощта ми прави малко по-големи паузи по 3:30-4 часа в най-добрият случай 5 часа,но много ми е мъчно от друга страна защото тя се буди освирепяла,пък на мен ми трябват поне 10мин за да се изцедя и са едни мрънкания,ама докато имам кърма така ще се мъчим,защото по-добре така отколкото на ам.
Мислех днес за една друга схема,тъй като имам повече кърма от това което яде,да пазя това което ми е останало за следващото кърмене,според правилата за съхранение при стайна температура би трябвало да издържа 8 часа.все пак аз ще я съхранявам ссамо 3 и като се събуди да я давам нея( е малко по изстинала ще е ) и тогава да се изцедя за следващото хранене- какво мислите дали е удачно? иначе работата е същата поне 10 минутки се цедя,после поне 20 минутки папка,преди това сменяме пампито, после 10 мин. за оригването и след това се мъчим да заспим и това има няма си е цял час,а ако не ще хич да заспива и само мрънка,-идва при мен на спалнята и заспиваме от раз като се разбудя след това  я местя в креватчето си.
 Исках да ви питам още нещо,от два дена са и излезли пъпки по лицето(направо се е изринала),ама не от тези по една две червеникави дето само се местят ,а други повече  пак червени и незнам какво да и правя и от какво може да са,мислех си че може да са от претопляне  ,ама днес и вчера бяхме по малко облечени навън  -това за жената в мензис дали е вярно,уж не вярвах ма взех да се чудя вече? Давайте съвет,иначе е спокойна,не е като нещо да я мъчи.
 Ниночи ,Теди,Маги  честити бебенца-да са живи и здрави   bouquet

# 61
  • Мнения: 410
с храненето ние сме на 6,9,12,15,18,21,1,5, и 9 ч.сутринта.засега нямамме проблеми,а новите капки помагат(да чукна на дърво)-давам ги 2 пъти на ден.сега сме чипани,нахранени и спим.утре ще ходим на контролен да видим как наддаваме.ще пиша.лека вечер.

# 62
  • София
  • Мнения: 749
А през деня - спи по 5 часа без проблеми! Thinking newsm78

Ей, точно това ме е яд най-много! През деня спи като пън, нощно време "мрън-мрън". Даже викам на мъжа ми : това дете е родено за обратната страна на земята!
Иначе и Косьо много хълца, ама аз не му обръщам внимание, той също не показва това да го тормози.

Дидимора, смятам че няма проблем да съхраняваш кърма. Особено за толкова кратко време. Ще ви спести (и на теб, и на бебчо) доста нерви Simple Smile
Пъпчици на Косьо са му излезли само на брадичката (под устата). Мисля си, че и аз имам вина за тях обаче - след кърмене не му забърсвам лицето, а мляко все пак тече по време на хранене  Embarassed

# 63
Момичета, да ми споделите колко време след като ви падна корема по-надолу родихте?Чувала съм ,че това предвещава скорошното раждане, но при вас как беше? Hug

# 64
Оооооооох, още не можем да измислим името,а то не остана време. А така не ми се искаше да оставям този въпрос за болницата,след като родя...Но май така ще стане. Sad    Да взема да ви пусна една анкета  Joy
Помагайте моля ви Hug
Ето и предложенията: Андреа, Изабела, Соня, Симона, Сиана.
Благодаря на всички предварително....  bouquet

# 65
  • Мнения: 393
Хубави имена,но виж кое ще се връзва с бащиното име и фамилията-свидетели сме на достатъчно недомислени имена,някои меко казано-смешни.Аз лично -по един  глас за Андреа и Сиана и два за Симона Wink

 искрени съболезнования на мама ася Praynig Praynig PraynigМалката душичка вече  е добре и дано Бог бди над нея и семейството и!

# 66
  • София
  • Мнения: 289
За дупето аз също мажа с Бочко и на свивките  на краченцата и под мишниците  Peace

Didimora на Ради лицето същото е изринато цялото, днес сутринта като го видах направо се шашардисах и незнам от какво е?????? Дали мога да ги намажа с кремче, ама ме е страх да не му попадне в устата...........
А относно кърмата аз преди да ми спре напълно, когато имах в повече я оставях в хладилника и после малко я стоплях с гореща вода в едно канче и слагам вътре шишето и тя се стопля или в микровълновата и така са сутрешното хранене имах. Защото аз бях същата, той се буди освирепял от глад и на мен ми е нужно време да се изцедя и после докато сменим и памперса и то горкото се дереше от рев
 
Ох аз с тези колики и с това запичане вече незнам какво да правя  #Crazy По цял ден реве Ради, направо ми се къса душата, спи скамо навън. Взех му чай против колики на Хип, който помогна за запека ама той започна да повръща от него, пк и хич  не му харесва и вече незнам какво да правя ..............

# 67
  • София
  • Мнения: 62
nellymax,на мен ми харесват Андреа и Сиана,но първото ми харесва повече newsm10.

# 68
  • Мнения: 2 531
Добро утро! Понеже се похвалих че Ивка спи през ноща, то тая нощ се буди на всеки 2 часа! Явно унеса преди е бил от жълтеничката ! И сега смуче като за световно, почва явно и кризата на растежа! Та пак подхванах лактогонния чай!
 Мацки, сърби ме отдолу доста, дали не съм гъбясала? Незнам какво да правя, да звънна на доктора ли?

# 69
  • Popovo
  • Мнения: 571
nellymax, гласувам за Соня и Сиана.
И Гого е така, през деня спи по 3-4 часа непробудно, а нощем мрънка.
Много е сладък като се кокори и върти очички, разглежда с такъв интерес, прави една умна физиономиика все едно е някой професорче.
Аз замразявам изцедената кърма, докторката ни каза, че сега е най-хубава и хранителна.
Честито на родилите майчета   bouquet

# 70
  • Мнения: 70
Добро утро мамчета

Ние пак пробваме да се кърмим, но все заспиваме на гърдата. Яде 5 минути от гърда с почивки и постоянно трябва да си дърпам зърното за да я подсетя да суче. После се опитваме да се оригнем, заспива, слагам я в креватчето и след 10 минути отново е будна. Нещо не мога да свикна с това кърмене, като се събуди така пак ли да и давам. Иначе ние през нощта спинкаме, снощи се хранихме към 2ч. и после чак в 6.30ч се събуди сама. Коликите при нас са през деня главно и тогава не можем да спим.
Имам опасения че не се храни достатъчно от мен, поне досега с цеденето установих че нямам дастатъчно кърма за всяко хранене. Опитвам се и да дохранвам, но тя като заспи понякога трудно мога и биберон да и дам. През нощта след кратка дрямка от 15 мин. успях да и набутам биберона и успя да изсуче 30мл. и после заспа. Това че си спи спокойно дали означава със сигурност че бебето е нахранено?
Обаче от сутринта след като се кърмихме само 10 минути само заспиваме за около 10 минути и пак започваме да мрънкаме, вземам я на ръце, заспива пак и това се повтаря вече цял час и половина.

nellymax, аз съм за Сиана.

За крема за дупе, аз мазах няколко пъти с Бейби тан и засега съм доволна.

# 71
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Bibobibo за да я подканиш да суче не си дърпай зърното (болиии), а я потупай по бузката. И моята заспива дълбоко докато суче и като я сложа в леглото след 5-10мин пак се е ококорила гладна. Давам й пак да суче от същата гърда обаче, защото тогава млякото е от по-гъстото (т.нар.задно мляко). След дояждането вече си заспива добре или ако е будна поне не е гладна.


И пак ще кажа - това, което изцеждаш с помпата въобще не показва колко мляко има в гърдите. Бебето може да изсуква в пъти повече.  Peace Не се притеснявай. Затова и повечето майки тук те съветваме да спреш колкото е възможно по-скоро с изцеждането и да минете само на сучене.


Аз пък имам хиперлактация, добре че прочетох в библиотеката на Кърмаческия какво трябва да правя - значи трябва да съм сигурна, че бебето изсуква докрай гърдата. Там пише - до 2 часа от предишното кърмене, ако бебето е гладно да се дава от същата гърда, за да може да я изсуква добре. Затова и я кърмя, когато поиска. На следващото кърмене обаче гърдата, която е наред е просто една буца и детето не може да засуче, затова изцеждам към 40-50мл колкото да омекне. Стремя се да намаля изцеденото количество и засега май има малък ефект, но само за през деня.

я да ви питам, вашите бебчета почнаха ли да будуват повечко? Моята кокорка от няколко дни не заспива веднага след кърмене, ами се оглежда важно важно, върти се, иска да я вземаме на ръце и да я разнасяме из къщи. Вчера изгледа почти целите новини, сгушена в кака си и гък не каза.   smile3522

# 72
  • Мнения: 70
Благодаря ти Ясмина.
И нашата беба вече се кокори по-често. И имам чувството че постоянно си търси внимание. Преди заспиваше почти веднага след хранене, а сега понякога си се върти сама в креватчето по 15-20 мин. преди да заспи или пък започва да мрънка да я вземем на ръце.

# 73
  • Мнения: 165
добро утро
страшно много съжалявам за Ася .като знам колко много се радваше на всички вече родили мами. когато и написах ,че съм родила тя веднага ми отвърна с поздрави. сега докато пиша и очите са ми пълни със сълзи.................

с кърмнето не сме добре.и аз се цедя и му давам но през две хранения с ам имаме едно с кърма и то не винаги събирам по 90 грама.все още ни се лющат ръцете и краката .нямам никакъв апетит /сигурно и следродилната депресия влияе/ и ям насила /но не редовно /заради кърмата.

# 74
  • Мнения: 269
Bibobibo за да я подканиш да суче не си дърпай зърното (болиии), а я потупай по бузката. И моята заспива дълбоко докато суче и като я сложа в леглото след 5-10мин пак се е ококорила гладна. Давам й пак да суче от същата гърда обаче, защото тогава млякото е от по-гъстото (т.нар.задно мляко). След дояждането вече си заспива добре или ако е будна поне не е гладна.


И пак ще кажа - това, което изцеждаш с помпата въобще не показва колко мляко има в гърдите. Бебето може да изсуква в пъти повече.  Peace Не се притеснявай. Затова и повечето майки тук те съветваме да спреш колкото е възможно по-скоро с изцеждането и да минете само на сучене.


Аз пък имам хиперлактация, добре че прочетох в библиотеката на Кърмаческия какво трябва да правя - значи трябва да съм сигурна, че бебето изсуква докрай гърдата. Там пише - до 2 часа от предишното кърмене, ако бебето е гладно да се дава от същата гърда, за да може да я изсуква добре. Затова и я кърмя, когато поиска. На следващото кърмене обаче гърдата, която е наред е просто една буца и детето не може да засуче, затова изцеждам към 40-50мл колкото да омекне. Стремя се да намаля изцеденото количество и засега май има малък ефект, но само за през деня.

я да ви питам, вашите бебчета почнаха ли да будуват повечко? Моята кокорка от няколко дни не заспива веднага след кърмене, ами се оглежда важно важно, върти се, иска да я вземаме на ръце и да я разнасяме из къщи. Вчера изгледа почти целите новини, сгушена в кака си и гък не каза.   smile3522

И ние будуваме доста през деня от няколко дни.През нощта един ден добре, един ден зле.Тази нощ яде в 21 часа , после се гушкахме и приспивахме до 23 ч. и като заспа , та чак до 3 сутринта.

Ние се храним по 30-35 мин.Суче активно , много рядко ми се случва да заспи.Голям глад !!!








Общи условия

Активация на акаунт