гърнето

  • 2 295
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 332
Хахаха, Lio, опасна си!  Laughing

# 16
  • София
  • Мнения: 250
Потърси из темите, имаше преди много спорове по тази тема. В момента тенденцията е да не се бърза със слагането на гърне, така че хич не се притеснявай
На всяко дете когато му дойде времето. На запад сега се твърди, че ранното слагане на гърне, когато детето не е готово и не е наясно какво се случва по-късно води до регрес. Е, ние тука по български обикновено ги караме рано-рано да се учат на гърне, но по-добре се довери на инстинкта си...

# 17
  • София
  • Мнения: 1 546
А моят син целенасочено (соред мен) се стиска...когато е НА гърнето. Sick

# 18
  • Мнения: 712
Какво значи "закъснял"?
Не мисля, че е толкова фатално. Не, че имам кой знае колко опит, но поне майките около мен са започнали с опитите около тази възраст.
Моето дете още не може да свикне. Изпитва такъв панически ужас от гърнето, че дори и с дрехи не иска да седне. Няма да взема да го съсипя, само защото нечие дете е започнало на 8 месеца.
Мисля, че всяко дете само си показва кога е готово за нова стъпка напред. Ние можем само да му покажем възможността.

# 19
  • Мнения: 11 607
Съвет от мен! Памперса ме маха от раз - и през деня и през нощта! Така направих аз! През нощта и за следобеден сън слагаш мушамичка под чаршафа. Заедно ходехме до тоалетна - които от нас отидеше до тоалетна взимаше Йоан със себе си! Т.е. личният пример.  Имаме повече от 1 гърне и на едното е Йоан,на другото някоя играчка. Слагам на голяма плюшена играчка гащи и като кажа - хайде на гърне и ги слагам и двамата - и детето, и играчката. Във стая имаме по гърне,което стои на едно и също място и когато му се доходи - веднага го показва. Разбрах,че предпочита едното и с него сме почти навсякъде!
Признавам,че е имало и много приказки от моя страна,но е имало и шамарчета - гледа те в очите,ти му обесняваш и той пикае в гащите! Общо взето за около 1 месец и половина се научихме. Сега само като се е заиграл много се изпуска и то рядко,но за голямата нужда нямаме проблеми!
 
 Копирах си мнението от друга тема! Този месец правим 1г. и 10м.  Смятам,че лятото е най-подходящото време за приучаване на чистота! Успех! И пусни търсачката! Аз също съм молила за помощ!
 

# 20
Децата са различни-едни се научават бързо-други по-бавно,но ми е омръзнало да слушам и аз реплики-О Shocked,ама вие сте с памперс?.Миналото лято Мойта беше на 1 и 6 м-свалих и пам-па,за да не и се запарява дупето-е цяло лято-не се научи-което доказва теорията,че Тя е била малка за това.Моя приятелка със сина си направи същото-той се научи-но му трябваха 6 месеца.Когато малката стана на 2 в яслата ми казаха-изчакай да се стопли,така и направих.На 2г и 3м свалих памперса.Отне ми 1-2 седмици.До тогава Тя самата отказваше да седи на гърнето-да я бях връзвала,може би,или да я бях сложила от 1 месец,че да свиква и да не се дърпа ли?Е това не го рабирам?Имам приятелка,чието дете се научи на 1 и 8-9 месеца и приятелка,чието дете е на 2г и6м и още е с памп.

# 21
  • Мнения: 102
И аз така мисля.Моят го слагах на гърне от 10-я месец,но после изведнъж отказа да сяда,та досега.Още сме си с памперсите,защото само като види гърнето по4ва да пищи неистово Rolling Eyes.Мисля и аз направо да махна памперса,само 4акам да се затопли още малко.

И ние сме сега в 10 месец и мисля да 1 слагам сутрин на гърнето. Незнам дали обаче ще стои. Вие защо се отказахте?

# 22
  • Мнения: 2 332
Аз не бих бързала с поставянето на гърнето - мъничък е още, 10 месеца... Няма да разбере за какво иде реч, а може и да го намрази... Почакай, Gala79, не бързай!

# 23
  • Мнения: 1 629


И ние сме сега в 10 месец и мисля да 1 слагам сутрин на гърнето. Незнам дали обаче ще стои.   

Знам, че е индивидуална развитието на всяко бебе, но на 10 месеца си е точно бебе! Не говори български, не се храни само, не ходи/поне повечето/....Просто не разбирам откъде пък да се вземе тоз талант да пишка и ака под час или да прави знаци ли трябва? Thinking След като обслужваме бебето за всичките му останали нужди, не виждам логика тази да си я поеме само, ама аз само така си мисля, де...то всичко си е индивидуално, има бебета пасианси редят на тази възраст Grinning

# 24
  • Мнения: 2 839
Аз тия дни се притесниф за друго. Моите дечурлига нямам изобщо намерение да ги мъча засега, обаче като гледат другите дучурлига, че пикаят по храстите в градината и искат и те да клечат. А те дори не казват като се наакат, какво остава да ми кажат като им се допишка, само подражават. Бавачката ги събувала по 2 пъти, ама нищо, те само си клечат  Mr. Green
Та си мисля сега какво да им обяснявам, как да ги откажа от това клецане  newsm78
Идеи?  Praynig

# 25
  • Мнения: 8 769
Та си мисля сега какво да им обяснявам, как да ги откажа от това клецане  newsm78
Идеи?  Praynig
E за кво ти е да ги отказваш? Току виж им е дошъл акъля в гавата Mr. Green Laughing По-добре им обясни защо клечат така другите деца и т.н.... Wink

# 26
  • Мнения: 2 839
E за кво ти е да ги отказваш? Току виж им е дошъл акъля в гавата Mr. Green Laughing По-добре им обясни защо клечат така другите деца и т.н.... Wink
Ууу де да беше, ама не. Само като видят някой да кляка тогава се сещат, че имат пиш и естествено нямат  Naughty

# 27
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Бобчето откри що е туй гърне преди 2 седмици. Реших, че е време да го запозная с употребата ми: слагам го няколко пъти на ден за по няколко минути и ако свърши нещо свърши.
Не съм се засилила да махам паммперса хич, защото не мисля, че на тази възраст може да свикне да се стиска - слагам го само с цел добиване предства за какво служи.
Ей по този повод да се похвала: снощи след като вечеря, го повеждам към стаята му да го събличам за баня, по едно време спира и казва "аки", което ме подсеща, че може пък да го сложа за няколко минути преди да си лягне.
Поклеча той малко, поиграхме си междувременно и като го вдигнах беше акал  Mr. Green. най-вероятно е просто съвпадение, но много ме зарадва. После двамата отидохме да пуснем акито в голямата тоалетна да плува  Mr. Green

# 28
  • sofia
  • Мнения: 66
здравейти всички! не знам какво да ви кажа! по-скоро и аз имам нужда от съвет. моят син и на 1.4 месеца и от около два месеца ходи на ясли, където ги слагат на гърне. в къщи и аз съм го слагала но нямам особен успех. той е Водолей и е ужасно, ама ужасно своенравен. винаги трябва да стане каквото си е наумил. не иска да стои и това е!!! Crazyнаправо ме побърква понякога. и аз се отказах!
но сега в яслата постоянно мърморят че бил див и непослушен, акал прав, катерел се навсякъде и т.н. аз си го знам че е такъв. иначе е голям сладур и постоянно измисля нови лудории Twisted Evilно наистина трябва да намеря начин да го усмирявам и да слуша, да остане мирен поне за 5 минути докато се изпишка! какво да го правя? как да го накарам да стои на гърнето??????????? Thinking

# 29
  • Мнения: 1 214
Всяко дете се развива индивидуално.Ние лично се разделихме с памперсите на 1г.4м.точно преди година.Сега лятото е идеалният момент за приучване към чистота!И не трябва да се пропуска според мен.Успех!

Общи условия

Активация на акаунт