Великденски яйца дузина след дузина боядисва Дюканската дружина - 99 тема

  • 40 105
  • 941
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 14 008

Овесените трици не са овесени ядки!
Алкохолът е забранен!
Паравиновото олио е течен парафин!
Калории не се смятат!
Не се мерят порции!
Няма време за хранене!
Няма определен брой хранене, но да не е по-малко от 3!
Закуската е задължителна!
Не стоите гладни!
Диетичните продукти (за диабетици) не са за дюканки!
Триците се ядат и през трите фази!
Ядете, докато се заситите!
Какаото е непрепоръчително!
Рачешките рулца са еднакви навсякъде по света и са позволени, независимо от съдържанието!
Кашкавалът  - в 3 фаза!
Млякото Бор-Чвор 0.1  и Култура всички сме го видели , че има 3.6% растителна мазнина, не откривате топлата вода!



УДАРЕН ЕТАП: - ускоряване на метаболизма
Ядат се САМО белтъчини (протеини). Колкото по – чисти (с малко мазнини), толкова по – добре. Това са: меса(пилешко, говеждо, телешко - рибица и котлет, конско, заешко), риба (всякакви видове), морски дарове (миди, скариди, омари, ролца от раци) яйца, млечни (обезмаслени – кисело мляко 0.1%, прясно мляко 0.1% – до 250 гр, извара) постна шунка (мазнини м/у 2 и 4 %) .
Времетраенето на УДАРНИЯ ЕТАП: определя се от това, колко килограма има за сваляне - от 5 до 10 дни.

СМЕСЕН ЕТАП: - достигане на желано тегло
Редуват се: няколко дни на белтъчини (протеини)  със зеленчуци - ПЗ, с няколко дни само на белтъчини – П. Белтъчините са от списъка. Зеленчукът може да е всякакъв - краставици, марули, броколи, зелен фасул, домати, репички, брюкселско зелепраз лук, гъби, керевиз, карфиол, чушки, зеле, спанак, но трябва да се внимава с количеството въглехидрат в него. Морковите и цвеклото също са позволени, но не често и по малко.
Времетраене: ДО ДОСТИГАНЕ НА ЖЕЛАНОТО ТЕГЛО. Дните се определят по преценка: ако има повечко за сваляне, тогава дните се въртят 5/5 или 4/3. Ако има по – малко за сваляне: 2/8 или 3/7.


ТРЕТИ ЕТАП: - запазване на постигнатото тегло
По 10 дни за всяко свалено кило - всичко разрешено в ПЗ дни + 2 пъти седмично по:
1. 1 порция нишестени храни - макарони, кускус, булгур, качамак, жито (порцията е по 200гр); леща (150гр), ориз и картофи (по 125гр. в порция)
2. Плодове - по 1 порция дневно, без банани, грозде, череши.
3. 2 филии пълнозърнест хляб на ден
4. 40 гр. кашкавал.
5. 2 галавечери седмично - ядеш всичко, което поискаш, но само на едно ядене дневно (препоръчително е на вечеря).
6. Протеинов четвъртък - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.
Може и свинско НЕТЛЪСТО- печено, агнешко и всякаква шунка.

ТРЕТИ ОЛЕКОТЕН ЕТАП: - ЗА БРЕМЕННИ И КЪРМАЧКИ
Всичко разрешено в ПЗ дни + Трети етап + още 1 порция плодове + нормални кисели млека, но БЕЗ ПРОТЕИНОВ ЧЕТВЪРТЪК


ЧЕТВЪРТИ ЕТАП: - окончателна стабилизация
Включване на всички храни. По един ден седмично задължително само на чисти протеини. Трае цял живот.


Особено важни препоръки:
1. Трябва да се пие много вода. Минимум 1,5 – 2 литра на ден.
2. Желателно е да се приемат овесени трици (НЕ ЯДКИ) – по 3 с.л. на ден, по възможност до обяд. Могат да бъдат евентуално заменени с пшенични трици, но има опасност от подуване на корема.
3. Пектин е разрешен, но трябва да е част от количеството на триците.
4. Ленено семе също може, но като част от количеството трици за деня.
5. Няма ограничения в количествата на разрешените храни в Ударния и Смесения етап, освен тези, в които изрично е указано. Тук е мястото да се спомене едно важно правило „За да се отслабва, трябва да се яде”. Не се пропуска ядене. Задължителни са закуска, обяд вечеря, а ако се организирате да ядете през 4 часа е най–добре.

ДОБАВКИТЕ:

Оцет, мащерка, копър, лук, чесън, магданоз и всички подправки са не само позволени, но и препоръчителни.
Лимон може да се използва изтискан върху рибите и месата, но не и като лимонада.
Сол и горчица са разрешени, но в умерени количества. Могат да се заместят с безсолна ( и без захар) горчица и диетична сол.
Обикновения кетчуп не е разрешен, но има диетичен- без сол и захар, който можете да употребявате в ограничени количества.
Захарта заменете с подсладител, сорбитол - НЕ.
Парафиновото олио всъщност е течен парафин, намира се в аптеките. НЕ става за термична обработка! Има слабителен ефект при проблеми с WС го препоръчват!


ЗАБРАНЕНИ ПРОДУКТИ: ВСИЧКО, КОЕТО НЕ Е ПОСОЧЕНО, КАТО ПОЗВОЛЕНО Е ЗАБРАНЕНО

Олио и зехтин, захар, всичко тестяно, мюсли, мед, ядки

АЛКОХОЛЪТ Е ЗАБРАНЕН!!!

ОВЕСЕНИТЕ ТРИЦИ НЕ СА ОВЕСЕНИ ЯДКИ И ЯДКИТЕ НЕ ГИ ЗАМЕСТВАТ   може да ги намерите в  тези магазини

Всичко това много по-подробно е обяснено  ЕТО ТУК

Калкулатор на Дюкан
След като отворите сайта, трябва да натиснете бутона Votre poids d'avenir.
Следват 12 въпроса:
1.   Метрична система
2.   Сегашно тегло
3.   Желано тегло
4.   Максимално достигано тегло
5.   Минимално достигано тегло
6.   Най-продължително запазено тегло без особени усилия
7.   Прилагани режими: никакви; няколко; многобройни
8.   Ръст (см)
9.   Възраст
10.   Наследственост (съществува ли в семейството ви тенденция към напълняване): никаква; средна;силно изразена
11.   Костна система (обхванете лявата китка с палеца и показалеца на дясната ръка). Пръстите ви се: застъпват; докосват; не се докосват
12.   Пол
13.   Брой бременности: 0 - 7
След това натискате бутона Calculer и се появява цифрата на вашето бъдещо тегло.

                        Стари теми:

1 част ,   2 част ,   3 част , 4 част ,   5 част ,   6 част ,   7 част , 8 част ,   9 част , 10 част ,   11 част ,   12 част ,   13 част ,   14 част , 15 част , 16 част , 17 част , 18 част , 19 част , 20 част , 21 част , 22 част , 23 част , 24 част , 25 част , 26 част , 27 част ,   28 част , 29 част , 30 част , 31 част , 32 част ,   33 част , 34 част , 35 част ,   36 част , 37 част , 38 част , 39 част , 40 част , 41 част   , 42 част , 43 част , 44 част , 45 част , 46 част , 47 част , 48 част , 49 част , 50 част , 51 част , 52 част ,   53 част , 54 част , 55 част , 56 част , 57 част , 58 част , 59 част , 60 част , 61 част , 62 част , 63 част , 64 част , 65 част , 66 част , 67 част , 68 част , 69 част  , 70 част , 71 част , 72 част , 73 част , 74 част , 75 част , 76 част , 77 част , 78 част , 79 част , 80 част ,81 част , 82 част , 83 част , 84 част , 85 част86 част , 87 част , 88 част , 89 част , 90 част , 91 част , 92 част93 част94 част , 95 част ,   96 част , 97 част , 98 част


НИЕ СМЕ ТУК 



Нашите сбирки
Преди и сега

Рецептите от темата на DessiJ
Всеки може да допълни изпитани рецепти ,които отговарят на критериите на режима!


Сайтът с наши рецепти

Най-често задавани въпроси

Целта ни е:


Вместо бели зайчета

Да станем черни



Снимките са на Atrakcia   

Последна редакция: чт, 24 апр 2008, 17:53 от ЗлаВещица

# 1
  • Варна, а по празниците в Ямбол
  • Мнения: 5 022
Болна, ама Първа!!!! Mr. Green Mr. Green Mr. Green
ВЕщи - многоръка Шива!!!!  bouquet
И супер е заглавието, а снимките на Атракция са 6 точки  bouquet / и като те споменавам да кажа, че супер ме кефят аватарите ти!!!!/

# 2
# 3
  • Мнения: 279
Пу трета  bouquet
Вещи пак засади ни устройваш Hug, Страхотна си Hug
Вещи в червения списък може да добавиш и маслините, че от месец съм в темата и няколко пъти се дискутират вече   Twisted Evil

Последна редакция: чт, 24 апр 2008, 17:56 от tan4eto83

# 4
  • Мнения: 3 202
Мамс Много хубави цветенца имаш в лентичката  Flutter

Последна редакция: чт, 24 апр 2008, 18:02 от baci

# 5
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 438
Пууууууууу, на първа страничкаааааа!

Вещи   bouquet.

Благодаря, че и мен си добавила  Hug в табличката  newsm51

# 6
  • Мнения: 552
Иха и аз съм на първа страничка.
Мерси, Вещи , за страхотната великденска тема   bouquet
Атракция   bouquet

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 683
Вещи  Hug , ти си знаеш.

Тръгвам да си цапам яйцата, утре - снимки.

# 8
  • Мнения: 712
  bouquet smile3521 easter
Вещи , благодаря и аз току що видях табличката с моя реултат  bouquet

Последна редакция: чт, 24 апр 2008, 18:02 от bermudez

# 9
  • Мнения: 617
на първа страницаааа!вещи - отново браво!  bouquet

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 14 008
Вещи   bouquet.
Благодаря, че и мен си добавила  Hug
Ами явно съм те добавила отдавна, защото сега като те прочетох отидох да проверя дали съм го направила наистина или е лекичък намек  Joy  Joy  Joy

# 11
  • София
  • Мнения: 2 896
Дали ще успея да се класирам на първа страница с още половин кило надолу?!

# 12
  • София
  • Мнения: 1 775
Скок и аз.
Благодарности на Вещи и на Атракция newsm51.

# 13
  • Мнения: 279
Вещи като стана дума за корекции в таблицата и аз да изкажа благодарност, че си ме коригирала  Kiss за теб най-голямата целувка

# 14
  • Мнения: 4 678
Moмичета има въпрос:
Защо какаото е непрепоръчително Peace

Общи условия

Активация на акаунт