Отговори
# 30
  • Мнения: 230
"Е, ти пък какво толкова се впрягаш. Проблемът ти е, че много четеш!"
Това е върхът! Laughing
Иначе и нашият педиатър не пропусна да ни каже за сокчетата. А свекървата при условие, че кисне всичко във вода с часове "за да му се махнат нитратите" ми предложи да му купувам моркови и да му правя сок от тях, вместо да си давам парите за Хип.

# 31
  • Мнения: 327
До кога възнамеряваш да държиш детето само на тая кърма

# 32
  • Мнения: 236
Браво моето момиче, то само на тая кърма живее ли се! - реплика на свекър ми към малката, която след 5 минутни усилия се докопа до едно парче баница

# 33
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
 hahaha Joy Joy Joy

# 34
  • Мнения: 2 478
Миналото лято,когато детето е било на 3-4-5 месеца,свекър ми изцепва "дай му пъпеш с мед".Аз  Shocked Shocked Shocked
И той "е аз колко мед съм изял"
И аз "ами мен не ме интересува,бебо няма да яде мед поне до 2 год."
Тогава свекитата Shocked Shocked Shocked
После свекърва ми чела в някаква книжка за захранването и останала много възмутена аз колко съм закъсняла с въвеждането на храните.Ама на мен не смее да ми каже,защото съм  устата. Laughing

# 35
  • Мнения: 147
Реплики такива дал Господ Wink

Например:
Една лелка към бабата на дете, което още не е захранено:"Детето е на 6 месеца и е само на кърма  Shocked, че тя ще го порази така (майка му)"....
Моя позната, като разбра, че боб дадох едва на 1г. и 2-3 месеца каза: "Аз на моя му дадох още 6-тия месец"  Shocked
Пак към мен (няма да цитирам кой го е казал), когато бяхме на 9 месеца: "Минавайте вече на обща храна и вечер как така само на кърма, то не му стига на детето, как ще издържи цяла нощ"......

Сега за друго не се сещам, но може да пиша пак. Лек ден на всички!

# 36
  • Мнения: 2 837
Ето само няколко мнения:
Цитат
Сега,в тези жеги според мен е престъпление да не дадеш вода на детето,лично мнение,разбира се.
Все пак,ако чрез кърмата получаваше достатъчно вода,
едва ли щеше да изпива по около 100мл. на ден.
Съвсем скоро ще започна захранването,защото според мен 3 месечната възраст е най-подходяща.
Детето на една приятелка в момента е на 6 месеца
и яде кремвирши и кебапчета,съвсем сериозно. Wink
Цитат
Но мое лично мнение е,че дете на 6 месеца си е бая човек,
за да се храни само с мляко.
Независимо,че развитите държави ''еди какво си'' се правело ''еди как си''. Exclamation Wink
Цитат
В крайна смтетка ходя на консултация при нашата си докторка а не при световната здравна организация , все пак тя ни следи и когато съм притеснена за нещо на нея званя и следвам нейните препоръки толкова бебета са минали през нея - не мога да отглеждам детето си четейки интернет сайтове само и когото се наложи да званя на педито не е ли така? А кое толкова "вредно" няма да ми позволи да и давам сокове от сега нали?Но в крайна сметка всеки си преценява какво да прави аз и на майка ми не давам да ми се меша каквото съм решила това е!

# 37
  • Мнения: 498
Ами изглежда съм от "престъпничките" дето:
1. не дават вода, в тая жега... 100 гр. са мираж.
2. захранват след 6-тия месец, даже и без да ги знам къде са тия от СЗО.
3. не давам кренвирши и кебапчета и продължавам да мъча детето си на кърма.
4. смятам че даването на сокове не е вредно, но е неподходящо за малко бебе.

И така! И аз не давам да ми се мешат, пък.

# 38
  • Мнения: 3 718
Ами изглежда съм от "престъпничките" ...
Споко, тук всички сме за затвора по тая логика  Mr. Green
А пък тия уставните да си званат където си искат. То аз дето съм на 30 не ям кремвирши, за 6 месечно да не говорим.

# 39
  • Мнения: 336
"Ооо ама как само кърма! Аз на три месеца му дадох боб!"  ShockedЛелята на мъжа ми.

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 834
То и аз съм от престъпничките.Моята майка(обичам я безумно,но какво да направя като е друга генерация Mr. Green) все му говори на бебчо ,че и аз го мъча само  на тая   кърма и все ми вика :оф тези твойте форуми,ще умориш детето от глад.Затова качва по1200-1300гр на месец,ама хайде Peace.И все ми повтаря,а бе късно захранване  Naughty"аз на вас ,ако знаеш колко рано съм ви дала кисело мляко.от 7мес.и на кухня ви дадох(кърмена съм месец).Да ,ама сега ям 3 неща на кръст ,да не говорим,че съм имала няколко много упорити алергии и дихателни проблеми.Това за мен си е довод да се стремя към колкото се може по-дълго кърмене и по-късно захранване.

# 41
  • Мнения: 307
И аз си държа детето гладно Laughing,само на кърма сме засега и добре наддава бебка.
Свеки постоянно ми дава "за пример" как нейните деца не били кърмени и хапвали кисело мляко от новородени,а на 6 месеца вече се хранели от манджата с останалите вкъщи Shocked,надробена с хлябче GrinningИ бобче си хапвали,и ягодки,и прясно мляко,а пък аз сега нищо не съм давала.

# 42
  • Мнения: 2 829
Ето малко бисери:

Да, права си, голяма каша си забъркала - така става, като се подхлъзват по модите майките... Тази пък мода с късното, съответно ударно, захранване си е направо престъпна спрямо децата!

Последно, по отношение на захранването - поне това (по идея) може да бъде попитано и дистанционно... ако детето нямаше проблеми дори би било достатъчно... Твърде е голяма, за да започнеш отначало - захранването, за да се достигне до месото без проблеми, трае на практика 4 месеца, но пък на 6 детето си има физиологична необходимост от по- калорична храна - т.е., от месо... Нямам идея какво се прави в такъв случай - всъщност, в книжките пише, че въвеждането на  някои харни могат да бъдат отлагани поради специфични здравословни състояния - каквото има бебчето ти - и тогава се процедира според препоръките на лекуващия лекар... какъвто то на практика няма...


Към авторката: Към каквото и да е била реакцията, няма нищо общо с въвеждането на глутен.
Когато се забележи каквато и да било реакция към каквото и да било се спира въвеждането на нови храни (или козметика или каквото и да било) поне за седмица, докато отшуми напълно.  На бебе, което не е напълно здраво, не се дава / прилага нищо ново. Не случайно със захранването се почва (със сок) още от втория месец и се прави бавно и постепенно до годинка - годинка и половина -з а повечето храни, а за някои специални - до 3 години...

# 43
  • Мнения: 2 837
Ето малко бисери:

Да, права си, голяма каша си забъркала - така става, като се подхлъзват по модите майките... Тази пък мода с късното, съответно ударно, захранване си е направо престъпна спрямо децата!

Последно, по отношение на захранването - поне това (по идея) може да бъде попитано и дистанционно... ако детето нямаше проблеми дори би било достатъчно... Твърде е голяма, за да започнеш отначало - захранването, за да се достигне до месото без проблеми, трае на практика 4 месеца, но пък на 6 детето си има физиологична необходимост от по- калорична храна - т.е., от месо... Нямам идея какво се прави в такъв случай - всъщност, в книжките пише, че въвеждането на  някои харни могат да бъдат отлагани поради специфични здравословни състояния - каквото има бебчето ти - и тогава се процедира според препоръките на лекуващия лекар... какъвто то на практика няма...


Към авторката: Към каквото и да е била реакцията, няма нищо общо с въвеждането на глутен.
Когато се забележи каквато и да било реакция към каквото и да било се спира въвеждането на нови храни (или козметика или каквото и да било) поне за седмица, докато отшуми напълно.  На бебе, което не е напълно здраво, не се дава / прилага нищо ново. Не случайно със захранването се почва (със сок) още от втория месец и се прави бавно и постепенно до годинка - годинка и половина -з а повечето храни, а за някои специални - до 3 години...

#Crazy

# 44
  • Мнения: 3 718
Яна, от къде таз златна мина на бисери? Въпросната Кати АБВ преди време май пак беше осеяла не една тема с уникати. Ако не се лъжа нейна беше тезата, че гърдите са да тати и бебето няма място там  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт