Отговори
# 30
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Не съм била на РД, където да не са двамата родители на рожденика. И не помня да не сме били двамата на РД-тата на Констанца. Иначе на РД-та на приятели на Танти, обикновено аз я водя, не виждам смисъл да сме двамата, при положение, че аз просто придружавам. Случвало се е и мъж ми да я води, ако аз не мога, но общо взето на него му е скука с толкова женки на едно място.

Сега дочетох този дълъг първи пост. Дори и не съм чувала за нарочно направено женско парти за детски РД.

Последна редакция: вт, 29 апр 2008, 14:45 от Гита Ог

# 31
  • Мнения: 5 103
На рождения ден на дъщеря ми, бяхме с мъжът ми, иначе когато сме канени ходим само двете, мъжът ми не изгаря от желание да идва с нас.

# 32
  • Мнения: 9 990
Ами нормално е да се превърне в "женско парти" един такъв РД по много проста причина. Аз каня детето, не родителите му. Ако иска да го води и баба му.

Детските партита може да се превърнат в някакво подобие на женско парти, защото обикновено майките са придружители на децата, а татковците се досещат, че няма какво да правят сред много жени.
Семейното празнуване на детския рожден ден е друга работа.

Точно това е същината на нещата  Peace

Абсолютно.В градинката навремето бяхме само майки.Бащите са на работа.Обикновено се прави детски рожден ден и обикновено майката води детето на този рожден ден.Лично съм чувала репликите от бащите-ааа, ми аз кво да правя там-с майка си да ходи...Обикновено аз не ги и познавам мъжете на тез жени от градинката, с чиито деца обаче моето прекарва всеки ден и е поканило...Та  в тази връзка-много ясно, че децата ше отидат на празника с майките си.На колкото Рд съм присъствала е имало по 1-2 татковци заблудени, дето стоят навън и пушат и нервничат.Дори таткото на рожденика. Mr. GreenНа нито един РД мъжа ми не е изявил желание да присъства, даже се потриса от ужас, ако намекна да остане.Закарва ни-прибира ни.Толкоз.Ама да клекне в клуба с отбор кудкудякащи жени-не е за нервите на един средностатистически мъж.При това-непознати за него жени.За парфюми ли да си говори с тях? Crazy

Каспър-на Рд на собственото ти дете-много ясно, че и бащата ще дойде.Но не и на РД на всичките приятелчета на детето му, айде сега.После-по правило така се случва, че дефакто бащата на рожденика е единствения мъж.Еми-егати-не да изкукурига, ами и аз незнам...И съм сигурна, че бащата си преживява празника, просто мъжете не си падат по подобен род шумотевици.

# 33
  • Мнения: 185
Благодаря ви за споделените мнения, момичета! Flowers Bouquet
Добих някаква представа и съзрях някакъв смисъл. Просветление ме осени особено след коментара на Каспър. Определено помогнахте да видя и другите страни.
Присъствала съм на 2 такива рождени дни и едва ли ще са единствените.
Смисъл намерих в думите ви, но както казват някои от вас, различни са хората. Аз не бих лишила нашия татко от празненството за рождения ден на сина ни, нито бих поканила децата с по един придружител (майката, като най-обичайно 'заподозряна'). Ето ги и моите основания, които си важат за мен и семейството ми:
  • празненството е за децата и само за тях, дали до момента, когато могат да си го организират сами, го правим повече за тях и по-малко за нас, няма как да се разбере освен от усмивките. А когато могат сами, вероятно тогава ние с таткото ще се опитваме да се набутаме в картинката или ще имаме агент под прикритие в лицето на най-порастналия малък гост. Придружителите постепено ще отпаднат или старейшенския колективът ще е пренесен на друго място в намален състав, използвайки един повод да видим приятелите си във все по-забързаното ежедневие.
  • организираме двамата с таткото празненството, така че и той да може да е с нас. Дори ако в последствие се окаже само зад обектива, за да запечати усмивките и събитието.
  • поне до 4-5 годинки главното парти ще е в комапнията на поканени дечица с предружители. Порастнали без деца, се  приемат само по изключение, например гост от длеч, или приятелска двойка очакващи детенце. Иначе, Дали ще бъдат и майката и таткото или баба/дядо, оставям на тяхата преценка; Като двойка имаме приятелски и роднински семейства с деца, които освен да дойдат всички заедно, ще го направят и с желание, а и ние ще ги посрещнем с удоволствие. Ако някой от тях е възпрепятстван и един придружител ще е посрещнат с усмивка.
  • Когато поканя детенце, с чийто предружител съм се запознала на детската площадка, градина, кухня или споделяме някяква част от ежедневието си покрай децата или просто съседка с детенце, казвам 'каня ви' на празненството. В голяма част от случаите непознатия втори придружител (татко) няма да има желание да се изтипоса на партито, и съответно не би дошъл, но пък ако има чисто желание да се порадва бих му оставила и тази възможност, както да дойде, така и да присъства.
Искам да кажа още веднъж, благодаря, за мен причините за едно офицялно обявено женско парти за детски рожден станаха донякъде смислени. Бих сложила край на темата baloni от мен , проумях (нейсе) smile3537 това което не успявах, дотолкова че да го приема, но не и приложа. Весел ден на всички. Peace

Последна редакция: вт, 29 апр 2008, 20:59 от Фанита

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 145
Въпреки, че явно вече си схванала част от причините за "женските партита", да си кажа и аз.
Празнувам РД на дъщеря ми в клубове от 2 годишна възраст, днес става на 6. Никога не съм специфицирала кого каня, освен детето, но почти винаги то е придружавано от майка си или баба си. Освен разбира се най-близките ни хора. Мъжът ми естествено винаги присъства.
Последните 2 години сме посетили над 50 детски РД в клубове и винаги само аз съм придружавала дъщеря ми (все още обичам мъжа си достатъчно, за да му причиня подобно изтезание). Реално погледнато 90% от детските РД на които сме били (около 100) винаги болшинството са били жени (освен бащата на рожденника и някой и друг заблуден, или доведен на сила татко).
Определено финансовата страна не е водеща, поне при нас. Имаме толкова много поводи да се събираме с целите семейства на приятелите ни, че не намирам за проблем, когато това не става през цялото време.

# 35
  • Мнения: 22 865
Ами нормално е да се превърне в "женско парти" един такъв РД по много проста причина. Аз каня детето, не родителите му. Ако иска да го води и баба му.
Peace Подкрепям,само дето при нас винаги се получава празнуване със всичките ни семейни приятели,просто и двамата в двойката искат да поздравят Дани.Определено е трудно да ги събирам,защотот стават към 30-35 човека,а някои умишлено не каня,защото са с малки деца.Даже се сърдят.Освен тоеа мъжът ми не идва с мен на детски рождени дни на деца на познати,само на много близки дечица на семейните ни приятели.Ако и другите мъже мислят така,нормално е да се съберат само жени.

# 36
  • Мнения: 2 829
И аз мисля, че е нормално. Когато ходя на рожден ден на детенце обикновено бащата също присъства, но други татковци рядко има. Мъжа ми не обича да ходи на детски рождени дни и аз не го карам. На рождения ден на сина ми дойде. Когато каня гости също каня главно децата, нямам нищо против да дойдат и двамата родители, ако доведат и бабата няма да се разсърдя (тъкмо ще има кой да забавлява децата), но обикновено идват само майки. Именно майките са тези, които с нетърпение чакат детските рождени дни. Защото те познават и другите дечица, гледат ги как растат заедно с техните, и не на последно място-събираме се с други майки. Можем да си обсъдим проблемите, които ни вълнуват, понеже имаме деца на подобна възраст.

# 37
  • Мнения: 2 197
За първи път чувам такова нещо. Никога не съм била на детски рожден ден, където да са били само жени. Двата рождени дни на дъщеря ми сме празнували с приятели, всички от които са били двойки, с децата си или без тях. За мен празнуването на рожден ден в никакъв случай не е градинска седянка, където да се обсъждат проблеми, а е празненство, което се прави за здравето на детето. По същия начин празнуваме и нашите рождени дни.

# 38
  • Мнения: 2 438
В нашата компания така празнуваме РД на децата си, не знаех, че е модна тенденция.
Детски РД в клуб, предвижда се маса за придружителите, нашите майки винаги са на линия, родителите на другите дечица сами преценяват дали да останат.
Миналата година мъжа ми завел дъщерята на такова мероприятие, оказва се, че повечето деца са доведени от татковците си, и се заформила неформална мъжка сбирка на бира и картофки. Добре че РД е бил в ресторант с детски кът, а не в клуб.

# 39
  • Мнения: 5 468
Ами защото на рождения ден е канено детето, а не цялото му семейство. И обикновено го придружава майката. Не са канени цялата му фамилия, а само то, на РД на приятелчето си. За това мъжкото присъствие липсва.
Каня си аз 2-3 приятелки от градинките, когато съм била в майчинство с децата им на РД на моето дете. Татковците на гостите за кво са ми? Ако е за сгледа - да идват, ама за детския рожден ден в детски кът, например...  Tired

# 40
  • Мнения: 1 547
Нещо към авторката. Кратките мнения са по-лесни за четене. Порасна ми брада, докато прочета какво мислиш, и още не съм сигурна, че съм разбрала.
По темата: не каня непременно майки, но не каня бащи.
11-12 деца, 11-12 майки + още толкова бащи = сватба

Детето ми стана на 3 год. Аз не съм се омъжила, защото ми се повръща от подобни събирания.
Точно затова каня майки, но ако дойдат и бащи, не ги връщам. Пък и те идват да видят мен обикновено.

Не по-маловажна причина е, че няма толкова големи места (клубове напр.), които да съберат толкова хора.

Да не говорим, че 1000 лв за детски рожден ден не ми се дават. По-скоро ще се оженя  Mr. Green

# 41
  • София
  • Мнения: 17 592
Ха-ха, а какво се прави с момченцата? Те към коя порода спадат?  Joy

Идеята ми се струва... много меко казано тъпа.

Ясно, че малкото дете няма да дойде само. И какво, да не каня децата ма приятелите си ли? Логично - ако е канено само детето, ще го доведе този родител, който е по-близък на мен или на съпругът ми - според който го е поканил. Нерядко това е тъкмо татито...

Общи условия

Активация на акаунт