колко се изръсихте?

  • 7 496
  • 85
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 51
Запис и от мен!
И ние сега ще започваме ремонта на новото си жилище /75кв.м./. До тук сме купили плочките за банята и тоалетната  и гранитогреса за коридора и кухненскя бокс общо бяха към 45кв.м.за тези помещения. Не сме се изхвърляли за някакви супер лукс 1во качество плочки, защото жилището е ново на шпакловка и замаска и трябва скромния бюджет да ни стигне за всичко, а всеки ден излиза нещо ново за купуване. Взехме и  шкафа с мивката за банята, мивката за кухнята, душ и смесители за кухня и баня, както и 2та моноблока, аксесоарите за банята и тоалетната - всичко това ни излезе към 6000лв. Взели сме и уредите за кухнята - вградена фурна, котлони, хладилник, абсорбатор, миялна и пералня към 7000лв. излязоха и те. Мебелите ще ни ги прави един приятел и затова по евтино ще минем - по първи уговорки ще ни вземе за кухнята и спалнята с гардероб и нощни шкавчека към 3500лв. Остават толкова много неща като мебели, че не ми се мисли. А преди това докато стигна до мебелите не  знам и майсторите колко ще ни изтръскат, трябва де се местят тръби, кабели за ток, да се окабелява за СОТ, а и външни ролетни щори трябва да слагам, защото сме на от едната страна на кота 0.00 и не искат без тях СОТ да пуснат и т.н. преди да почнем банята и коридора има толкова много работа.... след това и паркета.... и осветителните тела... климатици... мале мале.... лошо ми става WhistlingИ май чак тогава ще мисля като мебели какво още остава да се купува Money та до тук какво взех какво не взех към 20 000лв. и края не се вижда..... ooooh!

# 76
  • Мнения: 8 242
Когато преди около 2 години и половина приключихме с ремонта на жилището (правихме го почти 1г) и се нанесохме, първоначално купихме само най-необходимите неща. Монтирахме кухнята и кухненските уреди: фурна, котлони, аспиратор, хладилник. Кухнята ни излезе около 1800лв, а останалите уреди май около 2000лв. Пералня и микровълнова си имахме. Купихме нов телевизор. Като мебели единственото ново нещо, което взехме беше спалнята. Ползвахме други наши по-стари мебели. Общо взето първоначалното обзавеждане не ни излезе скъпо. Важното беше, че можем да си живеем вече в собствено жилище и сами, пък ако ще да е много оскъдно мебелирино. След това с времето малко по-малко купувахме и други мебели и подменяхме старите - гардероб за коридора, нова секция. Още неща има за подмяна. Не е всичко накуп, но пък е по-малко натоварващо финансово и по-често се радваме на нещо ново. Сега ще трябва да преоборудваме детския ъгъл заради бебето.

# 77
  • На морето!
  • Мнения: 5 769
Диди, много интересна масичка се загатва на снимките  Heart Eyes

# 78
  • Мнения: 3 770
Райна, е ,това е масичката,макар че целта за публикуването на снимките беше теракота!  Laughing



# 79
  • Мнения: 141
Диди, много е уютна всекидневната ти. Излъчва голяма топлина

# 80
  • Мнения: 3 770
Диди, много е уютна всекидневната ти. Излъчва голяма топлина

Благодаря!  Simple Smile Миналото лято сменихме тапетите и пердетата - бяха в слонова кост и патинирано златно /по тапетите имаше златно , не по пердетата  Simple Smile / и усещането изобщо не беше уютно!По-скоро студено и стерилно!

# 81
# 82
  • Мнения: 1 671
Ами мъжът ми има пълната сметка от ремонта на апартамента - 29 800лв. Става въпрос за около 90 кв, правихме частични промени на ВиК и електрото, вкопахме кабелите за интернета и телевизията, сменихме дограмата, изправихме някоя и друга стена, навсякъде сме правили шпакловка на стени, замазка на под и т. н. В крайна сметка в момента имаме плочки в кухнята, антрето и толетната и банята, стаите са с ламинат. В тази цена е включена и кухнята, която струваше 7200лв, но е доста голяма. Също така влиза и гарнитурата в хола - 3000 лв. Електроуреди не сме купували, имахме си ги от преди това. В момента все още не сме направили обзавеждането за антрето (вграден гардероб и шкаф за обувки), за хола и за детската стая. За сметка на това в тази цена влизат осветителните тела, всички аксесоари за банята и тоалетната. Ползвали сме доста солидни отстъпки за материали и труд.

# 83
  • София
  • Мнения: 2 430
Кухнята ремонт изцяло.Кухненски модули на Явор цена 670лв+мивка 100лв+сглобяване на модула 90лв+лайсна за шкафовете 27лв около 3м+силикон=не мога вече да смятам Laughing абе грубо 1000лв ,но само основни неща

# 84
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Не знам  Rolling Eyes изобщо не съм правила сметка. Единствено преди да влезна в банката се кръстих и си казвах "Дано има все още пари"

# 85
  • Мнения: 8 242
Преди 5 години - около 20 000 лв за 100 кв. - от до - .. А детската е още гола  Rolling Eyes

Не съм възхитена от всичко но..
Когато може пак - повече..

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт