колко се изръсихте?

  • 7 504
  • 85
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 712
Диди69, доколкото аз разбрах при второто качество можело да се получи разнотоние като се наредят плочките , да има разлика в размера, ръба да не е толкова точно изрязан и да се налага по-голяма фуга и др.такива

Не само при второто качество го има. Ние като си взехме първо, пак така се получи. Бяхме предвидили едно нещо в банята, а после в движение променихме малко идеята. Така се наложи да купуваме допълнително 2 квадрата от едните плочки. Новите бяха по-светли и си личи много. Добре че са в един ъгъл, в който ще стои бойлер, така че няма да е много фатално. А имаше и доста криви плочи.

SZA, поздравления за спалнята! Много ми хареса идеята. Зеленото по принцип ми е любимо, но с кованото желязо е направо убийствено.

# 61
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Запис и на мен ми предстои цялостно обзавеждане.Ще следя с интерес

# 62
  • Мнения: 3 770
Диди69, доколкото аз разбрах при второто качество можело да се получи разнотоние като се наредят плочките , да има разлика в размера, ръба да не е толкова точно изрязан и да се налага по-голяма фуга и др.такива

При мен няма такова нещо - плочките са меланжирани , така че не бих забелязала , може би ако са едноцветни го има това!? С еднакви ръбове са и фугата ми е минимална - може пък да съм имала просто късмет.  Laughing

# 63
  • Мнения: 660
Едно обзавеждане може да стигне и до шестцифрена сума.Може и със 2000лв да се получи наистина стилен и уютен дом. С парите за плазмата на диди69 (5600лв) може да се купи половината обзавеждане за хол и спалня в по обикновен стил. Безкрайно е относително. Факт е обаче, че го няма онова еднотипно комунистическо обзавеждане, и най-евтините маси, столове, холни гарнитури са едни от други по-хубави. Второ к-во плочки стоят много добре, ако майстора ги е залепил както трябва и няма разминаване на фугите.

# 64
  • Мнения: 8 999
Изключвам ремонта и аксесоарите за баня и тоалетна.
Като се нанесохме, тъй като разполагаме с голям обем наследствени мебели /имам предвид качествени/, се наложи само диван и кухня да си купим - общо 5000 лева. Постепенно внедрявам нови придобивки - я някоя масичка, я шкафченце и парите се трупат, но поне не ги даваме наведнъж.
Остават два големи мебела - гардероб за нашата спалня и библиотека, но нито имаме финансова възможност в момента, нито имам концепция какво точно искам.
Все още нямаме лампи, щори/пердета, шкаф за обувки, огледала, маса за телевизора и куп още дребосъци, но аз вземам решенията си много бавно. Не съм по спонтанните покупки, особено като става дума за мебели.

# 65
  • Мнения: 395
Аз си мисля, че за нанасяне в ново жилище първоначално се наливат парички, но това е неизбежно. Правят се поне стени, подове, баня и кухня, а останалите неща си идват постепенно. С течение на годините се купуват доста неща и цялата стойност се увеличава значително.
А и това постепенно обзавеждане за мен е по-добър вариант, защото имам време да обмисля нещата и да си купя това, което наистина ми харесва и трябва.
Ако имахме възможност да си купим бамбуковия паркет, който в началото преди месеци харесах, сега щях да се чувствам ужасно, защото идеите и представите в мен узряха. Сега изобщо не харесвам този паркет.

# 66
  • Мнения: 3 770
Днес направих снимки за една друга тема , но ето ги второкачествените плочки с фугите .  Laughing



# 67
  • София
  • Мнения: 2 896
Момичета, някоя от вас да си е правила записки кое колко струва, от къде е купено и прочеее. Ако някой има, и е в дигитален формат, нека ми прати на мейла в профила.

# 68
  • Мнения: 712
Аз имам нещо като табличка, но не съм си писала кое откъде е купено. По-големите неща все още са малко, така че ги помня и довечера ще ти пиша, че всичко ми е в къщи.

# 69
  • София
  • Мнения: 2 896
Аз имам нещо като табличка, но не съм си писала кое откъде е купено. По-големите неща все още са малко, така че ги помня и довечера ще ти пиша, че всичко ми е в къщи.


  bouquet
мерси!

# 70
  • Мнения: 59
Кухнята и оборудването и са с най висока цена

# 71
  • Мнения: 5 178
Aми основен ремон,не козметичен.Предполага се,че издават жилищата на шпакловка и замаска,готови за полагане на настилки и боя на стени,но на практика не е така,затова  написах основен ремот.Всяко ново жилище има нужда от фино прешпакловане на стените,гурндиране ,боядисване.Пода обикновено е с крива замаска и се нуждане от морекция.Ако ВИК инсталацията в баните и мокрото е ОК си е чист късмет,ако не,се преправя.Кухнята е със сътандартни изводи,които обикновено се местят,според желанието на собственика и модела на мебелите.Нерядко се сменя местоположението на голяма част от електрическите точки на инсталацията.Това не е ли основен ремонт???Като сложим заплащането на всичко това,плюс материалите,плюс материали и мебели за обзавеждане и ето ти  сериозна ЦИФРА.Аз лично минах през всички тези ПОДОБРЕНИЯ ,след закупуване на НОВОПОСТРОЕНО жилище.И изкарах късмет,че беше преди няколко години и ми редиха плочките за 12 лв.Сега,ако намерите читав майстор под 25 лв.,си е далавера.

Teзи ПОДОБРЕНИЯ обикновено ги правят още при строителството, ако искаш да промениш нещо се консултираш с архитекта и техн лица, след това се пуска екзекутив на плана и така на акт 16 дори тези промени са узаконени

Ние имаме само 3 екзекутива в апартамент от 63 кв

# 72
  • Мнения: 141
Ох леле... доста пари са, но поне ги давахме на порции.
- баня- материали+ за майстор- 6000лв
- шпакловка и боядисване на целия апартамент- давахме само за материали( за латекс приблизително 450лв, отделно за гипс и тн), защото вуйчо е майстор, но ако бяхме плащали щеше да ни излезе за всичко( както е под мастар) близо 5000лв
- мебели- 15000 лева, но защото хората са ни познати и ни направиха голяма отстъпка. Иначе щеше да стъпят към 20000.
- ламиниран паркет- 2000лв
- електроуреди+ климатик 6500лв
- пердета- към 1000лв
- исках и персийски килим- 800лв

Та грубо излезе общо 32000лв без труд за шпакловка и боядисване...

# 73
  • Мнения: 576
Обзавеждането на апартамента + ремонта- около 50 000лв.

# 74
  • Мнения: 2 125
Аз дотук съм купила само радиатори + монтажа - около 1000 лв.
Уредите за вграждане на Franke - фурна, абсорбатор, газови котлони, миялна (45), мивка, батерия за мивката с душ, мелница за отпадъци - 3500 лв.
Кухнята е проект с оферирана цена - 3800 лв.
Мивка + шкаф отдолу за банята - 320 лв.
Всичко останало като обзавеждане тепърва предстои - всички гардероби в детската, спалнята и коридора ще са по поръчка и идея си нямам колко пари ще ми вземат ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт