Космите, космите!

  • 7 543
  • 146
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Ясно е, че форумката косми няма, или ако има, то те са
а) незначителни и невидими с просто око
б) несъществуващи, понеже тя ги маха от корен и от раз

Но - тези, които все пак не се срамуват да кажат, че имат косми - какво ги правите? Ако ги махате - с кой метод? Ако не ги махате, също има опция  Grinning

Дайте глас за методите, които основно ползвате, ако ползвате повече от един. Дала съм опция за максимум два гласа. Примерно - ако правите кола на краката, епилирате триъгълника, но бръснете подмишниците (или мустаците), гласувате за тези методи, които смятате за по-важни. Не давам глас "комбинирано", защото подозирам, че ще събере най-много гласове и така и няма да се разбере водещият метод за борба с космите  Mr. Green

Който се срамува да си каже, моля да даде глас, това е анонимно.

# 1
  • Мнения: 3 459
Триъгълник - бръсначос, крака - основно кола и чат-пат епилатор, ръце и мишници - същото като краката, мустаци - ленти!
Подобаващо ли отговорих?  Mr. Green

Бу, направи анкетата с 3 опции, иначе няма как да гласувам  Grinning

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 5 680
Ръце, крака, мустаци-всичко минава през кола-маска и каквото остане-с епилатора. Триъгълници, квадрати и прочее форми при мен не търпят нищо друго освен депилатоар. Така че гласувам за кола и депилатоар и тайничко завиждам на тези, които честно могат да отговорят с предпоследната опция... Whistling

# 3
  • Мнения: 2 374
Всичко махам с кола маска!

# 4
  • София
  • Мнения: 170
Крака, ръце и подмишници- с епилатор. Триъгълника със самобръсначка, а лятото с кола-маска. Мустаци- нямам. Laughing

# 5
  • Мнения: 1 529
Айде пак се почна старата тема на нов глас...
Аз пък имам мустаци и ги скубя с пинсета.Да видим кой друг ще си признае.

# 6
  • София
  • Мнения: 167
И аз си признавам, че имам мустаци и ги скубя с пинсета всеки ден, а краката, ръцете и подмишниците с епилатор, триъгълника го бръсна.

# 7
  • Мнения: 5 622
Крака - кола+ епилатор  Grinning

Ръце- кола

Интимни части- с бръсначката

Мишници- неуспешна борба с лазер, следователно пак на старият метод- с бръсначката  Laughing

Мустаци, брадаци, корем, пети и длани- нямам косми и нищо не махам.

П.С. Не можах да гласувам, защото и трите метода ги ползвам еднакво, така че не мога да гласувам за два, а третия да го игнорирам  Peace

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Първите две опции. Peace

Крака - епилатор
подмишници и интимни части - с бръснача  Grinning

ръце,мустаци,бради- все още не съм обрасла с черни космаци и не ги махам  Mr. Green

# 9
  • Варна
  • Мнения: 815
Използвам предимно кола маска, бръснача играе само при мишниците. Когато ме домързи или пък е прекалено горещо, обаче, карам само с бръснач. Но вече сериозно съм се замислила за епилатор, щото през големите жеги с кола маската ми е адски трудно.

# 10
  • Мнения: 3 641
Крака и подмишници епилатор. Мустачки нямам, както и косми по ръцете също.
Триъгълник със самобръсначката

# 11
  • Мнения: 123
Крака,мишници,триъгълник с епилатора...Мустака го оставям да се вееее Mr. Green Че как иначе це гъделичкам мъжо Laughing

# 12
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Навсякъде - с епилатор. Когато мно-о-ого ме мързи - самобръсначка.

# 13
  • Мнения: 119
Триъгълник и ръце - кола;
крака и мишници - епилатор или кола;
мустаци - пинсета или кола.
Да живее колата Mr. Green

# 14
  • Мнения: 2 448
Крака, мишници и ленти на триъгълника с епилатор, дооформям триъгълника със самобръсначката, че не мога да трая с епилатора на целия.  Wink
Ръце не махам, не ми се налага.
Мустака не бях го правила нищо, но след 6-7 неуспешни процедури с фотоепилация, си махам останалите косми с пинцет един по един. Малко тъпо, ама все се каня да пробвам с тези ленти, които продават за това място и не се решавам. Embarassed

# 15
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
Навсякъде със самобръсначката Embarassed
Преди време използвах епилатор за краката, но не ми понася кожата и спрях Rolling Eyes
На ръцете не ги махам, тъй като не са много Grinning
Мустаци и бради нямам ( все още ) Whistling

# 16
  • Мнения: X
кола и епилатор

# 17
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Единственото нещо, което правя с кола е мустака...всичко друго бръсна  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 494
Всичко махам с кола.

# 19
  • Мнения: 2 229
Епилатор и бръснач наравно, кола маска и пинсета също, но по-рядко.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 161
Кола маска и епилатор.

# 21
  • Мнения: 164
Епилатор, но когато бързам бръсна всичко Wink.

# 22
  • Мнения: 5 173
Бу, направи анкетата с 3 опции, иначе няма как да гласувам  Grinning
бръсна си подмишниците
епилирам си краката
кола маска на триъгълника

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 193
Ходя на кола маска и махам всички косми. С епилатор ме боли повече. Само косъмчетата на мустака скубя с пинсета.

# 24
  • Мнения: 1 775
Епилатор, кола, пинсета, но и много често посягам към бръснача, защото иначе имам зверски проблеми с обърнати косми.

# 25
  • Мнения: 2 910
Подмишниците ги бръсна, краката епилирам , а за триъгълника ходя на кола маска.

# 26
  • София
  • Мнения: 4 966
Кола маска навсякъде.Понякога ако не отида до козметика,замествам с епилатор.

# 27
мм.. да най-актуалната тема..
ами значи използвам всичко. имам огромен проблем с кожата: враснали косъмчета, рани, белези и пъпчици. и всичко това от епиталора. вече избягвам да го използвам, но понякога се случва. кола маска, когато имам повече свободно време (крака и триъгълник, до някъде). сега изпробвам фотоепилациията, за да ми се оправи кожата на краката, като че ли има ефект.

и ето въпроса ми:
тъй като кожата ми е така проблемна се чудя дали, ако мустачките започна да ги махам с кола маска ще се появат и там обърнати косъмчета и пъпчици? не ми се рискува, все пак това е лицето ми. сега ме е срам да ходя с къси дрехи , заради краката ми, а не желая да ме е срам и да излизам от нас, заради лицето ми. пробвала съм с електропинсета на козметик, ефектът не ми харесва, все едно в къщи сама с пинсета да действам, фотоепилация - прекалено са финни и няма никакъв ефект.. МОЛЯ Ви, кажее има ли друг начин, по който да ги премахвам..

# 28
  • Мнения: 123
Махам всичко с кола.Момичета мога ли да ви попитам дали е вярно,че като си оскубеш мустаците веднъж  косъмчетата стават по твърди,извинете ме за невежеството.

# 29
  • Мнения: 3 830
Мустаци  нямам.
Подмишници си бръсна.
Триъгълника зимата бръсна, а сега чистя с кола маска.
Краката с епилатор.
Едни десет косъмчета в линия под пъпа ги махам с пинцета.
Друго окосмяване нямам Peace



# 30
  • София
  • Мнения: 4 966
Махам всичко с кола.Момичета мога ли да ви попитам дали е вярно,че като си оскубеш мустаците веднъж  косъмчетата стават по твърди,извинете ме за невежеството.
Зависи как се отскубнат.
Когато са "мъх"тогава има по-голяма вероятност да не се отскубнат от корена и да се откъснат.Тогава се получава това,за което говориш ти.Но трябва да става системно.

Ако се отстраняват добре -няма такава възможност.

То за това казват,че където има мъх по тялото-не е добре да се прибягва до остраняването му.Защото в началото е мъх,но мъха трудно се изкоренява и така космите стават по-големи и по твърди. Peace

# 31
  • Мнения: 13
Краката- повечето с бръснач,току що ги епилирах и станаха УЖАСНИ  #Crazyна червени точки.........
Мишниците - епилирам
Триъгълника-кола и епилатор, като не се вРедЯ при козметичката

# 32
  • Мнения: X
Подмишници и интимни части-бръсна..останалото с епилатора.....имах единични косъмчета по брадата и корема,но след хормонални лечения вече са доста и трудно им насмогвам с пинсетата,та вече и тях ги подкарах с епилатора..Кола не мога да ползвам-пукат ми се кръвоносните съдове и ставам синя.......без значение дали е топла или студена.

# 33
  • Мнения: 123
Исайкова много ти благодаря,че отговори на тъпия ми въпрос.

# 34
  • в града на атомното слънце :)
  • Мнения: 399
Само епилатор и то защото са малко местата, където имам косми  Hug. За мое щастие са и светли и рядки  Laughing.

# 35
  • София
  • Мнения: 175
Кола за триъгълника, останалото с епилатор. Мустаци и брада нямам.  Flutter

# 36
  • Мнения: 270
Крака, мишници и ленти на триъгълника с епилатор, дооформям триъгълника със самобръсначката, че не мога да трая с епилатора на целия.  Wink
Ръце не махам, не ми се налага.

Същото е и при мен.Основно епилатор.За триъгълника кола, епилатор и бръснач, защото на някои места неиздържам на болката Simple Smile

# 37
  • Мнения: 93
По краката се епилирам с епилатор. Триъгълника с кола маска. Подмишници правих миналата седмица с фотоепилация /IPL/.

# 38
  • София
  • Мнения: 4 052
Гласувах с първите две опции, въпреки че ползвам и депилатоар.

# 39
  • Мнения: 2 011
крака - кола или епилатор
триъгълник - кола
ръце - кола
подмишници - бръснач,не мога да търпя друго  Rolling Eyes
брада и мустаци все още нямам

# 40
  • Мнения: 577
Mахaм Всичко с епилатор

# 41
  • Мнения: 919
Всичко с Кола маска Peace

# 42
  • varna
  • Мнения: 676
Подмишници,крака и интимни части-контра с бръснача.Мустаци-нямам,както и косми по ръцете ,бедрата и корема.

# 43
  • Мнения: 1 179
Крака, подмишници, триъгълник - бръснач;
ръце - депилатоар или епилатор (според времето, с което разполагам);
мустаци и единични косъмчета по брадата - пинсета.
То други места останаха ли?  newsm78

# 44
  • Мнения: 3 830
По краката се епилирам с епилатор. Триъгълника с кола маска. Подмишници правих миналата седмица с фотоепилация /IPL/.

Колко ти струва една процедура фотоепилация?

# 45
  • Мнения: 1 305
Преди използвах епилатора само  крака, мишници и триъгълника само с него се справях. Но сега използвам от една година бръснача  за триъгълника нещо ме е страх да се пробвам пак с епилатора  newsm78
Но епилатора ми е неразделна част от моите женски атрибути  Peace

# 46
  • Мнения: 1 505
Краката с епилатор,на друго място ме боли,затова с бръснача.

# 47
  • Мнения: 3 611
Само кОла.  Grinning
Навсякьде, с иzкл*Чение на корема.
Там нямам. Тралалайка може да се иzяде  smile3533

# 48
Как така нямате косми по ръцете #Crazy?Такова чудо не съм виждала newsm78.

# 49
  • Мнения: 3 830
Как така нямате косми по ръцете #Crazy?Такова чудо не съм виждала newsm78.


Ми аз примерно имам светлорус мъх. Не са големи дебели косми,  а мънички, тънки и доста редки. Почти не се забелязват Peace

На бедрата ми са същите и дори са по-незабележими от тези на ръцете. Затова се обезкосмявм от колената до глезените Peace

# 50
За мъх съм съгласна Peace,но като чуя - нямам косми си представям наистина голи ръце  Rolling Eyes,а това не съм го виждала.

# 51
  • Мнения: 3 830
За мъх съм съгласна Peace,но като чуя - нямам косми си представям наистина голи ръце  Rolling Eyes,а това не съм го виждала.


Виждала съм и такива ръце, но моите не са сред тях.
Гладко като вътрешната част на ръцете Peace

# 52
  • София
  • Мнения: 7 097
Епилатор  Peace Нямам много косми и ми върши чудесна работа. На кола маска никога не съм ходила  Blush

# 53
  • Мнения: 192
Мишници,крака и тъпата страна на триъгълника с епилатор newsm47,а острата част със самобръсначка,че много  newsm61 боли.

# 54
  • Мнения: 1 172
Крака и подмишници - епилатор, триъгълник - крем депилатоар

Ми аз примерно имам светлорус мъх. Не са големи дебели косми,  а мънички, тънки и доста редки. Почти не се забелязват Peace

На бедрата ми са същите и дори са по-незабележими от тези на ръцете. Затова се обезкосмявм от колената до глезените Peace


Същото и при мен.И вежди почти нямам,но никой не ми вярва и все ме питат как ги скубя и "Може ли да ми оскубеш моите?",а аз не съм държала пинсета в ръце.

# 55
  • Мнения: 36
краката с епилатор,а подмишници и триъгълник със самобръсначка

# 56
  • Мнения: 1 529
А коя е тъпата страна на триъгълника???

# 57
  • Мнения: 1 925
Всичко - триъгълник, мишници, крака, ръце с кола маска  Peace

# 58
  • Мнения: 2 229
За мъх съм съгласна Peace,но като чуя - нямам косми си представям наистина голи ръце  Rolling Eyes,а това не съм го виждала.


Най-добрата ми приятелка няма нито 1 косъм на ръцете, нито мъх, има лунички там, но не знам дали има връзка.

# 59
  • Мнения: 3 459
Момичета, да попитам тези, които се бръснат : "Не ви ли става кафява кожата, там където се бръснете?"  Rolling Eyes
На мен на триъгълника ми е така и не знам как да я оправя, а си личи  Confused

# 60
  • Мнения: 1 424
Крака- с епилатор
Триъгълник и подмишници- с крем депилатоар
Вежди и мустачки - с пинсетка
 Peace

# 61
  • Мнения: 5 393
Епилатор и кола маска. Епилатора е само за краката.Другите места са с колата.
Веждите са с пинсета.

# 62
  • Мнения: 4 170
Крака - кола маска
Интимни части-бръснене
Мишници-пак бръснене Whistling
Мустаци и брада нямам,а космите на ръцете ми са руси и не се виждат изобщо.

# 63
  • Мнения: 13
Момичета, да попитам тези, които се бръснат : "Не ви ли става кафява кожата, там където се бръснете?"  Rolling Eyes
На мен на триъгълника ми е така и не знам как да я оправя, а си личи  Confused

И на мен май ми потъмня кожата само,че като се епилирах и то за втори път преди ходех на кола,но май не ми беше така..........
Писах в една др.тема но никой не сподели  newsm78Защо така става...Ще се оправи ли с нещо newsm78.........

# 64
  • Мнения: 1 289
Епилатор навсякъде, с изключение на мишниците, които бръсна, защото само там не търпя болката Crazy

# 65
  • varna
  • Мнения: 48
Момичета,  гледам за косми си говорите  и имам  един въпрос за тези които си правят кола -маска на триъгълника .Купих си  от тези  с ролката обаче много посинях - въпроса ми е --- дали кожата ми ще "свикне " и следващия път вече няма да посинявам или просто да се върна към бръснача ?

# 66
  • София
  • Мнения: 4 751
Момичета,  гледам за косми си говорите  и имам  един въпрос за тези които си правят кола -маска на триъгълника .Купих си  от тези  с ролката обаче много посинях - въпроса ми е --- дали кожата ми ще "свикне " и следващия път вече няма да посинявам или просто да се върна към бръснача ?

Посиняла си, защото не си я направила, както трябва. Явно не си опъвала достатъчно кожата, за да посинееш.

# 67
  • varna
  • Мнения: 48
Благодаря ти за отговора - явно ще трябва да упорствам   и да се  усъваршенствам  bouquet

# 68
  • Мнения: 97
Ти внимавай с "усъвършенстването", че това посиняване си е хематом както и да го погледнеш  Sunglasses
Аз лично ги махам с кола, когато нямам време и възможност за козметик - сама с топла кола маска, най-обикновена, българска, затоплена на водна баня.
Доста съм добра - дори сама махам всичко и навсякъде.  Party
Купих си от тези "апаратчета" със ролките, верно че пробвах веднъж, но претърпях пълно фиаско.  ooooh!
Резултата беше синки - дори по краката, неописуема болка на триъгълника. #Crazy Cry
За мен не е подходящия метод. Обяснението ми е, че ролките не могат да се затоплят достатъчно и да ми отворят порите, в резултат- много накъсани косми и болка, а синките отдавам на това, че колата на восъчна основа е по-различна от тази на водна.

Та по темата - кола маска, понякога и бръснача играе.

# 69
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Навсякъде с кола маска.

# 70
  • Мнения: 3 695
крака и ръце с епилатора
триъгълник и подмишници с фотоепилация

# 71
  • Мнения: 3 782
Любимата ми тема за космите Mr. Green
С епилатор махам на краката, подмшниците и малкото,които са около пъпчето.
Триъгълника го бръсна, махам по голямата част с епилатор,но отвътре не мога да търпя на болката. Mr. Green
Имам мустачки, еми махам ги с пинсета, махах ги с лентичките, но не се получи.
Най-сташното е обаче,че забелязвам,че имам мъх и по брадата. Thinking Дори сега когато го пиша ме е страм.

# 72
  • Мнения: 5 647
Краката - с епилатор, ръце, подмишници и тръигълник - с кола маска.

# 73
  • Мнения: 76
крака-епилатор
мустачки с пинсета,пробвала съм с кола, ама не ми понася
триъгълник и мишници с бръснача

# 74
  • Мнения: 1 081
Навсякъде с кола маска.


И аз  така   Peace

# 75
  • Мнения: 301
кола маска, но ако ме домързи да се дотътря до козметичката - епилатор - с него проблема е, че мишници и триъгълник не мога да изтърпя да епилирам Sick та там се включва бръснача Mr. Green
мустаци още нямам Heart Eyes

# 76
  • София
  • Мнения: 4 751
Крака, подмишници- със самобръсначката;
Триъгълника- или с бръсначка, или с кола-зависи дали имам време да отида на козметик. В последно време все ги бръсна  Blush
Ръце- кола или депилатоар- там почти нямам косми.
Мустаци, бради и подобни екстри нямам Simple Smile

# 77
  • Мнения: 59
Епилатор и бръснач.

# 78
  • Мнения: 1 081
кола маска, но ако ме домързи да се дотътря до козметичката - епилатор - с него проблема е, че мишници и триъгълник не мога да изтърпя да епилирам Sick та там се включва бръснача Mr. Green
мустаци още нямам Heart Eyes



Айде, айде, как да нямаш мустаци, като всички ги виждаме ....... на аватара  Joy   hahaha  Joy  Joy   Joy   Joy   Joy 

п.с. шегичка  Wink

# 79
  • Мнения: 133
С епилатор-на всякъде

# 80
  • Мнения: 5 001
И аз така....

# 81
  • Мнения: 1 318
Предимно кола-маска, от време на време епилатор, но нерви нямам за това...

# 82
  • Мнения: 1 021
Епилатор  и кола маска за триъгълник Peace

# 83
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
С епилатор само краката. Навсякъде другаде играе бръснача. Мустак, брада, коса и зъби оставям да растат на воля Whistling

# 84
  • Мнения: 2 786
Добре, де.
Искам да питам момичетата, дето използват само кола маска.
Колко време чакате да ви пораснат косъмчетата преди да идете на козметик?
И какво правите, когато косъмчетата са съвсем мънички, боцкащи и забележими?

# 85
# 86
# 87
  • Мнения: 752
Епилатор  и кола маска за триъгълник Peace
И аз така.

# 88
  • Варна
  • Мнения: 672
Само епилатор  Peace

# 89
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Епилатор и бръснач.

# 90
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Бръсна и епилирам.

# 91
  • Мнения: 1 541
За мен "косми" се води всеки мъх, без значение дали се вижда с просто око или при определена светлина и тн. Така че по мои критерии винаги имам косми за махане все някъде и за това се отказах от колата. Крака, ръце, триъгълник- епилатор. Вежди и "над-устие" пинсета. Мишници- там съм на опция, предвиждаща завист в околните- така и не се престрашиха да пораснат там, космаците му с космаци  Twisted Evil

# 92
  • Бургас
  • Мнения: 5 680
Мишници- там съм на опция, предвиждаща завист в околните- така и не се престрашиха да пораснат там, космаците му с космаци  Twisted Evil
Ако можеше само да видиш какъв зелен цвят съм придобила  Mr. Green Искрено ти завиждам-признавам си  Embarassed

# 93
  • Мнения: 1 541
Мишници- там съм на опция, предвиждаща завист в околните- така и не се престрашиха да пораснат там, космаците му с космаци  Twisted Evil
Ако можеше само да видиш какъв зелен цвят съм придобила  Mr. Green Искрено ти завиждам-признавам си  Embarassed

 Laughing Сигурна съм! За това го казах, че да изпопадате тук във възторг от мен и природната ми съвършенност  Mr. Green

Хаха- надявам се не си решила, че съм го написала сериозно  hahaha Има такава опция в анкетата  Wink

# 94
  • Бургас
  • Мнения: 5 680
Ама пък и аз се издавам с аватара колко съм позеленяла  hahaha Отивам да си помечтая за живот без косми  Whistling

# 95
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Епилатор, бръсначка, пинсета и кола. Степенувала съм ги по реда на написване.

# 96
Депилатоар и (кока) Кола маска.

# 97
  • Мнения: 3 070
Аз съм над тези неща! Ходя си естеФствена!

Последна редакция: сб, 17 май 2008, 20:49 от scorpia

# 98
  • Мнения: 950
Само епилатор  Peace

# 99
  • Мнения: 7 201
Само кола маска. Peace

# 100
  • Мнения: 4 335
Епилатор Peace

# 101
  • Мнения: 645
Коло маска.

# 102
  • Мнения: 3 070
Каква маска? Shocked

# 103
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Ръце-кола маска
Крака,мишници,триъгълник-бръсначаааааа Crazy

# 104
  • Плевен
  • Мнения: 973
Краката епилирам с епилатор, а триъгълника и мишниците козметичката епилира с кола маска.

# 105
  • Мнения: 3 932
Краката с епилатор, мишници и триъгълник с бръснача...средностатистическа според статистиките съм...

# 106
  • Мнения: 681
Крака,мишници-епилатор,понякога и с кола маска.
Триъгълник-с бръснача,а като добия смелост от време на време с кола маска.
Мустаци-кола маска .

# 107
  • Мнения: 2 786
Сега се сетих, че имах съквартирантка, която твърдеше, че майка й просто никога не е имала косми по краката и ръцете  Shocked
Баба й по майчина линия имала същия благословен ген.
Обаче самата ми съквартирантка не беше го проявила, а взела окосмяването от баща си, и откачаше всеки месец, когато трябваше да ходи на козметик и докато космите й растяха, а тя ги гледаше безпомощно.
Познавам и една жена около 50-те, която твърди, че като била в пубертета е имала доста косми по краката, но не ги е пипала изобщо, защото майка й категорично й била забранила.
Като станала на около 25, космите просто окапали за около седмица и тя оттогава има супергладка кожа и няма никакви проблеми  Joy
Като слушам такива неща и ...  #2gunfire
Да де, позеленявам от завист за първото и се чудя как тази жена е издържала така за второто.

# 108
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Всичко с бръснача  Mr. Green

# 109
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Крака и ръце с епилатор, мишници с бръснач, триъгълник  с депилатоар, а мустаците  с кола маска

# 110
  • Мнения: 493
Крака и мишници-епилатор
Триъгълника-бръснача Mr. Green

# 111
  • Мнения: 2 161
Абсолютно всичко махам с кола при козметик.

# 112
  • Мнения: 1 599
Абсолютно всичко махам с кола при козметик.

и аз така  Peace всичко при козметик

# 113
  • Мнения: 144
Краката махам с епилатор, а всичко друго - триъгълник, ръце и подмишници - с кола маска сама вкъщи. Преди ходех за колата при козметичка, но откакто почнаха да се вдигат безумно цените и да е вечно заета с възможност да ме запише чак другата седмица, реших да пробвам сама вкъщи и се получи, така ми е и най-удобно, защото я правя точно когато е моментът. Grinning

# 114
  • София
  • Мнения: 3 406
Епилира ме козметик изцяло.

# 115
  • Мнения: 4 784
Изцяло с бръснач или машинка за бръснене.

# 116
  • Мнения: 3 314
бръснача и кремче  Tired  замислям се сериозно за кола    Thinking 

# 117
  • Мнения: 7 474
Всички методи използвам, според времето и момента  ooooh!

# 118
  • Мнения: 288

 Peace От другото ме боли много... но се замислям вече за онзи епилатор със замразяващата се глава, за уж по-малко болка.

# 119
  • Мнения: 1 179
Предварително се извинявам на авторката, ама да не пускам нова тема, може ли мацките, които използват кола маска в домашни условия да ми кажат какъв е чалъмът и по-скоро за топлата питам (със студена пробвах веднъж, два пъти и нищо не направих, почна да се разтяга, едвам я махнах, абе ужас)?
Мерси предварително!   bouquet

# 120
  • Мнения: 144
Aera, със студената и аз нищо не мога да направя.
Аз махам всичко с топлата и е въпрос на време да свикнеш, става много бързо, просто трябва да започнеш и още на втория път вече ще ти е по-лесно, ще си изработиш сама най-удобната за тебе система.
Аз първият път оплесках всичко, беше мазало, но още на втория всичко беше далеч по-добре.
Ето какво правя аз: Затварям се в банята със следните неща: топла кола маска/кара или сара беше топлата, не знам/ - количество в зависимост от това какво ще махам, но поне 2 опаковки - ако ще махам косми на ръцете - взимам 3/една за всеки случай/, за триъгълник пак 3, а за подмишници - 1/само да уточня, че по принцип колата от едната опаковка ще ти стигне за ръце и подмишници например, но аз взимам повече опаковки заради лентичките - те не са ми достатъчни от едната опаковка/. Значи взимам в банята няколко опаковки кола маска, един съд, пинсета, ножица и мазни кърпички за след това. Съдът го пълня с топла вода и слагам малко колата там - тя по принцип си е течна, но колкото по-течна - толкова по-добре. Нарязвам си лентичките както ще са ми най-удобни. Изваждам колата от съда и с нея направо нанасям върху мястото, а с ножчето, което е включено в опаковката я разнасям добре. Слагам отгоре лентата, а колата връщам в съда с горещата вода/да си стои течна/. Лентата натискам добре в продължение на около 20-30 секунди/искам добре да ги захване всичките, за да не се връщам пак на мястото/, след което - това, мисля, е най-важният момент - дърпам много силно. Понякога не успявам много силно, защото ми е трудно, зависи много и от мястото, а и е трудно да си дръпнеш сам на себе си, не е като да го дръпнеш на друг човек, но колкото по-силно и рязко - толкова по-добре - сама ще забележиш. Когато почистя напълно мястото, ако са останали едно-две косъмчета махам с пинсетката иии минавам с мазна кърпичка и съм готова:)
АКо трябва да ги подредя по трудност, разбира се, най-труден ми е триъгълникът, но го правя все по-бързо и което е най-странното - по-безболезнено ми е отколкото при козметик - почти не усещам болка. После ръцете, а подмишниците и краката са най-лесни. Подмишниците стават и най-бързо де - с едно мазане и една лентичка.
Ами това е.
МАлко дълго стана, извинявам се.
ДАно да съм помогнала! Hug

# 121
  • Мнения: 759
аз пък навсякъде само с бръснача...преди ползвах и епилатор, но се счупи и не съм си купила нов. иначе от ползването му си има мини ефект и на места нямам нищо, но пък и аз съм руса и мн мн не бие на очи  Sunglasses

# 122
  • Мнения: 1 179
Bebu4a , благодаря ти, утре ще взема, пък да видим.   bouquet

# 123
  • Мнения: 97
bebu4a   bouquet
Много добре си го обяснила, аз го правя по същия начин.
Само, вместо да ползвам лентите от кутийката си купувам от тези, които са по 100 в опаковка (ето такива http://911.bg/a2/offers.asp?p=887494&parent=4821), по плътни са, готови нарязани, става по-добре с тях.
След като махна всичко и навсякъде вместо с пинсетата минавам с епилатора.
На финала за почистване ползвам розова вода, правя кола-маската вечер и взимам душ едва на сутринта - това последното по съвети на козметичката - излизат ми по-малко червени петънца и пъпчици.

Айде стига спам  Sunglasses

# 124
  • Мнения: 144

О, тези лентички наистина изглеждат добре, има ли ги по аптеките или само по интернет?
Относно къпането - да, аз имам ужасен личен опит - преди време махах на триъгълника с кола и след това веднага под душа - станаха ми рани, на които им трябваха седмици да се оправят. А беше точно преди морето Sad
Оттогава/а и мойта козметичка не рядко го е изтъквала/ - поне 5-6 часа трябва да са минали преди да се изкъпя, а след като го направя се мажа с хидратиращ лосион.

Има и нещо друго - за подкожните косъмчета - ако преди да направиш колата вземеш душ и минеш мястото/краката например/ с гъба люфа - ефектът ще е много добър Hug

# 125
  • Мнения: 97
Ами в аптеките не съм ги срещала, но мога да ти кажа адреси, от където да си ги купиш - доставчици са на липоразтворима кола-маска и оборудване за салони, знам два-три такива, но тези са най-евтините, на ул. "Хан Аспарух" са. Имаше и разни омекояващи лосиончета за след епилация и подобни щуротии, ама аз не се глезя чак толкова.Пиши на лични.
За подкожните - минавам с луфа и и какви ли не ексфолианти не само преди колата , а седмица след като съм я направила, при това абсолютно всеки ден. Въпреки това си ми растат подкожни, да им се не види!  Twisted Evil
Ползвала съм разни препарати, но нищо не помага, бикини зоната е най-тежко.  При мен обаче подкожните са съвсем повърхности и създават проблеми само 2-3 дни докато леко израстнат, тогава им прилагам една бърза терапия  #2gunfire с бръснача  - тъкмо да им изравня растежа, че от колата някой са се скъсали, а други са се измъкнали от корен.
Абе тва космомахането си е цяла наука ! Joy Joy Joy

# 126
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
Айде и аз да си кажа  Laughing
Краката - кола и епилатор (чат-пат)
Ръцете - епилатор
Триъгълника - самобръсначка  Rolling Eyes
Мустаци още нямам  Flutter
На корема (лентата) -епилатор

# 127
  • Мнения: 144

mu6moronko, благодаря, ще ги погледна тези аптеки, а нищо чудно да се поглезя и с други неща, освен лентичките, все пак това си е важно. Мерси още веднъж! Hug

# 128
  • Мнения: 446
доскоро само със самобръсначка,обяе от тук се навих и си купих епилатор,отначало си мислех че ще ме боли ,е малко ме заболя първият път.обаче след това,почти нищо не усещам и определено вече съм ЗА епилатора,по добро от това няма,поне за мен,доскоро си мислех че бръснача е супер но не е.много по трайно,не се виждат отдолу черни точици абе супер е Peace

# 129
  • София
  • Мнения: 1 017
Аз ползвам за ръцете и краката епилатор, за триъгълника и мишниците бръснача. Опитах се с кола маска под мишниците, но не стана, от напрежението и болката веднага започнах да се потя и нищо не се получи. Та затова съм така. Като си купих епилатора се пробвах на триъгълника и се получи, ама се отказах - много боли. Знам, че се свиква постепенно с болката, ама нямам нерви. Но това лято може пак да опитам.

# 130
  • Мнения: 144
grach, първият път под мишниците с кола маска и на мене ми беше мн трудно, сложно...но, повярвай ми, още след първият път разликата е осезаема, защото стават все по-редки и светли и по лесно махащи се! Иначе и мене триъгълникът много ме боли с епилатор, затова си карам с кола маската, но пак вкъщи. Така съм се усъвършенствала и ми е толкова удобно че не искам и да чувам за козметичка! Laughing Пък да не казвам колко пари спестявам..ама Вие знаете де:)

# 131
  • София
  • Мнения: 1 017
Благодаря за отговора, обаче наистина не смея - много боли, а и се потя, което пречи.

# 132
  • Видин
  • Мнения: 105
Здравейте! Хайде и аз да си кажа- навсякъде си махам космите с епилатора, с изключение на триъгълника- там с кола маска при козметик. Иначе най-болезнено ми беше първия път с подмишниците- чак рани станаха като се епилирах. Пробвала съм и триъгълника с епилатора,но....много ми е трудно,неудобно ми е,иначе болката се търпи.... Ако бях малко по-гъвкава....  Wink

# 133
  • Мнения: 1 085
Краката и ръцете е епилатор , а долу с бръснача.Другаде не си махам космите.

# 134
# 135
  • София
  • Мнения: 1 423
Ползвам епилатор за краката, а за триъгълника и подмишниците бръснача.

# 136
  • Мнения: 2 111
Епилатор-за краката
самобръсначка-за подмишници и триъгълник.

# 137
  • Мнения: 3 459
Добре де, след като очевадно толкова хора използват бръснача за интимните части, абе хора я ми обяснете не ви ли потъмнява кожата, там където я бръснете  Rolling Eyes
Или само на мен ми се случва  Thinking

# 138
  • Мнения: 6 017
Ползвам епилатор за краката, а за триъгълника и подмишниците бръснача.
Peace

# 139
Навсякъде с бръснач (засега) Wink

# 140
  • София
  • Мнения: 6 559
Мишници и триъгълник - фотоепилация
Крака - кола маска
Ръце преди кола маска, сега не никнат гадините
Брада и мустаци-  липсват  Mr. Green

# 141
  • Мнения: 656
Подмишници и триъгълник с бръснача
Ръце и крака с епилатор

# 142
  • Мнения: 800
спрямо настроението и времето. Ако съм на кеф навсякъде /почти навсякъде де  Laughing / действам с пинсета  Joy
Понякога с бръснач.
От 2месеца се сетих за епилатора и действам с него

# 143
  • Бургас
  • Мнения: 5 680
Днес проведох мащабна обезкосмителна акция-що декари "окосих"... Mr. Green Използвах почти целия асортимент от артилерията-краката и ръцете с ленти кола и после неминуемите остатъци се срещнаха отблизо с епилатора; триъгълника-с депилатоар; подмишниците-бръснач; веждите-с пинсетка (естествено). Само на мустака му се размина, че той е скубан наскоро и още не е избуял достатъчно  Laughing Преуморих се  Blush

# 144
  • Мнения: 3 695
много работа си отметнала днес  Joy

# 145
  • Мнения: 2 587
Подмишници и триъгълник с бръснача
Ръце и крака с епилатор


Мустачките с лентички !

# 146
  • Бургас
  • Мнения: 5 680
много работа си отметнала днес  Joy
Питаш ли ме  ooooh! (освен това си оправих педикюра и си скроих и уших панталон  bowuu -явно не съм се уморила достатъчно  Joy ) Другия път ще подбера и мъжо-да види той хубаво ли е  Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт