Инсулт- сблъскване с тази болест. Моля споделете

  • 226 087
  • 767
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 253
Благодаря, Мишони.   Hug

Все пак изглежда е бил лек. Приеха я в Токуда, ще остане там няколко дни, но говори и се движи добре, има само загуба на краткосрочна памет. Надявам се да се оправи без последици.

# 196
  • Русе
  • Мнения: 124
Здравейте,моята свекърва преди 6 години получи третия си инсулт.Преди него си пушеше яко.Но този инсулт беше в комбинация с повишена кръвна захар-28 от нормално -6.Тогава лежа в болница общо 14дена 7 от които рехабилитация.Сега е напълно нормален човек.Вярно,че пие една шепа лекарства сутрин и вечер и си бие инсулин,но тя има и много други "дефекти"-аритмия,високо кръвно и така.Баба ми,която получи възможно най-лекия инсулт лежа месеци наред-повече от година даже,не ставаше даже за тоалетна.И все започваше с "Моя инсулт".Така,че явно зависи и от нагласата на човек към болестта.

# 197
  • Мнения: 197
ЗДРАВЕЙТЕ,с молба за помощ-майка ми е с исхемичен инсулт и пареза в ляво,година и половина от инсулта,движи се с бастун-нестабилна походка,успя да раздвижи ръката в рамото и лакътя,но пръстите не тръгват,пие лекарствата изписани от лекаря,
Какви хранителни добавки ще ми препоръчате-четох за демир бозан,годжи бери и други-но не мога да се ориентирам коя да избера ,какви билки да пием още
Ходили сме на рехабилитация няколко пъти,идва рехабилитатор при нея в първите 3 месеца след инсулта
Имате ли мнение за лечение с лазетерапия-четох много за клиника БУЛАР,дали ще помогне
благодаря предварително

# 198
  • Мнения: 1 253
За кайсиите ми казаха, че били много полезни за мозъка. Сега им е сезона. Не разбирам от билки, мога само да пожелая скорошно оздравявне. Не се отчайвате, много хора се възстановяват напълно, просто трябва време.

# 199
  • София
  • Мнения: 1 115
Здравейте.Свекър ми вчера е получил инсулт.Кръвоизлива бил мн голям и навътре.В момента е в кома.Лекарите не дават голяма надежда .Моля.се да не стане най лошото

# 200
  • Мнения: 9
Моля помогнете с информация. Ако някой има близки нека сподели
как се възстановява с тази болест

Как правихте масажи и други


Така започвам първа

Майка ми е с инсулт получи го на 25.04 -тази година. на 58 години е
в момента не може да си движи ръката и десния крак.
Ще ви бъда благодарна ако ми разкажете за вашите близки как се борите с инсулта

# 201
  • Мнения: 9
ZDR  ASAM NA 49 GD  V MOMENTA PREDI 3 GD I POLOVINA  POLY4IX INSYLT NA MOZAKA I YDAR V DIASNATA MI STRANA  NEMOJEX DASI DVIJA RAKATA NITO PRASTITEMI  V VARNA IMAME  MN DOBAR NEVROLOG  KAZVASE NOVAKOV I V VARNA IMAME SA6TO   SANATORIYM TERMAL ITANM SA MN IZVESNI  AS TAM BIAX I  MI POMOGNAXA MNOGO DANO DASAM VI BILA V POLZA  DO SKORO OZDRAVIAVANE BOG DAE S VAS
SEGASAM MNOGO PO DOBRE I OIVAM NA RABOTA  MLADA PENSIONERKA SAM

# 202
  • Мнения: 177
Защо  бог не и даде шанс, живя седмица след инсулта и почина, защо...

# 203
  • София
  • Мнения: 1 115
Защо  бог не и даде шанс, живя седмица след инсулта и почина, защо...
Съжалявам много.....Свекър ми също почина на 5 ден.Минаха почти 3 месеца и още не мога да повярвам

# 204
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 88
Моите съболезнования на загубилите от инсулт близък човек. 

Виждам, че не съм писала тук, откакто майка ми получи втория си инсулт преди три години.

Междувременно се пооправи доста. Оправи говора, много неща започна сама да си прави, доколкото може, с едната ръка. Дясната, от китката надолу така и не се раздвижи. Научи се сама да се облича, без да й помагам. Омръзна й да идва рехабилитаторката два ли три пъти ли беше седмично в нас и започна сама да ходи в рехабилитационен център при друга жена. Така хем се и разхождаше. Ходеше и сама на пазар. Единствено, освен ръката, с мисленето не се оправи много. Не се съобразяваше, несъзнателно ме изнервяше по няколко пъти на ден. Стояла съм с детето по цял ден навън зимата, само и само да не съм в една къща с майка ми Sad

Така се стигна миналата пролет/лято до местенето ми с детето мъжа ми в друг апартамент, на 20мин пеша от там. Ходех с детето при майка ми поне веднъж в седмицата задължително, нещо каквото има да й помогна. През останалото време мир и спокойствие за всички и се чувахме по телефона.

Преди точно седем месеца беше последното ми посещение при нея... Беше късно. Хем рано сутринта в 8 и нещо бях там. Заварих я починала. Паднала от тоалетната на земята в банята.... А предните дни не се беше оплаквала нещо да не е добре.
Двадесетина дни преди да навърши 59г.

Същия ден, няколко часа по-късно неочаквано и изненадващо почива и свекър ми, инфаркт, на 64г.

# 205
  • София
  • Мнения: 1 115
Корнелия изживяли сте с мъжа ти нещо ужасно .Прегръдки

# 206
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 88
Корнелия изживяли сте с мъжа ти нещо ужасно .Прегръдки

Благодаря ти, mmoonnii. Така е, още не ми го побира акъла как можа да се случи. Хайде за майка ми да речем си имах едно наум и знаех, че рано или късно може да се случи нов инсулт (то сякаш след първия вече си абониран), но все се надявах да е след повече години. А и си знаех, че има ли трети инсулт или ще е краят, или щеше да е в много по-лошо състояние от предния, което ми се струва щеше да е по-лошият вариант Sad

Бях шокирана, но не особено изненадана, знаейки каква е здравната история на майка ми с инсултите. Дори бях сравнително добре, докато не се обади по-късно свекърва ми (която през деня остана в нас с детето), която заварила свекър ми паднал пред отворения хладилник. С оставени на масата изследвания, правени няколко дни по-рано (кръвни картини, ЕКГ и т.н.) и нямало нищо обезпокоително. Единствено да се е притеснил нещо за себе си и жена си (тип "И нас ни кога ли ни чака това да се случи"), когато чул за майка ми (те иначе се бяха виждали само няколко пъти).

И сега съм на моменти. От една страна вече бях свикнала, че майка ми не ми е по цял ден някъде наоколо и имам чувството, че тя просто си е оттатък в другия апартамент. Но вече я няма и ми липсва. Всъщност ми липсва майка ми от преди инсулта от 2013. Още от тогава вече ми липсваше тази ми майка, която си познавах цял живот. След инсулта вече не можеш да си говоря с нея Sad дори и като си пооправи говора...

Така че инсултът, дори да не убие човек физически и окончателно, той убива същността на човека, това, което е той отвътре, което виждаме не с очите си, а със сърцето и ума - идеите му, начинът му на мислене, на говорене, поведението, всичко, което харесваме или не, в него.

# 207
  • София
  • Мнения: 1 115
Много е лошо....всичко....Свекър ми брше уникален човек.Зягубата е мн голяма.Мн здрав човек....И изведнъж за минути всичко се преобърна.Аз чуждата едвам го преживявам...а за децата и жена му да не говорим.Съжалявам ,че внуците му прекараха толкова малко време с него

# 208
  • Мнения: 2
Здравейте, баща ми е с прекаран инсулт преди 5 години, но се беше възстановил. В понеделник го приеха в болница с тежък инсулт и му е засегнат говора и дясната част. Лекарите казаха, че за да може да се възстанови напълно е хубаво да се проведе курс на лечение с Невроейд II. Някой има ли впечатление дали има действие, защото не успях никъде да намеря някой да го е ползвал

# 209
  • Мнения: 11 737
Има скъпоструващи лекарства, чух последния път и аз. До него момент не знаех за съществуването им. Споменаваха за няколко месечно лечение и пълно възстановяване. Не знам доколко е възможно, нямам познат случай. Дано се включи някой с коментар, който е минал през това или има близки минали през това.
Баща ми е с много тежък инсулт вече втора година на легло. Признавам си, избягвам да пиша в темата, защото ако започна, не знам дали ще издържа психически. Вярно, че не трябва да се задържа. Опитвам се да гледам по друг начин на нещата вече.

И между другото, не е за инсулт, но скъпо лекарство му вляха подобно на това, след 2 масивни инфаркта един след друг. Това го спаси си мисля аз. Беше си отишъл. И пак не се знае със сигурност дали това е помогнало.
Знаете, като се разболеят хората, сещат се за Господ, сещат се за молитви... и чудото може да се случи както и с лекарства, така и без тях.
Но и по-коварна болест от инсулта, особено от масивния такъв, да те парализира, да си труп, да не е твоето мислене, да си загубиш ума, в нередки случаи и части от тялото, да не можеш да се изпикаеш с извинение и капка вода да не можеш да сложиш в уста, да си зависим от всеки, това е труден живот. Всякакви болести върлуват на този свят, но това с което се сблъскват хората с инсулт е... ад.

Калина, дай Боже здраве, баща ти да се възстанови, поне да може да се обслужва сам. Рехабилитацията е много важна, да минат първите 7 дни и ако можете започвайте.
За скъпите лекарства за инсулт не мога да кажа нищо.

Общи условия

Активация на акаунт