ПИБ се оляха вече тотално (за кой ли път)

  • 11 538
  • 118
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 456
Не, не е задължително. Peace
В банката ти дават декларация, че се отказваш от ел.подпис и ти освобождават сметките.
                    Ами видях го това, но нали имаше и опция само да си наблюдаваш движенията по сметката. За което не е необходим УЕП. Реално ти не можеш да правиш нищо, само гледаш. За което не би трябвало да ти трябва подпис. А сега първо трябва да се откажеш (и на мен така ми се стори), и после банката не носи отговорност за сметката ти. Каква отговорност не носи? Нали аз изобщо не искам някой да се разпорежда с картата ми през ВБК? На мен ми обясниха, че е безплатна услуга към картата.

Ако искаш да се разплащаш ел. подписа е задължителен! За следене на движението по сметката не се изисква.
Е, ако успееш да видиш нещо, де!? Щото напоследък не се отваря кат` хората.
 Mr. Green
Я, кажете, чува ли се вече кой ще ги купува или са пак само слухове!?

# 61
  • Мнения: 212
Сега в момента сайта на електронното им банкиране пак не се отваря. За кой ли път вече. Ако ще ги купува някой да ги купува, ако ще фалират да фалират ама това вече не се търпи. През последния месец отношенията ми с ПИБ са на принципа "Тука има-тука нема" Един ден има - един ден няма... Докога ще е така никой не знае. Момичетата в офисите и те са притеснени че изнервени клиенти им викат по цял ден, но какво могат да направят - нищо.

# 62
  • Мнения: 2 759
                    Мда, аз само за следенето се интересувам. Защото пише, че хората, които нямат УЕП, могат да си останат така докато им изтече сертификата (2012 или нещо такова)... Но отсега нататък е задължителен за регистрация. Т.е. стори ми се, че без него и да следиш не можеш... Понеже зарибих доста хора, че е много удобно (а и е безплатна услуга), а сега нещо не могат да се регистрират и... няма да им се размине без ходене до банката явно. Поне без УЕБ може, пак е нещо...

# 63
  • София
  • Мнения: 1 456
                    Мда, аз само за следенето се интересувам. Защото пише, че хората, които нямат УЕП, могат да си останат така докато им изтече сертификата (2012 или нещо такова)... Но отсега нататък е задължителен за регистрация. Т.е. стори ми се, че без него и да следиш не можеш... Понеже зарибих доста хора, че е много удобно (а и е безплатна услуга), а сега нещо не могат да се регистрират и... няма да им се размине без ходене до банката явно. Поне без УЕБ може, пак е нещо...


Удобството е безспорен факт, стига обаче да е използваемо!
След като подадеш заявка он-лайн за виртуален клон, трябва де отидеш
до клон на банка за да потвърдиш заявката (работа за 5 минути).
Връщаш се инсталираш сертификата на компа от където ще гледкаш и си готова. Да, ама не!
За какво ти е да се вкарваш в такива филми, като сайта им е почти постоянно е недостъпен.
И в момента не можеш да влезеш и да видиш нищо. #Crazy
Дори и да си бил така заинтересован и да си си закупил сертификат за да се разплащаш
увисваш, щото виртуалния клон е в не регламентирана"почивка".

# 64
  • Мнения: 491
Сега в момента сайта на електронното им банкиране пак не се отваря. За кой ли път вече. Ако ще ги купува някой да ги купува, ако ще фалират да фалират ама това вече не се търпи. През последния месец отношенията ми с ПИБ са на принципа "Тука има-тука нема" Един ден има - един ден няма... Докога ще е така никой не знае. Момичетата в офисите и те са притеснени че изнервени клиенти им викат по цял ден, но какво могат да направят - нищо.

Дори и някой да ги купува, пак ще останат на същият софтуерен продукт- прословутата индийска програма FlexCube, на която все повече банки минават и която е меко казано малък ужас (личен опит!). Crossing Arms
Интернет банкирането на ПИБ ще тръгне, явно се правят все още някакви настройки, но до тогава... Close, пък и след това... doh

# 65
  • Мнения: 1 008
Имам чувството,че проблемът на скъпият съфорумец Борис със ПИБ е много личен.
Пуска теми, а където има непусната от него тема за банката, 60% от публикациите са негови, да не говорим, че постовете от рода "изтеглете си веднага парите от там, ПИБ ФАЛИРА!" са направо фрапиращи.
Спри се,бе човек!
Ако мислиш,че банката е ненадеждна, прекрати взаимоотношенията си с нея, но да призоваваш непознати в нета, и то във форум за майки, да бягат далеч от там, айде няма нужда! Stop

# 66
  • Мнения: 71
Имам чувството,че проблемът на скъпият съфорумец Борис със ПИБ е много личен.
Пуска теми, а където има непусната от него тема за банката, 60% от публикациите са негови, да не говорим, че постовете от рода "изтеглете си веднага парите от там, ПИБ ФАЛИРА!" са направо фрапиращи.
Спри се,бе човек!
Ако мислиш,че банката е ненадеждна, прекрати взаимоотношенията си с нея, но да призоваваш непознати в нета, и то във форум за майки, да бягат далеч от там, айде няма нужда! Stop
Има нещо вярно в това... Аз не съм клиент на банката, но имам лични взаимоотношения с тях. От сигурен източник знам, че ПИБ определено НЕ СА ПРЕД ФАЛИТ Simple Smile Това са интриги и слухове от които други банки извличат дивиденти. Няма да навлизам сега в подробности, но ви уверявам че банката не се продава. Просто това е банка без чуждо участие - изцяло българска е и е удобно да се пускат такива слухове. Няма нужда да ходите теглите депозитите  Laughing

# 67
  • Мнения: 342
А слуховете,че ПИБ била пред фалит вярни ли са?

# 68
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Не знам какъв програмен продукт ще използват сега,но преди няколко седмици един познат искаше да си направи интернет банкиране. Оказа се,че може да се ползва само от 1 компютър ooooh! И го убеждаваха,че нямало банка, интернет банкирането на която да може да се ползва, от който компютър си искаш.

# 69
  • Мнения: 71
А слуховете,че ПИБ била пред фалит вярни ли са?
Писах по-горе - НЕ - Не са пред фалит Grinning споко

# 70
  • София
  • Мнения: 1 456
Не знам какъв програмен продукт ще използват сега,но преди няколко седмици един познат искаше да си направи интернет банкиране. Оказа се,че може да се ползва само от 1 компютър ooooh! И го убеждаваха,че нямало банка, интернет банкирането на която да може да се ползва, от който компютър си искаш.

Принципно са прави, но не са обяснили  правилно. Интернет банкиране можеш да използваш от този компютър на който си инсталирал сертификата. При влизане в системата този сертификат служи за индентифицирането ти пред системат им, преди въвеждането на  пот. име и парола. Ако го нямаш инсталиран на компа нищо не можеш да правиш.  Самият сертификат можеш да си го качиш на някакъв носител и в последтвие да си го качиш на който искаш комп.  Това е валидно условие за всяка банка.
Първоначалното инсталиране на сертификата следва да бъде направено то компютъра от който си подала заявката за интернет банкиране.
Хубаво е да си имаш сертификата на носител, защото при евентуално преинсталиране на компютъра ще трябва отново да го инсталираш и ако го нямаш пак до банката ще трябва да се ходи. Mr. Green
 

# 71
  • Мнения: 342
А слуховете,че ПИБ била пред фалит вярни ли са?
Писах по-горе - НЕ - Не са пред фалит Grinning споко
За миг се притесних,но щом казваш вече съм споко.

# 72
  • Мнения: 809
Още не мога да банкирам.
Да не говорим, че по погрешка ни бяха превели 2900 лири. Трябваше да ги изтеглим, да видят тогава. Twisted Evil

# 73
  • София
  • Мнения: 1 456
Прочетете тази статия от "инвестор" за публичните банки.
Има и сравнителен анализ на банките и всеки сам
може да си направи извода за своята банка, дали ще я бъде или не за сега. Mr. Green
http://www.investor.bg/?id=63713

# 74
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
muzka , той е казал ,че ще направи точно това и са му отговорили,че е невъзможно.
А аз за моето интернет банкиране нямам нужда от сертификат или нещо подобно. Парола, потр.име и GSM-а ми(aко искам да правя преводи),заради extra pin-a.

Общи условия

Активация на акаунт