КЛУБ "РОДИТЕЛИ-ЧАСТНО ОБРАЗОВАНИЕ" 5 - профил родители

  • 34 887
  • 488
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 4 877
Радмила, изчетох го на 1 дъх.
Момиче, пиши книги!

А аз така се изцепих за продажбата на картини на сина ми.  Embarassed То е част от играта. Страшно харесва "Монопол" и винаги прави-струва да си купи в играта "Бояна" - не заради името, а заради добрата инветиция.
Той изобщо не обръща внимание на марките дрехи и обувки. Купувам по-готини, защото искам да са качествени, да не се обрива, да не се съсипват бързо. Та така.  Simple Smile


Радмила, ние обикновено ходим в "Албена" - х-л Гергана. За мен това е райско кътче - до морето и резервата. Понеже е накрая и няма хора. Само там си пускам детето да щука навсякъде. Само там си зарязвам багажа на плажа и ходя да поспя няколко часа. Лошото е, че имат страхотна кухня и качвам килца. Така качих 3 кг преди да забременея и тръгнах от повечко. Сега се чудя какво да ги правя - още не съм ги свалила. И понеже съм си суетна, направо ме е страх и срам да ви се показвам (е, няма 100 кила, де  Joy Joy Joy).  Embarassed Ама иначе съм си  Heart Eyes миньонче. Ама ще ме изтраете, ако се видим, нали?  Joy Joy Joy
Иначе аз обожавам и планината. Преди и след морето ще минем по разни подбалкански градчета. Задължително крепости. Задължително Царевеж и Червен. И задължително РУСЕ!  Wink
Всъщност още не сме резервирали. Но това ми е любимият маршрут, който препоръчвам. Grinning

Последна редакция: ср, 14 май 2008, 12:34 от май :)

# 361
  • Мнения: 967
Другото, за което си мислех днес е как съм променила начина си на живот заради детето.

В началото следвах, имаше детегледачки, аз се прибирах уморена в къщи, падах мъртва и нямах време за семейство или дете. Исках да правя кариера, бях с промито мозъче от университета и големите фирми, които провеждат тиймбилдинги и мотивират служителите си да работят много за фирмата. А кой ще ни мотивира да работим повече за нас, децата, семейството.

В един момент много се уморих, стресна ме 1-ия клас в държавното училище. И тогава си помислих - сега трябва да направиш нещо, за да не се провали детето в това скапано у-ще. Когато напуснах работа имах добра заплата, страхотна позиция "Шев репортинг" в голям международен концерн за спортни стоки, работата ми беше интересна и до този момент жертвах съботи и понякога недели, за да се реализирам в професията.
След като наместих детето в Лицея се върнах на работа - но нещата не бяха вече същите. Вече желаех да прекарвам повече време с детето, да гледам как расте и се развива, със съпруга, така ми се услади - преоткрих много важни неща за себе си.

Сега в България вече, работя по максимум 6 часа на ден и ми се случва да откажа на нови клиенти - не искам да се претоварвам, не искам да се лакомя за повече пари.

При вас, как е, как балансирате свободно време и работа. По колко време на седмица взимате само за себе си, колко за децата?

# 362
  • Мнения: 967
Давай ги, картините Май;, купуваме - после като стане известен учен или политик /каквото си иска, но при всички положения ще да е известен/, тези картини ще са безценни. Добра инвестиция  smile3502 - възвращаемост 1 милион пъти.

Айде да си направим страница, където да качваме творенията на децата, понякога може готини филмчета.

Например в момента имам извънземен филм за световноизвестно Виенско училище за обездка на коне - Липицанер. Това са много красиви бели коне. Та се изръсихме 30 евро за този филм и сега искам да го споделя с всички, за да си заслужава парите, но не знам къде да го кача.

# 363
  • В офиса
  • Мнения: 4 019
Никак не балансирам.
Срам ме е  Embarassed Децата имат нужда от мен и все си казвам, че ще съм по-организирана, но май не е само до организация.
Точно в момента положението е тотално извън контрол - работя по минимум 10 часа на ден, отделно вкъщи говорим по проблеми, на които не съм намерила решение. Дъщеря ми като ни чуе и писва - Пак ли за работа говорите, на мен кой ще ми обърне внимание.
А пред сина ми направо се чувствам гузна. Защото с дъщеря ми поне работих от вкъщи докато не стана на 2 и имахме много време заедно, а той е по цял ден с бавачката от 7 месечен.
Все си казвам, че това е временно и ей сега ще се наместят нещата, но за сега не се получава.

А аз не искам да правя кариера. Да, доволна съм, когато се справям добре. Доволна съм и че това се оценява. Но няма да откажа и ако мога да си остана вкъщи и да се занимавам само с децата. Тогава ще се хващам само с каузи, като сайта в подписа ми   Sunglasses Но за сега това е грубата реалност. Имаше един хубав лаф - "Your children need your presence more than your presents."

И Цвета и тя пише сценарий  ooooh! Звездни войни, забравих кой епизод (сто-и-някой Simple Smile Падме се съживява благодарение на някакъв специален меч (не помня на кого) Анакин е добър. Люк ходи в джедайското училище. Отделно има и Трансформърско у-ще. Намесен е и Леголас (от Властелина...) Базата на нашите хора е в Антарктида, където изненадващо вече е станало топло, но никой, освен нашите хора не го знае... Това е по нейния разказ. Иначе с писането не е напреднала много (щото пише бавно  Wink)

# 364
  • Мнения: 4 877

Не знам, от луда кариерстка ще се превърна май в домакиня- мама.  Joy Joy Joy

Последна редакция: чт, 15 май 2008, 01:47 от май :)

# 365
  • Мнения: 4 877
Давай ги, картините Май;, купуваме - после като стане известен учен или политик /каквото си иска, но при всички положения ще да е известен/, тези картини ще са безценни. Добра инвестиция  smile3502 - възвращаемост 1 милион пъти.

Айде да си направим страница, където да качваме творенията на децата, понякога може готини филмчета.

Например в момента имам извънземен филм за световноизвестно Виенско училище за обездка на коне - Липицанер. Това са много красиви бели коне. Та се изръсихме 30 евро за този филм и сега искам да го споделя с всички, за да си заслужава парите, но не знам къде да го кача.

да направя пък търг тогава!
 Joy Joy Joy
Иска да стане авиоинженер! Ама ако е в НАСА!?!  Grinning И кацне на "планетата на Малкия принц" - астероид Б 612. Wink

Знаете ли какво питал баща си - колко печелят на месец момчетат, които гонят топките на тенис-турнирите (boyball - май се казват). Някой знае ли?
Засега не казва защо се интересува. Sunglasses

# 366
  • София
  • Мнения: 6 999
radmila, много ми хареса това, което си написала и се надявам и при моето диване да са така нещата. Но мисля, че моето и твоето мнение не си противоречат.  Peace

Усетила си явно слабостта ми към магазините Wink Предупреждението ти за куфара е много добро, все ги пълня и все няма да купувам нищо и... накрая ми се налага чанта да купя.  ooooh!

Малко ми е времето... Прекарвам по около 3 до 5 часа дневно с Дариа. Бавачка я гледа откак е навършила 4 месеца. Опитвам се да компенсирам като хората, които са около нея, когато мен ме няма са такива носещи й нещо различно. Ето бавачката й я вози на трамвай, ходят пред НДК, ядат сладолед, правят рисунки по дрехи... Аз пък се опитвам да я водя по разни места в и извън БГ, да си говорим на философски теми като :"Какво е Бог?", "Къде отиват хората като умрат?" и "Защо са им на маймуните опашки?"  Joy

Иска ми се да имам възможност да работя по-малко, да мога да я водя насан-натам, но за сега нямам тази възможност.

# 367
  • Мнения: 967
Май, нищо не печелят, поне доколкото знам (девер ми и свекър ми са международни съдии по тенис  Mr. Green). Взимат деца и младежи, които тренират към съответния клуб и често е само да ги покажат по телевизията. Даже да е нещо, то е символично.

Иса, не са ни различни мненията. Просто ме накара да се размисля за себе си как виждам нещата, твоето писание. Изобщо аз много се кефя на адвокати и юристи. Толкова изчистена мисъл имате, как всички думи са премерени и изразяват смисъл (никога не е изказване, което може да се приеме двусмислено). Сигурно е от многото писане на договори, че после тълкуването пред съда - зор, ако не е еднозначно   bouquet. Ех, трябваше да следвам право, много ме кефи тази наука!

Да знаеш, че със сигурност това, което го описах, ще го намерите в Уве /всички са такива сладури там/, така че върлувай на пазара във Виена.

# 368
  • В офиса
  • Мнения: 4 019
Иска да стане авиоинженер! Ама ако е в НАСА!?!  Grinning

Е, и тук с приличат. Иска същото. Но освен това като хоби да е певица, балерина, да кара машината, с която се полага асфалт и .... имаше още 2-3 "хобита".

Иначе и аз искам много да ги водя насам-натам (в и извън бг, но за сега  Embarassed) Ето, обещали сме й екскурзия до Словения, Австрия и Германия от поне 1 година. Но и тази година май няма да я направим.
Искам и много да си говорим, не искам да изгубя връзка и да не знам какво става с нея, какво преживява, защо го преживява. (за това много обичам софийските задръствания, колко много време можем да си говорим...) В този ред на мисли точно по философските въпроси, как реагират децата ви, когато чуят и чуждата (различна от нашата) гледна точка.

# 369
  • Мнения: 4 877
Май, нищо не печелят, поне доколкото знам (девер ми и свекър ми са международни съдии по тенис  Mr. Green). Взимат деца и младежи, които тренират към съответния клуб и често е само да ги покажат по телевизията. Даже да е нещо, то е символично.


Да, още вчера забелязах, че тук инфото е най-светкавичко. Ройтерс и тем-подобни имат още хляб да ядат.   bowuu
Ще му кажа, да не си прави сметки без кръчмаря.  Joy Joy Joy

# 370
  • Мнения: 967
Мерси за комплимента  hahaha

Така, получих мейл, че учителката на дъщеря ми стачкува утре /французите стачкуват много/ и ще си има извънкласните занимания и стол, но иначе ще ги забавляват нещо.

Аз обаче преструктурирах програмата за утре, няма да я пращам на у-ще, а ще проведа с нея курс на обучение на тема: "Административно оцеляване и как въпреки всичко да си спретнеш прекрасен ден". Програма:

1. 7:30 Разходка на куче
2. 9:30 Водна аеробика
3. 11:00 МВР - взимане на служебна бележка за откраднатия мигач /хора, днес ми се обадиха оттам на мобилния, уредиха ми час за утре, изобщо мегалюбезни, направо съм очарована/
4. 12:00 застраховка кола - предаване на служебна бележка МВР, взимане на възложително писмо
5. 13:00 обяд на хубаво място
6. 14:00 банка - в момента виртуалния ни банков клон не работи и трябва да превеждам "на ръка". Смятам да попълним платежните заедно и да й обясня полетата.
7. 15:30 езда
8. 16:30 почивка в къщи, четене на книга, малко телевизия, домашни за ч.урок по български
9. 18:30 разходка на куче
10 20:00 вечеря с приятели

какво ще кажете, сега й правя презентация с картинки - много весело ще стане.....съвсем професионално, с дневен ред и т.н.

# 371
  • Мнения: 4 877
Кой ще черпи?

radmila
Потребител
**


  bouquet

Жестоко! Аз също съм на същия принцип във всичко гадно, да се открива нещо готино. Нали вчера ме пита как не губя интерес. Ами по този начин. Аз съм хуманитарни специалности завършила, но имахме 1 предмет - направо инженерен "Устройства на ,... еди-какво си" със схеми  - направих си го интересен, че и го разбрах.  Joy Joy Joy

Последна редакция: ср, 14 май 2008, 13:59 от май :)

# 372
  • Мнения: 967
Най-сетне съм потребител, черпя виртуално - да има за всички



Ужким пиша на десетопръстната система, и бързо, ама вие сте фурии, не мога да ви стъпя на малкото пръстче по брой мнения.

смених тортата, че някой модератор ще ме бие за големината, ама и тая не е лоша

# 373
  • Мнения: 4 877
пу, за мен парчето със средната черешка в средата, ама най-най.

е,това не е честно. Тъкмо си харесах парче, а ти се отказа от другата торта. Лошо обслужване на фирмата-производител? По-добър готвач?

# 374
  • София
  • Мнения: 4 412
Ох, тази тема е като магнит Simple Smile Тъкмо си викам, ето аз не харесвам Звездните войни, не съм за тук и се появиха и други като мен. Simple Smile

Май Simple Smile За килцата и при мен не са си отишли. Мислех си, че съм подходяща да се ангажирам с каузата "Парите следват детето", горе долу имам време, нямам пречки и наистина мисля, че е редно парите да се дават за детето. Също детето ми не учи в ЧДГ, то не съм пристрастна. Обаче, ако намерите някой да ме снима по-слабичка и красива Simple Smile

Радмила, а какво да кажа за твоите постове, аз направо съм ошашавена, че има още някой подобен на мен. За възпитанието на детето, така мисля, ама дали ще се справя. Сигурно съм в твоето положение, когато детето ти е било в 1-ви клас. Моят принцип е да направя най-доброто според възможнтостите ни.
Но за работата и времето за детето - Поработила съм, въпреки, че е рано да се пенсионирам Simple Smile Около 2000-2004 година имахме много големи и добре платени проекти. Аз ги водех и материално изкарвах доста.  Дори вложихме част от изкараното в собствен офис /в който скоро ще се местим/. Но се стреснах от 2 покупки - по това време не знаех какво да си правя парите и си купих едни ботуши, естествено най-съпите на пазара, и ходех в най-скъпия магазин за козметика. Явно двете ми страсти Simple Smile Но не станах по-щастлива или по-красива. С тези ботуши ми беше гузно да стъпя първите дни. В същото време бях толкова преуморена, че ме беше страх да не ме блъсне кола. Мисля, че не можех да гледам и дете, защото мозъка ми беше все в работата. Та сега с детето съвсем осъзнато търся по-малкото работно време. В момента работя през ден от 14-21 часа, защото жената така може  да гледа детето. И съвсем осъзнато искам да работя по-малко. Но много често чувам подмятания, че това е избор, когато не си много добър специалист. Не че ги приемам навътре, но ми е странно неразбирането. Е, това си има цена в материален аспект - живеем още в панелен апп, наследвен от страна на мъжа ми, но нямаме заеми. Важното е да се чувстваме свободни и щастливи.
А за начина по-който си организирала лятото съм впечатлена. Аз също си представях нещо подобно, но ми се иска да намеря къща под наем на по-изгодна цена. И това за периода след 7 години. За сега сме ходили с детето на станцията на Министерски съвет в Слънчев бряг и тук - http://www.elinabg.com/caesarpalace/ . Това място много ми харесва и го споделям само с много близки, да не стане навалица. За всички вас го поствам  bouquet Държим да сме в апартаменти и избора на места не е много голям.

Общи условия

Активация на акаунт