Дюканки отзивчиви - нежни, любезни, внимателни и мили - 103 тема

  • 41 020
  • 1 063
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 14 008


Написаното по-долу с червени букви е коментирано многократно и ще ви бъдем благодарни, ако го прочетете и не задавате въпроси за този текст:
[/size]


Овесените трици не са овесени ядки!
Алкохолът е забранен!
Парафиновото олио е течен парафин!
Калории не се смятат!
Не се мерят порции!
Няма време за хранене!
Няма определен брой хранене, но да не е по-малко от 3!
Закуската е задължителна!
Не стоите гладни!
Диетичните продукти (за диабетици) не са за дюканки!
Триците се ядат и през трите фази! По 3 супени лъжици на ден.
Ядете, докато се заситите!
Какаото е непрепоръчително!
Рачешките рулца са еднакви навсякъде по света и са позволени, независимо от съдържанието!
Кашкавалът  - в 3 фаза!
Млякото Бор-Чвор 0.1  и Култура всички сме го видели , че има 3.6% растителна мазнина, не откривате топлата вода! Може да се яде, има хора, които са отслабнали над 40 кг с всекидневна употреба на Култура



УДАРЕН ЕТАП: - ускоряване на метаболизма
Ядат се САМО белтъчини (протеини). Колкото по – чисти (с малко мазнини), толкова по – добре. Това са: меса(пилешко, говеждо, телешко - рибица и котлет, конско, заешко), риба (всякакви видове), морски дарове (миди, скариди, омари, ролца от раци) яйца, млечни (обезмаслени – кисело мляко 0.1%, прясно мляко 0.1% – до 250 гр, извара) постна шунка (мазнини м/у 2 и 4 %) .
Времетраенето на УДАРНИЯ ЕТАП: определя се от това, колко килограма има за сваляне - от 5 до 10 дни.

СМЕСЕН ЕТАП: - достигане на желано тегло
Редуват се: няколко дни на белтъчини (протеини)  със зеленчуци - ПЗ, с няколко дни само на белтъчини – П. Белтъчините са от списъка. Зеленчукът може да е всякакъв - краставици, марули, броколи, зелен фасул, домати, репички, брюкселско зелепраз лук, гъби, керевиз, карфиол, чушки, зеле, спанак, но трябва да се внимава с количеството въглехидрат в него. Морковите и цвеклото също са позволени, но не често и по малко.
Времетраене: ДО ДОСТИГАНЕ НА ЖЕЛАНОТО ТЕГЛО. Дните се определят по преценка: ако има повечко за сваляне, тогава дните се въртят 5/5 или 4/3. Ако има по – малко за сваляне: 2/8 или 3/7.


ТРЕТИ ЕТАП: - запазване на постигнатото тегло
По 10 дни за всяко свалено кило - всичко разрешено в ПЗ дни + 2 пъти седмично по:
1. 1 порция нишестени храни - макарони, кускус, булгур, качамак, жито (порцията е по 200гр); леща (150гр), ориз и картофи (по 125гр. в порция)
2. Плодове - по 1 порция дневно, без банани, грозде, череши.
3. 2 филии пълнозърнест хляб на ден
4. 40 гр. кашкавал.
5. 2 галавечери седмично - ядеш всичко, което поискаш, но само на едно ядене дневно (препоръчително е на вечеря).
6. Протеинов четвъртък - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.
Може и свинско НЕТЛЪСТО- печено, агнешко и всякаква шунка.

ТРЕТИ ОЛЕКОТЕН ЕТАП: - ЗА БРЕМЕННИ И КЪРМАЧКИ
Всичко разрешено в ПЗ дни + Трети етап + още 1 порция плодове + нормални кисели млека, но БЕЗ ПРОТЕИНОВ ЧЕТВЪРТЪК


ЧЕТВЪРТИ ЕТАП: - окончателна стабилизация
Включване на всички храни. По един ден седмично задължително само на чисти протеини. Трае цял живот.


Особено важни препоръки:
1. Трябва да се пие много вода. Минимум 1,5 – 2 литра на ден.
2. Желателно е да се приемат овесени трици (НЕ ЯДКИ) – по 3 с.л. на ден, по възможност до обяд. Могат да бъдат евентуално заменени с пшенични трици, но има опасност от подуване на корема.
3. Пектин е разрешен, но трябва да е част от количеството на триците.
4. Ленено семе също може, но като част от количеството трици за деня.
5. Няма ограничения в количествата на разрешените храни в Ударния и Смесения етап, освен тези, в които изрично е указано. Тук е мястото да се спомене едно важно правило „За да се отслабва, трябва да се яде”. Не се пропуска ядене. Задължителни са закуска, обяд вечеря, а ако се организирате да ядете през 4 часа е най–добре.

ДОБАВКИТЕ:

Оцет, мащерка, копър, лук, чесън, магданоз и всички подправки са не само позволени, но и препоръчителни.
Лимон може да се използва изтискан върху рибите и месата, но не и като лимонада.
Сол и горчица са разрешени, но в умерени количества. Могат да се заместят с безсолна ( и без захар) горчица и диетична сол.
Обикновения кетчуп не е разрешен, но има диетичен- без сол и захар, който можете да употребявате в ограничени количества.
Захарта заменете с подсладител, сорбитол - НЕ.
Парафиновото олио всъщност е течен парафин, намира се в аптеките. НЕ става за термична обработка! Има слабителен ефект при проблеми с WС го препоръчват!


ЗАБРАНЕНИ ПРОДУКТИ: ВСИЧКО, КОЕТО НЕ Е ПОСОЧЕНО, КАТО ПОЗВОЛЕНО Е ЗАБРАНЕНО

Олио и зехтин, захар, всичко тестяно, мюсли, мед, ядки

АЛКОХОЛЪТ Е ЗАБРАНЕН!!!

ОВЕСЕНИТЕ ТРИЦИ НЕ СА ОВЕСЕНИ ЯДКИ И ЯДКИТЕ НЕ ГИ ЗАМЕСТВАТ   може да ги намерите в  тези магазини

Всичко това много по-подробно е обяснено  ЕТО ТУК

Калкулатор на Дюкан
След като отворите сайта, трябва да натиснете бутона Votre poids d'avenir.
Следват 12 въпроса:
1.   Метрична система
2.   Сегашно тегло
3.   Желано тегло
4.   Максимално достигано тегло
5.   Минимално достигано тегло
6.   Най-продължително запазено тегло без особени усилия
7.   Прилагани режими: никакви; няколко; многобройни
8.   Ръст (см)
9.   Възраст
10.   Наследственост (съществува ли в семейството ви тенденция към напълняване): никаква; средна;силно изразена
11.   Костна система (обхванете лявата китка с палеца и показалеца на дясната ръка). Пръстите ви се: застъпват; докосват; не се докосват
12.   Пол
13.   Брой бременности: 0 - 7
След това натискате бутона Calculer и се появява цифрата на вашето бъдещо тегло.

                        Стари теми:

1 част ,   2 част ,   3 част , 4 част ,   5 част ,   6 част ,   7 част , 8 част ,   9 част , 10 част ,   11 част ,   12 част ,   13 част ,   14 част , 15 част , 16 част , 17 част , 18 част , 19 част , 20 част , 21 част , 22 част , 23 част , 24 част , 25 част , 26 част , 27 част ,   28 част , 29 част , 30 част , 31 част , 32 част ,   33 част , 34 част , 35 част ,   36 част , 37 част , 38 част , 39 част , 40 част , 41 част   , 42 част , 43 част , 44 част , 45 част , 46 част , 47 част , 48 част , 49 част , 50 част , 51 част , 52 част ,   53 част , 54 част , 55 част , 56 част , 57 част , 58 част , 59 част , 60 част , 61 част , 62 част , 63 част , 64 част , 65 част , 66 част , 67 част , 68 част , 69 част  , 70 част , 71 част , 72 част , 73 част , 74 част , 75 част , 76 част , 77 част , 78 част , 79 част , 80 част ,81 част , 82 част , 83 част , 84 част , 85 част86 част , 87 част , 88 част , 89 част , 90 част , 91 част , 92 част93 част94 част , 95 част ,   96 част , 97 част , 98 част , 99 част , 100 част , 101 част


НИЕ СМЕ ТУК 



Нашите сбирки
Преди и сега

Рецептите от темата на DessiJ
Всеки може да допълни изпитани рецепти ,които отговарят на критериите на режима!


Сайтът с наши рецепти, препоръки, разяснения, уточнения, продукти и съвети

Най-често задавани въпроси и отговорите им

Целта ни е:


Да заменим тениската

С бюстие



Последна редакция: пт, 16 май 2008, 02:01 от ЗлаВещица

# 1
  • Някъде там...
  • Мнения: 795
Пу първа     bouquet

И за да не е спам кажете ми моля по колко кг сваляте във втора фаза ,примерно на седмица  Thinking

Лека нощ и много свалени килца в тая темичка  Peace
 

Последна редакция: пт, 16 май 2008, 02:50 от MimSss

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 214
Добро утро !!!Да се запиша и сервирам кафето.

Мимс различно е при всеки организъм.Някой свалят в П дните ,други в ПЗ.За това няма точно определена формула ,възможно е да задържиш а да си режимна.
Не съм чела старата тема така ,че ви пожелавам лек и отслабваш ден.

# 3
  • Мнения: 876
Добро утро!  Hug

Аз съм малко нещастна , тъй като имам плюсче,а и на всичкото отгоре не е незначително,а е +2кг  #Cussing out #2gunfire Shocked #Crazy Но какво да се прави.....след вчерашното пиене на вода...... newsm78 дали да не я намаля?  Rolling Eyes
Лек и успешен ден на всички!
  bouquet

# 4
  • Мнения: 352
Добро утро,

Вещи, хубава тема, дано в нея се завърне добрия тон  bouquet
Сузи,  mariaid , вкусни кафета благодаря  Hug

Чесито  Мон и Мазнислава за хубавата новина, пожелавам ви лека бременост и най щастливите бебчета!   bouquet
То ни, да ти е жив и здрав рожденика на патерица  много радост да ти носи   bouquet
Кате, този твоя кантар е за  #2gunfire убиване, но ти не му се връзвай толкова  Hug
Славе,
браво ! Страхотна мацка си станала нищо общо няма новото момиче с ягодоберачката  Hug

Пожелавам ви хубав ден и много минуси!

# 5
  • София
  • Мнения: 2 896
Айде и аз на първа страница, да не ми избягате  Laughing

# 6
  • Мнения: 293
Здравейте мили мои приятелки  Wink

Знам, че доста време не съм писала и чела, но това не ми пречи да съм с вас, мислено , тялом и духом съм тук Wink. Дано не сте ме забравили, понякога така се стичат нещата, че от предишната свобода да си прелитам из темите и спомен няма. Много ангажименти, нови и стари, пътуване насам натам и просто все не стигам до темата, за което съжалявам.

Накратко за мен- добре съм, 10-на дни бях пътешественик с лични и служебни пътувания, признавам, не бях много режимна, защото нямаше начин, бях нещо като в 3-та и малко 4-та фаза. При личните пътувания съгреших с нещо много нережимно, при служебните беше пък невъзможно да спзавам каквото и да е , всичко беше така ораганизирано и ако може да се каже динамично, че нямаше никакъв начин за диета в чист вид. Дилемата беше да ям ли нещо или изобщо да не ям. При първите опити да си намеря там поне мляко 0.1 % ударих на камък, остави за извара или поне сирене маджаров лайт или каквото и да е друго.Почти през всичките тези дни бях в ПЗ. То кола лайт рядко имаше по заведенията. Но добрата новина е ,че се завърнах по -лека отколкото заминах, естествено много се доближавах до нашите храни, но все пак си беше ресторанско хранене и то по предварителна заявка за всички. Не пиша това за да се оправдавам, по -скоро за онези , които са 3-та или 4-та фаза, просто да им дам стимул, че едно умересно хранене и леко движение в никой случай няма да им позволи да върнат килограмите.
Днес съм 80.80 пред МЦ/за къснява ми с два дни, а си имам всички симптоми ,понадута, поналята в горната част Joy/, а може би би щях да съм в 7-ците, но както винаги съм казвала , не бързам, когато -тогава и дори през ум не ми е минавало да спирам режима, понякога не става обаче така, както си го мислим, важното е да не се отаказваме и да вървим напред.

На всички много  Hug Hug Hug и   Kiss  Kiss  Kiss!

Цветя за най-прекрасните дами в този сайт

Както винаги темите са перфектното и приятно място за споделяне на опит и неволи благодарение на  Вещи bouquet и всички които участват в създаването им!

Лек и успешен ден !

# 7
  • Мнения: 17
Добро утро,момичета!Кафето вече е сервирано,благодаря на девойките,ето и закуска   Вещи за новата тема   bouquet  .Да се отчета още 500гр. твърдо си заминаха и  цифрата е цяла, ура! На по-новите момичета  welcome и много воля (инат).Пожелавам Ви лек, спокоен и успешен ден пълен с много минуси.  Hug

# 8
  • UK
  • Мнения: 727
  Добро утро! И аз все по-рядко пиша, много ми е напрегнато с тези изпити. Все пак всяка сутрин имам по 20 мин. да попрегледам темата докато си пия кафето. Аз съм си 57кг, доволна съм, все пак последният кг падна само преди седмица. Тъй като другата седмица правя 4 мес и имам вече наблюдения върху моето темпо, трябва да кажа, че последните 2кг, които свалих бяха и двата след 3- седмично задържане и 1 седмица преди МЦ. Така че и следващия го чакам чак след 2-3 седм, преди следващия цикъл. В този ред на мисли Мимс, не може да се предвиди как ще се сваля във втора фаза. Свалих първия месец 4кг, вторият-2, трети-1 и четвърти-1.  Търпение му е майката, защото колкото и бавно да почне да става свалянето, все пак СТАВА рано или късно и то със сигурност.
   Hug на всички. С вас съм, дори и повече четяща, отколкото пишешта Grinning

# 9
  • София
  • Мнения: 3 090
Добро утро, мили дюканки!
Вмъквам се на 1 страница по терлици, без да съм изчела миналата тема  Embarassed И това ще стане, но се извинявам, ако съм пропуснала нещо съществено.
Амси Hug, радвам се, че се обади!
Франци, браво за намалението!  bouquet
Мариаид, не съм успяла да ти видя снимките, ако ти е удобно, метни едно ЛС, ако си ги изтрила.  bouquet И не се отчайвай, редовно имам повишение с 2 кила. Оправя се, рано или късно, стига да си режимна!  bouquet  bouquet
Мимс Hug, свалянето във втора фаза е абсолютно непредвидимо. По-добре не прави планове!  bouquet

# 10
  • Мнения: X
хайде и аз да цъфна на първа страница

аз свалих първия месец 5кг, втория - 3кг, сега третия се очертават да са около 2.5

много е различно
а и наближавам теглото, което съм била доста дълго
та не знам колко ще се задържа там
дано да е за кратко

ние днес имаме купон на работата
инспектирах вчера напитките и за мен нямаше, та си купих снощи кола лайт
в магазина се оказа, че има 3 варианта, с 3 разл. подсладители, 2 бяха с аспартам + нещо си, аз взех от третата

дано има пушена сьомга да отърва кожата довечера

лек петък

и МЕРСИ за новата тема и нежното заглавие

# 11
  • Мнения: 1 417
Добро утро и от мен!
Тема та е оформена супер-както винаги!Подмаз на Вещи да не  ме лупа с тигана,че аз съм си взе за бой.  bouquet
Благодаря за кафнцето на Сузи и Мариад и за закуската на Франтс така съм гладна Embarassed Hug Hug
Амси,Катяв последно време се губите. Naughty Hug
Джини,обаждай се ,мила,какво стана? Hug
Мимс,при всеки е индивидуално.Аз свалях окол2кг. Peace
Прегръдки за всички  Hug Hug Hug HugНяма да ви изброявам ,за да не пропусна някой.
Аз съм с 200грама по-лека Laughing Laughingвъпреки ,че вчера малко кривнах  Embarassed
Последен напън днес. WhistlingУспех и на дечицата на всички мами ,които имат четвъртокласници!
Лек ден на всички!  bouquet
Кри,появила си се Grinning Hugи аз качвам и до 3кг ,като се насвиня ,ама измерена вечер. Wink Joy Joy

# 12
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Ха добро утро и честита ни нова тема!
 Благодаря за кафенцето и кексчетата, много добре ми идват!   bouquet
 Споделям, че съм режимна и не съм се мерила, ама съм на ПЗ и надали има намаление, пък и боря упоритото 65то кило, а до 62 предполагам ще падат трудно.

# 13
  • Мнения: 24
Добро утро на всички !
Аз понеже не пия кафенце ще ви почерпя по едно чайче. Наздраве. Лек и остлабващ ден  Sunglasses

 hahaha

Последна редакция: пт, 16 май 2008, 07:51 от valche1

# 14
  • Варна, а по празниците в Ямбол
  • Мнения: 5 022
Добро утроооооооо и в новата тема! Вещи - СУПЕР Е!!!! Hug  bouquet

Днес съм на банкет - имам чуденка колко да се барна, бедро ли да покажа, ц..а ли  Mr. Green
Имам време ще умувам!!
Сузи, миме, мерси за кафетата,    адашче*Hug Hug
amsi, липсваше ми бееееее  Hug Heart Eyes Гледам те ходиш бродиш, обаче темпото ни на сваляне е пак еднакво!!!! Shocked Мен вчера ме закова 80,00 в МЦ!!! Сигурна съм обаче че съм поне 79  Laughing... Айде пиши по-често!!!! Hug ЛИпсваш!
frants, потекоха ми лигите по твоите кексчета!!!
Перлита, вие сте мазохистка бре.... как ще се теглиш вечер.. аз ако вида + 3 ще  #2gunfire
Айде лека и доходна от мен.. тук съм ще ви наблюдавам!

Общи условия

Активация на акаунт