142 ОУ в кв.Борово

  • 79 252
  • 267
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 336
Благодаря, vasilevapetkova  bouquet

Момичета, за занималнята дали можете да ми кажете повече? Има ли такава в училището, безплатна ли е? Пишат ли си всички домашни там или се работи усилено и вкъщи? До колко часа работи занималнята?

# 76
  • Мнения: 6
Госпожите,които ще поемат първокланици тази учебна 2012/2013 г. са г-жа Барбова,г-жа Ранчинска,г-жа Средкова.Чувала съм ,че и трите са добри учителки.Що се отнася до удостоверението за завършен подготвителен клас- то е потвърждение за записване в съответното училище,там където подадете оригинала,там ще е записано детето ви,независимо колко заявления сте подали и къде.Там където занесете и оригинала за завършена подготвителна група,там ще си запишете детето.Най-добре е човек дае ориентиран и запознат ида си подава на едно място,а не на 2-3,все пак не  първолаците не са кандидат-студенти.Началното образование ,началният етап,според мен в 142 е на много добро ниво.Занималнята-тя няма работно време,не е магазин.Работното време на госпожите там е до 18.Занималнята е тежка за децата,и един първолак има нужда от помощ и в къщи разбира се,няма как-написани домашни не означава,че той е добре с материала.

# 77
  • Мнения: 6
Занималнята е безпалтна,като има тенденция да става до 4 клас също безплатна. Английският е на нормално ниво за деца,а и курсът по АЕ в първи клас е устен по принцип,все пак има държавни изисквания ,доколкото съм запозната.,независимо дали децата знаят повече или по-малко,има програми,които се спазват,така мисля.

# 78
  • Мнения: 152
Ние също по АЕ сме при г-жа Кръстева, изглежда добра учителка. Засега може би поради устния курс и много песнички, на които моят син не е фен, не виждам голямо развитие, но смятам ,че от 2-ри клас ще има видим напредък.
За занималнята -  моя син, макар че пише бавно се справя и много рядко има нещо да довършва в къщи.  Самата г-жа ни е казвала не веднъж да не караме децата през седмицата да се занимават в къщи, за да не им дойде в повече. Аз съм доволна от у-щето и от обученеито засега  Simple Smile 

# 79
  • Мнения: 36
Моля, споделете впечатления от госпожите  Барбова, Средкова и Ранчинска, които ще поемат първокласниците през новата учебна година. Благодаря предварително!

# 80
  • Мнения: 6
Моето дете беше при една от трите госпожи .Моите впечатления са добри и мнението ми е ,че при която ида е записано детето няма да сгрешите,не казвам име,защото всеки е пристрастен,всичк ое въпрос на личен избор.но е факт ,че и трите госпожи са добри педагози Simple Smile

# 81
  • Мнения: 1
Моля, споделете впечатления от госпожите  Барбова, Средкова и Ранчинска, които ще поемат първокласниците през новата учебна година. Благодаря предварително!

Познавам Ранчинска - голяма чума е!

# 82
  • Мнения: 591
Искам само да попитам какви извън класни занимания предлага ущилището?
Благодаря!  bouquet

# 83
  • Мнения: 819
Имат шахмат и спортни танци!

# 84
  • Мнения: 152
Искам само да попитам какви извън класни занимания предлага ущилището?
Благодаря!  bouquet
и каквото още се сетиш ... в у-щето имат и футбол и кикбокс, а от Славия предлагат баскетбол. Имаше и плуване тази година с осигурен транспорт и т.н. и общо взето за първокласниците се съобразяват  така да направят заниманията, че да ги вземат от занималнята и после пак там да ги върнат, а не родителите да се ангажират ...  Hug

# 85
  • Мнения: 2 159
мили мами, случайно попаднах на темата, но реших да споделя моите впечатления от 142 ОУ - дъщеря ми учи от 1 до 4 клас при Стефка Андреева. Аз лично съм доволна. По отношение на английският език - от 2 клас ги пое г-жа Кръстева и направи чудеса с децата, така че не се притеснявайте ако в 1 клас е по-леко. Те все още не знаят къде са. А причината да я преместим е, че случайно разбрахме, че й върви математиката и тя кандидатства в СМГ, където учи в момента. Искам да ви споделя, че 3 от децата на г-жа Андреева бяха приети миналата годинав СМГ, което постави училището на пето или шесто място в София. Това за мен е показателно. Успех на дечицата!
а къде се виждат тези класации?

# 86
# 87
  • Мнения: 10
Здравейте, синът ни е предучилищна група в 142 ОУ и решихме да го запишем там за 1 клас. Може ли някой да ми препоръча учителка, която сега е на 4 клас и догодина ще поеме първокласници.
Благодаря.

# 88
  • Мнения: 589
Ще следя темата!
Mario15, дали не можеш да попиташ в училището кои точно ще са учителите поемащи първолаците през септември 2013? Разкажи за базата и условията. Ще има ли безплатна занималня за всички? Храната в стола вкусна ли е на детето... и всичко за което се сетиш!?  Praynig

# 89
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Синът ми ще е в трети клас тази година. Решили сме да го запишем в 142-ро,защото се преместихме да живеем до самото училище. Имам противоречиви отзиви, но все пак решението ни е твърдо. Моля ако някой знае нека да сподели впечатления за г-жите: Красимира Деянова, Нели Стойкова и Таня Илиева, които са класните ръководителки на трети клас за учебната 2011/2012 Praynig

Здравейте всички, вмъквам горния цитат с молба към Олемале да пише при коя учителка все пак е записала детето си и какви са и впечатленията. Защото изброените учителки са тези, които ще поемат първокласниците наесен.
Моят син е в предучилищната група при г-жа Кръстева, от която сме много доволни. Днес имахме родителска среща, на която ни бяха представени цитираните госпожи - Деянова, Стойкова и Илиева. Ще има и една четвърта - Кети Давидкова, но нея не я видяхме, защото била на някаква двугодишна специализация в чужбина и щяла да се появи някъде на лято.
По въпросите на мама Ели - не казаха да има ограничения в местата за занималнята. Храната в стола е вкусна, моят син я харесва.
Дано някой се включи скоро, че като гледам темата с какви темпове върви  ooooh!

Проблемът при нас е, че ние живеем в Княжево. Имах дилема между 26-то училище, което ни е срещу блока и 142-ро, което посещаваме в момента. Спряхме се уж на 142-ро, защото било много добро, по-централно /в сравнение с близкото 26-то/ и не знам още какво си. Ако някой има впечатления ще се радвам да ги сподели.

Общи условия

Активация на акаунт