Някой знае ли нещо за "Он клиник" и "Юнион клиник" в София

  • 128 956
  • 86
  •   1
Отговори
# 45
Преди да ми излекуват фисурата в он клиник, посетих юнион клиник - там за първи път разбрах, че имам фисура, предложиха ми операция на фисурата в Пирогов, те нямали необходимите лекарства за неоперативно лечение. Аз не се съгласих на операция, защото вече бях опериран за хемороиди неуспешно, влачих се с болки и кървене и съм получил тази фисура от стискане и запичане, заради гладуване.

# 46
В он клиник както вече писах 280 лева не е цената на един крем, а на цялото лечение за 2 месеца - прегледи, кремове и капки без ограничение в бройката. Аз се оправих с 2 крема, два флакона капки и 3 прегледа без да доплащам нищо. Подобно се развиха нещата и по-късно при сестра ми и двама колеги, които се лекуваха в он клиник, след като видяха при мен добрия резултат. Останахме доволни от ефекта на лечението и от отношението - хората и доктора са доста делови, защото е доста натоварено в он клиник, специално при д-р Христозов, при който се лекувах. Така че, не е правилно да се пише грешна информация във форумите и да се заблуждават останалите. За другите десетки мазила, за които погоре Кейти пише, че ги има и струват до 50 лева - всичките ги пробвах и нищо не се получи - те просто са за успокояване на хемороиди и не лекуват въобще фисури.
Доколкото знам херпес се развива за часове, така че по-горе пишещата Кейти не може да обвинява лекарите, че не са го видяли преди 3 дни. Пък и явно тази госпожица го е закъсала здравата със секса, че е цъфнала с фисура, кондиломи и херпес на задника. Пък и колко правописни грешки има като пише ....

В поста си (съжалявам за правописните грешки, клавиятурите в офиса са малко по специфични и букжите са ми разбъркани, а нямах време да пусна проверителя на правопис) писах че НЯМАМ кондиломи, имам херпес които ми казаха че са кондиломи, с което съответно ми изкараха акъла защото те се причиняват от HPV. Херпеса се развива за часове, така се разви и при мене и именно за това е фрапантно да го сбъркат - образованието вече беше във втори стадии и се беше оформило. Дерматоложката която ми постави диагнозата беше изненадана че такъв класически случай на херпес, може да бъде сбъркан с кондиломи!
Херпеса ми изби селед цикъл защото беше много тежък и продължителен, не след секс, но дори и след секс да избие, това няма значение - тук говорим за лекарска некомпетентност, не за причините за болеста. Сега вече може да се каже, че имам проблем с секса защото забавянето на правилната диагноза доведе до поражения, които в момента все още лекувам - кожата ми стана много нежна заради пъпчиците които се разраниха и прокървяха тежко и сега лесно се разранява при триене.
Оказа се че нямам и фисура Simple Smile - просто от херпеса кожата ми е изъхнала и се е сцепила - пак е рана, но не е фисура - т.е. просто си зарастна самичка. И аз така подозирах, защото кожата ми се беше напукала външно и въдимо в резултат от исушаването и предположих че вътре може да е същото...така и стана!

Мисля идната седмица да отида в ЮНИОН. Имам си от много време едно мааалко външно хемороидче, сега и още едно по-малко. По-старото взе да ме боли и за това ще видя какво ще ми кажат. И за "вътрешните хемороиди" ще питам, тези които ми намериха в ОН клиник, защото хич не им вървам, ама хич!

Pacienta - не давам грешна информация - за разлика от повечето потърпевши тук аз изисках амбулаторен лист и разписка, които те с неухота ми дадоха. При мене е всичко черно на бяло - 3 диагнози, 2 от които са грешни. За 3тата ще ви кажа в последствие. Ако и тя е грешна обаче ( за вътреяните хемороиди говоря) мисля да подема небивала кампания срещи ОН клиник...но това са само планове!

Може мазилата от аптеките да не помагат - не знам, за щастие не ми се налови да ползвам нито техните, нито каквито и да било, просто защото диагнозата им беше грешна. Приемам че крема от Он е по-добър, въпроса е че те казаха не най-добрия крем на пазара, а единствения. Ако бях достатъчно доверчива щях да го купя, просто защото ме дезинформираха!
Аз лично познавам човек които е лекуван в Он клиник и има резултат - махнаха му 2 вътрешни хемороида. Познавам обаче и 10 които не са доволни - напротив - здравословното им състояние няма никакво подобрение, даже е по зле от преди. В същото състояние е и джоба им.


Съмнявам се че хората по форумите влизат за да пускат нарочно негативни коментари. Аз изгубих 40 мин да напиша този коментар, а работното ми време е ценно! Правя го защото съм възмутена. И аз обикновенно не вярвам 100% на коментарите по форумите - ясно е че не може да се помогне на всички по перфектен начин и все някои ще бъде недоволен. Ще ме прощавате обаче - тук има 5 листа с коментари и едва 10 отделни коментара, които са положителни. Най-вероятно 8 от тях са ваши господин pacienta Simple Smile

Доста красноречива статистика, не мислите ли....

# 47
  • Мнения: 5
хора,не сте прави така да нападате тези лекари.Те са учили години наред денонощно,после са практикували,за да имат знанията,които имат сега и да станат отлични хирурзи.Визирам доц. д-р Матев,д-р Юлианов,които работят заедно в ендоскопски център Стара Загора,и д-р Христозов от онклиник,който е бил техен ученик, а след това  е специализирал в Изрел.И тримата са преподаватели в Медицински факултет към ТрУ Стара Загора,където аз съм студентка.
   Преди около 3 месеца ми се появи кървене и болка,тъй като и аз като повечето хора се мислех за достатъчно компетентна и започнах със самолечние с Масту С и слабителни.Наистина решението е само времвнно.Около месец по-късно отидох в центъра в стз. при д-р Юлианов.Оказа се че имам и хемороиди и фисура.Започнах лечение за фисурата,но когато трябваше да отида на втори преглед д-р Юлианов беше болен.Имах силни болки не можех да чакам.В петък 20.11.2009г. отидох при д-р Христозов в онклиник.чесно казано останах мн доволна.Клиниката е на световно ниво.Д-ра беше мн мил,обясни ми всичко(повече от 30мин).НЯМАШЕ БОЛКА!!!Пари за преглед не ми е взел,а не бе длъжен,защото сам студентка,още не лекар.Постави ми 2 пръстена и ми даде кремчето за фисурата,което междудругото съдържа нитроглицерин.Само на следващия ден имах дискомфорт,пих само бусколизин.За сега съм добре.Преди малко се изходих без болка и кръв Grinning.Надявам се все така да е и да има ефект,макарче в медицината гаранции няма и при всеки човек лечението деиства по различен начин,но за това не са виновни лекарите!!!!
  Според мен специално за хемороиди,при който и да е от тези лекари да отидете няма да съжалявате,определено техниката в онклиник е по-добра.
  Да ви кажа,когато вчера прочетох коментарите тук,ужасно се разтроих и притесних.Цял ден разпитвах доценти и професори за д-р Христозов.Мненията бяха еднозначни.
  Успех на всички с този проблем,който наистина не е лесен за решаване!Моля ви само за повече оптимизъм!!!

# 48
Подкрепям напълно Савина - студентката по медицина - и при мен се развиха по подобен благоприятен нещата с лечението на фисура и хемороиди, като при мен за съжаление имаше печална предистория с операция и прегледи в други болници. Но пък това помогна да посъветвам други хора - така сестра ми и двама мои колеги преминаха успешно също лечение в он клиник.

# 49
И аз подкрепям студентката Савина!
Човек ако чете форума може да се отчае - всички, които критикуват /някои направо очернят/ он клиник /във форумите за другите клиники положението е същото, дори по-зле/ не споделят дали и как са се оправили от фисура или хемороиди, но правят чудеса да откажат други да опитат сериозно лечение.
Аз преди 7-8 месеца бях с болки в ануса, ходих 2 пъти на различни хирурзи в ДКЦ, поставяха ми диагноза хемороиди и ме лекуваха с мазила, от които имаше нулев ефект. После ходих при д-р Желязков и в Юнион клиник, поставиха ми нова диагноза фисура. Лекуваха ме и на двете места по своему - отново без ефект - всяка сутрин "вадих стъкла" при изхождане. Оказа се, че те рекламират лечение за фисура, а нямат точните медикаменти за това - изписват разни мазила от аптеките, но ефектът отнво бе нулев. Тогава GP-то ми каза, че има няколко свои пациента, доволни от лечението си в Он клиник. Отидох и аз /без никаква вяра вече/ в Он клиник - също ми поставиха диагноза фисура и вътрешни хемороиди. Първо там ми лекуваха фисурата с техните кремове и капки - не можех да повярвам, но след 3-4 дни мазане и пиене на капките нямах болки, а след 3 седмици ми зарастна и фисурата. После ми премахнаха 3 вътрешни хемороида с латексни пръстени - при тези манипулации няма никаква болка, а само лек дискомфорт /втора голяма изненада за мен препатилия/. От половин година съм без кръв и болки. Имам близък лекар-гастроентеролог, ходих при него и той ми направи ректоскопия /доста по-гадно изследване, в сравнение с аноскопията в Он клиник/ и каза, че от фисурата няма и следа и има още един малък хемороид, който не подлежал на премахване, а трябвало само да се наблюдава през 1-2 години. Този гастроентеролог беше доста впечатлен, дори ме разпитва подробно за моето лечение, защото и той имал големи кървящи вътрешни хемороиди, но не се е подложил на операция, защото е виждал как оперираните се гърчат от болки, и как след недълъг период от време получават нови хемороиди. В он клиник ми казаха, че нови хемороиди и фисури могат да се получат при всеки по всяко време, ако няма пазене, за което ме инструктираха подробно.
Така че, аз искам да БЛАГОДАРЯ на Он клиник /специално на лекуващия ми лекар д-р Христозов/ за грижите към мен, щото в тези форуми никой за нищо не благодари!

# 50
  • Мнения: 5
 Hug ееее браво,Благо,направо ми сгря душата.Ако някои ден някой и на мен благодари ще знам,че хемороидите и вс др мъки са си стрували

# 51
Абсолютно не оспорвам, че лекарската професия е една от най-тежките. Далеч съм от твърденето, че проктологията е лесна работа.
Аз говоря за политиката на клиниката. Обедене съм че всички парадокси описани в форума са по вина на интересчииската система на ОН клиник.
Лекари са ми казвали че там работят едни  от най-добрите спецялисти, не ми се вярва именно ветераните в занаята да топускат такива балъмски грешки, каквито допуснаха с мен. За мен това е нарочно и целенасочено, с единствена цел да ми вземат парите!

Не случайно отправям нападки конкретно към тази часна институция - това не е междоличностен спор, нито опит да принизя лекарската длъвност. Лекари са ми спасявали живота...тук е една проста меркантилност!

# 52
В он клиник съм ходил на 5 контролни прегледа и не са ми взели стотинка за това, дори накрая аз предлагах да платя, но отказаха категорично - там техни пациенти плащат само първия преглед /който е 30 лева, включшащ дори апаратното изследване, а навсякъде другаде е 50 и повече, без да включва каквито и да било изследвания/. Освен това д-р Христозов беше постоянно на разположение по  телефона - консултирал съм се с него около 10 пъти, а той не е длъжен, нито съм му плащал за тази ценна за мен помощ по телефона. По другите клиники като съм ходил или не си дават телефона, или не отговарят на позвъняванията. Отделно администрацията на клиниката е правила всичко възможно да ми осигури посещение в удобен за мен час, включително докторът ме е приемал извънредно при липса на свободни часове за деня. Това в други клиники поне на мен не се е случвало - говоря за частни клиники, държавните са напълно извън тези стандарти. Да не говорим, че си видях заболяването и резултата от лечението, заснети от тяхната апаратура при моите прегледи - първо видях и разбрах какво "животно" е фисурата и хемороидите, а после видях, че са изчезнали, когато нямах вече болки и кръв. Няма скрито-покрито и не усетих ни най-малко пързаляне - докторът е доста зает и едва ли има време да замисля стратегии.

# 53
Посетих Он Клиник за лечение на хемороиди и установих,че в тази клиника има само мощеници,а не лекари.Не лекуват нищо,а лъжат хората,които имат нужда от лечение,а не го получават.В същото време ти вземат парите с голяма учтивост и вежливост.За тези пари наистина ти дават мехлем с неизв.произход и 5 спазмалгончета и 1 шишенце с капки,уж хранителна добавка, и всичко това "САМО"за 260 лева.Никакво пръстенче не ми е слагано......Ейййййййййййй хора не се лъжете от рекламите за тази
"КЛИНИКА"не ходете и не си давайте парите напразно.НАЙ-ГОЛЕМИТЕ ШАРЛАТАНИ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

# 54
  • Мнения: 5
Аз съм доволна.Направо ме спасиха(поне за сега).Имам 1 въпрос:Как разбрахте че не ви е сложен пръстен?

# 55
Към Юлияна Николова: Говорите така, сякаш насила са ви завели, насила сте започнали лечение и насила сте платили. И аз ви питам как решихте, че ни ви е сложен пръстен. Там диагнозата и лечението се заснемат и документират. По моя преценка - там няма кой да се занимава да не слага пръстен на някого си, та те по цял ден поставят пръстени на хемороиди. Поставянето на пръстени не се усеща, но после като се мажех ги усещах докато паднаха, а отделно на контролния преглед видях белега от падането на всеки хемороид с пръстена. Най-важното - сега нищо не ми се издува от ануса при изхождане, както преди, нямам кръв и болки. В крайна сметка за това и отидох в он клиник, за да се излекувам.

# 56
МОШЕНИЦИ !!!!!!!!! ПОТВЪРЖДАВАМ ЧЕ ИЗПИСВАТ СУПЕР СКЪПИ ЛЕКАРСТВА БЕЗ ОПАКОВКИ, А ЛЕКАРИТЕ ИМ, ПОНЕ ЕДИНИЯ МАЙ БЕШЕ ХРИСТОВ НЯКАКЪВ СА ИДИОТИ И НЕКАДЪРНИЦИ, ИСКАШЕ ДА МЕ РЕЖЕ ДВА ПЪТИ ЗА НЕЩО КОЕТО СЕ МАХА ВЕДНЪЖ И ЗАВИНАГИ, ДОБРЕ ЧЕ СЕ МАХНАХ ОТ ТАМ !!!!!!!!!!!!!!!!!

# 57
  • Мнения: 5
Аз съм доволна.Чувствам се мн добре.Върнах се към нормалния си начин на живот,преди да се появи проблема с фисурата и хемороидите.Два пъти ходих при д-р Христозов,той беше мн любезен и внимателен,дори мога да кажа загрижен(той ми е звънял по телефона да проверява как съм!)Лечението не е евтино,но ако с друг вид лечение спестявате пари,то с този спестявате болка.Всеки сам си избира!!!Весели празници на всички!!! Grinning

# 58
parvo zdraveite .moi savet e da zabravite za on klinik  .sasipaxa zdraveto na maika mi iskam da spodelq 4e otide s misalta 4e ima xemoroidi i nqkakav doktor i slojil prasteni tam v sa6tata on klinik sled sedmica stra6ni bolki i ma4eniq otidoxme pak v klinikata i tozi doktor kaza 4e nqma ni6to 4e xemoroidite sa padnali i 4e 6te i mine .na6i priqteli ni naso4ixa kam "doverie"i tam razbirate li i otkrixa RAK ne xemoroidi .nqmam dumi prostooo NE XODETE V ON KLINIK TAM SA 6ARLATANI IZPOLZVA4I DOKTORITE NE SA DOKTORI 400 LEVA NI VZEXA ....ako nqkoi se interesuva ot doverie, doktori ili telefon pi6ete na pipilotaviktoalia@abv.bg

# 59
Аз не разбрах как ви лекуваха в доверие хемороидите и защо сте доволен от там, сега майка ви добре ли е?

Общи условия

Активация на акаунт