Второто раждане - -по-лесно или напротив?

  • 6 244
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 020
И при мен второто беше по-лсно и много по-бързо, макар че са минали 9 години от първото. Пак имах шевове, но незнам дали са на същото място, въобще не ги усетих. И много по-бързо се въстанових после.
Леко раждане ти желая и едно хубаво бебче.   bouquet

# 16
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Раждането става кошмарно ако нещо не е наред - лошо предлежание на бебето, грешки във воденето на раждането, някаква друга патология. Тези неща не се случват задължително първия път, нито пък са изключени втория път - но с второто обикновено нещата са значително по-лесни и бързи, стига бебето да е в добра позиция и да няма отново някакъв усложняващ фактор.
За протокола - първо раждане 12ч, изключително леко, без намеси и упойки, шевове само на епизиотомията, която ми направиха. Второ раждане - 2ч от първата контракция, отново много леко, отново без упойка и отново шевове само на епизиотомия (направиха я заради срастване от стария шев, иначе можеше и без нея да мина).

# 17
  • Мнения: 327
При мен второто мина по-леко и бързо от първото(2002-2003).Третото, след 4години,още по-лесно и бързо.Докато разбера,че раждам и то вече приключило.Първия път ме шиха,и от вън,и от вътре.Втория само отвътре,а третия път пропуснах тази екстра.Мисля,че от огромно значение е да запазиш самообладание(като знаеш какво се случва е по-лесно) и да слушаш акушерката.Нагласата,с която подхождаш към всяко нещо може в определен момент да се окаже решаваща.Такъв е моя извод от моя опит!Успех thumbsup

# 18
  • Варна
  • Мнения: 4 969
За самото раждане не мога да кажа но определено прибирането на матката всеки следващ път е по- болезнено.Понеже синът ми почти излезе вагинално и знам какво са родилни болки и контракции , сега вторият път след секциото все едно, че имах да раждам още едно дете, толкова ме болеше.И лекаря ми ми каза, че ако имам трето още повече ще ме боли  Rolling Eyes
Но предполагам все пак си е и до организъм.Успех!

# 19
  • Мнения: 2 910
Първото раждане ми беше кошмарно, но затова пък кратко- за 4 часа, с разкъсвания - вътрешни и външни шевове и трудно възстановяване. Второто раждане беше 12 часа, също трудно, но с по- малко вътрешни шевове и по- бързо възстановяване. Аз определено не мога да кажа, че второто раждане ми беше по-лесно Confused Акушерката, която ме изражда сподели, че е почти сигурно, че ако при първото раждане имаш разкъсвания, то и при второто ще се наложи шиене, тъй като мястото, където е шито било изтънено и пак ще се разкъса.
Всичко е много индивидуално и ти трябва да вярваш, че твоето раждане ще е лесно и бързо bowuu Пожелавам ти го от сърце  bouquet

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 295
Чувала съм, че второто раждане е по-лесно.
Искрено се надявам да е така  Praynig
Но все пак при всички е различно.
Мисли положително и всичко ще е о'кей  Peace

# 21
  • Мнения: 54
И аз съм със същата нагласа,че второто ми раждане ще мине по леко,защото и аз бях с разкъсвания,кръвопреливане и мн.бавно възстановяване.Настроена съм положително и се надявам всичко да е наред Peace
Леко раждане  bouquet

# 22
  • София
  • Мнения: 8 932
Второто раждане ми беше по-лесно. За разкъсванията не знам. Първият път имах и вътрешни и външни шевове, на второто само външни, където си беше епизотомията. На първото не ми се отлепи цялата плацента, та ми я чистиха ръчно с пълна упойка, на второто излезе веднага след бебето.

# 23
  • Мнения: 1 666
Аз упорито вярвам, че второто раждане е по-лесно от първото. Не искам да чувам, че не съм права, предвид факта, че ми предстои.  Rolling Eyes


И аз също! Peace
Още повече, че първото ми раждане не беше кой знае колко трудно и тежко, само с един външен шев. Тогава много ми помогна положителното мислене и нагласа. Затова и сега се самонавивам, че ще мине бързо и леко!

# 24
  • София
  • Мнения: 1 391
Аз също като теб имах много разкъсвания при първото раждане, но второто мина много по-добре. Ако трябва да обобщя - по-бързо, по-болезнено (въпреки епидурала) и по-безпроблемно. Под въпрос беше даже дали да ме шият, но за всеки случай направиха няколко шевчета, които на следващия ден не усещах.
Уапех Peace

# 25
  • Мнения: 229
МОЕТО ВТОРО РАЖДАНЕ  17 ГОДИНИ СЛЕД ПЪРВОТО , БЕШЕ ПО КРАТКО И ПО ЛЕСНО.МАКАР , ЧЕ РАЗЛИКАТА В КГ.  СЪЩО Е СЪЩЕСТВЕНА - СИТЪТ МИ СЕ РОДИ 4,030 КГ., А ДЪЩЕРЯ МИ / ПЪРВОТО ДЕТЕ/ - 3,500КГ. ТАКА , ЧЕ НЕ СЕ ТРЕВОЖИ И СЕ НАСТРОЙ ПОЛОЖИТЕЛНО.АЗ ИМАХ ВЪТРЕШНО УСЕЩАНЕ И НАГЛАСА ЗА ЛЕСНО РАЖДАНЕ И ТОЧНО ТАКА СТАНА

# 26
  • Мнения: 3 016
Индивидуално е . Вторият път родих по- лесно, но първият път пък беше за по -кратко .Така че.........

# 27
  • Мнения: 257
При първото раждане имах доста разкъсвания и цял месец не можеш да си седна на д...то. Второто мина сравнително по- лесно и по- бързо, но много ме боля свиването на матката.

# 28
  • Мнения: 3 314
това е много индивидуално  Peace надявам се второто да е по-лесно от първото  Praynig   

# 29
  • гр.Варна
  • Мнения: 217
Моето второ раждане беше 3.5 години след първото и беше много по-лесно и за по-кратко време. Първият път имах и вътрешни и външни шевове, вторият-само един вътрешен шев.
Бъди позитивно настроена и не се притеснявай! Успех,мила! thumbsup

Общи условия

Активация на акаунт