В никакъв случай не разтърсвайте силно бебето!!!

  • 11 368
  • 81
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 275
Не съм чела статията, но от коментарите си вадя някои изводи.
По ВВС1 излъчиха цял филм за синдрома. Естествено, че става въпрос за силно раздрусване на детето в пристъп на ярост, афект и т.н. причинен от продължителен плач. Експериментираха на кукла на която бяха закачени датчици. Компютър следеше налягането на мозъка. При няколко минутно раздрусване се предизвиква ослепяване. До смъртен случай не може да се стигне, ако бебето е напълно здраво, но и ослепяването е достатъчно страшно! В здравните картони на децата в UK си пише точно: никога не разтърсвайте вашето бебе! Но това няма нищо общо с подхвърлянето, закачането и веселата игра с детето. Ясно е, че новородено не се излага на подобни преживявания. Няма нормален родител който да не може да направи елементарна разлика между играта и жестокото раздрусване предизвикващо кръвоизливи в мозъка.

# 61
  • София
  • Мнения: 5 079
Знаех го тотва, още много преди да проимам идея за дете...  Laughing
И винаги съм правила забележки на така изразяващите бурна радост към бебе...  Sick Колкото и последното да се кефи на това.

# 62
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 929
А тези, които скачат с бънджи при тях не се ли случва нещо подобно?

Не. Това са леки подскоци. За силно и яко раздрусване и мятане иде реч.

Тая тема може да ошашави наистина страшно много хора.

# 63
  • Мнения: 160
при друсането в количката не би следвало да му се кандилка главата на бебето, нали има една такава уплътнена като геврек част, която му обикаля главичката. и освен това, на мен ми обясниха, че става въпрос за рязко движение - примерно, родители, които се ядосват за нещо и разтърсват бебето, ако ме разбираш  Rolling Eyes при това движение главата рязко се разтриса  Confused

Аз до колкото знам този синдром се появява точно когато майката или гледачката разтарсват бебето когато са ядосани и то плаче а те не знаят защо а не като ниакой си играе. Добре е да се пусне тази статиа в темата за "опънатите нерви."

# 64
  • Мнения: 160
Не съм чела статията, но от коментарите си вадя някои изводи.
По ВВС1 излъчиха цял филм за синдрома. Естествено, че става въпрос за силно раздрусване на детето в пристъп на ярост, афект и т.н. причинен от продължителен плач. Експериментираха на кукла на която бяха закачени датчици. Компютър следеше налягането на мозъка. При няколко минутно раздрусване се предизвиква ослепяване. До смъртен случай не може да се стигне, ако бебето е напълно здраво, но и ослепяването е достатъчно страшно! В здравните картони на децата в UK си пише точно: никога не разтърсвайте вашето бебе! Но това няма нищо общо с подхвърлянето, закачането и веселата игра с детето. Ясно е, че новородено не се излага на подобни преживявания. Няма нормален родител който да не може да направи елементарна разлика между играта и жестокото раздрусване предизвикващо кръвоизливи в мозъка.

Много добре казано...

# 65
  • Мнения: 8 999
Че кой е толкова луд, та да си разтръсква бебето!

# 66
  • Мнения: 3 034
Чела съм много по темата за "Синдрома на разтърсваното бебе",както и за" Синдрома на внезапната детска смърт"-статистики и стряскащи факти колкото щеш./друг е въпросът ,че по някакви статистики реални случаи  в България за Синдром на внезапната детска смърт няма/.

то просто не се диагностицира, и в други държави статистиката сочи по-малки цифри от тези, подавани от лекари  Peace а до един не толкова отдавнашен момент пък изобщо не се е коментирал Синдромът  Rolling Eyes

# 67
  • Мнения: 1 325
Пуснах тази тема защото не всички бъдещи майки са запознати със Синдрома на разтърсеното бебе!Важно е да прочетете това
http://www.bghelp.net/forums/showthread.php?t=980

# 68
  • Мнения: 19 296
много полезна статия

# 69
  • Мнения: 6 274
Мари, инфото хем е полезно, хем е малко пресилено. Като прочетох колко мами преди мен се шашнаха и едва ли не няма да посмеят сега да се порадват на бебетата си, ми се струва, че е необходимо малко разяснение на ситуацията. Разтърсване в никакъв случай не означава,  разтърсване на бебето, когато се е задавило да речем. Тук говорим за умишлено друсане и то не едно, а силно разтърсване, при което ти не мислиш за бебето, а се чудиш къде да си излееш злобата. Аз така го разбирам. Но само по себе си, това говори, че ако една жена не може да овладее емоциите си и е в състояние да си излива нервите или злобата върху едно човече на няколко дни/месеци, то тя изобщо не заслужава да бъде майка. Аз не си представям, че ще хвана да друсам бебето си, колкото и да ми е нервно. Най - лесното в случая е просто да излезеш от стаята и след една - две минути да се върнеш. (Това също е съвет на психолози). Та не мисля, че една нормална майка ще хване да си тресе бебето по начин, по който би могла да му причини слепота или, не дай Боже смърт.
Благодаря за инфото, все пак.  Hug

# 70
  • Мнения: 391
E, няма какво да се  лъжем,  има хора, които от преумора биха го сторили, просто да речем че действията ще са по-бързи от разума им. Не ги защитавам ни най-малко; опитвам се да обясня. Преумора, афект, нерви, дрезгав характер...Има такива хора за съжаление. А една силно преуморена майка която не е очаквала малкото бебче да е толкова зависимо от нея няма да разбере на момента какво прави...Просто в един момент и прелива и не мисли повече...
Иначе би било прекрасно всеки път ако можем да излизаме от стаята за да ни мине... Но понякога хората започват да ви крещят и едва по-късно ви казват че съжаляват. Така че това се случва на всеки, не само на майките.
А статията е пусната с цел да информира, не да плаши.

# 71
  • Мнения: 6 274
А статията е пусната с цел да информира, не да плаши.
За това казах, че е добре да бъде разяснена ситуацията.
 Аз не разбирам такива хора. Съжалявам.

# 72
  • Мнения: 391
А статията е пусната с цел да информира, не да плаши.
За това казах, че е добре да бъде разяснена ситуацията.
 Аз не разбирам такива хора. Съжалявам.

Aз също не съм от тях, но за съжаление такива хора съществуват. това исках да кажа. А повечето от тях не са лоши хора, просто реагират преди да помислят...

# 73
  • Мнения: 4 753
Добре, че мойто бебче е кротичко и не реве постоянно, че мене кви нерви ме друсат направо ме е страх какви мога да ги свърша...  Confused  Случвало ми се е да ми падне пердето и да не зная какво правя по време на афект, та понякога ме е страх да не изпадна в това състояние без да искам... Добре, че Мари пусна тази статия, та човек като знае последствията от нещо такова да се опита да се владее... Друго си е...  Confused 

# 74
  • Мнения: 666
Да чела съм за този синдром още преди да родя. Peace

Общи условия

Активация на акаунт