А пиете ли кафе и кога???

  • 3 587
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 531
Аз не мога без кафе, пия го по принцип сутрин след кърмене, но се замислих, щом кърмата която изсуква се е образувала от предното кърмене кога да го пия??? И въобще кофеина кога преминава в кърмата и за колко време се отделя??? / не съм забелязала кафето да влияе на съня на бебето/

# 1
  • Мнения: 373
Аз си пия без да се ограничавам.Не съм забелязала да влияе по някакъв начин на бебока.С каката също кърмих и си пиех без да се съобразявам.Сега покрай държавният изпит уча предимно нощем и пия повечко кафенце за да не заспя.Малкият от своя страна спи както обичайно,без да е нервен или ревлив.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 099
Пиех капучино след сутрешното кърмене и понякога - още веднъж.
След кърмене - за всеки случай.

# 3
  • Мнения: 3 718
Пия си кафе, но гледам да са максимум две на ден. По рано беше едно. Не съм забелязала реакция, но и кафето дето го пия не е силно.

# 4
  • Мнения: 1 081
До скоро пиех по ч на ден, сутрин, безкофеиново. Но ме светнаха, че методът на извличане на кофеина от кафето бил чрез някакви химии, и всъщност е по-добре да се пие по малко кофеиново кафе, отколкото безкофеиново. Напоследък нещо се увличам по фрапето-гледам да е по 1 ден, след като заспи на обед малкият, и следващото кърмене е чак вечерта.

# 5
  • Мнения: 781
По едно на ден си пийвам винаги, има дни в които пия и следобеда още едно, не съм забелязала да се отразява  kaffeetrmker_2

# 6
  • Мнения: 390
По едно кафе на ден след сутрешното кърмене

# 7
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Аз пия по обяд кафе с мляко. Обаче кърмя сутрин в 10 часа и след това вечер в 21-21.30 часа.

# 8
  • Мнения: 753
От скоро пия капучино, но не всеки ден. По-скоро се притеснявам от това, че кофеинът пречи на усвояване на калция /от това, което знам/, пък и не съм кафеджийка голяма Wink

# 9
  • Мнения: 19 296
На вашата възраст пиех по 1 на ден след кърмене.

# 10
  • Мнения: 5 539
1 чаша кафе с много мляко го пия на малки глътки от сутринта до следобед Simple Smile

# 11
  • Мнения: 11 003
Пия по 2-3 кафета всеки ден, без да се съобразявам с времето за кърмене. Не съм забелязала да влияе на дъщеря ми - няма проблем със спането.

# 12
  • Мнения: 433
Пия едно нескафе сутрин, по-силничко. Повече засега не си позволявам. Първите 3 месеца изобщо не пиех кафе. Но аз пия черен и зелен чай редовно - т.е. всеки ден поне 1-2 пъти по различно време на деня, зимно време и по-често. В жегите също пия чай.

# 13
  • Мнения: 6
И аз да отбележа,че започнах да пия по 1 кафе на ден-сутрин след като накърмя малката Бубка и не намирам промяна за сега в нейното емоционално състояние.Д-ра,коъто ме изражда ми каза,че спокйно мога да си пийвам поне по 1 кафенце,а и аз сьм с по-ниско крьвно та не мога без ободряване сутрин.

# 14
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Надявам се наистина да не му влияе много кофеина, защото кафето ми е мноооого голям грях. Embarassed
Пия 1 голямо кофеиново сутрин след кърмене и следобяд едно 3в1 или фрапе. А понякога и двете.

# 15
  • Мнения: 1 121
Аз пия кафе сутрин, просто по друг начин не мога да се събудя. Понякога преди, друг път след кърменето. Не съм забелщзала да се отразява върху малкия, може би защото по принцип пия слабо кафе.

# 16
  • Мнения: 9 973
безкофеиново

# 17
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не и докато кърмех.

# 18
  • София
  • Мнения: 308
До скоро пиех по ч на ден, сутрин, безкофеиново. Но ме светнаха, че методът на извличане на кофеина от кафето бил чрез някакви химии, и всъщност е по-добре да се пие по малко кофеиново кафе, отколкото безкофеиново. 
newsm78
Добре че сподели това, защото аз сутрин си правя мляко с нес, кофеиново, но някой път по обяд отново ми се допива кафенце и тогава си правя с безкофеиново нес кафе.
Иначе само първия месец не пиех кафе, но после от системното недоспиване пропих отново, че иначе не можех да си отворя очите.

# 19
  • Мнения: 2 231
Пия си кафе, но гледам да са максимум две на ден. По рано беше едно. Не съм забелязала реакция, но и кафето дето го пия не е силно.
И докато бях бременна и докато кърмех си пийвах кафе (както и сега) максимум по 2 (сутрин и следобед), но най-често само сутрин, като се събудя. Не съм се съобразявала преди или след кърмене е, а когато на мен ми се пие. Не съм забелязала да се отразява на малката. За бирата по същия начин (на обед и вечер). Но тя е оказала влияние, защото така и харесва, само като види бирата и захвърля всичко и мрънка да й дадем да си лизне Mr. Green

# 20
  • Мнения: 41
Тази темичка ми идва като по поръчка-и при мен пада голямо притеснение, обаче като не мога без него Embarassed-просто ми е като някакъв ритуал. Това ми е нещо като радостта на деня-не е смешно....
Иначе аз също  го пия след сутрешното кърмене, но така или иначе пак при детето си отива.... то е ясно..

# 21
  • Мнения: 593
Не съм спирала да пия кафе ...От 3 години съм я бременна , я кърмя .... Но пия само по 1 чаша дневно, когато стана от сън. Ако го чакам малкия да се събуди трябва в 12 да го пия ...

# 22
  • Варна
  • Мнения: 102
Пия си кафе, но гледам да са максимум две на ден. По рано беше едно. Не съм забелязала реакция, но и кафето дето го пия не е силно.
И аз така Peace.Но аз си пиех и по едно кафенце докато бях бременна, така, че то детето си е свикнало  Laughing

# 23
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 604
Пия по 2 кафета, като не си съобразявам да е след кърмене. Още като бях бременна пиех по 2 кафето - сутрин и следобяд. Не се отразява по никакъв начин на бебка. Може би ако ги бях спряла по време на бременноста и сега го подновя щеше да се отрази.

# 24
  • Мнения: 3 929
Пиех кафе сутрин, след като стана и съм накърмила бебето, но не се съобразявах особено и не виждах да му влияе по някакъв начин. И без друго пиех по много малко.

# 25
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
По едно кафе на ден след сутрешното кърмене
и то шварц

# 26
  • Мнения: 36
По едно кафе на ден след сутрешното кърмене

И аз също, но задължително е дълго кафе

# 27
  • Мнения: 41
мисля ,че не е проблем да изпиеш едно безкофеиново кафе след кърмене но не повече от 1-2 чашки дневно

# 28
  • Мнения: 502
   И аз дълго време се мъчих без кафе,започнах да пия едва след седмия месец на бебо.Но сега виждам,че не му се отразява на съня.Пия сутрин,понякога и следобед.Виж от кока-кола се въздържам,тя като че ли му действа някак възбудително...не съм сигурна де,само предполагам. Grinning

# 29
  • Мнения: 832
И аз пиех кафе, защото смятах, че не мога без него до към третия месец.Престанах да пия и бебето стана по-спокойно. Онова, което наистина го подлудява обаче, е другата ми слабост- шоколада. Малката започва да нервничи, да се върти и даже пищи.Така, че това ми се вижда натоварващо за бебето.

# 30
  • Мнения: 236
Казват че някои видове безкофеиново кафе са по-вредни от обикновеното кафе, така че не прекалявайте!
Аз пих с първата бременност след като спря да ми се гади, мляко с малко нес. След като родих по 1 кафе максимум на ден, и то сутрин, не видях промяна в малката. Сега като забременях, нещо се отвратих от кафето, някак си нямам много време да го пия, и един път пробвах да изпия едно кафе и цялата се разтреперих. След някой друг месец, може да почна пак мляко с нес. Каката ни цока, но тя и шоколад си яде, така че има достатъчно възбудители, да се притеснявам дали ще пия кафе или не.

# 31
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
И аз от три години съм или бременна, или кърмя, или и двете. Никога не съм била пристрастена към кафето, но когато ми се е приискало винаги съм пила, без оглед на времето за кърмене. Откакто пуснаха и 3 в 1, пийвам си от него.

# 32
  • Мнения: 4 967
Докато бях бременна ми се повдигаше от миризмата на кафе и това продължи известно време и след раждането. След това започнах да си правя 2в1 сутрин със закуската. Понякога е преди, понякога след кърмене. Не съм забелязала да се отразява на бебка.

# 33
Спрях да пия кафе само първите три месеца на кърменето. Сега пия по 2 на ден - кофеинови. Не забелязвам да му въздействат.

# 34
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Два пъти на ден след кърмене пия Якобс 3в1.
Преди да го пуснат на пазара пиех шварц...
Без кафе не мога, макар и да е слабо - при хронично недоспиване повече от три години, просто имам КРЕщЯщА  нужда...

# 35
  • София
  • Мнения: 6 268
Не пиех кафе първите 2 месеца, но ми ставаше лошо в градинката при разходката (аз не мога без сутрешно кафе за вдигане на кръвното, че ми е ниско). И започнах да пия кафе веднага след кърмене сутрин. Пиех по едно на ден.

Сега, понеже се кърмим само сутрин и вече, не се съобразявам, пия си когато искам. Бах почнала да пия много кола обаче,  но от 2 месеца я спрях.

# 36
  • Мнения: 106
Аз си пия по 1 на ден сутрин, след кърменето. Така беше и докато бях бременна. Май съм се пристрастила щото ако не пийна ужасно ме заболява главата  newsm78

# 37
  • Мнения: 5 026
Започнах да пия по няколко  глътки след 6м от кърменето, постепенно видях,че не му оказва влияние,т.е не е превъзбуден...и си пийвах и по 2 на ден, след кърмене.

# 38
  • Мнения: 219
Пия по 2 кафета, че и пуша Embarassed отвреме-навреме. Не съм идеалната майка в това отношение...

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Преди бях голяма кафеджиийка.Докато бях бременна обаче ,не ми понасяше кафето нещо.След като родих ,всичко си влезна в релси и пак почнах да си пия кафенце-след сутрешното кърмене с малко мляко.А следобед понякога пия и по едно фрапенце-ямииии Blush.Не съм забелязала да му се отразява,но за всеки случай гледам да не прекалявам.

# 40
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
На ден пия по 1, максимум две кафета. Пия или 3 в 1, или домашно приготвена смес от кофеиново и безкофеиново кафе. Гледам да е след кърмене, но то така или иначе си отива в бебчо.

# 41
  • Мнения: 4 406
пия задължително едно хубаво кафе сутрин. към 13 ч . си правя второто за деня, много по- слабо. иска ми се и още, но не си позволявам.

# 42
  • Мнения: 660
По едно кафе на ден след сутрешното кърмене

И аз така. Пия нес кафе. Правя си го не много силно и със сметана. Не съм забелязала да има проблем.  Peace

# 43
  • Мнения: 99
Пия по едно кафе сутрин, много рядко и едно следобяд. Според мен влияе на бебето ако се пие много късно следобяд.

# 44
  • Мнения: 160
Ами аз наистина много обичам кафе, но науката не е на моя страна... кофеина въздейства на бебето и неговият черен дроб не може да го усвои. Американската Здравна Организация препоръчва да се спре пиенето на кафе при кърмене:
http://www.babycenter.com/0_caffeine-and-the-nursing-mom_4488.bc#section0

# 45
  • Мнения: 67
Пия по 1 на ден , но ми се пие още.  Sad Аз съм голяма кафеджийка ,но откакто бях бременна и сега се ограничавам.

# 46
  • Мнения: 85
Аз също пия по едно-две кафета на ден, но гледам да са по-слаби и с мляко.Не съм забелязала да се отразява на съня на дребосъка.

# 47
  • Мнения: 374
Пия по едно кафенце на ден - сутрин. Правех го и докато бях бременна. 

# 48
  • София
  • Мнения: 1 724
Кърмех до 10  месеца и половина, като от раждането пия по едно късо кафе сутрин. Четох доста, в такова количество и при липса на симптоми за нервност у бебето, не е проблем.

# 49
  • Мнения: 6 441
Пия 2 пъти 3в1,но си позволих някъде около 5-6 месеца след като родих,Не помня точно.Не се съобразявам дали е преди или след кърмене.

# 50
  • Мнения: 5 391
В началото не си позволявах.
Пия от скоро, но 2в1 по едно сутрин, слаба работа.

# 51
  • Мнения: 1 674
По едно кафе на ден след сутрешното кърмене
i az taka prawq Peace

# 52
  • Мнения: 6 461
Когато кърмех си пиех както винаги кафето сутрин.

# 53
  • Варна
  • Мнения: 3 235
Пия по едно на ден, сутрин, правя си хубаво и силно кафе. Преди го правех непосредствено след кърмене, но вече пия когато стана, без значение кога ще яде малката. Не й влияе. Но не смея да пия повече, макар да ми се иска и по обяд.

# 54
  • Мнения: 789
Докато кърмех, не пиех кафе. Влияеше на Ива. Дори половин три в едно да изпиех сутрин, като се приберях от работа вечер и я накърмех, пак й влияеше.

# 55
  • София
  • Мнения: 1 941
Всяка сутрин - пия шварц с мляко. Peace

# 56
  • тук и сега
  • Мнения: 124
Понякога,но без кофеин, когато съм навън.

Не съм пробвала все още как ще му се отрази обикн. кафе или нес, но пък кола и шоколад мисля, че не му влияят зле, а пък на мен още по-малко Joy

# 57
  • Мнения: 96
Ох, аз пък не си позволявам да пия кафе..., ама ние имаме проблем със спането.

# 58
  • Мнения: 389
Ограничила съм се само до едно -  сутрешното кафе. Не и влияе.

# 59
  • София
  • Мнения: 2 802
И аз не забелязвам да му влияе на малчо кафето. Пиех и като бременна, и като беше по- малък. Пия го след кърмене в късния предиобяд, а понякога и следобяд.

Общи условия

Активация на акаунт