Плашещата истина за българските болници

  • 7 717
  • 118
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 11 314
Минимумът, върху който се осигуряват, е върху около 700 евро.
Тц, в грешка си. Минимумът е 400, 01 евро.

# 106
  • Мнения: 3 423
Минимумът, върху който се осигуряват, е върху около 700 евро.
Тц, в грешка си. Минимумът е 400, 01 евро.

Така ли?! Защото в ето този линк пише, че
минималната граница е 828,33 Евро. Тоест,
дори и да получаваш 500 евро заплата, си
плащаш като поп върху 828,33 евро. Явно
с теб говорим за съвсем различни работи.

Сори за отклонението, но пък може
някому да е полезно инфото.

# 107
  • Мнения: 11 314
Минимумът, върху който се осигуряват, е върху около 700 евро.
Тц, в грешка си. Минимумът е 400, 01 евро.

Така ли?! Защото в ето този линк пише, че
минималната граница е 828,33 Евро. Тоест,
дори и да получаваш 500 евро заплата, си
плащаш като поп върху 828,33 евро. Явно
с теб говорим за съвсем различни работи.
Говорим за различни неща, вярно е. Ти споменаваш само für freiwillig versicherte Mitglieder, а аз имах предвид въобще за здравните осигуровки.

# 108
  • Мнения: 1 242
Хора, които получават над
3000 евро заплата нямат право на държавна каса, ами се
осигуряват в частните.

Лисунке, това е може би стара информация. Или сумата е доста над тази.
Трябва да се провери.

# 109
  • Мнения: 1 334
Хора, които получават над
3000 евро заплата нямат право на държавна каса, ами се
осигуряват в частните.

Лисунке, това е може би стара информация. Или сумата е доста над тази.
Трябва да се провери.

между 3100- 3300 Е , доколкото знам, различните каси имат различен праг. Всичко над тази сума е частно осигуряване.

# 110
  • Мнения: 1 242
Извинете за Offtopic-a.

Хора, които получават над
3000 евро заплата нямат право на държавна каса, ами се
осигуряват в частните.

Лисунке, това е може би стара информация. Или сумата е доста над тази.
Трябва да се провери.

между 3100- 3300 Е , доколкото знам, различните каси имат различен праг. Всичко над тази сума е частно осигуряване.
Момичета, това нето или бруто? Че иначе има грешка в нечий телевизор.

# 111
  • Мнения: 489
Versicherungspflichtgrenze
Die Versicherungspflichtgrenze in der Kranken- und Pflegeversicherung beträgt 2008 48.150 Euro im Jahr.
Für Arbeitnehmer, die am 31. Dezember 2002 wegen Überschreitens der Jahresarbeitsentgeltgrenze versicherungsfrei und privat krankenversichert (Vollversicherung) waren, gilt im Jahr 2008 eine Krankenversicherungspflichtgrenze von 43.200,00 Euro.

До 4012,50 бруто на месец е задължителното осигуряване.
Лиска, да, грешно съм го написала   Embarassed - от 14,4% до към 18% общо; 7,2 плаща работодателят, а 7,2 + 0,9 + 0,25% (бездетните над 23г.) = 8,35% базисната лична част.
От тук: http://www.barmer.de/barmer/web/Portale/Versichertenportal/Leist … chtCID__2416.html

(А общо социалните осигуровки от 800 евро/мес. бруто са около 21% лична част.)

Та мисълта ми беше... къде са 6% срещу 15,55% ?И, че парите трябва да са за подобряване на болниците и лекарските заплати!
 Hug

# 112
  • София
  • Мнения: 2 381
Не прочетох всичко, защото ми се видя прекалено дълго. Нямам нерви. Дори и това, което изчетох е достатъчно, за да се моля, да не попадам в "Пирогов". Между другото, сещам се, че стачката за по-високи заплати м.г. почна именно от детското отделение. Причината - работеше на загуба и щеше да има съкращения на персонал.
Нали сега ще им вдигат заплатите с 30% ли бяха?  newsm78 Чудя се с какво са ги заслужили тези пари.  newsm78
Аз лично бих отишла в кабинета на директора на болницата доц. д-р Димитър Раденовски /на ет. 2/ и бих попитала, ако съм придружител, за какво плащам 15 лв., като няма къде да спя??? Секретарката, която, май, е мед. сестра, можете спокойно да я подминете и да нахълтате в кабинета му. Е, не е най-възпитаното нещо, което можете да направите, но...
Хигиената просто не ми се коментира. Тези от РИОКОЗ трябва да си свършат работата.  Naughty Ако ще и да затворят някое отделение, заради мърлящината.  Crossing Arms   

# 113
  • София
  • Мнения: 62 595
РИОКОЗ като напише предписания и като глоби болницата нали тази глоба пак ще се плати от бюджета на лечебното заведение! Няма да вземат от заплатата на директора, я!

# 114
  • София
  • Мнения: 2 381
RadostinaHZ , имам предвид временно затваряне на отделението.
Не си спомням дали МЗ дава субсидия на "Пирогов". Плащат им за скъпоструващи пациенти някакви пари и за спешните прегледи. Иначе за лечение в болницата получават пари по клинични пътеки от Столичната здравноосигурителна каса. Около 40% от парите по клинични пътеки отиват като добавка към заплатите на персонала. Така че, глобата сигурно ще тр. да си я платят от тези пари, т.е. ще ги удари по джоба.  Thinking Недопустимо е в 21 век тоалетните да изглеждат по този начин. Възмутена съм най-много от торбичката с кръв, съжалявам, че така натуралистично се изразявам. 

# 115
  • Мнения: 1 179
Че е мизерия, така е лежах там, знам за какво става въпрос, но едва ли на лекарите им е особено комфортно да си вършат работата в същата тази мизерия.

# 116
  • Мнения: 1 334

Нали сега ще им вдигат заплатите с 30% ли бяха?  newsm78 Чудя се с какво са ги заслужили тези пари.  newsm78



Повярвай ми, че точно тези в детското отделение са си заслужили не 30 , а 130% увеличение на заплатите



Последна редакция: сб, 14 юни 2008, 16:36 от Reza

# 117
  • Мнения: 478
Уф изчетох цялата тема  Tired
То направо си е за плач. Аз също съм била с детето в болница - цели 2 пъти ВМИ Пловдив детското отделение.  Получих всички екстри от липса въобще на баня на етажа до хлебарки и липса на легло и стол. Само една тоалетна с клек положение в дъното на коридора. Ох не ми се говори за условията, а бяха правили ремонт. Втория път бебчо беше на 50 дни и ни приеха със сепсис - доста тежка диагноза за неговата възраст. Вече имах тоалетна в стаята макар и пълна с хлебарки, но имаше. За вниманието и отношението на лекуващата лекарка съм очарована. Един лев не ми поиска за каквото и да е. Сложи му най- скъпите лекарства поръча да му се купи дори дактарин за млечица, но сестрите и санитарките ако можех с голи ръце да ги удуша щеше да им  е малко. Даже едвам възпрях мъж ми да не удари едната на контролен преглед (разпори всички вени на бебо изпусна му урината върху него а бе ад, а ти стоиш и гледаш как го мъчат, а бебчо вече не реве а се дере)  Cry
Спасиха ми малкото слънчице та не задействах връзките в РИОКОЗ,  които имам (не даваха аз да му правя млякото, а те го правеха примерно в 4 и му го даваха да го пие в 6  #Cussing out ) Най- ме беше яд на санитарката, цял ден стоеше на терасата и пушеше цигари и питаше вие няма ли да си измиете стаите. Аз цели две седмици спях по 1 час през нощта и 30 мин през деня само тогава нямаше система и  аз трябваше да ги следя, че влизаше постоянно въздух, пукаха му се вените и всичко ставаше мазано. Страх ме е да публикувам снимките, че ако вземе да ги види някоя бременна ще пометне.
За инфекциозна какво да кажа не съм била, но знам, че моето педи предпочита да ти влее 2 системи в коридора пред нейния кабинет отколкото да те прати там (то не се знае дали ще излезеш жив).
Трагедия, пълна трагедия...

# 118
  • Мнения: 7 605
Хора, които получават над
3000 евро заплата нямат право на държавна каса, ами се
осигуряват в частните. При прегледи имат предимство.

Иzвинявай, но това не е вярно. И с висока zаплата да си, пак можеШ да се осигурявШ при държавните. Просто имаШ иzбор, докато с по ниска zаплата нямаШ.
И това с предимството важи само в някои кабинети, в другите се 4ака неzависимо от zастраховката  Peace

Общи условия

Активация на акаунт