Плашещата истина за българските болници

  • 7 725
  • 118
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 463
Да попитам - здр. осигуровка още ли е 8лв на месец?
Вноската е 6 %, които дори при минимална работна заплата са много повече от 8 лв..... Не знам преди колко време и била /ако въобще е била/ 8 лв...
После видях, че си си отговорила - не знам защо смяташ само личната вноска при положение, че целия размер е дължим и че е целеви /отива в общ фонд/каса/. И това за средната заплата пак не го разбрах, защото средната заплата за София е различна, а цитирани болници получават средства и от държавата и от общината....
Не ми се спори за това колко целесъобразно се изразходват тези средства.... особено при очевидните резултати....

Последна редакция: ср, 11 юни 2008, 21:49 от Phoenix,Az

# 91
  • Мнения: 81
Аз имам доста опит с български и чуждестранни болници/Израел и Германия/.Искам да кажа,че в България не само условията в болниците са под всякаква критика,но и персонала/сестри и лекари/е  без никакви познания ,с големи претенции и с отвратително отношение към пациентите.В детската онкохематология в ИСУЛ след завръщането ни от Израел аз знаех повече за лечението на дъщеря си от всичките доктори,заедно с проф. ти Бобев.Ако недай се боже ви се наложи да попаднете там,просто бягайте и търсете начин да отидете в чужбина иначе ще ви убият децата.Там са некадърни убийци,които си правят експерименти върху децата ни.Това е истината.
Само тези,които навреме отидат в чужбина се спасяват.

Това за мен не е вярно. Не можеш да генерализираш така. Аз получих много по -точна диагноза във България, отколкото в Щатите. Отношението беше еднакво любезно и на двете места.

# 92
  • Мнения: 47 998
Оо, аз в правителствена се лекувах като дете, по стечение на обстоятелствата, но пък наскоро замалко да ме уморят точно там, и то в прехваленото АГ отделение...добре че в Шейново лекарите са длъжни да те спасяват безплатно по всяко време на денонощието...
Така че във всяка болница има кадърни и некадърни, не само условията са важни ...макар че в цитираните тук болници вече е толкова мисерно, че вероятно ще пипнеш нещо  по- страшно, докато си там

А, сетих се че съм виждала как в две отделения на една и съща болница е коренно различно отношението на персонала , хигиената и организацията...явно все пак не само парите имат значение

# 93
  • София
  • Мнения: 62 595
Зависи от завеждащия отделението и старшата сестра.

# 94
  • Мнения: 515
Тая мизерия, която видях наистина ме натъжава!
Но знаете ли какво ме натъжи още повече?! Много бях тъжна, когато 50 дневното ми бебе правеше пъпна херния, а мили и усмихнати медици в чист и подреден кабинет насред Осло ми разправяха, че всичко е наред! А детето не спираше да плаче....
И знаете ли кога спрях да съм тъжна?! Когато в олющения си кабинет д-р Крайселски му направи стягаща превръзка и прибрахме пъп-а!

# 95
  • София
  • Мнения: 38 589
Я някой да каже - има ли ремонт в Инфекциозна или това са само приказки?
Щото има обещания от 2004.
И от 2006.
И правителствена поръчка от 2007.
И обещания от Президента покрай Българската Коледа 2007 помня.
Иииии....

# 96
  • Мнения: 88
otvratitelno e naistina.mnogo pyti sym lejala v bolnica i vsi4ki bolnici sa pod vsqkakva kritika.no ako si pla6ta6 6te te nosqt na ryce i deto ima edna prikaska (gyza 6te ti plijat)no tova e polojenieto v na6ata(dyrjava)jelaq vi nikoga da ne vi se nalaga da vlizate v bolnica!!!

# 97
# 98
  • Мнения: 1 242
Цитирам ви и един коментар под статията:

"ох аман аман (12.06.2008 г. | 09:51ч.)
Сега управляващите ще създадат комисия да разследва случая, членовете ще приберат по 10 000 лева и ще установят че болницата е стара. После ще направят друга комисия да изготви стратегия за решаване на проблема, членовете и ще вземат по 20 000 лева и ще кажат че трябват пари за ремонт."

mimi_ic
, ако искаш някой да ти чете мненията, пиши на кирилица.

# 99
  • София
  • Мнения: 62 595
Не смятам, че е редно да избираме между лечение и обстановка. Това е абсурдно, та няма накъде повече. Двете трябва да вървят заедно.

# 100
  • Мнения: 88
Не смятам, че е редно да избираме между лечение и обстановка. Това е абсурдно, та няма накъде повече. Двете трябва да вървят заедно.
Напълно си права, на за съжаление тази дилема стои пред повечето от нас. И аз лично, ако трябва да избирам, бих избрала мръсните тоалетни на Пирогов (преди мнооого години там оперираха сина ми ) и изключително професионалното отношение на мед. работници (имам предвид всички) от Детско коремно, отколкото прясно боядисаните стени и фаянс на районната ни болница, в коята сутрин санитарката ни буди с гръмкото: "Майчетаааа, грабвайте парцала, че старшата иде!", а завеждащата отделение се сърди, че я притеснявам  в 5 ч. следобед, когато не е на работа за някакъв си бронхоспазъм.....                                                                                                                         

# 101
  • София
  • Мнения: 377
Предполагам и вие сте забелязали линка към Болница на ужасите : http://dnes.dir.bg/2008/04/01/news2840234.html , http://dnes.dir.bg/2008/04/01/gallery2840234_0.html   #Crazy  #Crazy #Crazy

# 102
  • София
  • Мнения: 2 958
Аз пък миналата седмица лежах със синът ми в Болницата за  детски белодробни заболявания към Александровска болница.
Мизерияяяяя, мърсотияяяяя.

Казаха ми сама да си мия пода, защото нямат персонал... Shocked В стаята имаше отпадъци отпреди седмица сигурно.
Естествено, че спах на 1 легло с детето. Леглото скърцаше, та сигурно се е чувало и в Майчин дом.
В стаята - покрито с прах. Това е белодробна болница!
Иначе имат модерен асансьор....

Уффф, не ми се пише повече... Tired

# 103
  • Мнения: 1 179
Моят живот, и живота на мои близки е спасяван в Пирогов. Тези хора и назад да ходят не мога да кажа нищо срещу тях.
Достъпът ни винаги е бил незабавен, това ми е било най-важно. Не ме е интересувало в каква количка седя, колко са мухлясали стените и т.н. Лекарите са номер едно.
Иска ми се тази болница да е богата, да е  модернизирана базата, лекарите достойно платени, а пациентите до един доволни! Но с такова управление ( в цялото здравеопазване) скоро това няма да стане.



Наложи ми се да лежа в Пирогов точно по време на стачката. Очарована съм от вниманието и грижите, които получих, а като влизах бях с доста отрицателна нагласа. Е не мога да кажа нищо друго освен, че тези лекари заслужават добре оборудвана база, а не в най-големите жеги да се потят в операционната зала по 5-6 и повече часа, защото нямат пари за климатик.

# 104
  • Мнения: 3 423
Чувала съм, че докторите на Токуда нямат
право да работят в частни кабинети. Та си
мисля, дали те наистина са най-добрите...
Не съм отваряла линка, но фантазията ми е
добре развита и предполагам какво има там.
За съжаление.

В Германия личните вноски са между 14,4 и 18% от брутната заплата, работодателят плаща още толкова.
Студентите плащат 60 евро, дори и да не работят!  Crazy
Завършилите, които още си търсят работа (като близка моя приятелка) - 120 евро месечно.  Crazy

Не е вярно.
Вноските са от 11 до 18 процента, като половината
се плаща от работника, другата - от работодателя.
Студентите под 30 г. плащат задължителна осигуровка.
Тези над 30 - свободно се осигуряват, като сумата зависи
от това какви пари получават (ако работят). Плащат пълен
процент, работодателят не плаща нищо. Минимумът, върху
който се осигуряват, е върху около 700 евро. Частните са
по-евтини, но ако ти се наложи медицинска помощ, първо
плащаш, после ти осребряват. Хора, които получават над
3000 евро заплата нямат право на държавна каса, ами се
осигуряват в частните. При прегледи имат предимство.

А разкажете за здравните каси как са там. Нашите са суперски, на центъра, блестят от алуминий и стъкло.
Да. И нашите са такива.

Общи условия

Активация на акаунт