Да избера ли нормално раждане без упойка?

  • 33 498
  • 411
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 742
Здравейте, момичета, напоследък се замислям за нормално раждане без упойка, но ми се струва, че в днешно време не е толкова често срещано. Ако може, споделете какво мислите по въпроса. Ще се радвам много, ако мами, които са родили по този начин споделят опита си от самото раждане и посъветват бъдещите родилки.

# 1
  • София
  • Мнения: 38 489
Защо пък не?
Аз тия дни полежах в родилното и погледах.
Имаше поне две майки първескини,които родиха бързо и без викове, с малко болки.
Не се знае какво ще е твоето раждане, но ти пожелавам да е такова.

# 2
  • BG
  • Мнения: 2 458
Твърдо съм ЗА. Първото си дете родих така, сега мисля да направя същото и с второто. Почти на 40г. съм, но се чувствам в перфектна форма, а и лекарят ми нищо не е споменал за показания за секцио. Това, което най-много ме боля по време на раждането, беше натискането по корема и когато ме резнаха лекичко отдолу, за да излезе бебо, т.нар. епизиотомия. Мисля, че това, което си гледала по филмите и чувала за адските болки , е силно преувеличено. Болките са като при менструация, ниско долу, следват контракции, които не помня да са болезнени. Болките и рисковете при секциото не са по-малки, режат се няколко пласта мускули и тъкани, стават сраствания, има придърпвания - така съм чувала от майки със секцио. Все пак си е коремна операция.
За чувството, когато го усетиш да минава през теб и го видиш мъничето между краката си, няма да говоря. Всеки е хубаво сам да го изпита!

 Peace


# 3
  • Мнения: 100
А и епидуралната не е бизопасна. При някои майки притъпява напъните и се налага да вадят бебето с форцепс. Ако не е поставена правилно може да засегне нерв. А и не знам дали същия ден може да кърмиш, имаше нещо с изчистването от упойката, но май беше за секциото...

# 4
  • Мнения: 550
Аз родих нормално и без упойка и не съжалявам. Имам хубави спомени от раждането. Бях се наслушала на какви ли не ужасии относно нормалното раждане без упойка, но нямаше нищо общо. Болките са съвсем търпими ( все пак така го е предопределила природата да става ). Контракциите при мен бяха като малко по-силни болки от менструалните, но се изтърпява за минута. А самото раждане пък сякаш беше най-неболезнената част - просто всичко вече ми беше изтръпнало, даже и не разбрах кога точно излезе бебо, а беше цели 56см и 4700  Heart Eyes Ако живот и здраве имам второ дете, пак бих избрала да раждам така  Peace

# 5
  • Мнения: 23
Аз родих с епидурална и не съжалявам. Спести ми някъде около два часа мъки. Моите контракции бяха адски болезнени. Но ако си решила без - ще издържиш  Peace

# 6
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Лошо няма!
Аз раждах нормално и даже щях да мина и без много писъци, ако не беше окситоцина. 
Реално погледнато в процеса на раждане има момент, до който можеш да си промениш решението.  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 357
Всичко зависи от прага ти на чувствителност, аз родих преди две седмици нормално и болката на моменти беше непоносима. Когато поисках упойка беше вече късно и трябваше да си изтърпя всичко до края. Моето мнение е, че няма нищо лошо в това да си спестиш мъките.

# 8
  • София
  • Мнения: 742
Момичета, благодаря ви много за мненията! Възхищавам се на всички розили жени, независимо от начина, по който са го направили. Дано имам смелост и решителност до края!!!

# 9
  • Мнения: 2 401
Моят съвет е да прочетеш предварително повече за раждането, например тук има подходяща информация!
Разбира се, че най-добре е да родиш максимално естествено и без упойка, но за да протече добре раждането са важни и много други неща, които донякъде зависят от теб, например да не ти слагат окситоцин, да имаш възможност да се движиш докато получаваш разкритието и други такива неща за които е важно да прочетеш предварително!

# 10
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 091
аз родих нормално и безупокойка

ами не е толкова страшно

# 11
  • Paris, France
  • Мнения: 14 025
Първото ми раждане беше секцио с пълна упойка. Вторият път родих нормално без упойка. Имах зверски контракции. Прекарах цялото време под душа и си обливах корема с вряла вода като имах контракция. Самото излизане на бебето въобще не го усетих, не болеше. След раждането бях в еуфория и повече не ме е боляло. Аз родих в клиника заради предишното секцио, но ако трябваше пак да раждам бих родила у дома и естествено без упойка. Жените, родили с упойка имаха доста болки след отминаването и. С две ръце съм за раждане без упойка когато е възможно.

# 12
  • Мнения: X
При всички положения ще е добре да избереш нормално раждане! А упойка дали ще има, много зависи от ситуацията. Ако имаш бързо разкритие и да искаш упойка няма да ти сложат. Ако четеш много пък рискуваш да се шашнеш, защото винаги има риск...Слушай себе си! Според мен е най- важно да имаш положителна нагласа и да си спокойна, че всичко ще мине добре. Другото са...подробности...да го кажем. Никой не може да ти даде конкретен съвет за твоето раждане  Wink При всеки е различно!
Аз исках да родя нормално, но не ми се "получи". Съжалявам, въпреки, че не зависеше от мен не мога да повярвам, че ще избера секцио без да има причина... Shocked

# 13
  • София
  • Мнения: 742
Звездичке, благодаря за линка - мисля че ще ми е много полезен. Това да движението съм го чувала и също, че е много важно и по време на бремеността да има много движение.

Радост и Невена, много благодаря, нещо такова се надявах да чуяSimple Smile))

Хей, Цъфс, привет! Много си права, дори да планувам нещо може да не се получи точно така. Опитвам се да се информирам от първа ръка и да си изградя мнение, пък ще видим какво ще стане април месец!!!

kalei, защо мислиш че окситоцина е засилил болките ти?
 
 

# 14
  • Мнения: 4 070
А не може ли да прецениш на момента- аз , докато раждах реших, че много искам упойка, но не ми сложиха

Общи условия

Активация на акаунт