Изтичат ли ми водите?

  • 8 222
  • 92
  •   1
Отговори
  • Мнения: 38
Не мога да разбера какво точно ми се случва - в 37 г.с. съм иот призори насам малко по малко на интервали ми тече някаква бистра течност - в началото напомняше на бяло течение (каквото си помислих, че е), а след това се избистри. Няма цвят, няма мирис. И изобщо не знам какво е. Не тече постоянно, нито ме "залива", но когато тече, определено е достатъчно силно, за да усетя как обилно ме мокри - а бе като теч е. Когато стана от леглото и отида в тоалетната и седна на тоалетната чиния, откровено шурва и след това спира. И след час пак така.

Имате ли някаква идея какво може да е това, преди да съм се раззвъняла на лекарката?

# 1
  • Мнения: 9 776
Определено няма какво друго да тече освен водите. Напълно е възможно да нямаш болки все още. Аз бях така до поставянето на системата в болницата. Прецени си кога да тръгнеш за болницата, а ако имаш възможност да звъннеш на лекаря си - направи го и той ще ти каже какво да правиш. Но ето идеи: влез в банята, направи си тоалет, приготви си багажа и бъди в готовност. Вярвам, че всичко ще бъде наред и ти пожелавам леко раждане! Стискам палци!

# 2
  • Мнения: X
И според мен са води, най-добре се приготви и отивай там, където си решила да раждаш.
Стискам ти палци!

# 3
  • Мнения: 255
Хайде късмет и здраво бебче на финала!  bouquet

# 4
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Определено няма какво друго да тече освен водите. Напълно е възможно да нямаш болки все още. Аз бях така до поставянето на системата в болницата. Прецени си кога да тръгнеш за болницата, а ако имаш възможност да звъннеш на лекаря си - направи го и той ще ти каже какво да правиш. Но ето идеи: влез в банята, направи си тоалет, приготви си багажа и бъди в готовност. Вярвам, че всичко ще бъде наред и ти пожелавам леко раждане! Стискам палци!

Да добавя, че е възможно мехура да се е спукал някъде в по-горната си част и затова да изтича по малко, при мен беше така.
Леко раждане!  Peace

# 5
  • Мнения: 315
С първото ми раждане беше точно така - изтичаха на интервали, като се напъна - например като ставам от леглото. Балона не се беше спукал хубаво. При самото пукване, го усетих - чу се нещо като пукане на балон, чак ме стресна.
Леко раждане ти желая и сладко бебче! Hug Praynig

# 6
  • Мнения: 311
Леко раждане и едно здраво беб4е ти пожелавам!Късмет Peace

# 7
  • Мнения: 62
определено мисля че са водите!леко раждане и живо и здраво бебче Hug

# 8
  • Мнения: 327
Не се чуди,ами стягай багажа и леко раждане  bouquet

# 9
  • Мнения: 38
Мдаам...

От около половин час няма нищо.

Хубавото в цялата работа е, че днес по обяд имам среща с лекарката, при която ще раждам и май ще си взема багажчето за всеки случай... Странното е, че това странно воднисто явление спря. До обяд има време и няма да допусна да се панирам, щото съм голяма паника.

Ама водите бистри ли са? Аз все си мислех, че имат някакво леко оцветяване и мирис.

# 10
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Elma Ruth леко раждане  Hug


Оцветяване и има оикновенно само тапата  Wink  като желе или гъсто течение с кафеникав цвят Crazy

# 11
  • Мнения: 327
Трябва да са бистри,ако не,е проблем.не чакай до обяд,ако обменната карта е в теб,отивай директно в болницата Peace

# 12
  • Мнения: 2 131
Мен да питаш, не чакай до обед. По принцип при изтичане на водите, трябва веднага да се бяга на лекар. Макар при теб явно да не са изтекли напълно.
Леко раждане и здраво бебе ти желая!

# 13
  • Мнения: 9 776
Мила, даже и да спре изтичането на водите, не си мисли, че раждането ще ти се размине. То вече е започнало. А ако процеса спре това вече е обезпокоително. Обади се веднага на лекарката си, а иначе - марш в болницата. Няма място за спокойствие вече. Водите са бистри, а може да са зеленикаваи, ако преносиш, ама при теб няма как да е така щом си в 37 г.с.

# 14
  • Мнения: 38
Благодаря ви много за съветите на всички и за светкавичните отговори! Помогнахте ми много.



# 15
  • Мнения: 9 776
Сигурно се страхуваш, но по-добре да отиваш и всичко да се свършва. Не ти ли писна да си бременна? Очаквам най-хубавите новини от теб!

# 16
  • Мнения: 575
На мен така ми започна раждането Simple Smile
Отивай в болницата. Леко раждане и здрво бебе ти желая Hug

# 17
  • Мнения: 1 897
Не чакай до обяд.  Naughty
Тичай веднага при лекаря си.
Леко раждане ти желая и аз!   bouquet

# 18
  • Мнения: 117
При мен водите не изтекоха до край до приключване на раждането, аз също - спокойна спокойна се помотах час-два преди да се обадя на докторката - без контракции бях.. но започнат ли да ти текат води, независимо от количеството им и дали имаш болки или не, означава, че родовия процес е започнал, както са ти писали и останалите. Затова и от мен съвета е - по най-бързия възможен начин в болницата - леко раждане и здраво бебче!

# 19
  • София
  • Мнения: 11 707
Не чакай до обяд,а още сега се обади на лекарката си.
Леко раждане и сладко бебче на финала!И да се похвалиш после!  bouquet

# 20
  • Мнения: 38
Обадих й се, ще прави секцио сега и към 11 ме викна, описах й ситуацията и тя подкрепи вашите и моите подозрения:) Дори и да е фалшива тревога, вземам си нещата и айде... С бог напред и аз след него.

# 21
  • Мнения: 9 973
приготвяй се  Hug

# 22
  • Мнения: 327
Малииий,ще стискам палци да мине леко fingerscrossed

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Леко раждане и да се похвалиш после  Hug

# 24
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Леко раждане ти пожелавам! И, разбира се, едно хубаво бебче накрая!

# 25
  • Мнения: 617
Стискам палци и всичко да е наред Peace

# 26
  • Мнения: 274
Пожелавам ти леко раждане и едно прекрасно и хубаво бебче да родиш Hug

# 27
  • Мнения: 9 814
Леко раждане, здраво и красиво бебе  Hug

# 28
  • София
  • Мнения: 1 423
Elma Ruth, леко раждане! Стискам палци и ти пожелавам здраво и хубаво бебенце!  Hug
После да се похвалиш  Wink

# 29
  • Мнения: 485
Леко раждане и от мен. Стискам палци

# 30
  • Мнения: 2 111
Леко раждане ти пожелавам и едно сладко бебенце да си гушнеш днес! Hug

# 31
  • Мнения: 243
Ехаааа, супер  Hug Леко раждане и здраво и прекрасно бебче  Peace Чакаме те да се похвалиш  Heart Eyes

# 32
  • София
  • Мнения: 10 326
Ох, пак ми се прииска да раждам! Леко раждане ти желая и най-прекрасното бебе. Да се похвалиш после!

# 33
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Ще ти стискам палци всичко да мине много бързо.
Живо и здраво бебе.

# 34
  • Мнения: 1 868
Леко раждане Hug
Успех!

# 35
  • Мнения: 3 929
Леко ражадане, стискаме ти палци и да се включиш да ни зарадваш с прекрасната новина!

# 36
  • Мнения: 1 080
И при мен беше така - Леко раждане!!!
 Hug Hug Hug
  bouquet  bouquet  bouquet

# 37
  • Мнения: 583
Мдаам...

От около половин час няма нищо.

Хубавото в цялата работа е, че днес по обяд имам среща с лекарката, при която ще раждам и май ще си взема багажчето за всеки случай... Странното е, че това странно воднисто явление спря. До обяд има време и няма да допусна да се панирам, щото съм голяма паника.

Ама водите бистри ли са? Аз все си мислех, че имат някакво леко оцветяване и мирис.

Ако водите имат цвят или мирис ,се говори за фетално страдание...т.е радвай се ,че са бистри.Тичай при лекаря и леко раждане  bouquet

# 38
  • Мнения: 191
При мен беше абсолютно същото и родих на следващия ден. Леко раждане и живо и здраво бебенце

Последна редакция: ср, 11 юни 2008, 10:13 от little_lulu

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 1 201
Здравей и от мен!И според мен това са водите!
Щом лекаря ти е казал,вземай багажа и до довечера дай Боже да родиш бързо,безпроблемно едно живо и здраво бебче!И след като ви изпишат да се похвалиш с милото сладучре!Спокоен ден!

# 40
  • Мнения: 169
Най-вероятно са водите , стегни си багажа, ако още не си ( аз го приготвях докато си ми текоха водите ). Леко раждане!   bouquet

# 41
  • Мнения: 512
Не чакай до обяд.  Naughty
Тичай веднага при лекаря си.
Леко раждане ти желая и аз!   bouquet

Леко раждане и здраво и красиво бебе ти желая!  baby

# 42
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Леко раждане!

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 1 263
Знам, че може да се случи, точно както са го описали момичетата - мехура да се спука високо и да изтичат по малко.
Леко раждане! Hug

# 44
  • Мнения: 447
Дам и аз мисля ,че моментът е настъпил  Grinning
Успех и леко раждане  Wink

# 45
  • Мнения: 199
леко раждане и сладко здраво бебче!  Grinning

# 46
  • Мнения: 332
хайде леко раждане и зраво бебе на финала  Peace

# 47
  • София
  • Мнения: 418
Здравей,

Определено ще раждаш днес. И при мен беше така, но моят мехур си се спука явно по-надолу и като шурна една вода....да не ти казвам колко се стреснах  Wink Като стигнах в родилното вече бях подгизнала и докото ме приемаха и записваха направих една сериозна локва в кабинета  Laughing аз преносвах вече и затова хич не съм се чудила какво да правя.
Пожелавам ти леко раждане и прекрасно и здраво бебе!
чакаме да се похвалиш, когато ви изпишат

# 48
  • Мнения: 2 447
Леко раждане  Hug и ще  чакаме да се похвалиш  bouquet

# 49
  • София
  • Мнения: 4 588
Леко раждане (ако вече не си родила Grinning) и здраво бебче!  bouquet

# 50
  • Мнения: 498
Еха така са зарадвах, все едно аз ще раждам.
Успех, леко раждане и бързо да ни зарадваш със снимки, на новия член на вашето семейство!

# 51
  • Мнения: 31
Леко раждане и дано всичко мине нормално  fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed

# 52
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Леко раждане Hug

# 53
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Точно така преди близо две години и при мен започна ражданато, точно в 37-ма седмица, течеше си по малко, като ставах до тоалетната и се стичаше по малко по краката ми. Първо си мислех, че се напикавам, после чак осъзнах какво става и споделих с акушерката, бях вече в болницата заради високо кръвно. Няколко часа по-късно, вече гушках дъщеричката си.
Успех и леко раждане ти пожелавам!  Hug

# 54
  • Мнения: 19
 Grinning Успех и леко раждане!

# 55
  • Мнения: 1 674
Grinning Успех и леко раждане!
успех и от мен/а може би вече има бебче?/чакаме да се похвалиш.

# 56
  • Мнения: 1 632
Бързо и лесно раждане!Ние ще сме с теб  Hug  bouquet

# 57
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Леко раждане и от мен.

# 58
  • Мнения: 260
И моето раждане започна така на 14.05. /рожденния ми ден/, но беба се роди чак на 17.05. Ако нямаш разкритие, като мен, може и да не родиш днес. Успех и леко раждане.

# 59
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Леко раждане Peace

# 60
Това ми звучи като изстичане на води.Успех и леко раждане!  bouquet

# 61
  • Мнения: 4 753
Ух, дано момичето вече е родило и всичко е наред, че аман от лоши новини... Стискам палци скоро да се похвали...   bouquet

# 62
  • Мнения: 1 006
Дано всичко мине успешно!Леко раждане!  bouquet

# 63
  • София
  • Мнения: 1 185
Леко раждане (ако вече не си родила  Wink)!!!

# 64
  • Мнения: 4 335
Дано всичко мине успешно!Леко раждане!  bouquet
PeaceПри мен се 4у пукане и изтекоха за секунди Laughing

# 65
  • Мнения: 38
Ами водите са били:) На 11.06. в 13.45 ч. родих дъщеря си Ивона - 3150 г и 51 см, родихме се със секцио, защото мама така пожела. Бебето е прекрасно и вече се гледаме вкъщи.

Благодаря на всички за задочната подкрепа! Ако не бяхте вие, можеше и да родя вкъщи Laughing Laughing Laughing

# 66
  • Мнения: 1 243
Честито да ти е жива и здрава дъщеричката  bouquet

# 67
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Честито миличка, да Ви е жива и здрава, много да Ви радва, а вие мн да я слушате  bouquet

# 68
  • Мнения: 583
  bouquetЧестито

# 69
  • Мнения: 1 006
Честито!  bouquetДа ти е жива и здрава малката принцеса! Hug

# 70
  • Мнения: 4 753
Честита девойка...   bouquet

# 71
  • Мнения: 9 814
Честита дъщеричка, да ти е жива и здрава и много-много да те радва!  bouquet

# 72
  • Мнения: 1 715
Честито да ти е жива и здрава дъщеричката!

# 73
  • Мнения: 135
честита ви радост,много да ви радва и слушка,и очичките да греят от щастие и радост  bouquet

# 74
  • Мнения: 4 292
Честита дъщеричка!  Hug

# 75
  • Мнения: 9 776
Честито и от мен! Да ти е живо и здраво детето!  bouquet

# 76
  • Мнения: 118
честито  bouquet

# 77
  • София
  • Мнения: 5 720
Честито!  bouquetДа ви е живо и здраво Party

# 78
  • Мнения: 487
Честито да ти е жива и здрава!

# 79
  • Мнения: 317
Честита дъщеричка!   bouquet

# 80
  • Мнения: 1 868
ЧЕСТИТО  bouquet

# 81
  • София
  • Мнения: 418
ЧЕСТИТА РОЖБА!

# 82
  • Мнения: 899
Хубава новина, честито и от мен   bouquet!

# 83
  • София
  • Мнения: 4 588
Честита дъщеричка! Да ви е жива и здрава!  bouquet

# 84
  • София
  • Мнения: 2 381
Честита дъщеричка и от мен!    bouquet

# 85
  • Мнения: 2 447
Честита дъщеричка.Да ви е жива и здрава и  мноого да ви радва! newsm51

# 86
  • Мнения: 1
Обадих й се, ще прави секцио сега и към 11 ме викна, описах й ситуацията и тя подкрепи вашите и моите подозрения:) Дори и да е фалшива тревога, вземам си нещата и айде... С бог напред и аз след него.


# 87
  • Мнения: 1 715
Обадих й се, ще прави секцио сега и към 11 ме викна, описах й ситуацията и тя подкрепи вашите и моите подозрения:) Дори и да е фалшива тревога, вземам си нещата и айде... С бог напред и аз след него.


newsm78

# 88
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Честита дещеричка!!!  :bouquet:

# 89
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Честита дъщеричка! Да ви е жива и здрава, да расте умно и спокойно дете!
Обадих й се, ще прави секцио сега и към 11 ме викна, описах й ситуацията и тя подкрепи вашите и моите подозрения:) Дори и да е фалшива тревога, вземам си нещата и айде... С бог напред и аз след него.


Това и аз не го схванах. Thinking

# 90
  • София
  • Мнения: 2 381
Авторката на темата вече е родила и си има дъщеричка. Писала е за това преди няколко дни в темата.

# 91
  • Мнения: 4 433
Честито  Hug baby_neutral  bouquet

# 92
  • София
  • Мнения: 10 326
Ха, хубава новина! Оправи ми настроението. Честито!  newsm30

Общи условия

Активация на акаунт