Усещате ли петролната криза и как реагирате

  • 6 147
  • 118
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 049
Zai4ence, май точно такава система каквато показваш имаме и ние - само че точно заради нея водата не е  добра за пиене
Сега прочетох продукта им osmokit се монтира под мивката и казват, че водата третирана от този апарат няма бактерии няма миризми и на вкус е добра. Казват, че с добра подръжка са много удачни за дамашна употреба.
А продуктите им MEC316 MEC85/N също ги препоръчват. Моята фирма ги инсталира тук в Триест . Има и филтри, които не се нуждаят от подръжка т.е. почистват се сами.
Препоръчват ги за запазването на тръбите котлите, пералните, миялните и т.н.
Има и така наречените адолчатори /не знам бг. термин/ т.е. преработват водата и я правят по- сладка и лека т.е. питейна.
Не знам дали го обясних правилно. Тук при нас водата се изследва месечно и заедно със сметката ми идват и копие от изследванията.
Цените за адолчатори   са доста високи от 1000, 00 до 2000,00 + инсталацията.

Последна редакция: пн, 23 юни 2008, 10:53 от Zai4enze

# 76
  • Мнения: 2 379
и, последно, но не последно  Laughing : за един литър филтрирана вода се хабят 3 литра 4еШмена  #Crazy.
за мен не е съвместимо с никакви екологи4ни възгледи  Peace
Еееее, как бе? Какви са тези системи? Shocked
При нашата скромна домашна система имаме 100% in и съответно 100% out, като водата просто преминава през филтър с активен въглен.
Мисля, че повечето домашни системи за пречистване са горе-долу това.
А иначе за производството на една платсмасова бутилка за вода се изразходват по 8-9 литра вода (по памет), което също е кофти.

# 77
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
и, последно, но не последно  Laughing : за един литър филтрирана вода се хабят 3 литра 4еШмена  #Crazy.
за мен не е съвместимо с никакви екологи4ни възгледи  Peace
Еееее, как бе? Какви са тези системи? Shocked
При нашата скромна домашна система имаме 100% in и съответно 100% out, като водата просто преминава през филтър с активен въглен.
Мисля, че повечето домашни системи за пречистване са горе-долу това.
А иначе за производството на една платсмасова бутилка за вода се изразходват по 8-9 литра вода (по памет), което също е кофти.

не знам, не разбирам, никога не съм се интересувала сериозно от тези джаджи.
преразказвам само каквото съм про4ела тук_таме,заЩото ми е попаднало.  Peace

за бутилките си абсолЮтно права, но аз не пия газирана вода, а нормална си пия от 4еШмата, дъЩерите ми съЩо.  газираната на мъжо Ще я разреШа като си сменя хладилника  Laughing, само за колата, която в къЩи пият в индустриални коли4ества  ooooh! не Ще мога да намеря цаката  Rolling Eyes

# 78
  • Мнения: 1 909
Да знаете, че очите ми останаха в тези машинки за вода - много са шик, даже и самата идея, ех, тези италианци, все такива ги измислят!  Peace

Сериозно съм се заела да размишлявам по въпроса, но на нашия апарат за омекотяване му се слагат някакви соли вътре, които прецакват вкуса на водата за пиене, та сега трябва да разуча какви са точно тези соли и с какво се неутрализират.

# 79
  • Мнения: 7 605
А пък ние купихме теzи джавки zа спестяване на вода, комплект zа 2 мивки и един дуШ е само 8?, но не ги сложихме оЩе  Embarassed

В петък пък градския съвет на град Марбург прие zакон, 4е на всяка нова сграда трябва zадължително да има фотоволтаи4ни панели.

Тъй като в момента сме на вълна "строеж", постоянно 4ета съответни списания и попаднах на www.systaic.de които правят соларни покриви  Peace

# 80
  • Мнения: 2 386
И в САЩ съм виждала такава машинка за пречистване не вода, но беше доста по-евтина..

За 4+ долара за галон не ми се говори, миналата година, като дойдохме, беше 2.60.

# 81
  • Мнения: 1 909
Татяна, само мога да се възхищавам на предприемчивите германци! Кога ли ще се сетят и тук  да поставят такова изискване за нови строителства!

И ние сме на такава вълна, та проучвам въпроса за  фотоволтаичните фирми около нас - ако успеем, май ще сме нещо като пионери.

А сложихте ли джи/джавките? Кажи какъв е ефекта, когато ги пробвате  Rolling Eyes.

Само нямам идея как да си намаля използуването на климатика в колата в тези жеги - а като е включен, бензина ми свършва почти два пъти по-бързо Sad

# 82
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Татяна, само мога да се възхищавам на предприемчивите германци! Кога ли ще се сетят и тук  да поставят такова изискване за нови строителства!

И ние сме на такава вълна, та проучвам въпроса за  фотоволтаичните фирми около нас - ако успеем, май ще сме нещо като пионери.

А сложихте ли джи/джавките? Кажи какъв е ефекта, когато ги пробвате  Rolling Eyes.

Само нямам идея как да си намаля използуването на климатика в колата в тези жеги - а като е включен, бензина ми свършва почти два пъти по-бързо Sad

4умбе,и тук гледам напоследък ,4е новото строителство ( най_ве4е къЩи4ките ) предполага много 4есто фотоволтаи4ни панели и оЩе куп други еко "екстри".Жалко само,4е оскъпяването на цената е зна4ително и не е по джоба на всеки. Confused

# 83
  • Мнения: 7 605
4умби, не сме оЩе, zаЩото те са като едни цедки дето се слагат на кран4ето вместо обикновенните, но наШите са толкова варовити 4е не можем да ги свалим  ooooh! Не съм се zаела оЩе стаzи борба  Embarassed

Ние в понеделник ве4ер имаме среЩа с един архитект и като раzбера пове4е, Ще пиШа. По принцип можете да сложете соларни панели само zа топлата вода, а не zа ток, има сума ти варианти  Peace
Аz сигурно тия дни Ще ровя zа проиzводители и т.н., ако искаШ да ти пусна линкове тогава?  newsm78

А край Варна, в гр. Аксаково (до скоро беШе село, блиzо до летиЩето е) оЩе в на4алото на 90те построиха една малка копорация със соларни панели на покрива  Peace
Ина4е тук каzват 4е една много добра иzолация може да намали zна4ително раzходите по отопляването.....

# 84
  • Мнения: 11 320
Аz сигурно тия дни Ще ровя zа проиzводители и т.н., ако искаШ да ти пусна линкове тогава?  newsm78


Solarworld, Conergy, Ersol
Има и още, но тези са най-големите.

# 85
  • Мнения: 7 605
Аz сигурно тия дни Ще ровя zа проиzводители и т.н., ако искаШ да ти пусна линкове тогава?  newsm78


Solarworld, Conergy, Ersol
Има и още, но тези са най-големите.

Ето кой си е правил домаШните ве4е  Mr. Green  Мен теzи соларни керемиди ми хванаха окото.....2 zаека с един курШум  Thinking

# 86
  • Мнения: 11 320
Аz сигурно тия дни Ще ровя zа проиzводители и т.н., ако искаШ да ти пусна линкове тогава?  newsm78


Solarworld, Conergy, Ersol
Има и още, но тези са най-големите.

Ето кой си е правил домаШните ве4е  Mr. Green  Мен теzи соларни керемиди ми хванаха окото.....2 zаека с един курШум  Thinking
Ами нали играя с тях на борсата Mr. Green

# 87
  • Мнения: 2 379
Само нямам идея как да си намаля използуването на климатика в колата в тези жеги - а като е включен, бензина ми свършва почти два пъти по-бързо Sad
Не е по темата, ама да се възмутя тук публично...
Вчера пак се возих в такси (в София съм) и от задната седалка наблюдавах какви ги върши шофьорът. Имах предостатъчно време.
Не знам дали знаете, но те си слагат "помпи", на колите, които чрез натискане на скрито копче, което може да се монтира практически навсякъде, апаратът започва да върти по-бързо.
Неговата помпа очевидно беше свързана с едно от копчетата на климатика. Не спря да ги ръчка, а и виждах прекрасно как на моменти апаратът врътка неестествено бързо. Wink
НО това, което ме възмути най-много е, че прозорците на колата бяха отворени напълно!!! И неговият прозорец, и този на съседния пътник - и двата бяха максимално свалени.
А климатикът работеше през цялото време, а когато цакаше помпата, беше на МАХ!
Е къв кретен трябва да си да надуваш климатика на отворени прозорци, само за да ме прецака с лев-два, а при тия цени на бензина и при тая жега, много ясно, че тия левчета му ги лапа още на момента климатикът!?!
Май нещо като 'не е важно аз да съм добре, важното е Вуте да е зле'. Crossing Arms Нали ме е вътрил, майната му на бензина. Crossing Arms

# 88
  • Мнения: 7 605
Шура, тъп бакШиШ, какво да о4акваШ  ooooh!

# 89
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Само нямам идея как да си намаля използуването на климатика в колата в тези жеги - а като е включен, бензина ми свършва почти два пъти по-бързо Sad
Не е по темата, ама да се възмутя тук публично...
Вчера пак се возих в такси (в София съм) и от задната седалка наблюдавах какви ги върши шофьорът. Имах предостатъчно време.
Не знам дали знаете, но те си слагат "помпи", на колите, които чрез натискане на скрито копче, което може да се монтира практически навсякъде, апаратът започва да върти по-бързо.
Неговата помпа очевидно беше свързана с едно от копчетата на климатика. Не спря да ги ръчка, а и виждах прекрасно как на моменти апаратът врътка неестествено бързо. Wink
НО това, което ме възмути най-много е, че прозорците на колата бяха отворени напълно!!! И неговият прозорец, и този на съседния пътник - и двата бяха максимално свалени.
А климатикът работеше през цялото време, а когато цакаше помпата, беше на МАХ!
Е къв кретен трябва да си да надуваш климатика на отворени прозорци, само за да ме прецака с лев-два, а при тия цени на бензина и при тая жега, много ясно, че тия левчета му ги лапа още на момента климатикът!?!
Май нещо като 'не е важно аз да съм добре, важното е Вуте да е зле'. Crossing Arms Нали ме е вътрил, майната му на бензина. Crossing Arms

Предварително и се извинявам за офф_а:

Ти ниЩо ли не му каза, бе? ooooh! Да беШе го накарала барем да затвори джамовете та поне да се возиШ на хладно с климатика като така и така те е натоварил със сметката,мамка им и циганите #2gunfire #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт