колко от вас ходиха на 3D

  • 9 317
  • 177
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 91
ХОДИХ НА 3-D. НА ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА МАЛФОРМАЦИИ ИЗОБЩО НЕ СЪМ И ПОМИСЯЛА ДА ХОДЯ, ЗАЩОТО НЕ Е ЕДИНИЧЕН СЛУЧАЙ, КОГАТО ГРЕШАТ И СТЪЖНЯВАТ ЖИВОТА НА РОДИТЕЛТЕ. ЕДНИ МОИ ПОЗНАТИ СЛЕД ТАКИВА ИЗСЛЕДВАНИЯ БЯХА УСТАНОВИЛИ МАЛФОРМАЦИИ, В КРАЙНА СМЕТКА ПАК ОТИДОХА НА 3-D И СЕ ОКАЗА, ЧЕ МУ НЯМА НИЩО НА БЕБЕТО.
НА ВИДЕОЗОНА В 17-ТА СЕДМИЦА СЕ ВИЖДАТ ВСИЧКИ ОРГАНИ НА ДЕТЕТО И ПРИ ДОБЪР ДИАГНОСТИК, ЗАЩОТО НЕ Е ДОСТАТЪЧНО ДА Е ГИНЕКОЛОГ.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 506
Златният стандарт за установяване аномалии на плода е 2D ехография в 18-20 г.с. (фетална морфология). 2D е двуизмерен, срезов метод - правят се образи в срез и могат да се огледат всички вътрешни органи на плода.
3D - показва повърхността на бебето - като поглед отвън. Основно е атракция и удоволствие за родителите. Може да допринесе за откриване на повърхностни дефекти - напр. заешка устна.
И в двата случая най-важно е кой прави прегледа.

# 32
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не, аз не съм ходила.

# 33
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Подкрепям мненията, че най- важен е погледът на специалиста, не апаратът  Naughty На добрия специалист и калпав ехограф му върши работа  Simple Smile
Не съм ходила на 3Д.

# 34
  • Мнения: 395
На мен ми предстои  Mr. Green
Живот и здраве си записах час за 01.08 при доц. д-р Виолета  Димитрова.
Изгарям от нетърпение.  Blush

# 35
  • София
  • Мнения: 5 720
Спокойно. Ще ти бъде забавно, приятно, умилително. Ще видиш бебчето си... наистина.

 Peace

# 36
  • Мнения: 3 695
Ходих, беше много интересно и полезно!  Peace

# 37
  • Мнения: 22 432
Да отидеш на 3D ехограф и да отидеш на Фетална морфология с 3D или 4D ехограф няма нищо общо. )))
В първият случай гинеколога може просто да си е закупил хубав апарат, в другият случай те гледа специалист по фетална морфология, който оглежда органите на бебето и може да прецени дали има някакъв проблем, или не. Не всеки лекар разбира от това.

# 38
  • Мнения: 1 155
Ходих при д-р Томова......беше ме малко страх, но от друга страна  исках да чуя всичко.  Беше много интересно и вълнуващо.  Grinning

# 39
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Ходих заедно с таткото и баткото.Голямо щастие беше. Peace

# 40
  • Мнения: 2 111
Ходих на 3D  ,изживяването е супер,да видиш малкото човече в теб. Peace

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 10 348

И аз не съм ходила, но при следваща бременност бих отишла.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Ходих на 3D  ,изживяването е супер,да видиш малкото човече в теб. Peace

Peace

Общо 5 пъти за протокола Wink

# 43
  • Мнения: 770
Ходих, нищо страшно няма, освен, че бебето се вижда по-ясно Peace

# 44
  • Мнения: 11 004
Ходих на 3D, беше много готино, интересно и вълнуващо! Heart Eyes
За следваща бременност бих отишла пак, тръпка си е.

Общи условия

Активация на акаунт