Защо никой не предлага помощ за децата под 3г.?

  • 3 445
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 379
Много ме дразни един въпрос и ми се иска да го споделя, че дано ми олекне. Защо никой не предлага някаква помощ в гледането на децата под 3г.? Направо побеснявам всеки път в детския кът, когато ми направят тъжната физиономия "без придружител не може".  Crossing Arms Нямам на кого да разчитам за 1 час да напазаря ... Направо е ужасно. Гледачка почасово се намира много трудно във Варна, а частна ясла разбрах, че имало съвсем отскоро. Като стане на 3, вече ще ми е много по-лесно да го контролирам, а до тогава какво да правя ?  Sad Не разбирам, защо тази пазарна ниша никой не се захваща да я покрие?

# 1
  • Мнения: 4 668
Защото е трудно да се гледат  Confused ... Затова може би .
Аз със моят син , докато тръгна на частна ясла съм била като залепена / т.е . докато е бил на 2г.2м. / , ревяло ми се е понякога , че не мога и аз точно до магазина да отида . Тогава живеехме и в сграда без асансъор / в центъра / и представи си какво е - с бебе на ръце , с покупки ...
Мъжът ми ми помагаше , когато не е на работа и то много , но в повечето време го нямаше  Rolling Eyes
Нямам отговор на въпроса ти , просто споделих ...

# 2
  • Мнения: 2 577
Много е тежко, разбирам те. Синът ми е много палаво дете, не стои за секунда ни в количка, нито иска да ходи за ръчичка. Не мога да влезна в магазин, дори детската кухня вече е направо свръхусилия да я взема и той да чака.

Няма места, в които да гледат такива дечица Sad

# 3
  • Мнения: 2 208
И аз да се присъединя към групата на двегодишните щури деца...
Сама си гледам детето, сама пазарувам, сама се оправям....
Излизаме сутрин на разходка - пазарувам част от нещата, слагам ги в раница на гърба си, за да са ми свободни ръцете.
След това при следобедната разходка пазарувам останалата част - пак в раницата и така.

Когато пазарувам в магазина му давам някоя от покупките да я разглежда или да брои нещо по витрините.... Или го карам да ми обяснява разни неща, за да стои мирен до мен.

Така се справям аз, доколкото мога.

# 4
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Зщото закона ни е такъв.
 Една позната има детски клуб и ми обясни,че деца под 3 години само ако има медицински персонал. Sad
 Иначе шом е с мама няма проблем.

# 5
  • Мнения: 379
И аз да се присъединя към групата на двегодишните щури деца...
Сама си гледам детето, сама пазарувам, сама се оправям....
Излизаме сутрин на разходка - пазарувам част от нещата, слагам ги в раница на гърба си, за да са ми свободни ръцете.
След това при следобедната разходка пазарувам останалата част - пак в раницата и така.

Когато пазарувам в магазина му давам някоя от покупките да я разглежда или да брои нещо по витрините.... Или го карам да ми обяснява разни неща, за да стои мирен до мен.

Така се справям аз, доколкото мога.
а как напъхваш в раницата туба минерална вода или нещо по-обемисто?  ooooh!
много отчайващо е положението!!!
не знам какъв е законът, но мисля, че сме доста ощетени и по-скоро на аниматорите не им се занимава; моето дете самичко си играе, само трябва някой да го наблюдава;
дайте идеи за други алтернативи, защото аз вече на магаре се обърнах; а когато малкият реши и да капризничи, направо ми идва да запаля мотора и да отпраша в друг свят ...  Rolling Eyes

# 6
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Абе хора,помислете преди да пишете.
Какво означава на аниматорите не им се занимава,тях кой ги пита.
Ако каже собственика и бебета ще гледат,така даже повече посетители ще имат.

# 7
  • Мнения: 2 556
А кой родител ще си остави бебето на какичка от клуб, чудя се аз, аз поне не бих го направила. Може би не всички ги е страх, но аз на човек, когото виждам за първи път, не бих оставила бебе или малко дете.

# 8
  • Мнения: 809
За бебета не знам, но дете на 2г. и половина, да речем, защо не ги приемат.
И аз бях доста разочарована, когато ни върнаха преди години от Арена Младост.

# 9
  • Мнения: 2 556
Според мен защото децата до 3 години правят по-често изненадващи проблеми от типа да лапнат нещо или да се наранят и т.н. Ако се задави малко дете с предмет, не се знае кой и как ще реагира край него и т.н.

# 10
  • Мнения: 2 208
а как напъхваш в раницата туба минерална вода или нещо по-обемисто?  ooooh!
много отчайващо е положението!!!
не знам какъв е законът, но мисля, че сме доста ощетени и по-скоро на аниматорите не им се занимава; моето дете самичко си играе, само трябва някой да го наблюдава;
дайте идеи за други алтернативи, защото аз вече на магаре се обърнах; а когато малкият реши и да капризничи, направо ми идва да запаля мотора и да отпраша в друг свят ...  Rolling Eyes
Тубата с минерална вода я купувам от магазинчето до входа ни и я качвам само по стълбите.  Wink

За други алтернативи не се сещам в момента... И аз търся такива, но от гледна точка да има някакви други социални контакти дребния. Но наистина май навсякъде трябва да бъде над 3 годишна възраст.  Tired

Ако открия някаква друга възможност веднага ще споделя! Peace

# 11
  • Мнения: 7 821
Не взимат толкова малки деца, защото в клуба има и много по-големи деца. Обаче и на 6, 7 години детето си е дете и нито може, нито трябва да се съобразява с бебе на 2. За това и малките деца могат да посещават клубовете само с придружител. Това не е ясла където една кака може да се оправи с 3, 4 двегодишни.
И аз го разбирам и приемам. Като знам как дивеят моите момчета по клубовете  ooooh! , търчат,  викат и т.н. най-добре вашите бебоци да са си с вас. Да няма после тема "бутна го един петгодишен хулиган и му цепна главата" Peace

# 12
  • Мнения: 379
не стана ясно кой последно прави проблемите - малките, че са непредсказуеми или големите, че са буйни; за моят син съм сигурна, че ще се справи и с 5 годишен батко, защото така пищи като му размътят водата, че шокът е най-малкото последствие;  Mr. Green
въпросът е защо няма отделно място, където да са само дечица от 1,5 до 3г.; те не са бебета, много ви моля!!! Crossing Arms
А кой родител ще си остави бебето на какичка от клуб, чудя се аз, аз поне не бих го направила. Може би не всички ги е страх, но аз на човек, когото виждам за първи път, не бих оставила бебе или малко дете.
айде да те видя 2 седмици на моя клон и тогава ще разбебеш; няма баба, няма дядо, таткотко пътува и го няма по половин година; няма лели, чичовци, съседки; никой няма насреща; а ти искаш само час за да напазаруваш спокойно и да не рискуваш детето да се пребие някъде, защото ръцете ти са пълни с чанти

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Във Варна има места, които приемат и по-малки деца - почасово или за цял ден. Скоро тук във форума обсъждаха такъв, май се казваше Нона. Моя позната си оставяше сина в Черепаха.
Аз не бих оставила двегодишното си дете на девойките от клубовете и да зачезна да си пазарувам  без да мога да я виждам.
А децата до три години са си бебета...

# 14
  • Мнения: 9 990
уууу, трагедия.Айде да си мерим клоните Laughing
Защото да се гледа бебе=една кака зачислена само за него.Толкова.Чак ви се чудя като се завайката как "сами" си гледате детето.Еми-сами я-аз ли да дойда да ви го гледам LaughingГолямото па пазарене/пазаруване/шопинг , цял час на ден за пазар ми се вижда пресилено. Peace
Не двегодишно-5 годишно миналото лято размахваше ножица и стрижеше наред/в Барбито/, а каката разглеждаше списание-а оставете си бебетата Crazy
Пазарува се с дете в количка.Простичко е.Вързано е.

# 15
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 929
Не само в България е така. Аз живея в чужбина и тук също не се допускат деца под 3 години без придружител в детски кътове, а в някои въобще не се допускат даже. От съображение за сигурност. Това са малки деца и им трябва индивидуално внимание, без значение дали са на едно място с по-големи деца или с такива, на тяхната възраст.

# 16
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
не стана ясно кой последно прави проблемите - малките, че са непредсказуеми или големите, че са буйни; за моят син съм сигурна, че ще се справи и с 5 годишен батко, защото така пищи като му размътят водата, че шокът е най-малкото последствие...

Въпросът не е кое дете с кое ще се справи? А колко и какви хора биха се наели да гледат дете под 3г., с осигурени опитен персонал, безопасно място и подходяща компания /защото на всички е ясно, че две годишно не може да играе дълго време с 5-6 годишно дете/.
Защо трябва да противопоставяме децата под 3г. с 5 - годишните например  Rolling Eyes
И ако момчето след като се осъзнае от "шока на писъка", мигновенно може да има и друго "последствие", но за малкото дете.
Никой, ама никой не е длъжен да ни гледа децата /с всички рискове на подобен ангажимент/, защото сме сами и нямало кой да ни помага.

Да, почасова детегледачка се намира трудно. Но ако не искаш да го водиш с теб на пазар, можеши да се уговориш с някоя жена да гледа детето поне веднъж седмично за един час. Може да стои при него, докато спи дори. А ти да напазаруваш най - едрите покупки за няколко дни напред.

# 17
  • Мнения: 9 814
Защото, когато децата са под три годишна възраст в яслата не ги гледат учителки, а медицински сестри.
А, за да може в детския кът на някой МОЛ, да ти гледат детето, трябва да има медицинско лице.

# 18
  • Мнения: 234
Не двегодишно-5 годишно миналото лято размахваше ножица и стрижеше наред/в Барбито/, а каката разглеждаше списание-а оставете си бебетата Crazy

Тази вечер едно 2 годишно бръкна в окото на едно 5 годишно-докато леличката си разглеждаше списанието. ooooh!
Та не можеш изобщо да си спокоен/без значение на каква възраст е детето ти /,че нищо няма да се случи докато има недобросъвестни служителки. Naughty
Става въпрос за друг клуб обаче. Peace

# 19
  • България
  • Мнения: 181
Ами в магазини в които просто не пускат малки деца??? Просто не пазаруваме от там, така ли?
Слава богу в кварталния супермаркет вече ме познават и ме пускат с количката да си пазаря, трудно е с една детска количка и една пазарска, но българската майка винаги се справя...
Споделям мнението, че и аз не бих се доверила на "непозната какичка" да ми гледа детето.

# 20
  • Мнения: 7 821
Ами в магазини в които просто не пускат малки деца??? Просто не пазаруваме от там, така ли?
Слава богу в кварталния супермаркет вече ме познават и ме пускат с количката да си пазаря, трудно е с една детска количка и една пазарска, но българската майка винаги се справя...
Споделям мнението, че и аз не бих се доверила на "непозната какичка" да ми гледа детето.
Никога не ми се е случвало да не ме пуснат някъде с количката  Rolling Eyes ... влизала съм и влизам с децата си и в скъпи бутици и в магазини "за 1 лв". Само в Метро не ги пускат.

# 21
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
supermama, освен в Метро, в кой друг магазин не те пускат с детската количка?  Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 2 039
Има клубове в София, където ги вземат! Ние си имаме 2 любими, водим го там няколко пъти седмично за по час-два, но не само за да си свършим някаква работа, а и за да може детето да се наиграе и да пообщува с деца. До този момент съм страшно доволна, детето ми си тръгва доволно. Подбрала съм точно тези 2 клуба, защото там какичките са страхотни и наистина нямам проблем да им се доверя. Въпрос на гледна точка, все пак.Вижда ми се малко маниакална идеята:"не бих си оставила детето на чужди хора" и т.н., ми да вземем да ги посадим в саксии  Rolling Eyes

# 23
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Ами в магазини в които просто не пускат малки деца??? Просто не пазаруваме от там, така ли?
Слава богу в кварталния супермаркет вече ме познават и ме пускат с количката да си пазаря, трудно е с една детска количка и една пазарска, но българската майка винаги се справя...
Споделям мнението, че и аз не бих се доверила на "непозната какичка" да ми гледа детето.
Никога не ми се е случвало да не ме пуснат някъде с количката  Rolling Eyes ... влизала съм и влизам с децата си и в скъпи бутици и в магазини "за 1 лв". Само в Метро не ги пускат.
и да подчертая че влизам с ДВЕ породени деца
и се оправях сама с двете деца
къде е пробелма с едно и на пазар?
а дете под 2г да оставиш на който и да е за да си напазаруваш....ми по-добре да спи в къщи и да излезеш да пазаруваш

# 24
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Има клубове в София, където ги вземат! Ние си имаме 2 любими, водим го там няколко пъти седмично за по час-два, но не само за да си свършим някаква работа, а и за да може детето да се наиграе и да пообщува с деца. До този момент съм страшно доволна, детето ми си тръгва доволно. Подбрала съм точно тези 2 клуба, защото там какичките са страхотни и наистина нямам проблем да им се доверя. Въпрос на гледна точка, все пак.Вижда ми се малко маниакална идеята:"не бих си оставила детето на чужди хора" и т.н., ми да вземем да ги посадим в саксии  Rolling Eyes

въпроса не е за клубове и се отнася до Варна
и да - бебе на 1г и малко не бих оставила на чужди хора.....

# 25
  • Мнения: 2 039
Има клубове в София, където ги вземат! Ние си имаме 2 любими, водим го там няколко пъти седмично за по час-два, но не само за да си свършим някаква работа, а и за да може детето да се наиграе и да пообщува с деца. До този момент съм страшно доволна, детето ми си тръгва доволно. Подбрала съм точно тези 2 клуба, защото там какичките са страхотни и наистина нямам проблем да им се доверя. Въпрос на гледна точка, все пак.Вижда ми се малко маниакална идеята:"не бих си оставила детето на чужди хора" и т.н., ми да вземем да ги посадим в саксии  Rolling Eyes

въпроса не е за клубове и се отнася до Варна
и да - бебе на 1г и малко не бих оставила на чужди хора.....
Забелязах, четейки темата, че доста майки от София са се включили(за протокола, аз съм варненка  Mr. Green) И не става въпрос за дете на годинка, и аз не бих го оставила, а за дете на 2  Peace

# 26
  • Мнения: 1 761
И аз сама си гледам детето и няма на кого да го оставя.особено пък за пазар.
Ако не мога да купя всичко наведнъж и да мъкна количка и пазарска чанта ходя и по два пъти до магазина,няма друг начин.
И аз мъкна раница,че ръцете да са ми свободни,ако се наложи и торби да нося,понякога ми остават резки от тях по ръцете.
Не се оплаквам.
Просто гледам да си подредя  нуждите  така,че да не се изнервям излишно.
Минерална вода отдавна не купувам-купих си филтрираща кана,сменям филтъра всеки месец.
Ако се наложи нещо да меря по магазините малкия е с мен в пробната.
Дори,когато се наложи да вляза в тоалетна пак го вкарвам с мен,понеже ме гони и параноя да не го откраднат.
Понякога разни "специалисти" ми правят забележка,че го водя с количката, а бил достатъчно голям да ходи сам.Проблемът е,че освен да ходи може и много бързо да тича, а аз не искам да си видя детето под някоя кола.И отговарям на всезнаещите всичко по гледане на деца като толкова се възмущават да идат те да ми напазаруват.

Според мен дете,което още не може да каже ,ако нещо нередно се е случило с него не бива да се оставя на непознати.Моето дете е много кротко и всички искат да го гледат, но аз не давам-имам чувството,че прекалената дружелюбност,особено ,когато става дума за дете е опасна.Имам само една приятелка,на която имам доверие да го оставя и съм го оставяла,но тя е гледала много деца и има и собствени,знае какво да прави,как да го успокои,ако се налага,от какво трябва да го пази.

# 27
  • Мнения: 379
очакваше се, че ще се изказват все "супер" майки, които с всичко сами се справят и нямат нужда от помощ; те и децата си кърмят до 12тата година Wink; с тях няма как да говорим на един език;
нямам намерение да се оправдавам за решението си да оставя детето на чужди хора; на тях това им е работата; как изобщо ги оставяте в ясли и детски градини тогава Rolling Eyes като всеки уважаващ себе си мъж /дори и малък/ моят син шопинг не търпи: не стои в количката, разопакова продуктите докато сме в магазина, крещи ако има опашка на касата и все такива екстри
явно не е невъзможно да има място само за малки дечица под 3г., където да ги наблюдава медицинско лице; ще потърся повече информация за това място Нона; благовдаря за инфото  bouquet

# 28
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
очакваше се, че ще се изказват все "супер" майки, които с всичко сами се справят и нямат нужда от помощ;

Не виждам някоя тук да твърди, че е супер майка или дори ССФ  Wink И не казвам, че нямам нужда от помощ - напротив, имам отчайваща нужда от помощ понякога. Но се нагаждам според ситуацията.
Така че - без ирония, ако ти е възможно!


като всеки уважаващ себе си мъж /дори и малък/ моят син шопинг не търпи: не стои в количката, разопакова продуктите докато сме в магазина, крещи ако има опашка на касата и все такива екстри...

Същите екстри сме ги изпитвали и продължаваме да ги изпитваме и с момичетата, повярвай ми. Без да твърдя обаче, че дъщеря ми е "уващаваща себе си дама"  Laughing И не смятам да чакам да я хване шопинг манията, за да я водя с мен на пазар.

# 29
  • Мнения: 126
с 2 думи- липса на пазара- позарна ниша за бизнес- забавачка почасова за малки деца до 3 год.

# 30
  • София
  • Мнения: 62 595
До 3 години са си още бебета. Разбирам те, че искаш някой да го гледа за 1 час, но в клубовете поне ти отказват направо. Ако бях на тяхно място не бих се наела изобщо да гледам толкова малки деца. Представяш ли си какво ще стане като се съберат 5-6 такива малчовци? Като нищо ще е ипотрепят или ще си избодат очите преди да е минал и половин час. Да не споменавам факта, че не навсякъде е обезопасено.

А един уважаващ себе си голям мъж осъзнава, че е по-силен физически от жена си. Такъв го е създала природата. Повече юркай мъжа си да пазарува. Не прехвърляй проблема си на чуждите хора.

Ако изискванията за почасово гледане на толкова малки деца са като за откриване на частна ясла може би не си заслужава.

# 31
  • Мнения: 379
bim_bam, само с ирония мога да се отнасям към хора, които ме критикуват, че не мога да се оправя с детето си, пък те можели с 2 наведнъж; и аз много работи мога, но имам предел и смятам, че не е нужно всеки път да си опъвам нервите като може да е по-спокойно и на мен и на детето; "лошата" майка в мое лице от 4 месеца стои със счупен зъб в устата, защото се оправя сама; не се оплаквам за положението си и не съм казала, че някой ми е длъжен да ми помага; напротив - на мен вратът ми е дебел, дебел; затова си търся решение на проблемите без да ангажирам никого; и намирам бизнес ниша на пазара ...

# 32
  • Мнения: 2 829
Наскоро, докато бяхме в САЩ гледах едно предаване-даваха отделни случки от живота на едно семейство.... с близначки на 6 години и шестзнаци на 2 години. Таткото ходи на работа, а майката гледа 8-те деца сама. Та много полезни неща научих от тях, пък и малко ми се повдигна духа-щом тази жена може да се справи с 8, значи и аз трябва да мога с 1 Grinning
Конкретно за пазаруването-майката беше въвела желязно правило от 2 до 4 е време за сън. Приспива децата (което не иска да спи е длъжно да си седи в креватчето по това време), една съседка идва да и помогне като 2 часа седи в хола за всеки случай и отива на скоростно пазаруване. Дали не може и ти да измислиш нещо такова? Ако имаш някоя баба пенсионерка наблизо, която да си гледа сериала, например докато детето спи? Доста често възрастните хора са самотни и биха помогхнали с удоволствие, дори само за да общуват с някого... Другия вариант, който ми идва на ум е да намериш друга майка в подобно положение. Ако децата ви се сприятелят можете да се редувате-веднъж ти и оставяш твоето, веднъж тя нейното... В щатско, където семействата живеят често далеч от родата и почасовото гледане на деца е скъпо това е нормална практика. Хареса ми също, че си организират "срещи за игра" напр. 3-4 деца се събират редовно-във вторник при едната мама, в четвъртик при другата и т.н. И понякога 1 или 2 от майките може да си оставят детето и да идат някъде, пък и когато се съгласиш да направиш услуга и да гледаш детето е много по-лесно, защото децата се познават, познават и другите майки, другите къщи.
Надявам се да намериш подходящ вариант и да си улесниш живота, защото явно сега не се чувстваш добре... Аз за щастие имам много помагачи, та не знам доколко съветите ми са адекватни и приложими, но все пак се надявам да съм ти помогнала Hug

# 33
  • Мнения: 3 367
А пазаруване за цяла седмица през уикенда?(аз така правя,само тогава и пера).
*
Фен съм на режима,лягат си в 8.30,имам 2 часа за мен си(ако не си легна и аз с тях).Уикенд- спят от 2 до 4.30 следобед,тогава ходя на спорт,виждам се с приятелки,готвя,доработвам си и пр.
*
През останалото време съм или на работа,или с децата,но това е мой избор(тук може да се наеме гледачка от ден 1 на детето ако можеш да си го позволиш финансово) и не ми тежи.

# 34
  • Мнения: 1 761
А не можеш ли да наемеш някоя студентка да си играе с детето за един следобед, докато ти напазаруваш?Или някоя съседка-пенсионерка,на която да купиш кутия бонбони.Веднъж-два пъти седмично за по-големи покупки.

П.С.Аз днес за първи път отидох до магазина без количката.Освен,че през цялото време трябваше да дебна дали няма детето ми да изтърчи на улицата, след като приключих пазара той се тръшна на земята и отказа да тръгне с мен.Тъкмо го помъкнах да го нося ( 15 кг) и той се отскубна и се натопи в една кофа с магданоз и копър,целия се намокри.Измъкнах го от кофата (съответно и аз бях мокра),обаче той легна на пода и не иска да тръгва с мен, а ако го вдигна почва да ме рита...До сега не ми се беше случвало.Накрая жената от магазина явно и дожаля за мен,даде му някаква шарена опаковка и той тръгна..какво ли ще е следващия път?

# 35
  • София
  • Мнения: 62 595
Каква кутия бонбони? Няма балами вече! Ако една пенсионерка е в добро здраве тя няма да гледа дете за дребни подаръци, а ще се хване като детегледачка поне на половин ден.

# 36
  • Мнения: 4 590
MamaDonna аз напълно разбирам проблема ти защото това е и мой проблем
има варианти които съм открила във варна , пиши ми да ти ги споделя

# 37
  • Мнения: X
Трудно е, да! И с едно, и с две, и с пет е трудно.
Но аз лично предпочитам да не ми вземат бебето точно в тези клубове, отколкото да стане някоя беля. Иначе твърдо подкрепям идеята за подобни клубчета за деца до 3г.
Яслите са друга бира - там всички са на един акъл и са, като войничета.

А защо вие пазарувате туби с вода  Shocked Аз това и без дете не мога да го направя. Ако се натоваря, като хамалско магаре хич не ми е детето виновно......
А това, че крещи на опашката....ми крещи, дете какво да го правиш....най-много някой да се сети да отстъпи ред  Mr. Green

# 38
  • Мнения: 379
това с пенсионерката съседка го пробвах вече и не свърши добре; преди година и половина бях се уговорила със съседката до нас да го разхожда следобед 2 пъти седмично; той беше бебе и спеше през цялото време; по-късно обаче наех гледачка , защото с мъжът ми решихме, че ми трябва целодневна грижа; съседката явно нещо иззлобя и започна да ни прави всякакви "добросъседски" номера; стигна се дотам, че сега не си говорим;
след 3 месеца детегледачката /и тя пенсионерка/ избяга под някакъв смешен предтекст, че трябва да се грижи за болния си мъж; не беше истина, разбрах по-късно от общи познати;
не ща съседи, приятелки и близки; не ща да се моля на никого; не че не мога, ако се налага, но няма смисъл; искам да си платя и да получа услуга, когато и колкото дълго имам нужда; ама няма ...
П.С. kartinka, прегръщам те  Hug; от собствен опит знам, че след такава случка аз имам нужда от това;

# 39
  • Мнения: X
kartinka, всички сме имали подобни случки, явно ти е било за първи път. С времето ще свикнеш и ще знаеш как точно да реагираш.

# 40
  • Мнения: 320
Моят син е на 2 години.Водихме го в един детски клуб и смятахме кака му/12 г./ да влезе като негова придружителка,но те ни съобщават,че не може да сестра му да влезе без да си плати,защото не е навършила 18. smile3515С една дума те ни казаха,но не директно  ,,Тя ще си играе вътре".Направо са смешни! smile3511 smile3514

# 41
  • Мнения: 2 587
И аз сама си гледам детето и няма на кого да го оставя.особено пък за пазар.
Ако не мога да купя всичко наведнъж и да мъкна количка и пазарска чанта ходя и по два пъти до магазина,няма друг начин.
И аз мъкна раница,че ръцете да са ми свободни,ако се наложи и торби да нося,понякога ми остават резки от тях по ръцете.
Не се оплаквам.
Просто гледам да си подредя  нуждите  така,че да не се изнервям излишно.
Минерална вода отдавна не купувам-купих си филтрираща кана,сменям филтъра всеки месец.
Ако се наложи нещо да меря по магазините малкия е с мен в пробната.
Дори,когато се наложи да вляза в тоалетна пак го вкарвам с мен,понеже ме гони и параноя да не го откраднат.
Понякога разни "специалисти" ми правят забележка,че го водя с количката, а бил достатъчно голям да ходи сам.Проблемът е,че освен да ходи може и много бързо да тича, а аз не искам да си видя детето под някоя кола.И отговарям на всезнаещите всичко по гледане на деца като толкова се възмущават да идат те да ми напазаруват.

Според мен дете,което още не може да каже ,ако нещо нередно се е случило с него не бива да се оставя на непознати.Моето дете е много кротко и всички искат да го гледат, но аз не давам-имам чувството,че прекалената дружелюбност,особено ,когато става дума за дете е опасна.Имам само една приятелка,на която имам доверие да го оставя и съм го оставяла,но тя е гледала много деца и има и собствени,знае какво да прави,как да го успокои,ако се налага,от какво трябва да го пази.

Напълно подкрепям  Peace С тази разлика че моето дете е щуро и както си играе кротко така може и да изчезне нанякъде.Гонила съм я много пъти по двора след като за секунди ми се е изплъзнала от погледа.А как да я следиш постоянно ако има дори и само още едно като нея.Гледах веднъж и детето на една приятелка в нас и луднах - едното на една страна,другото в обратна.Естествено гоня повече чуждото и разчитам че моето познава терена и ще се пази.Друг път не бих поела такава отговорност.

# 42
  • Мнения: 4 590
здравей,
и аз като теб съм   сама , но понякога прибавям таткото
това което  ме спасява е че 2 пъти в седмицата от към 5.30 до към 10 идва едно момиче намерих я от агенция'' вълшебство'' ето кординати
гр.Варна
ул.Софроний Врачански 18
ет.3,офис 313
тел.052/600457
моб.0896824213
www.dete-gledachki.com
 досега единствено няколко пъти съм го оставяла в '' портокала'' никога не са ми правили проблем че е под 3г
друго подходящо място е  в чайка бл 68 на ъгала има една сладкарница ''анжелика'' с детски кът който е подходящ и момичетата вътре са единствените които съм виждала наистина да занимават децата , още не съм го оставяла сам там само пия кафе на спокойствие
а кой е този клуб дъга?
а за пазаруването - ходя до пикадили с количката , оттам го слагам в  техните детски , давам му да яде нещо , после  покупките в багажника и така
 
p.p mama dona това ти го писах на лични но мартин нещо натисна и за всеки случай го пускам тук , пук и за други мами ще е полезно

Последна редакция: нд, 22 юни 2008, 00:08 от yasmina

# 43
  • Мнения: 6 206
Моят син е на 2 години.Водихме го в един детски клуб и смятахме кака му/12 г./ да влезе като негова придружителка,но те ни съобщават,че не може да сестра му да влезе без да си плати,защото не е навършила 18. smile3515С една дума те ни казаха,но не директно  ,,Тя ще си играе вътре".Направо са смешни! smile3511 smile3514
да, и това е много голяма вероятност, защото неведнъж съм го гледала този филм - тя каката ще го гледа, ама на каката й се играе повече от него и не можеш да й правиш забележка, че го оставя... Така че може би са прави, може би не и за вашия случая, но са го виждали вече.
Както във всяка тема за устройството на клубовете и тук прочетох велики глупости като медицинския персонал примерно, ще ме извинява ССФ
Дете под три години изисква специално наблюдение, когато клубът ти е пълен, нормално е да ограничиш достъпа на рисковите групи. Да, и по-добре да се откаже да се приеме дете, отколкото да се вземе дете при риск...


# 44
  • Мнения: 2 829
Защо не опиташ да плащаш на някоя майка, която има детенце на подобна възраст? Някоя, която наистина обича деца и ти харесва как се държи със своето. И която има нужда от пари, разбира се!

# 45
  • Мнения: 2 039
Моят син е на 2 години.Водихме го в един детски клуб и смятахме кака му/12 г./ да влезе като негова придружителка,но те ни съобщават,че не може да сестра му да влезе без да си плати,защото не е навършила 18. smile3515С една дума те ни казаха,но не директно  ,,Тя ще си играе вътре".Направо са смешни! smile3511 smile3514
да, и това е много голяма вероятност, защото неведнъж съм го гледала този филм - тя каката ще го гледа, ама на каката й се играе повече от него и не можеш да й правиш забележка, че го оставя... Така че може би са прави, може би не и за вашия случая, но са го виждали вече.
Както във всяка тема за устройството на клубовете и тук прочетох велики глупости като медицинския персонал примерно, ще ме извинява ССФ
Дете под три години изисква специално наблюдение, когато клубът ти е пълен, нормално е да ограничиш достъпа на рисковите групи. Да, и по-добре да се откаже да се приеме дете, отколкото да се вземе дете при риск...




От отношение до отношение има голяма разлика, както има и в критериите на родителите! Аз затова съм избрала точно 2 клуба при наличието на стотици в София, понеже там гледат детето ми добре(осоено единия-там момичетата са невероятни, дори едната прие да ми помага извън работа в извънредни ситуации).
Изключително ми е странно как някои майки доверяват децата си на пенсионерки  Rolling Eyes Първо, децата не обичат възрастните хора; 2. Децата имат нужда от адекватно, подобаващо на съвременния свят отношение; 3. Децата са пълни с енергия!

# 46
  • Мнения: 9 990
Има клубове в София, където ги вземат! Ние си имаме 2 любими, водим го там няколко пъти седмично за по час-два, но не само за да си свършим някаква работа, а и за да може детето да се наиграе и да пообщува с деца. До този момент съм страшно доволна, детето ми си тръгва доволно. Подбрала съм точно тези 2 клуба, защото там какичките са страхотни и наистина нямам проблем да им се доверя. Въпрос на гледна точка, все пак.Вижда ми се малко маниакална идеята:"не бих си оставила детето на чужди хора" и т.н., ми да вземем да ги посадим в саксии  Rolling Eyes

Кви саксии бе хора? Crossing ArmsДалеч под годинката съм го дала по чужди хора и се върнах на работа, ква параноя?За съвсем други неща иде реч.По клубовете не е за бебета пригодено.Изключая Сф, където има обособено за бебета, за друг клуб за бебета не съм чула.И то не във всеки.И аз лично не бих прекосила цяла Сф, за  да оставя детето в клуб, а аз да имам половин час за пазар.Смешно е, защото до клуба само час ще пътувам. Crazy

# 47
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
LEI, така и не разбрах кои са тези два клуба?  newsm78

# 48
  • Мнения: 1 761
Когато имаш деца, колкото и да не ти се иска се налага да прибягаш до съседката.Късметлии са тези, които имат разбрани съседи.Помощта може да е взаимна-когато няма наблизо роднини или няма как да се ангажира гледачка за половин час,примерно.
Аз имам съседка с две големи деца, а 11 и 14.Имало е случаи, когато ми е отказвала да гледа сина ми,понеже има друга работа и аз не съм се съредела за това.Но винаги,когато има възможност се е съгласявала,веднъж се разминахме с мъжа ми за 10 минути и аз и се обадих по спешност,защото нямах друг вариант.Преди няколко месеца се наложи да направя костюми на децата и за училищния театър,веднъж се наложи тя и мъжа и да не са в страната и да нямат на кого да оставят децата.Естествено,че аз се грижих за тях-една вечер да им сготвя и да ги проверя кога са си легнали и дали всичко е наред не е кой знае какво.Никога не сме поставяли въпроса финансово.На всеки може да му се случи да има нужда от помощ за дете, а не на всеки можеш да го оставиш.Синът ми вижда съседката не само,когато се налага да го оставя при нея, знае,че тази жена познава мама,знае къде живее тя и как се стига от тях до нас,както и знае,че аз ще се върна да го прибера и да се видя с нея.А и нейните момиченца си играят с него като с кукла.Аз отвреме-навреме и купувам бонбони или цветя,тя винаги казва,че няма нужда,но виждам,че се радва на жеста.
Радостина,не е нужно  да са балами,за да са добри хората.Има и добри хора,не всички са  материалисти до краен предел.Да направиш услуга не е чак толкова страшно.

П.С.След няколко месеца съседката ми заминава да живее в Лондон и от сега ми се плаче за нея.

# 49
  • София
  • Мнения: 62 595
Не обобщавам за всички хора. Повече съм срещала от типа, който описвам. Хубаво е, че има хора като твоята съседка. За съжаление тя става по-скоро изключение.

# 50
  • Мнения: 2 039
LEI, така и не разбрах кои са тези два клуба?  newsm78
Нак-добрите какички са във Funny до Плиска, а най-готината игрова база е в Snoopy(там също какичките са готини).

# 51
  • Мнения: 2 438
Хайде да се включа и аз, защото съм опитала от всичко - гледане на две деца самостоятелно плюс следване едновременно плюс поработване от къщи плюс мъж работещ и следващ едновременно. Честно казано не е било проблем, дори го отчитаме като доброто старо време на семейството. Имала съм бавачка за второто - от 6 месеца до 1,2 години, когато излетя на ясла /беше най-малката в цялата ясла и беше като талисманчето на всички/. Сега без носталгия - по въпроса за пазаруването. Не съм имала проблем в дните, когато съм била без бавачка да звънна на някоя съседка и тя да гледа беба, или да дойде у нас, ако е болно детенце да прескоча до работата за нещо спешно, ако са ме викнали, или да отида зимата до детската кухня. Аз също съм правила такива услуги на другите майчета във входа, или на младите баби, не е проблем да си звъннем по съседски за каквото и да било. Ето сега ще отида 3 етажа по-долу, за да дам документи на един съсед да ми ги занесе утре на работата си и след няколко дни да ми вземе едно удостоверение. Ама зимата му попълвах молбата за социална помощ на майка му и сега спокойно мога да го помоля за услуга. Стана малко далече от темата, но искам да кажа, че добрите отношения не бива да се измервят само с финансов еквивалент.
П.С. Имаме и съседи-темерути, да не си помислите, че във входа ни цари идилия.

# 52
  • София
  • Мнения: 44 105
Аз се сещам за Патиланци, там взимат и малки деца. единият кът е за деца до 3 годимни именно...но все пак се предполага, че си някъде наоколо все пак...

То аз и не бих оставила лично детето си на непознати в някакъв клуб да ходя по магазини или нещо такова в това време....

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 366
Аз съм я оставяла моята в Патиланци в бебешката джунгла. Оставяш и телефона за повикване и тичаш за 1 час до Кауфланд да напазаруваш и се връщаш да си прибереш детето наиграло се вече. Беше на 2 години и 1-2 месеца...
В Технополис също има детски кът. Там пък е безплатно срещу телефон за връзки и лична карта си оставяш детето и се разхождаш из магазина. Пак беше на 2 години и няколко месеца и ходехме там заради нея че и беше интересно да си играе. Пред нас тичаше при какичката в детския кът.

# 54
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
О, и тук не можеш намери места, където да гледат деца под 3 годинки  Rolling Eyes Много строги са изискванията и никой не иска да си слага главата в торбата, явно и икономически не е изгодно. Затова винаги казвам, че без колата съм загубена. С колата до голям магазин, пазарувам, хвърлям в багажника и хайде в къщи.
Във Варна съм пазарувала от Пикадили, заедно с малката, добре зареден и подреден магазин е. В София ми е по-удобна Била. За купуване на дрехи и дума не може да става, когато съм с детето  Crossing Arms затова и вече рядко го правя  Confused
Имам приятелка с породени дечица, тя кола не кара. Не ми се мисли, как се справя  ooooh!

# 55
  • Мнения: 24 467
Защото, за мен поне, е трудна задача и много отговорна при това.
Деца до 3 години бих поверила максимум по 1-2 на брой на един човек. Затова ако имам работа ще си реша проблема по друг начин- баба, бавачка, приятелка.

# 56
  • Мнения: 9 052
  Като стане на 3, вече ще ми е много по-лесно да го контролирам, а до тогава какво да правя ?  

ами до тогава с игледаш детето, както правят всички останали и намираш начин да включиш баща му я в паzаруването, я в гледането на детето ... ако пък не може намери начин да се раzбереш с еетето и да паzарувате набърzо и после да правите нещо интересно zа него  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт