Как се борите със самотата?

  • 7 680
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 303
Аз се разведох с него, но той иска втори шанс.
Мисля, че ще го приема пак обратно.
Проблемът е , че него постоянно го няма, не живее още с мен.
Работи по думите му сутрин от 9, вечер до 12-1 през нощта.
Аз съм страшно самотна, въпреки че работя на 2 места, и той в момента "ме бил изпитвал".
Като съм самотна, отивам на фитнес, или влизам в чата "да си побъбря със себеподобни".

# 31
  • Мнения: 1 919
Никак Simple Smile. Денем на работа а вечер се забавлявам с детенце.

# 32
  • София
  • Мнения: 6 477
Не виждам защо трябва да се боря? newsm78 Приемам нещата такива, каквито са! Достатъчно ми е напрежение на работа, вечер докато се завъртя из къщи и обърна внимание на малката вечерта отлетяла...А почивните дни чакам с най-голям кеф - да се намързелувам....добре, че сега има големи жеги и имам оправдание с дребната да си мишкуваме в къщи.....
А иначе една приятелка определи, че мъж бил необходим 3 пъти в годината и то за малко:
1. Ако караш кола и тя се скапе безвъзвратно то наличието на мъж помагало....ако не караш - когато имаш някаква неотложна нужда да се придвижиш, а не ти се дават пари за такси.....
2. Когато в къщи нещо се скапе завинаги...ако имаш под ръка мъж, дето да го поправи...но това е рядко животно....
3. В 12 без 5 на Нова година кога всички се целуват.....еее, ама за едни 5 минути да го търпиш 364 дни и 23 часа и 55 мин....ееее, не...мерси Wink Wink Wink

# 33
  • Мнения: X
но дали предварителната и абсолютна убеденост, че те до един не струват би ми/ни помогнала да видим положителното у когото и да било...
а туй пък изобщо, изобщо не е верно

# 34
  • Мнения: X
Дори си позволявя да ме упреква, че , когато майка ми не е до мен изпадам в изтерия...абсурд пълен...
истерията като цяло не е нищо хубаво, за мен тя е излишна,щом се стига до там, значи наистина имаш някакъв сериозен проблем.

# 35
  • Мнения: 1 588
... взех, че почти си хванах любовник. Отначало всичко беше само флирт, но човека лапна и сега се чувствам толкова тъпо и гадно...

Искам ТОЙ да е този, който да ме уважава и харесва.

Ясно е, че не е това начинът да те уважава - като си хванеш любовник. Кажи моментално "сбогом!" на любовника, и без това не е това, което търсиш...

Трябва да почнеш с това да изясниш за пред себе си каква е причината за проблемите ви с мъжа ти. Сигурна ли си, че няма друга жена около него? На мен на това ми прилича цялата картина...

# 36
  • Мнения: 903
... Може би затова ни се случва на всички - ние просто не вярваме, че има за какво да ни обичат. Помисли дали няма доза истина в това.

Да, по някога и това го има.., но не и в моя случай. Аз се оказах изправена пред точно обратния проблем - след като с години страдах тъкмо от тоталната неспособност на бившия ми на елементарна проява на обич, най-сетне се бях окопитила... Бях спокойна и уварена в себе си и самотата не ми тежеше - просто я бях приела като нормално състояние на нещата и не търсех нищо повече... Да, ама цъфна на хоризонта една личност, дето ми обърна представите наопаки... и ме направи да повярвам не само че мога и заслужавам да бъда, но и че съм обичана, при това в едно с детето ми.   И така за мен се зароди един качествено нов страх от самотата - самотата без него...  Мдам, много, ама много лошо е да се влюбиш в съзнателна възраст... Всъщност е много, ама много хубаво..., докато не възникнат някакви външни фактори и усложнения, които да застрашат че ще разбият това, в което си повярвал...
        Та със самотата се боря със зъби и нокти... и се мъча да издаяня някак емоционално, докато дочакам да изгрее слънцето и на моята улица.., всъщност да изгрее за НАС /или евентуално да залезе окончателно - но преди това просто не мога да се откажа/.
        Абе с две думи - голяма мърдА съм! Mr. Green
        Апропо, Моргана, май трябва да ме запознаеш с тая твоя приятелка, та да ми нашока хубавичко кухата лейка! Blush Laughing

# 37
  • София
  • Мнения: 6 477
Блонди, то не е само една приятелка....оказа се че сме 5 девойки с различни съдби, но всичките подкрепихме дружно идеята за 3-кратната нужда от мъж в годината! Joy Joy Joy А нещата отидоха и по-далеч - да се направи фирма за мъже под наем....за дребни ремонти, превозване от тук до там, придружаване на публични места, когато е наложително...и който иска - тарифа за консумация също да има Joy Joy Joy Joy
Така, че не се притеснявай - ако нещо стане със слънцето на вашата улица...работим по резервни варианти Joy Joy Joy
Оспамих темата, ама какво да се прави Embarassed Embarassed Embarassed

# 38
  • Мнения: 651
Хехе, Моргана, тези екстри всичките се предлагат на пазара, ама не "в едно"!  мултифункционално...друго си е.
По темата. Самотна бях преди. Убива те чувството на обреченост че си така нещастен с уж най-близкоя ти човек, който ти е вече най-чуждия... Абе половин човек бях, на детето си не можех да се зарадвам, чувствах се в безизходица...много гадно усещане. Справях се чат-пат със стандартни методи-ТВ, нет...с приятелки не ми се говореше....
Сега съм сама, но самотна- в никакъв случай. Отново вкъщи идват приятели, отново се срещам с хора различни от свързаните с работата ми и майките в градинката. Забавляваме се с детенце, пътуваме, експериментираме различни неща...Имам желание!
 Преди да взема решението за раздялата обаче не виждах светлината. Просто не можеш да си сигурен че ще се справиш докато не се случи да прелее чашата. Но трябва този момента да дойде, много е стимулиращ!  Wink ПОсле просто се стягаш и откриваш много и хубави забравени неща.
Зависи според мене какви са представите на една жена за щастие. За мене не е мама, тати и дечко на всяка цена и ако не е- голям провал, драма! Самотата е чувство което човек владее сам и може да управлява. А и в крайна сметка за това сме разумни същества- да променяме живота си когато не ни е уютно в него. Пък дори това да налага неприемливи по стандартите на обществото решения. Но-личен избор.
 Grinning

# 39
  • в сърцето на моето дете
  • Мнения: 64

Зависи според мене какви са представите на една жена за щастие. За мене не е мама, тати и дечко на всяка цена и ако не е- голям провал, драма! Самотата е чувство което човек владее сам и може да управлява. А и в крайна сметка за това сме разумни същества- да променяме живота си когато не ни е уютно в него. Пък дори това да налага неприемливи по стандартите на обществото решения. Но-личен избор.
Абсолютно права Peace Peace Peace Peace Peace

Общи условия

Активация на акаунт