Секциото повишава риска от астма и алергии при бебето

  • 5 600
  • 113
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 6 365
http://www.newkerala.com/one.php?action=fullnews&id=75015
Говори се за изследване, проведено над милион и 700 хиляди деца, при това не подбирани само такива с наследствено предразположение към астма. Според това изследване при секциото рискът от развиване на алергия и астма нараства с 50 процента.

според мен, това, което изкривява достоверността на изводите от цитираното изследване, е широкият времеви диапазон. ако се абстрахираш от новородените и изследваш възрастните, живели през този период от 1967 - 1998 година, ще установиш, че рискът от развиване на алергии и астма е нарастнал многократно и при тях.
тоест, промяната в цялостната околна среда на човека довежда до нарастване на тези заболявания.
аз съм родена 1967 година. когато бях на 10 години и имах алергия, нито едно дете около мен нямаше такова нещо и не знаеше какво е това. сега алергия има всяко второ дете, независимо как е родено.

помисли върху това.

проблемът на глобалните проучвания от този тип, общо взето се свежда до този, описан шеговито така:

"проучване установи, че краставиците са смъртоносно отровни. изследвани са милиард и триста милиона души, които са починали. установено е, че 99.98% от тях са консумирали краставици приживе.
затова, яжте супа от блатни орхидеи. от нея досега никой не е умрял."

# 61
  • Мнения: 1 336
"проучване установи, че краставиците са смъртоносно отровни. изследвани са милиард и триста милиона души, които са починали. установено е, че 99.98% от тях са консумирали краставици приживе.
затова, яжте супа от блатни орхидеи. от нея досега никой не е умрял."
Laughing Laughing Laughing Laughing

Между другото имате право че малко нападнахме авторката (визирам себе си), добре е направила като е споделила информация, но мен лично не ми допадна начина по който беше поднесена тя.
Значи първо не беше проучила задълбочено темата, което е недопустимо при положение че плаши бременни с насрочено секцио (като мен). Освен това включваше изказвания от типа: "на вас не ви изнася, но положението е такова". И ми се струва, че авторката осъжда родилите със секцио по желание, което в крайна сметка си е техен избор. В самото изследване може и да има някакъв процент истина, но беше споделено малко арогантно - ние в Канада не правим така, а пък вие в България много грешите като раждате за щяло и нещяло със секцио.

# 62
  • Мнения: 721
Значи първо не беше проучила задълбочено темата, което е недопустимо при положение че плаши бременни с насрочено секцио (като мен). Освен това включваше изказвания от типа: "на вас не ви изнася, но положението е такова". И ми се струва, че авторката осъжда родилите със секцио по желание, което в крайна сметка си е техен избор.

Авторката не иска да те плаши, а да предупреди и информира за възможен повишен риск. Аз бих искала да съм имформирана що се отнася до детето ми, ти като не искаш - не чети. Но очевидно е, че ти не се прочела май "задълбочено темата"

Последна редакция: нд, 06 юли 2008, 16:05 от ДаниМакс

# 63
  • Мнения: 1 085
Аз съм родена секцио и имах астма като малка,

# 64
  • Мнения: 1 427
Аз НЕ съм родена секцио и също имах астма до 7 годишна.

# 65
  • Мнения: 1 336
Значи първо не беше проучила задълбочено темата, което е недопустимо при положение че плаши бременни с насрочено секцио (като мен). Освен това включваше изказвания от типа: "на вас не ви изнася, но положението е такова". И ми се струва, че авторката осъжда родилите със секцио по желание, което в крайна сметка си е техен избор.

Авторката не иска да те плаши, а да предупреди и информира за възможен повишен риск. Аз бих искала да съм имформирана що се отнася до детето ми, ти като не искаш - не чети. Но очевидно е, че ти не се прочела май "задълбочено темата"
Не става въпрос за тази тема  Laughing, а за изказвания като следното от които личи че тя не се е запознала подробно с въпроса за това как секциото повишава риска от астма и алергии:
Това, което учените не предлолагат, а са сигурни, въз основа на наблюдения върху МИЛИОНИ деца е че децата родени със секцио по- често развиват астма и алергии след това. Дали причината е въпросната бактерия  или нещо друго, мен слабо ме интересува.

# 66
  • София
  • Мнения: 1 508
Аз мога да ви кажа какво изследване за алергиите и риска от тях правеха в училището на дъщеря ми.

Накратко, взимат кръв да изследват за антигени и антитела. След това започват да дават на децата през устата доказани алергени, за да видят, дали детето ще развие алергия или не. На всичкото отгоре експериментът не се осъществяваше под медицински контрол. А за да не могат да бъдат уличени в този доста съмнителен експеримент, прибираха декларациите, които бяха раздали на децата, като настояваха да има подпис на родителя, независимо от това, дали е съгласен или не.

А сега ми кажете, при положение че тъпчат детето ви с алергени, не мислите ли, че шансовете да развие алергия са доста големи?

Ако и другите изследвания са проведени по същия или подобен начин, не мисля, че резултатите от тях могат да имат каквато и да е научна стойност.

Между другото, отказах да предам моя екземпляр от декларацията, така че който иска, мога да публикувам текста.

# 67
  • Мнения: 1 199
Ами науката, включително медицинската наука, почива на статистиката ooooh!

Аз пък си мислех,че почива на изследвания и доказателства Mr. Green
В този процент,който се цитира,взето ли е под внимание колко от децата с астма,след раждането са живели в градове с влажен въздух,колко от тях са били в постоянен досег с алергени, при колко от тях има чести случаи на астма в семейството?

А тези изследвания на какво почиват? На това че на не знам си кой учен му дошло провидението насън че еди коя си формула дава добро лекарство срещу определена болест, или защото са направени клинични изследвания на n броя индивиди и не знам си какъв процент от тях са дали еди каква си реакция Grinning Или мислиш че това не е статистика?

# 68
  • Мнения: 1 199

Не става въпрос за тази тема  Laughing, а за изказвания като следното от които личи че тя не се е запознала подробно с въпроса за това как секциото повишава риска от астма и алергии:
Това, което учените не предлолагат, а са сигурни, въз основа на наблюдения върху МИЛИОНИ деца е че децата родени със секцио по- често развиват астма и алергии след това. Дали причината е въпросната бактерия  или нещо друго, мен слабо ме интересува.

Ами че аз една дисетрация да бях написала по въпроса, че да ви поднеса информацията достатъчно подготвена. За мен наистина важната информация е че според не едно научни изследвания секциото води до повишен риск от астма и алергии. Тази информация ми е напълно достатъчна за да взема превантивни мерки за бебето ми, родено със секцио. Това по какъв точно механизъм става това, нито ме интересува (защото няма как това да повлияе на това което правя), нито пък тук е специалицирано научно издание че да се обсъжда.
Момичета, никой не ви обвинява вас конкретно, просто дадох информация Peace

# 69
  • Мнения: 1 199
http://www.newkerala.com/one.php?action=fullnews&id=75015
Говори се за изследване, проведено над милион и 700 хиляди деца, при това не подбирани само такива с наследствено предразположение към астма. Според това изследване при секциото рискът от развиване на алергия и астма нараства с 50 процента.

според мен, това, което изкривява достоверността на изводите от цитираното изследване, е широкият времеви диапазон. ако се абстрахираш от новородените и изследваш възрастните, живели през този период от 1967 - 1998 година, ще установиш, че рискът от развиване на алергии и астма е нарастнал многократно и при тях.
тоест, промяната в цялостната околна среда на човека довежда до нарастване на тези заболявания.
аз съм родена 1967 година. когато бях на 10 години и имах алергия, нито едно дете около мен нямаше такова нещо и не знаеше какво е това. сега алергия има всяко второ дете, независимо как е родено.

помисли върху това.



Джам, тук не ставаше ли многократно въпрос за това, че през годините процентът на родените със секцио непрекъснато нараства? Помисли върху това Simple Smile И забележете че никой не е казал че начинът на раждане е единственият фактор, отговорен за алергиите. Методиките на научните изследвания със сигурност не са перфектни, но ако алтернативата е "Стринка ми роди със секцио и детето й няма алергии и познавам още 5 такива случая", все пак ще прочета несъвъършените научни изследвания Grinning

ДаниМакс, благодаря, Габи засега няма алергии въпреки че е роден със секцио и че майка му е астматичка (също родена със секцио и без наследствена обремененост Party ) Най-много разчитам на превантивния хомеопатичен курс който му направихме, ама по принцип гледам да съм психически подготвена за всичко.

# 70
  • Мнения: X
 
Аз пък едно не мога да разбера. Даваш информация - ОК, хубаво е да знаем туй онуй. Ама защо с такова настървение срещу родилите със секцио  newsm78
Мен например хич не ме интересува Пенка от горно нанадолнище как е родила, колко кърмила и т.н. Изобщо не разбирам назидателния тон на някои госпожи, пускащи теми "Ама защо не кърмите"?, "Ама защо ви донесе щъркела бебето?"......Ама какво ви бърка Вас това, питам?
Да ви потупаме по рамото ли трябва, че сте родили три дена с мъки и сте кърмили до първи клас? Ако е това, моля, само се наведете, че съм нисичка....ама не ми тровете живота с това вредно, онова вредно, защото пред алтернативата да ме няма мен, детето, или не дай Бог и двете, астмата ми се вижда, като приказка за лека нощ!

# 71
  • Мнения: 9 905
пандора, авторката е родила второто си дете със секцио, и на мен лично ми изглежда притеснена от възможните гадости, които могат да произлязат от това.
За мен превантивен хомеопатичен курс е пресилено.

# 72
  • Мнения: 1 336

Аз пък едно не мога да разбера. Даваш информация - ОК, хубаво е да знаем туй онуй. Ама защо с такова настървение срещу родилите със секцио  newsm78
Напълно съм съгласна с това мнение!

# 73
  • София
  • Мнения: 4 590

Аз пък едно не мога да разбера. Даваш информация - ОК, хубаво е да знаем туй онуй. Ама защо с такова настървение срещу родилите със секцио  newsm78
Напълно съм съгласна с това мнение!

И аз винаги на това съм се чудила. Някои с такова настървение пишат против секциото... Не мога да разбера какво ги интересува кой и защо ражда секцио.

# 74
  • Мнения: 4 965
... Най-много разчитам на превантивния хомеопатичен курс който му направихме, ама по принцип гледам да съм психически подготвена за всичко.

Имаш ли представа, че хомеопатията също далеч не е най-безвредното нещо. Има редица случаи, когато хомеопатията /подобно на което и да е лечение, особено прилагано без реална необходимост/ може да навреди далеч повече, отколкото може да помогне.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт