Лятото в Швейцария дойде, хайде с децата на море!

  • 14 532
  • 301
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 456
Аз не пиша, защото няма нищо ново....

Диди, вие утре ли пътувате?  newsm78
Ако да, приятно и безаварийно!!!  Peace

Ние чак септември ще си ходим в БГ.

# 61
  • Мнения: 233
И аз нещо се загубих, ама не се спираме... Вчера ни дадоха ключовете за новия апартамент и другата седмица ще се местим, така че лудницата е пълна.  Crazy Отделно обикаляме по Икеа и т.н. да търсим разни мебели. Горкото бебе, разказахме му играта, ама и то на нас - през час иска да яде, търсим нявсякъде стаи за повиване, място да седнем да се кърмим... после тичане, че ще затворят магазина - абе, цял филм сме ние  Mr. Green

Та, вчера за 1 път хванах влака сама с количката. Добре, че се намери някой да ми помага, че във влака, ако няма вагон за инвалидни колички, абсурд е да кача сама количката по тези стръмни стъпала.
Ава, ти как се оправяш и с количка и с дете?

На всичкото отгоре, след месец планираме да си ходим в България. Предполагам, че пътуването със самолет ще е най-малкият проблем, ама после с колата - ще трявба да ми намерят столче за кола, че да не носим нашето (дамо това остава). Ще летим за Варна, през София и много ме е страх да не ни окрадат количката на летището в София. Само заради това се замислям дали да не летим до София и от там 5-6 часа с кола до нашите... аз съм от Силистренския край. Ох, дано намерим добро решение.

Та, такива работи покрай нас.
Слипи, на другата среща и ти с малката и таткото...няма не мога, няма не искам Naughty  Hug Heart Eyes
Август, ако има среща, там съм!  Mr. Green Бойното ми кръщение сама във влаковете мина. Сега по-не ме е страх...

# 62
  • Мнения: 264
Привет и от мен,
утре пътуваме и 2 дни не съм сперяла да събирам багажите, че нали се и изнасяме и направо незнам на кой свят съм вече. Изнесохме мебелите в събота и сега спим на едни матраци, но днес е последно.
Елфи, не дойдохме в неделя, защото в събота тук имаше джас фест и имахме тежка вечер и в неделя не ми се мърдаше никаде. Като си дойдете в БГ звъннете да се видим, само предварително драсни за да ти пратя телефон.  Hug Hug

Момичета чао за сега от мен, да правите снимки по срещите, а пък ако ги правите когато съм за малко в Швейцария ще е най - добре.  Hug Hug

# 63
  • Мнения: 1 425
Здравейте и от мен!

И аз не пиша, защото и при нас няма нищо ново.

Слипинг, няма страшно за количката - няма да я чекираш с останалия багаж, взимаш си я до самолета, после като слизате от самолета, веднага ти я дават, още на вратата.

Монечка, приятно пътуване и да не ни забравиш  Wink.

Къде се загуби Вес? НИе ще сме на Женевското езеро събота и неделя - ако искаш да се видим пак за по кафе?

Лека нощ!

# 64
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
леко пьтуване, монеч  Hug Hug, а ти само се обади, когато си тук и ще направим среща  Hug Heart Eyes

Ава, ти как се оправяш и с количка и с дете?...свикнах вече  Hug Heart Eyes, не е толкова страшно  Crazy...а вие се поспрете малко с обикалянето и елате на кафе  Grinning

# 65
  • Мнения: 233
Слипинг, няма страшно за количката - няма да я чекираш с останалия багаж, взимаш си я до самолета, после като слизате от самолета, веднага ти я дават, още на вратата.

Благодаря, Кате, за отговора!   bouquet Сега трябва да измислим как ще я предадем тогава, че ако не е опакована, ще се изцапа може би в багажното...  newsm78

А за бебето ще ми трябва ли паспорт или някакъв друг документ? Леле, вчера се сетих за това, голяма съм шматка!  ooooh! Дано ги уредим нещата както трябва и навреме...

монечка, приятно пътуване и от мен! И ние сигурно ще сме като вас с багажите другата седмица...
Ава, в понеделник идвам на кафе  Mr. Green Преди да почнем да опаковаме... Айде

# 66
  • Мнения: 456
Sleeping Beauty, а какво гражданство има бебето? Почти съм сигурна, че трябва някакъв документ за пътуване.
Вики е с българско и и издадоха временнен паспорт за прибиране в БГ валиден 6 месеца от посолството ни в Берн.
Като се прибрахме взехме ЕГН и извадихме обикновен червен БГ паспорт.

# 67
  • Мнения: 233
Sleeping Beauty, а какво гражданство има бебето? Почти съм сигурна, че трябва някакъв документ за пътуване.
Вики е с българско и и издадоха временнен паспорт за прибиране в БГ валиден 6 месеца от посолството ни в Берн.
Като се прибрахме взехме ЕГН и извадихме обикновен червен БГ паспорт.
Швейцарско, предполагам, щото тук е родена. Тя май няма още никакъв докуемнт дори, че съществува  ooooh! Следобяд ще ходим до общината да разнищим въпроса, че взех малко да се притеснявам... Просто не ни е останало време досега и за това да мислим. Май ще трябва да й правим международен паспорт, а БГ гражданство ще го уредим по-нататък, може би, зависи. Предполагам, че само с швейцарски паспорт няма да е проблем да пътува.  newsm78

Елф, а вие откъде го взехте ЕГН-то? Аз се водя софийска гражданка, там ми е последната адресна регистрация...

# 68
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Здрасти и от мен, и аз не пиша, защото няма нищо ново. Продължаваме да си търсим апартамент, и да не намираме  Close, да получаваме и плащаме поредната фактура за поредната застраховка, край нямат, ей.

Кате, няма проблем да се видим и да се помотаем  Hug, пусни ми смс, когато идвате към Лозана.

Слийпинг бюти, ако един от родителите не е швейцарец, няма значение че детето е родено тук, то не придобива автоматично шв.гражданство.

# 69
  • Мнения: 1 425
Sleeping, на Килиан му изкарахме международен паспорт, когато беше на три месеца. Трябва ти снимка и фамилната книжка (друго не се сещам, но пак питайте). Става готов за около 2-4 седмици и ти го изпращат по пощата. Килиан е швейцарски гражданин и няма бг гражданство, а аз съм все още само българка. За количката, не се цапа много, освен ако ви е някакъв светъл цвят.

Вес, ще ти пусна смс като сме там  Simple Smile.


# 70
  • Мнения: 456
За БГ международен паспорт трябва и пасаван.   Peace

# 71
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765

А за бебето ще ми трябва ли паспорт или някакъв друг документ? Леле, вчера се сетих за това, голяма съм шматка!  ooooh! Дано ги уредим нещата както трябва и навреме...

Ава, в понеделник идвам на кафе  Mr. Green Преди да почнем да опаковаме... Айде




Слипи, Шокито беше на 3 месеца, когато пьтувахме 3а пьрви пьт 3а БГ....той е само швейцарски гражданин, и3вадихме му швейцарски паспорт като 3а човек bowuu, сьс снимка и пьтувахме бе3 проблем...паспортьт важи 3 години....Кати ти е ка3ала сьщото....чакаме те на кафе в понеделник  Hug Heart Eyes

# 72
  • Мнения: 233
Благодаря ви за отговорите, мили мои!   bouquet
Вече малко ми се избистриха нещата, още повече и като се прибра мъжа ми от работа. Оказа се, че той уредил документите на дребната, докато съм била в болницата, ама кой да ми каже?!  ooooh! Тя има швейцарско гражданство и ще ни трябва само паспорт, както и вие казахте. Ох, една грижа по-малко... 

amei, дано само не забравя за кафето...  ooooh! че то са ми 1000 неща на главата, а и к'вато съм шматка. Днес ти звънях вкъщи няколко пъти, но никой не се обади.

Вес, вие в кой град търсихте квартира, че забравих?  Embarassed Няма голям избор или не ви одобряват, ако си харесате нещо? Щото нали и ние скоро търсихме и знам какво е...

# 73
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765

amei, дано само не забравя за кафето...  ooooh! че то са ми 1000 неща на главата, а и к'вато съм шматка. Днес ти звънях вкъщи няколко пъти, но никой не се обади.


ako рабравиш ща те да подсетя  Grinning...а ние скитосвахме цял ден днес, 3а това ни няма...ама моя телефон е май 3а боклука, нищо не ми пока3ва Thinking, а и секретаря хич го няма ooooh!....

# 74
  • Мнения: 264
Привет от БГ от преди 2 часа. Да ви се оплача за пътуването, беше ужасно. Тръгнахме в сряда на обяд от Германия и след 2 часа ни заваля, ама като казвам дъжд имайте предвид порой, това продължи през цвлият път до Австрия, на магистралата съм карала с 80 км, защото не виждах къде е пътя. И за капак на сичко моят електронен другар ме прати на майната си за да стигнем до Виена. Както и да е преживяхме го. Когато отидохме при свекърва ми там по принцип е много красиво, това е на 80 км. от Виена малко селце. Но дъждът реши че няма смисъл да спира и не само това но и един вятър се появи просто умряхме от студ. И 2-та дни беше 10 градуса ooooh! ooooh! Аз съответно реших да тръгна днес за БГ, и понеже нали съм си кърък, се започна наново дъжд, дъжд и пак дъжд. И в най-големият порой ми прегря колата на магистралата.  #2gunfire #2gunfire #2gunfire Е това беше капакът, аз обаче нали съм си диване и решех че съм по-голям инат от лошият ми късмет и наливах вода и карах и след 13 часа мъки благополучно се приземих в София. Не че и тук не ме посрещна дъжд, но вече толкова бях изтръпнала че ми беше все тая.
Както и да е приключението беше просто върхът. И пак се заричам, че няма да пътувам с кола повече, но си знам че пак ще го направя.
А пък вие я как сте се разписали, много ме радвате, само така. Аз може да не съм в Швейцария вече но това не ми пречи да ви досаждам, и няма да ви забравя естествено няма шанс. Нали пак ще се връщам   bouquet  bouquet  bouquet
А като си идвате ще чакам да се обаждате да се виждаме. Целувки на всички особено на малките сладури.  Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт