Лято...море...а ЯНУАРЧЕТО в мама расте ли расте

  • 14 159
  • 298
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 66
Мим, пази се и почивай!!!  Hug

А може ли някоя мама да ми обясни какво е серклаж?

# 286
  • Мнения: 270
Миминка,стискам палци да се оправи всичко Praynig Praynig Лежи си и пази бебо Hug

# 287
  • Мнения: 641
Мим, пази се и не се тревожи за нищо – всичко ще е ок. Не се тревожи от този скрелаж – знам че е стандартна процедура – няма нищо страшно

Дочка, Честит Рожден Ден – само хубави емоции и щастие и любов!  nbirthday bdbaloni

соня82, болките спряха, но ако се отплесна и не пия но-шпато навреме и заболява. Надявам се до понеделник-вторник да съм ок, че хич не искам инжекции….ама ако се наложи…нямам избор

Момичета да ви се оплача, напоследък в работата е много натоварено и нервно даже утре ще трябва да работя /бях се заеркла, че от както съм бременна няма да работя събота, че ми беше вреден навик преди/.
Обаче поне отървах командировката – доки забрани изрично сега да пътувам.

Хубав уикенд на всички   bouquet

# 288
  • Мнения: 865
Мим ,дано всичко се оправи,стискам ти палци Hug Hug
аз май вече се по-добре-по-енергична съм и малко по-малко ме мързи. Wink
утре отиваме да оставим Дари на баба й и дядо й,а ние ще ходим малко на виличка в Турция Heart Eyes.днес ще мина през д-рката ми да си взема колан за бременни и ще я питам за ФМ,че не съм ходила все още newsm78
да ви се оплача всички горнища са ми малки Crossing Arms.като се прибера ще пробвам пак и моце да се наложи да се сдобия с някоя палатка Mr. Green

# 289
  • Мнения: 2 986
Мим, не се притеснявай, важното е, че са овладели положението. С Ния и аз бях с леко отлепване в ІV месец и лежах до края, но се получи. Не се притеснявай и за серклажа, на мен също искаха да ми правят, но после се отказаха. Това доколкото знам е зашиване на шийката на матката, за да може да се задържи бебчо и към края се махат конците. Не е много сложно като процедура поне според моята докторка. Наистина много се пази.
Аз се включвам и за да поздравя Vampbal за сватбата. Кутията ти е пълна и не успях да ти пусна лично съобщение. Пожелавам ти много семейно щастие, усмивки и тупкащи крачета вкъщи.   bouquet
Честито и на рожденничките Лорини и Дочка!
Стискам ви палци момичета и отвреме на време ви чета, защото много ми липсвате.

# 290
  • Мнения: 270
Много се радвам като виждам Колибри и МамаНиа,как сте сладурани??Хареса ми положителното настроение на Колибри.Възхищавам ти се Hug

# 291
  • Мнения: 3 861
Мим, съжалявам за това, което ти се е случило. Напълно те разбирам, нали и аз съм в това положение. Пази леглото, това е, друго не можеш да направиш.

carbo , серклаж е зашиване на шийката на матката. Прави се и с пълна и местна упойка, но не знам кой е по добрия вариант. Определено време преди раждането се разшива за да може ако започне родов процес всичко да е нормално.

На мен детето ми е болно, цяла нощ беше с много висока температура и продължава. Водих го на лекар, ангина. Не знам как ще го удържа у дома в леглото. Той постоянно иска да го водя на пързалките  Tired
Ужасно е!
Сега легна да спи, ще полегна и аз защото нямам сили, едвам гледам.

Има един страхотен филм, потърсете го в нета, има го и си го дръпнете, аз оттам съм го дърпала. Казва се "В утробата" - "In the womb". Страхотен е! Вътре се описва много подробно цялостното развитие на бебчовците от самото зачеване до раждането. Има го и за едно бебе и за близнаци/тризнаци.

Дочка, ЧРД!!!   bouquet
Много здраве и късмет, а на финала много здрав бебок!!!

# 292
  • София
  • Мнения: 1
Мим , много да се пазиш и да лежиш/ ако трябва до януари/, за да може всичко да е наред стискам палци с крака и ръце!
Важното е бебчо да е добре, пък оставяш къщата мръсна и мъжа гладен, защото бебо е най важен сега!
Момичета още не съм ходила да видим бебчо, но вторник имам час дано всичко е наред, вече доста го усещам, сигурно и пола ще ми кажат тогава - ще видим както работехме за момиченце как ще се падне момченце само да е здраво и да расте искам!
Вече наистина повръщането отмина и съм доста по добре от първите месеци!
Дано при всички да е преминало
Късмет на всички и приятен петъчен работен ден!

# 293
  • Мнения: 7
Честит рожден ден Дочка!
Желая ти много щастие и здраво и красиво бебче.
Мим, стискам палци всичко да е наред.
Момичета, моите изследвания за хепатит и втория път излязоха положителни.Гинекологът ми даде направление за гастроентеролог и ще трябва да отида.Поне личната ми лекарка ме успокои, че имало много жени с т.нар. "австралийски антиген", които забременяват и раждат здрави бебчета.Дано да е така и с мен Praynig Ще видим какво ще каже специалиста като отида.

# 294
# 295
  • Мнения: 30
Здравейте и от мен и честито на рождениците Лорини и Дочка    bouquet newsm59. Много щастие и любов ви желая и безпроблемна бременност, както на всички останали мами.

Мим сигурна съм, че всичко ще се оправи, само си почивай и не се притеснявай за никакви глупости, пък ние всички ще стискаме палци всичко да е наред  newsm10 newsm17.

Ох и аз понеже много съм фен на почивката и пътуванията, та изчетох всичко за басейни, морета, слънце и т.н.
Морето е за предпочитане, няма опасност от никакви инфекции, но трябва да се влиза постепенно във водата, да се избягват резките температурни промени, защото могат да предизвикат кървене и контракции. Иначе лекото плуване е полезно за бебето, но всичко да е умерено разбира се.
Относно басейните - първо има опасност от инфекции (и то не само гъбички) и освен това повечето минерални води в България не се препоръчват при бременност. Четох го в разни сайтове за водите на България. Част от тях не се препоръчват в първия триместър, а друга част - във втория, а всички не се препоръчителни при рискова бременност, незнам точната причина затова. Въпреки че много обичам минералните бани, се отказах от тях до януари. Ще го преживея де.  Simple Smile
Слънцето също не било препоръчително, особено за корема. 

Ох и мен много ме е страх, че напоследък хич не се пазя, та незнам.
Мъжа ми го нямаше 10 дни, и аз съответно мъкнех торбите от пазар самичка, а хич не са лекички обикновено.
Другата седмица съм на Троен БХС при Мазнейкова, та дано всичко да е ОК.


# 296
  • Мнения: 705
Лорини, Дочка  nbirthday ! За подаръка ще изчакате до януари ми се струва  newsm32. Пожелавам ви лека бременност и само приятни емоции!
Мим, с теб сме  Hug! Само спокойствие и много обич  Two Hearts, бебчо от това има нужда, а останалото повери на лекарите.
На всички, които скоро ще ходят на море им пожелавам приятно изкарване и гордо да показват тумбаци на плажа. Аз моето ходене ще го отложа за септември, че татко ни се прибира тогава. Сега сме си самички и по цял ден спим или се разхождаме да търсим дрешки за бременни. Засега се оправям с дрехи от "обикновени" магазини, но след 2-3 месеца ще имам нужда от "специализирана" помощ  Rolling Eyes Ако някоя мама е намерила нещо интересно, нека сподели.
Пожелавам на всички един прекрасен неделен ден!

# 297
  • Мнения: 45
Здравейте!
Само да се запиша с термин 25 януяри Grinning
Пожелавам на всички леко бременеене!

# 298
  • София
  • Мнения: 120
Благодаря за покрепата, момичета Simple SmileАма че хубаво било да си споделя човек и да намира съчувствие Hug
Лека бременност на всички мами  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт