Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ - 5

  • 24 901
  • 295
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 270
Ани, а каква е квадратурата?
156кв застроена площ и 100 кв мансарда

# 31
  • Мнения: 481
zori, ха честити ви основи, все така бързо да вървите  Peace Мястото наистина е прекрасно, за наша радост ние имахме два варианта на около 12км...

ани69, много ми хареса детската част, но пък таз тоалетна в дневната ми е малко странна  newsm78 Това ли е окончателния вариант, ти сама ли си го правиш?!

# 32
  • Мнения: 2 270
zori, ха честити ви основи, все така бързо да вървите  Peace Мястото наистина е прекрасно, за наша радост ние имахме два варианта на около 12км...

ани69, много ми хареса детската част, но пък таз тоалетна в дневната ми е малко странна  newsm78 Това ли е окончателния вариант, ти сама ли си го правиш?!
Тоалетната нарочно е там. В момента апартамента ни е с такава и е страшно удобно.Особено за гости.Тя ще си има предверие с мивка/като по кръчмите/Ще се ползва най вече от моя мъж-той там си чете Joy,ще му сложа и библиотека и малка масичка за кафето.
Това е окончателния вариант на външните стени .Вътрешните ще си ги правя отделно след като къщата се построи.Банята и детските зони са  на тези места.Може да увелича с още метър спалнята -за по голям дрешник,но това зависи от конструкцията,защото имаме топла връзка със старата къща

# 33
  • Мнения: 3 770
Ани на мен ще ми е интересно да видя изпълнен проекта , както и преди реконструкциите.
А това за масичката за кафе - сериозно ли ?!  Joy - и моят чете във вц-то , но добре че не пие кафе , че иначе и аз трябва да мисля такива работи !  Joy То и ние с дъщерята попрехвърляме по някое списание там.
  Wink

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Това за кафенцето е шега, предполагам, щото и аз по подобен начин се шегувам със съпруга ми.
Относно четенето, обаче...замислила съм шкаф, в предверието, който да побира няколко оборотни книжки и списания. И някъде из форума бях виждала едно приспособление за лаптоп, което една мама от Варна беше реализирала в спалнята си. Тогава много ми допадна. Едно такова местяемо...като примък - отмък. Като ползваш подноса си го дърпаш на нивото, което ти е удобно, като не се ползва се прибира към стената.  Joy Joy Joy
Хич не ги харесвам тези неща, но ми дойдоха на главата.

# 35
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
ani69, това за децата е старата къща, нали? И аз докато гледах проекта се смутих от тоалетната в дневната Rolling Eyes Вярно, че е много удобно, но нямаш ли проблем с миризмите? Аз точно от това се мъча да избягам, даже влизам там през нещо катко перално+килер , а пък там влизам от коридора. И задължително вратата искам да ми е ПВЦ или алуминий, заради изолацията Laughing Имам извесно колебание, дали да не затворя коридора преди така нареченото перално, за да не минавам през толкова врати, а да влизам там от дневната Rolling Eyes Всъщност като при теб, но по-закътано. В момента тоалетната ми е преместена в банята заради прозореца и сифона (когато бяха отделно нямаше) и въпреки това (а дали пък заради това - силното течение) миризмата моментално се разнася из къщата.
Извинете ме за миризливия постинг Blush
Иначе разпределението много ми хареса - просто и функционално. Peace
AlexaS, знам го това за лаптопа, ако не се лъжа беше на ria.
zori_, наистина разкошен изглед! И аз имах подобен, докато не израстна пред нас една голяма къща Sad Остана ми само ябълковата градина на изток Confused

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
За какви миризми става въпрос!? Освен нещо канализацията да потдаде.
Плюс това Ани е споменала, че ще има предверие.
Леле, хора, вие сте обмислили всичко. Аз само повърхностно имам представа.

# 37
  • Мнения: 998
Zori, честити ви основи! Оттук нататък - бързо да върви!

Ани, и аз харесах плана ви. Схващам идеята с тоалетната;) И при нас се оказа, че това е ключов момент за мъжа ми, дори може би с по-голямо значение от кабинета му Sunglasses Поне в момента в апартамента ни WC-то е "неговата стаичка" - има си библиотечни рафтове по стените със сума книжки по тях, часовник на вратата (да не закъснява за работа) и мивчица. Вече свикнах:)

Ние още морим архитекта. Диди, красотите стават още по-големи, но вече се чудя, дали ще имаме парите да го построим това чудо. Така или иначе явно това лято няма да се почва. Та и аз мисля за разни инвестицийки, но хич даже не съм ориентирана. Мислих си за някое вилно имотче с хубава гледка и малка схлупена къщурка, ама ако може да е почти без пари Laughing Сигурна съм, че по селата има такива, но трябва да се обикаля. Все пак, ако някой има инфо, да свирка Wink

А с инвестицията на  ljuboznatelna ми възбудихте любопитството, ама не съм достатъчно нахална, че да питам Embarassed

# 38
  • Мнения: 2 270
 ljuboznatelna -да старата къща е детската с леки преустройства.За миризмите няма проблем,защото ще имаме пречиствателно съоръжение с клапа и от канала няма да мирише,а освен това тоалетната има и голям прозорец-за да може моя мъж да вижда и какво става на двора  Joy.Мислех вратата да бъде  откъм коридора,но така губя едно пространство ,където ще си съхранявам разни кофи,стирки и тн.Ще помисля дали да не намаля предверието за сметка на по голяма тоалетна.Вътрешните ми стени ще бъдат от гипсокартон с изолация и ще ги слагам чак когато къщата е построена.Като ми направят 4-те стени тогава може и друго да ми хрумне.Туку виж съм  изнесла спалнята в мансардата ако тя ми хареса повече Joy

# 39
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Нашите с гипс-картона свършиха,моя трябва да отиде да види всичко да ли е ОК и да им плати Money
ani69 и ние имаме на 3 ет. стени от гипс-картон до последно все ги променяхме  Laughing
Ще ходя днес или утре и ще smile3509

# 40
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
ani69, нямах предвид постоянна миризма, а тази в един определен момент, когато човек се заседява малко повече Wink И аз точно заради стирките и шкафчетата не смея да сложа вратата вътрешна, без да намалям коридора. Сервизните помещения са ми по-ценни и от спалните, много багаж , много нещо ooooh! Ако се наложи, ще променям после, с дървена къща е лесно, режеш с триона и готово Grinning
pavletutka, чакаме снимките Simple Smile

# 41
  • Мнения: 210
здравейте строителки,
как вървят нещата?
Диди много готино си оформила темата,
на мен ми писна и зачезнах по моретата,
днес ще ида и ще видя до къде е стигнала мойта къщурка,
надявам се да изглежда все по добре и по добре  Laughing

# 42
  • Мнения: 3 770
Ние пък снощи с мъжа забегнахме на хладина над Пловдив - на Студенец , за тези които са запознати с района.  Wink Там си беше студ - към 9 вечерта беше 17 градуса , а след полунощ и под 10.Спахме с одеяла и изобщо не ми се слизаше в този задух.Преди да се качим нагоре снощи минахме през парцела , да ми се похвали мъжа как е заравнил всичко.Толкова е горд със себе си , че е направил 6-те парцела като писта , че чак самолетите вместо да кацат на Крумово , кръжали над неговото място.  Laughing Ето малко и снимки от пистата. Joy

       

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Ми...супер се е справил човека. Само дето го укоряваше миналия ден.

Ееееех, гледката... разкош...

# 44
  • Мнения: 3 770
AlexaS , заповядай при нас !  Hug Пък ако случайно попаднем на калпави комшии , ще ги морим заедно ! Ти знаеш !   Joy

Общи условия

Активация на акаунт