Какво пие вашето бебе?

  • 1 733
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 148
Нашата  бебка от както се е родила е само на кърма и категорично отказва да пие вода между храненията,а в тая жега   Nature SunnyДнес и направих от чайчето от копър на ХИП,та дано него да го хареса.Чета,че най-новите съвети на лекарите са да не се дава вода на кърмените бебета,но в тия горещини ми е трудно да го приема.Вие как се справяте в тази случай? newsm78

# 1
  • Мнения: 9 814
Не пиеше нищо.
Пропи вода чак към 9-10 месец.

# 2
  • Мнения: 386
Моята пропи вода преди няколко месеца, след като ограничихме дневните кърмения. Не се притеснявай, щом не иска значи не се нуждае от допълнително течности.

# 3
  • Мнения: 851
Спокойно и Габи не пиеше. Тя и сега не обича много, но вече пие. В кърмата има много вода, така че не е страшно.

# 4
  • Мнения: 1 763
Моето дете не е кърмено, вече е захранено, а вода категорично отказва. Преди седмица му купих чай от лайка на ХИПП, въобще не желае да го опита. Педи каза да не се притеснявам, ако иска да пие. А за твоето дете, щом е на кърма, въобще не се тревожи и не го насилвай.

# 5
  • Мнения: 583
 Дъщеря ми е на АМ, но вода не пие, нито чай. Може да се излъжа с някоя глътка от соковете на Хип, но не винаги. Няма страшно.

# 6
  • Мнения: 46 515
Я пробвай ти да се храниш само с течна храна (мляко) и тогава ще те видя дали ще ти се пие вода  Laughing

И моето не пиеше. Пропи на 1г. и 3-4 м., родена е август, т.е. изкара 2 лета само на млекце (АМ), без сокчета, без чайчета, без вода, нищо Simple Smile

# 7
  • Мнения: 27 524
До 8-ми месец приемаше само мляко като течност. Предлагала съм в жегите вода - отказваше. Не съм настоявала. Нямат нужда от вода кръмачетата. А от чайчета - още по-малко  Peace

# 8
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Пропи вода чак към годинката. До тогава и се събира максимум литър. Аз предлагах след 6-я месец точно в жегите, но тя категорично отказваше

# 9
  • Мнения: 3 929
Синът ми не пиеше вода. Кърмех го и му предлагах вода, но той само дърпаше по малко и избутваше биберона с език. До ден днешен не обича да пие вода, а само когато е много жаден.

# 10
  • София
  • Мнения: 39 761
Дияна пише много вода, кърмех я.
Алекс е изцяло на кърма. До скоро пиеше чая на Хи, сега и това не давам.

# 11
  • София
  • Мнения: 44 105
Моя обичаше и чай и вода.
Но ако не иска да пие, а водата й е достатъчна не е никакъв проблем.
Довери се на бебека Wink

# 12
  • Мнения: 2 825
До деветия месец не беше пила вода, до 6-тия беше изключително кърмена, но реално започнах да захранвам по-упорито чак към деветия. Между 6-тия и 9-ия давах само да опитва разни работи.

Води се по бебето, ако не иска вода, не я насилвай.

# 13
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Моите пият кърма; голямото пие и чай в градината. Иначе чрез кърмата пият и кафе, бира или капучино  Mr. Green

# 14
  • София
  • Мнения: 1 252
7 месеца не опита нищо различно от кърма. След това захраних, но вода пропи малко преди годинката.
Лятото температурите минаваха и 40 градуса, но детето вода не пожела и да опита. Кърмех по-често и юнакът беше добре.

# 15
  • Мнения: 2 111
Нищо не иска да пие,нито вода,нито сокове,нито чайчета.Само на кърма караме.

# 16
  • София
  • Мнения: 39 761
Сега се сетих какво ми разправя комшийката. Говорихме си, че Алекс беше неспокоен и се чудех дали му стига кърмата.
- Вода пие ли?
- Не!
- А, щом не пие вода кърмата ти не е качествена и не е хранителна.

А той милия качил 1,200 кг за календарен месец, и пораснал със 7 см  Joy

# 17
  • Мнения: 34
моето бебе пие вода откакто се е родило , сега направи 7 месеца и лятото по морето пие даже по 150 мл дневно , храни се с кърма, аптамил вечер и е захранен с пюрета и каши  Joy

# 18
  • Мнения: 2 132
Само на кърма сме, но се храним на поискване , а не под час.

# 19
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
Нито тя,нито брат и пиеше вода.Баткото пропи на 1 година и 7 месеца.Госпожицата не признава друго освен кърма.Давам и да суче,когато видя че си иска.

# 20
  • Мнения: 307
И моята беболинка не иска да пие вода,ама и аз не настоявам много Simple SmileХапваме по половин пюренце зеленчуци на Хип и няколко лъжички каша през деня,през другото време суче.Като ожаднее си търси и суче колкото иска Peace

# 21
  • Мнения: 158
Всяко бебе е различно.И двете ми деца са страшни жабки особедно сега в жегите.

# 22
  • Мнения: 389
Освен кърма,вече пие ѝ вода-не много,около 40гр на ден

# 23
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Вече 11месеца само кърма.Предлагам вода откакто захраних, но не я пие, по скоро си играе с шишето.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 603
Дъщеря ми пропи вода съвсем наскоро, и тя е лятно бебе. Иначе, с началото на захранването, започнах да и настоявам, да пие вода, но не се получи  Mr. Green.

# 25
  • Мнения: 9 481
До 6,5мес бе единствено и само на кърма Peace
След това му предлагах вода, но той не искаше...пропи я чак на 11мес, а сокове дадох след годинката Mr. Green

# 26
  • Мнения: 1 691
Вода и чай пропи на 10 месеца. Сокове никога не съм му предлагала.
Така че си пиеше кърмица.

# 27
  • София
  • Мнения: 932
Пропи вода, наскоро - вече е на годинка. Иначе започнах да предлагам вода, след като захраних, след 6-тия месец, но само близваше и не искаше до сега. Вече пие доста вода, нищо че още си я кърмя.

# 28
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Моето бебе пие само кърма. Преди две седмици започнах да му предлагам вода, но като разбра, че от биберона тече нещо гадничко и започна да се забавлява - бръмчи, духа навътре, но се надявам в играта да започне да попийва малко. Аз от обезводняване не се притеснявам, защото той си суче на поискване, така че жаден няма да остане, но май му е време да свиква с новите вкусове.

# 29
  • Мнения: 191
Ако детето суче редовно и достатъчно, определено няма нужда от други течности. То кърмата си е 98% вода. Моята бебка пропи вода едва на 9 месеца.

# 30
  • Мнения: 4 242
DiMostoles около 80% е водата в кърмата Grinning, както и да е, въпроса е че стига наистина доволно да задоволи нуждите на детето.
Ан Мари, я кажи от къде я вадиш тая фалшива кърмица hahaha

Баткото пиеше чай от копър и анасон с много захар  Embarassed навремето, ама и от втория месец беше на АМ.
Каката първото си лято изкара само на кърма. Вода пропи второто, демек на година и половина. Предлагала съм всяка седмица.
Беборана също не вкусва изобщо, предлагам пак веднъж седмично. Иначе от ваната сапунена пие на поразия и се облизва даже  Mr. Green

# 31
  • София
  • Мнения: 2 348
На 8 месеца е и пие кърма. Мисля тия дни да пробвам да му дам вода с лъжичка, защото не ще от чаша с накрайник или обикновена.

# 32
  • Мнения: 6 713
Пие вода освен кърмата. Никога не я насилвам да пие, просто й предлагам.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт