Записване на бебе с бг фамилия в женски род

  • 6 861
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Мартини мама, аз разбрах, че става дума за българска фамилия, но мисълта ми беше, че не е болка за умиране това, че фамилията не издава женския пол  Grinning Просто моят опит е с моето фамилно име (такъв имам, за такъв споделям Grinning), което никога не е окончавало на -а  Rolling Eyes

Макар че тази липса на "а" във фамилията ще й е неудобство за цял живот  Confused

 - по този повод казвам, че липсата на "а" е предизвиквало въпроси, но не и неудобство  Peace

Колкото до трите имена - аз съм с три имена в България, но само с две в чужбина - и се надявах, че има такава опция и за децата ми, но явно не е присъщо подобно записване  Thinking

# 31
  • Мнения: 1 526


Колкото до трите имена - аз съм с три имена в България, но само с две в чужбина - и се надявах, че има такава опция и за децата ми, но явно не е присъщо подобно записване  Thinking

Има разбира се  Peace! Моите деца в българските актове за раждане са с три имена (като бащиното е без -ова, -ева), а в Израел са си с две имена. когато се видим мога да ти обясня процедурата ако те интересува

# 32
  • Мнения: 846
Момичета, а как така аз ще съм с две имена там и с три в БГ?  newsm78
И всъщност колко паспорта ще имам? Сори за тъпия въпрос, но човек като не знае  Embarassed

# 33
  • Мнения: 393
Аз самата имах доста проблеми в БГ с доста нестандартното ми фамилно име. Българка съм, но фамилното ми име идва от псевдоним на пра-пра дядо ми. Имах люта битка преди н-броя години, когато ми издаваха паспорт (лична карта). Но тъй като в далечната 1964 в акта ми за раждане липсваше "а", след куп разправии бюрократите го преглътнаха. След брака ми си запазих уникалната фамилия (и двата пъти). Голям майтап пада-аз с една фамилилно име, съпруга с друго, щерката от първият брак с .. различно, малките с фамилията на сегашният ми съпруг. Добре, че в САЩ не трябва да доказвам кой кой е. Само се чудя как биха записали в БГ малкият ми син, който по САЩ-документи е.... Виктор Емануил + фамилията на таткото де  newsm78.

# 34
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Момичета, а как така аз ще съм с две имена там и с три в БГ?  newsm78
И всъщност колко паспорта ще имам? Сори за тъпия въпрос, но човек като не знае  Embarassed

Ами формата име+презиме+фамилия е типи4но български.В 4ужбина обикновенно имат име+фамилия.По тази при4ина в българските документи се водиШ с трите имена а ако един ден реШиШ,да искаШ френско гражданство на база брак с френски гражданин в тамоШните документи Ще се водиШ с две имена,твоето и фамилията.По този повод Ще имаШ и два паспорта ( ако реШиШ да си извадиШ и френски,де ) Peace

# 35
  • Мнения: 846
mcdirock разбрах, мерси много. А докато поискам да си извадя паспорт, щото за френско гражданство ми трябват 4 години, а дотогава си карам с БГ паспорта с променена фамилия само. Thinking А френските власти с колко имена ще ме запишат, все пак аз там ще сключвам брак. Някоя французойка да помага ако може Simple Smile

# 36
  • Мнения: 1 909
Jalana, ще те запишат с всичките ти имена - бащиното име тук го третират като второ собствено име Mr. Green, а моминската ти фамилия също се записва и си остава като официално име.

# 37
  • Мнения: 1 194
Аз съм с две имена само във Фр: собствено и фамилия, бащиното не знам как изчезна по трасето...

# 38
  • Мнения: 235
Наистина е много лесно да се окажеш с две имена, стига да пропуснеш да напишеш бащиното като второ собствено при подаване на документите в префектурата за cаrte de sejour.... Има много такива случаи.

# 39
  • Мнения: 846
На мен ми харесва да съм само с две имена. Току виж и аз съм загубила някое име  Laughing
Благодаря ви момичета  Hug

# 40
  • Мнения: 410
не мисля че трябва да се притесняваш.ние с мъжът ми нямаме брак и в болницата веднага записаха моята фамилия,но след това като попълвах док.за издаване на акт за раждане(африкански) и писах фамилията на таткото-..ева.и така си се води.сега подавам док.за издаване на БГ акт за раждане и няма проблеми.

# 41
  • Мнения: 62
аз имам въпрос малко в страни от темата, но все пак тук ми се струва най-подходящо да го задам. За мамите, живеещи в Гърция: как се образуват имената на гръцките граждани? Както при нас ли? -Собствено име, бащино, фамилия ( фамилно име на бащата?)
налага ми се да издирвам един човек в разни документации, но разполагам само със собственото му име и, знаейки имената на майка му и баща му, трябва някак си да сглобя неговото фамилно.

# 42
  • Мнения: 1 910
А мен ме е много яд, че не се усетихме и сложихме -ов на второто име на дребния ни.  ooooh! А вие обратното.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт