Наричате ли ги мамо и тате,като не сте женени?

  • 6 248
  • 86
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 015
Ох, май на доста от нас ни тежат тия отживелици Sick!
......, на друга не бих дала тая свята титла.  Crossing Arms
Peace

# 61
  • София
  • Мнения: 276
Може да са ми  много близки и много да ги обичам, но не мога да си "пречупя " езика , та да ги наричам "мамо и татко" ...би било лицемерие от моя страна.

И мъжът ми се обръща към нашите по име и аз към свекърите- по име.

# 62
  • Мнения: 370
вече 10години и пак неможах да им кажа-мамо и татко. Rolling Eyesготини са хората ,но това е положението.тия работи нестават така лесно. Naughtyне ги чуствам  като мама итатко,защото не са ми такива.

# 63
  • Мнения: 539
Стига бе, само двама викат "майко" и "татко".
Не е толкова страшно, бе хора!
А да знаете на съпруга ми колко му е трудно да вика на нашите "майко" и "татко"!
Ама го прави! Hug
Е, как аз да заобикалям?

Мимонке, не се вживявай в приказките на възрастните, просто ги зарадвай! Сигурна съм, че ще са доволни, щом децата им са на по 40, значи те гонят шейсетака. Това е друго поколение, Мим, ще се радват.
Моят свекър, като чу за пръв път от мене "татко" извади една по-едра банкнота (ако не се лъжа беше най-едрата тогава) и ми я подаде. Бабиното момиче не можа да се удържи - целунах му ръка. Той се просълзи. Помня го, сякаш е било вчера, а минаха почти десет години.
Ти не очаквай такива чак изпълнения (при нас беше на другия ден след сватбата - бяхме още емоционално претоварени), но вярвам, че ще са доволни. Може би все пак трябва да поговорите с тях и относно това, ще сключвате ли брак или не. За онова поколение тия работи са много важни.
Успех, Мим, пиши пак! 

# 64
Никога не съм се обръщала към тях така. По- съвременните, млади хора го разбират, но си има такива, който са  с изразен селски манталитет и за тях е голяма трагедия.  Naughty

# 65
  • Мнения: 1 054
Никога не съм се обръщала към тях така. По- съвременните, млади хора го разбират, но си има такива, който са  с изразен селски манталитет и за тях е голяма трагедия.  Naughty

Скандал ли надушвам?  Mr. Green

# 66
  • Мнения: 18
Не се научих да им казвам "мамо"и "татко"опитах но не се получи

# 67
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Никога не съм се обръщала към тях така. По- съвременните, млади хора го разбират, но си има такива, който са  с изразен селски манталитет и за тях е голяма трагедия.  Naughty

Уууу, колко възпитание и аристократична изисканост лъхат от този пост... малии, те не само лъхат, ами направо ще ни отвеят...  Shocked

# 68
  • Мнения: 668
не,аз си имам майка и татко.

# 69
 Това са моите възгледи, така съм възпитана и така разсъждавам. Тъпо е някой да изисква нещо от теб, да те тормози, да се чувстваш зле, заради такава отживелица. Важното е отношението към даден човек.Ако го уважаваш, обичаш, но се обръщаш към него по име - какво? Но нали децата на съседите казват "мамо" и "татко", какво ще кажат хората.Точно това ни е трагедията на нас българите.
 ooooh!

# 70
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Ми права си напълно според мен Peace

# 71
  • София
  • Мнения: 2 802
Аз също наричам по име свекитата, но ако настояваха, може би щях да им викам и мамо и тате, независимо дали ми е трудно или не. Тук въпросът е не дали имам майка и баща, от възрастните това се възприема като вид уважение и отношение към тях. Peace
Слава Богу не ми се наложи да го правя.  Praynig

# 72
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Женена съм и не казвам WinkНе се срамувам и нямам угризения......не,не е защото си имам мама и тати,просто атрофия  на езика Joy

# 73
  • Мнения: 280
Може да са ми  много близки и много да ги обичам, но не мога да си "пречупя " езика , та да ги наричам "мамо и татко" ...би било лицемерие от моя страна.

И мъжът ми се обръща към нашите по име и аз към свекърите- по име.


И при нас е така. Ние нямаме бряк,но дори и да подпишем, не виждам какво може да се промени  Simple Smile

# 74
  • Мнения: X
Не казвам ,но и никой не го изисква от мен, нито пък от мъжа ми.

Общи условия

Активация на акаунт