За ходенето на пръсти

  • 1 981
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 155
Дъщеря ми ходи на пръсти от както е проходила. Правих консултация с педиатърката и тя каза, че няма проблеми и с времето ще започне да си ходи нормално.

# 16
  • Мнения: 1 187
синът ми ходеше на пръсти на тази възраст, но сега всичко е нормално, но ако наистина се притесняваш, питай педиатъра на следващата консултация

# 17
  • Мнения: 1 540
Брат ми като малък ходеше на пръсти - като балеринка. Всичко отмина от самосебе си. Затова смятам, че не е нищо обезпокоително.

# 18
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
И моето момиченце ходеше на пръсти, сега вече си стъпва нормално......

# 19
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Дъщеря ми е на 11 месеца, все още не ходи самаи от време на време също стъпва на пръсти.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 524
и синът ми ходи на пръсти. педиатърката каза да не се безпокоя все още. явно има някаква причина за безпокойство ако това продължава през определен по-дълъг период от време, но това все пак може да го каже само специалист, според мен. Peace

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И на моя приятелка детето ходеше на пръсти,но се оправи

# 22
  • Мнения: 9 814
И на моя приятелка детето ходеше на пръсти,но се оправи

Не му е имало нищо, за да се оправи.
Просто е нормално децата да ходят на пръсти след като проходят.
Моето дете вървеше като балерина почти до 2-та си година, а проходи на 9 м. и 15 дни.

# 23
  • Мнения: 451
Дъщеря ми ходи на пръсти 3 месеца. Ортопедът при който ходим на рутинните прегледи предварително ме предупреди, че има периоди когато децата експериментират с походката си- ходене на пръсти, стъпване на криво, влачене на краката, миши стъпки и т.н. Всичко това е нормално и обикновено преминава за няколко месеца. Ако съвсем се проточи във времето посетете ортопед.

# 24
  • Мнения: 2 478
Мерси на всички за отговорите ви. Hug
И за мен това ходене на пръсти е игра и експеримент.Но наистина имах притеснения доколко е нормално.
Ще видим колко дълго ще продължи и ако трябва ще направим още една консултация с ортопед.

# 25
  • Мнения: 281
Мерси на всички за отговорите ви. Hug
И за мен това ходене на пръсти е игра и експеримент.Но наистина имах притеснения доколко е нормално.
Ще видим колко дълго ще продължи и ако трябва ще направим още една консултация с ортопед.
newsm10

# 26
  • Мнения: 1 981
И моят син започна да ходи на пръсти наскоро, може би от месец. Мисля, че се забавлява по този начин, както и доста забавлява мен като пристъпва като балетист! Не мисля, че има нещо притеснително освен, ако наистина не продължи дълго!

# 27
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Същата работа и при нас  Tired  - сега е на 1.7г , проходи на 10 мес и още си ходи на пръсти.
Купихме й сандалки, които издават звук като стъпва с цял крак (звукът идва от петата). Помагат донякъде  Peace

# 28
  • Мнения: 4 629
За синът ми е препоръчително да ходи на пръсти, защото има плоскостъпие. Незнам обаче дали е противопоказно, ако крачката са нормални  newsm78 Консултирай се с ортопед най-добре

# 29
  • Мнения: 770
Криси проходи на годинка и 1 месец и до преди известно време ходеше на пръсти (не постоянно, разбира се), но гледам, че вече почти не го прави. Вероятно е често срещано явление...

Общи условия

Активация на акаунт