Къде в София слагат епидурална упойка при раждане?

  • 4 646
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • София, център
  • Мнения: 3 455
На всякъде имат и могат да сложат, но наистина май ще ти кажат, че първо е твърде рано за нея, и после из един път ще стане твърде късно.

Най-добре с предварителна договорка с лекар, но ти си знаеш!

Успех

# 16
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Навсякъде, където си платиш !  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 1 763
Аз раждах в Шейново с епидурална упойка. Бях си избрала лекар за раждането, но въпроса за упойката въобще не го бяхме обсъждали, нито бях говорила с анестезиолог. Пристигнах в болницата с 5см разкритие, докато ме нагласят стана 7см, но ми сложиха епидурална. След два часа упойката ме пусна, имах пълно разкритие, но ми сложиха втора доза. След като родих ми сложиха трета доза, за да ме зашият.

# 18
  • Мнения: 24 467
Не съм в София, но проблемът е еднакъв в цялата страна, май.
Когато попитах гинеколожката си за този тип аналгезия тя взе да ме унещава да не я ползвам, макар че от думите й разбрах, че дори не е запозната как се поставя и какво представлява. Смених я. Другата ме свърза директно с анестезиолог от болницата и аз разговарях подробно с него, имах уговорка с него и когато отидох да раждам не съм си договаряла нито гинеколог, нито акушерка, но си имах анестезиолог и сигурността, че когато му се обадя ще пристигне навреме и ще прецени какво и как да направи. Така и стана.
Затова препоръчвам избор на анестезиолог и предварителна уговорка с такъв, ако държиш да се ползваш от това облекчение /голяма благодат е, раждала съм и без и със него- нищо общо между двата варианта/.

# 19
  • Мнения: 2 908
Judy ,така е наистина,аз искам задължително второто си дете да родя с епидурална упойка.Но....ако си уговориш само анестезиолог,той няма да те изражда-как се справя случаен гинеколог със задачата да изражда родилка без болки,която не знае как да напъва и кога по-скоро?Защото тук из провинцията не само повечето отказват упойки,ами са и толкова некадърни,че не могат и не знаят как да карат родилка под упойка да напъва.Това е другият въпрос-как става само уговорка с анестезиолог,без такава с гинеколог?

# 20
  • Мнения: 1 763
афродита, това, че раждаш с епидурална упойка, не значи, че не си усещаш контракциите. На ме  ми казаха при контракция да напъвам, така и правех. Иначе между контракциите по време на самото раждане, акушерките си говореха нещо съвсем несвързано с моето раждане (действа много успокояващо) и когато започнех да напъвам казваха "А, контракция ли?" и започваха в един глас да крещят "напъвай, напъвай" и това всъщност представляваше воденето на раждането.

# 21
  • Мнения: 24 467
Judy ,така е наистина,аз искам задължително второто си дете да родя с епидурална упойка.Но....ако си уговориш само анестезиолог,той няма да те изражда-как се справя случаен гинеколог със задачата да изражда родилка без болки,която не знае как да напъва и кога по-скоро?Защото тук из провинцията не само повечето отказват упойки,ами са и толкова некадърни,че не могат и не знаят как да карат родилка под упойка да напъва.Това е другият въпрос-как става само уговорка с анестезиолог,без такава с гинеколог?

Проблемът е точно никакъв за екипа. Не болките, а контракциите се усещат /дори се усещат и по- добре, тъй като не са съчетани с болка/, дори не ми е било необходимо да ми казват дали и кога да напъвам, идваше си съвсем естествено и в пъти по- продуктивно, тъй като страхът от болката и свиването въобще не беше налице.
Значи аз имах уговорка с анестезиолога на болницата, в която раждах, два месеца някъде предварително. Казах кога се предполага терминът, взех му телефона и когато постъпих и имах 4 см. ракритие лично му се обадих, беше нейде към 5.30 сутринта. Даже не ме е притеснявало дали някой ще се намуси, обиди и т.н. Имам право- реализирам си го. В болницата никой дори и не намекна да ме разубеждава- просто бях категорична. Наистина бях много доволна.
А уговорка с лекар и акушерка не съм имала и при двете си раждания, за което също не съжалявам, доволна бях иначе и от двата, паднали ми се случайно, екипа.
А, пропуснах, още при влизането ми за второто раждане изрично заявих, че имам въпросната уговорка и ми взеха кръв за изследване.

# 22
Джуди, а в коя болница си раждала, аз не познавам нито един анестезиолог и ако може някои да ми препоръчате ще съм ви благодарна.

# 23
  • Мнения: 24 467
Джуди, а в коя болница си раждала, аз не познавам нито един анестезиолог и ако може някои да ми препоръчате ще съм ви благодарна.
Писах, че не съм раждала в София, гледам, че ти си от там, раждах през 2006 година. Също не познавах никакъв анестезиолог, запознах се. Grinning Втората гинеколожка, за която писах, ми препоръча, даде ми имена. Имах и позната сестра в болницата /не в родилно отделение, в друго, но това няма голямо значение/, която също ми даде информация.
По време на цялото раждане, след като му се обадих, беше при мен, тъй като упойката се поставя не еднократно, поставя се количество толкова, колкото е нужно да не те боли, но не и да се обездвижиш, следи се когато ефектът от аналгезията започне да намалява, за да се постави още доза, но всичко е през поставения вече катетър /нещо като абукатче с маркуч/ на гърба. Самото поставяне и махане за мен беше абсолютно несвързано с болки. Тази упойка действа и при шиенето. Ако се наложи операция по спешност от нея "файдата" е изключително голяма, просто ще ти поставят допълнително, няма да се губи време. 

# 24
  • София
  • Мнения: 3 789
Май навсякъде  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт