През ДЕКЕМВРИ на ръце с най-красивото дете

  • 25 631
  • 290
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 357
Здравейте, мамчета!!!
В предната темичка не можахд а се вкюча че доста работа имах, само си четях от време на време.
Честит Рожден Ден на Карачевийска!!! Много щастие, любов, късмет и вълшебни моменти с малкото съкровище от декември нататък!   bouquet
Добре дошли и на новите мамчета!!!

Миналата седмица бях на ФМ при Димитрова, малко съм разочарована, че беше доста кратък прегледа-10-тина минутки само, макар че тя явно знаеше какво прави и много бързо прескачаше от едно на друго. Накрая обобщи, че всичко е наред с бебчо, само иска да ме види пак след месец, че едното мозъчно стомахче било 9мм от максимални 10 мм и било опасно ако е по-голямо. Макар, че каза, че най-вероятно няма да има проблем, щото мъника се развива с 10-тина дни по-голям. Ама аз си се притесних, на някоя от вас да са казвали подобно нещо?
Иначе ми потвърди, че е 100% мъж,то така се беше разкрачило, че всичко си му се видя, доста ще е надареничък на мама сладуркото  Laughing И от това бързане забравих да питам колко тежи, колко е дълго, а и снимките, които ми даде бяха само на мозъчето, нямаше други снимки на бебчо, а аз бях разбрала, че ще ми даде и на бебчето някакви. Ама какво да се прави. Дано всичко е наред с него  Praynig

Сексът и при нас е рядкост, ама защото почва много да ме придърпва ниско долу и ме хвашща страх. Тези придърпвания само по време на секс и на разходки се появяват -и доки по ЖК и Димитрова ми казаха, че са контракции и да пия магнезий. Ама аз го пия, пък никакъв ефект няма...И много неприятно, защото така ми се разхожда, а като тръгна и почнат болките и трябва да сядам да си почивам...

# 76
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 674
Здравейте и от мен!   bouquet

ЧРД Зари! newsm59

Добре дошли на новите момичета!  Hug

По въпроса за реването аз тия дни се държах с всички проблеми, но вчера оставих малката на село с моята майка, баба и дядо и като тръгвах искаше да дойде с мен.  Cry За пръв път я оставям и такъв рев му одарих по пътя, че се наложи да спра и като се оспокоих продължих обратно. Няма да ви обяснявам, че през нощта ставах 3 пъти да я завивам и отново рев!

# 77
  • Мнения: 79
Здравейте, мами Simple Smile
Искам да ви попитам как се справяте с подуването на краката, че аз май доста съм се надула ooooh! Много ми е неприятно усещането и все гледам да стоя с вдигнати крака, ама то не се издържа така  Naughty
Утре съм на ЖК и мисля да си направя изследвания, дали пък нямам албумин ?!  Thinking Ще видим аккво ще стане...

Гевито, радвам се, че има и други чакащи мами, които ходят на рали. И аз бях там и двата дни, малко се поуморих но днес цял ден си почивам  Simple Smile На мен ралитата ми действат толкова ободряващо, че ми е трудно да пропусна. От началото на бременността до сега съм ходила доста пъти...така, че не се притеснявай как те гледат хората  Naughty
Хубав ден на всички  bouquet

# 78
  • Мнения: 12
bubabo не помня какъв беше модела на количката  #Crazy много забравям.модел от тази година.и  миналата е имало такава само че сега е с малки подобрения.тя е комбинирана има няколко положениа вкл.и напълно легнало.чувалче за крачетата и дъждобран.с големи гуми.единствено не и се обръщъ дръжката и незнам това дали е мн.важно и удобно вие какво ще кажете.само тази е  на такаква цена другите са по скъпи.сигурно ще си я вземем дано джордани не ни разочароват е пак ще поразгледаме.

# 79
  • Мнения: 265
 Karacheviyska ,едно голямо честито newsm59    bigdance2  Gift
Много щастие и едно здраво бебче на финала newsm07
Добре дошли на новите мами   bouquet
 Стаси,Харем,много хубави снимки Hug
Аз да ви питам,лежите ли по гръб,аз си позволявам по малко и когато работя с компютъра също съм в полулегнало положение по гръб и усещам бебо да е по-активен от колкото обикновенно,като се завъртя на страни -отихва.Питам се дали нещо не му пречи и за това да ритка повече и почвам да се притеснявам,нали не трябва да лежим по гръб след 20г.с. newsm78 ,а така ми е много удобно.

# 80
  • Мнения: 79
И на мен по гръб ми е много удобно Peace Дори понякога предпочитам да лежа по гръб, отколкото на една страна...
Според мен това, че не трябва да се лежи по гръб е доста пресилено Thinking
Все пак щом като си лежиш така и не усещаш дискомфорт, какъв е проблема ?! newsm78

# 81
  • София
  • Мнения: 276
Здравейте,мами!

Чакаме нашето бебенце живот и здраве на 31.12. и засега ми казват,че ще е момиченце-това беше и моето желание.


Snejjjana, добре дошла.....лека и безпроблемна бременност на теб и останалите нови момичета!  И аз  и още няколко мами сме за 30-31 Декември, пък ще видим newsm78

Pupinka...какво каза Док за болките?  И аз като се преуморя съм с болки, но засега няма да тичам на лекар, защото не са постоянни и отминават.

 Нооо  не знам при това положение дали ще ми разрешат да пътувам 500 км. до моренцето newsm78.
Силно се надявам, че вече броя дните до отпуската. Имам и нагласата, че може да ми се размине моренцето тази година, най- важен за мен сега е бебо и ако трябва ще си седя в къщи на д---то......морето ще мине и без мен тази година Joy

А за пътуване със самолет, как мислите- дали е по-щадящо и безопасно ( до морето)?

# 82
  • Мнения: 19
И аз бях споделила, че от началото на бременността ми е много удобно да спя по гръб. И сега продължавам, обаче и аз дочух някакви приказки за това дали е полезно след определено време. Аз например като легна наляво се чувствам добре, но ако легна надясно много често нещо ме дърпа и пак се обръщам наляво, но не мога цяла вечер така.  newsm78 Моя приятелка, която сега е бременна и по стечение на обстоятелствата е в Америка, каза, че там са й казали да не лежи по гръб, защото матката се големявала така. newsm78 Не знам какво да мисля честно казано, дали не е поредното шашкане за нас.

# 83
  • Мнения: 551
ooooh! Изчистих най-после.
Бръм аз със самолета нямах проблеми. Може и по- щадящо да е.
Добре дошли на новите мамчета   bouquet
Плам_  Hug
Карачевийска и при мен е така.Най- ми е добре наляво, но така пък си чувствам сърцето и ми става малко кофти.Трудно ми е да се въртя при всяко завъртане се събуждам. Не знам щом от сега е така до края как ще е  newsm78

# 84
  • Мнения: 342
Snejjjana, добре дошла при нас!  bouquet Желая ти едно здраво и красиво бебче след толкова дългото чакане.

Муцки, за първи път чувам, че не било добре да се лежи по гръб. Защо??
Това съвет на лекар ли е или от приятелки? Чудно ми е, защото не би трябвало да е проблем да заемаме позите, в които ни  е удобно.

# 85
  • Мнения: 1 152
zuerich и при мен е същото положението - легна ли по гръб веднага започвам да усещам побутвания отвътре. Добре ли е това или е проблем ще питам в четвъртък на ЖК.  Thinking

А моята матка съвсем се е "изнежила" - в събота правихме секс и май скоро няма да повторим....така се втвърди корема ми /както никога до сега/ направо се изплашихме.  Confused А уж били приятни изживяванията за беб... ooooh!

# 86
  • Мнения: 1 131
zuerich и при мен е същото положението - легна ли по гръб веднага започвам да усещам побутвания отвътре. Добре ли е това или е проблем ще питам в четвъртък на ЖК.  Thinking

А моята матка съвсем се е "изнежила" - в събота правихме секс и май скоро няма да повторим....така се втвърди корема ми /както никога до сега/ направо се изплашихме.  Confused А уж били приятни изживяванията за беб...
ooooh!

На ФМ в петък доки ми каза,че имам много силно изразени контракции.Но и аз си ги усещам де.Корема ми понякога много се втвърдява,а на моменти даже и ме боли,чак не мога да се изправя напълно а си ходя превита,докато отмине контракцията

Ето я и моята бебка:

http://www.youtube.com/watch?v=E4PXE3fHBpM

# 87
  • Бургас
  • Мнения: 326
Май е хубаво ако не се обръща дръжката да се върти коша, че като е малко бебето да е към теб, а после да гледа напред, но все пак незнам. newsm78

Чела съм някъде за спането по гръб, че се притискат някакви кръвоносни съдове и за това не е хубаво, но аз така си отпочивам и ако ме боли кръст или гръб ми минава, та пред телевизора си лежа по гръб. Иначе спя на една страна. Пишеше, че най-добре е наляво да се спи, не помня какво се притискало надясно като спиш. Важно е според мен да ни е удобно. Grinning Снощи например спах надясно и като ми писна се излежавах по гръб. Сутрин малко си лежа така и за добро утро бебо ме рита. Наистина повече го усещам като съм по гръб, а не настрани. Но той си е един голям ритльо и днес не се е спрял. Grinning

# 88
  • Мнения: 616
не е добре да се спи по-гърб защото се намалява притока на кръв към бебо защото се затиска т.нар. vena cava. Аз питах док и ми каза, същото че не е добре тази поза... ако се случи да се завъртиш така няма проблем, но не постоянно да се спи така.
Въпреки, че съм чела коментари от рода на "аз спах така през цялата бременност и всичко беше ок" явно си зависи незнам. Аз също не изпитвам дискомфорт като легна по-гръб  Thinking уещам повече бебо, но е норално като си отпуснат назан да е така, въпреки че казват че се усеща защото на него не му е комфортно  newsm78.

На дясно се притиска черния дроб и за това не е препоръчително, на ляво най-добре защото притока на кръв към бебо  се отваря и сърцето не се натоварва в тази поза. Peace

Последна редакция: пн, 04 авг 2008, 17:03 от Invisible

# 89
  • София
  • Мнения: 607
Karacheviyska - Честит Рожден Ден!!! Много усмивки и добро настроение, и едно прекрасно бебе през Декември!!!  newsm51  smile3525
Stassi - много сте хубави на снимките... само имаш една забележка... да дойдеш до Варна, и да не се обадиш!!! Септември да си вземеш телефони за връзка и да се видим!


Бях буквално за 3 дена. Но през септември ще се обадя, обещавам!

Общи условия

Активация на акаунт