Как се лекува тения

  • 53 975
  • 94
  •   1
Отговори
# 60
Последното изречение не са 5 а са 6 в кутиика от предишния пост - забравих да кажа, че го има и в големи кутиики по 60таблетки- аз изкупих всичко от три аптеки в Куманово! Там си се казва АЛБЕНДАЗОЛ - тука е ЗЕНТЕЛ и някой яко спекулира с това лекарство в българия- това е СИГУРНО!

# 61
  • Мнения: 478
nqkoii
значи колко дни ще го пиеш албендазола/зентел?
 в друг форум стана на въпрос за друга паразитоза - токсокароза/ларва мигранс, човека 9 месеца са го правили на "луд" докато някой се светне за паразитоза, той каза че ще пие 2 седмици..следва проверка на чернодробни ензими и ако е ок още 2 седмици.
Мерси за инфото за ценовата съпоставка, ще помогнем на някого по форумите ако потрябва. Не знаех че е толкова скъп албендазола..шок, но не се съмнявам, тук явно с повечето препарати яко се злоупотребява...адски сме бясни и недоволни..но какво да ги правим лумпените политици и привърженици и сутеньори на малолетни и т.н.
На мен от Румъния ми купиха един АБ еритран количество за 15 дни за да речем 12 лв, а тук го няма от години и ни пишат ли пишат скъп пеницилин 35 лв на който сме резистентни и няма оправия.

# 62
Искам, да попитам, къде (и с кого да се консултирам) да направя изследвания - скенер и екограф. Операрана съм 2 пъти от ехинокок и сега имам пак рецедив. РПХ е 1 : 3200.

# 63
  • Мнения: 478
mimasg
това за ехинококоза антиген IgG ли значи
а от кой град си, възраст, къде си лекувана преди.
Би трябвало личен лекар да ти даде талон за хоспитализация въз основа на тези данни че имаш рецидив.
аз не съм потърпевша на паразитоза, личен опит не мога да ти дам.
 Виж "nqkoii" е опериран в исул софия гастро отделение, всяка от голямите болници са добри(МА, ВМА, пирогов).

# 64
  • София
  • Мнения: 1 312
Здравейте! Преди две години на скенер се видя киста на черен дроб.15мм. Проследявам я отвреме на време,но при последния преглед в Токуда б-ца малко се притесних,защото лекарката ми даде да правя кръвно изследване, за да се установи дали е паразитна кистата или друг вид. До момента не ми беше споменато,че може да е паразитна. С молба съм към вас,ако може да ми кажете дали това кръвно изследване е достатъчно за да се установи дали е паразитна?

# 65
  • Мнения: 478
мм, изцитирай какво точно изследване ти е назначено.
Може да са няколко подходитe за лаборатoрно доказване/отхвърляне, не съм док. и не мога да отгатна.
Предполагам се търси "ехинококоза IgM + ехинококза IgG" които са серологични тестове специално за ехинококoза -  съответно имуноглобулин за малада / стара инфекции.
Друго предполагам би имало значение - класическата комбинация за начало на изследвания
1.) ПКК+ДКК+Суе;
2.) протеинограма;
3.) Общи Имуноглобулини IgA, IgM, IgG, IgE ;
4.) щом е локализирана на ч.дроб предполагам и поне малко БИОХИМИЯ като чернодробни ензими.
В някакъв момента ако съвсем се отхвърли инфекция/паразит, то може и до биопсия на този "калцификат/киста - незнам как се нарича" да се опре, което не е чак такава страхотия, би било по-голяма страхотия да не се предприема достатъчно информативно изследване.

Пиши какво става и какви са ти изследванията/резултати с референтните стойности от лабораторията провела ги, защото различните лаборатроии работят с различни реф. ст-сти, пък и ние тук не сме на работа за да ги знаем и рецитираме.

Успех, дет се вика по-добре да е паразит отколкото онко или неясно образувание, а най-добре да е фалшива тревога, но все се чудя защо едва сега те насочват към изследвания, така че не се отказвай да разкриеш истината. Най-добрата стратегия е - изследване до последна подробност и бързо лечение.

# 66
  • София
  • Мнения: 1 312
МНого благодаря за отговора!!! За съжаление не знам какво означава назначеното с кодове изписано- мкб,к76  ,02 тип.Като отида в лабораторията/мисля в института за заразни и паразитни/ще питам и ще пусна и допълнителните ,които сте написали да направя.
Найстина до сега не са искали да се прави това изследване,сякаш са убедени били че е друг вид киста,а сега пък искат.......не знам вече!!!

# 67
  • Варна
  • Мнения: 522
А от котка може ли да се хване тения. Какви са симтомите.

# 68
  • Мнения: 478
ивка27, от котка най-известни са заболяванията: токсоплазмоза и фелиноза/болест от одраскване,
но аз съм останала с впечатление че тениите са присъщи за вси живинки.
Сега аз не мога да систематизирам кои "ехинококи" / "токсоплазми" / "токсокари" и др. паразитози дали са специфични само от определен вид бозайници да се разпространяват.
Симптомите са много разнообразни, при някои хора може много трудно се диагностицира явно, защото се сещам за един човек дето 9 месеца са го броили за "нервно болен" а накрая излиза паразитоза.
Това все пак не значи да се паникьосваш и сама да "търсиш" евентуална инфекция, не бива да си внушаваш нищо. Много хора имат живинки и не са особени честници, и им се разминава. Гледай си живинката и следи редовно консултациите на ветеринаря Wink   ...тук казваше едно момче че обезпаразитяването е на 2 месеца и половина и че е фатално ако се прави едва на 3ти месец

# 69
  • Мнения: 478
мм, ами за сега само на руски намерих комбинация "MKB К76.2" - "К76.1 Хроническое пассивное полнокровие печени;  К76.2 Центрилобулярный геморрагический некроз печени", като "печени" явно се превежда "черен дроб"   http://www.belmapo.by/downloads/gastroenterology/standartiz_pomoshi_cerros.doc.
обаче тези кодове са готови пътеки диагноза, а не изследвания които се чудим какво е твоето изследване, дане би друг код да сочи изследването. Явно този код сочи нещо друго което не ни носи информация.

# 70
  • Мнения: 478
мм,
да, значи определено кода означава предполагаема диагноза / пътека основание за изследвания, МКБ означава абревиатура от Международна Класификация на Болестите
http://www.dom-zdrave.net/documents/usefull/ICD10/index_all.pdf
огледай се за друг код и се обади където смяташ да ходиш за изследване дали ще ти го направят.
НЦЗПБ има почти всичко но е леко разпиляно - всяка стаичка е лаборатрория за нещо си. Там Общите имуноглобулини май вървяха малко повечко пари(по 10-15 лв за ИгА ИгМ), в цибалаб бяха по 6 лв а само IgE навсякъде е 20тачка, протеинограма в цибалаб е дебело 22 лв, докато в болница може да е 6-10лв, но виж аз не съм лекар и не ти казвам че непременно всичките трябва да ти се изследват, на мен ми се струва оправдано всичките да се изследват, но това твоите лекари трябва да решат.

# 71
  • София
  • Мнения: 1 312
Много благодаря !!!!  bouquet Много мило,че ми отговорихте! Отивам в понеделник на място и ще пусна  повече изследвания/тези дето препоръчахте/ Ще пиша при резултат. Simple Smile

# 72
mimasg
това за ехинококоза антиген IgG ли значи
а от кой град си, възраст, къде си лекувана преди.
Би трябвало личен лекар да ти даде талон за хоспитализация въз основа на тези данни че имаш рецидив.
аз не съм потърпевша на паразитоза, личен опит не мога да ти дам.
 Виж "nqkoii" е опериран в исул софия гастро отделение, всяка от голямите болници са добри(МА, ВМА, пирогов).

Благодаря!
Става въпрос за ехинокок. Ще правя нови изследвания. Мислих за консултации в София. Преди съм оперирана в София МА на черен и бял дроб, а преди две години в Пазарджик на черен дроб. Виждат се в черния дроб кисти. Неможе да се разбере дали зарастват или са нови. Сега направих един курс със Зентел. След 14 дена пак ще почва втория курс. През този период трябва да направя скенер и исзледвания за  ПКК, СУЕ, Нв, HSHT, ALAT и серумно Fe, ЖСК.
Може ли да ми каже някой, дали Зентела се дава от касата с протокол? Аз си го купувам, но ми идва много скъпо, а днес разбрах, че има такава възможност.

# 73
  • София
  • Мнения: 1 312
 Готова съм с изследването- ехинококоза 0.19 при норми до 0.9/-/  и това  значи ,че  кистата е друг вид.Продължавам с тъсене на истината,докато разбера каква е и какво се прави от тук-натам! Благодаря ви за помощта!!!!  bouquet

# 74
  • Мнения: 478
mimasg 
Цитат
Zentel представлява дъвчащи таблетки. Всяка таблетка съдържа 200 mg от лекарственото вещество albendazole (албендазол).

прочети по-горе постовете на nqkoii, той каза че е щял да получи протокол за албендазол от здравната каса, но при изписване от болница не е можело личния му лекар да му даде талон за паразитоложката която да му пусне протокола ..така трябвало да чака 40 дни и затова сам си е намерил лекарството в Македония
Цитат
Аз отидох до Македония и си го купих- 120 таблетки! За първия курс! В България 120 таблетки струват 2 табл 6.34 http://www.framar.bg/zentel-tabl.-200-mg.--2-pid08000918.html
значи по 60 равно на 380,4 ЛЕВА! Отидох в Македония- Куманово и си ги купих за под 50 евро, демек около 80 и нещо лева!
Това е показателно в каква шибана държава живеем! Искат осигуровки- даваш. Трябва да ти подсигурят лечение - не става трее да чакаш един месец не може иначе!
Цитат
nqkoii 
-----------------------
Последното изречение не са 5 а са 6 в кутиика от предишния пост - забравих да кажа, че го има и в големи кутиики по 60таблетки- аз изкупих всичко от три аптеки в Куманово! Там си се казва АЛБЕНДАЗОЛ - тука е ЗЕНТЕЛ и някой яко спекулира с това лекарство в българия- това е СИГУРНО!

Общи условия

Активация на акаунт