Бременност и ужасни сърбежи

  • 43 290
  • 69
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 488
Имам непоносими сърбежи по цялото тяло. Появяват се най-вече след баня.  Ще ходя на лекар днес. Моля тези от вас които са претърпяли същото да споделят как се спасихте от това нещо, което ме докарва до лудост вече. Благодаря ви! 

# 1
  • Мнения: 2 131
Мен ме сърбеше основно коремът - предполагам от разтягането на кожата. Вариантът, според мен, е обилно овлажняване с някакъв подходящ крем.
Виж, ако имаш обриви, това вече е друго. Но наистина консултацията с лекар е най-добрият вариант.

# 2
  • Мнения: 2 334
Мен също ме сърбеше много корема  и се мажех с разни мазила и имах временно облекчение Tired.Иначе на други места не ме е сърбяло Peace

# 3
  • Мнения: 9 814
Сърби от разтягането на кожата.
Мажех се с хидратиращи боди лосиони.

# 4
  • Мнения: 4 784
От разтягането на кожата е. Ползвах задължително лосион за тяло след баня.

# 5
  • Мнения: 825
Ако сърбежите са по корема, е нормално, от разтягането на кожата, мажи се с кремове. Ако е и на други места по-добре се консултирай с лекар.

# 6
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Бях забравила за тази екстра на бременността.  Laughing
Хидратирай кожата си обилно, това е цярът. Мен основно корема ме побъркваше. Мажех се с мас (измита), дори и в най-големите жеги - действаше ми мн. добре.

# 7
  • Мнения: 1 488
Благодаря за отговорите момичета. Мойто не е точно от бременността, защото съм имала подобни сърбежи и преди това, но никога толкова лоши, че да продължават толкова дълго, по няколко часа. Изписаха ми крем, който още не съм изпробвала. Дано да помогне. Разбира се че след баня ползвам овлажняващ лосион, но не помагаше.

# 8
  • Мнения: 2 658
Ти говориш може би zа нещо на нервна почва?Аz имам понякога,например снощи като си легнах.Не zнам дали говориш zа това..При мен е нещо като все едно ме лаzят мравки навсякъде и полудявам.Обикновено се случва като си легна,просто не мога да си намеря място  Close

# 9
  • Мнения: 857
Хидратираи кожата и мажи най-вече с продукти против стрий,че в момента в които почна да ме сърби почнаха да се появяват жестоки.. ooooh!

# 10
  • Мнения: 1 488
Ти говориш може би zа нещо на нервна почва?Аz имам понякога,например снощи като си легнах.Не zнам дали говориш zа това..При мен е нещо като все едно ме лаzят мравки навсякъде и полудявам.Обикновено се случва като си легна,просто не мога да си намеря място  Close

Да, може би е на нервна почва, стрес, знам ли. Мисля така, защото ми се появява и изчезва от самосебе си, но пък рядко се появява без да съм се къпала преди това. Лекарката днес каза че би ми изписала антихистамини, но поради факта че съм бременна неможе.

# 11
  • Мнения: 2 131
Ти говориш може би zа нещо на нервна почва?Аz имам понякога,например снощи като си легнах.Не zнам дали говориш zа това..При мен е нещо като все едно ме лаzят мравки навсякъде и полудявам.Обикновено се случва като си легна,просто не мога да си намеря място  Close

Да, може би е на нервна почва, стрес, знам ли. Мисля така, защото ми се появява и изчезва от самосебе си, но пък рядко се появява без да съм се къпала преди това. Лекарката днес каза че би ми изписала антихистамини, но поради факта че съм бременна неможе.
Че антихистаминовите медикаменти не се ли предписват при алергии?! newsm78
Може също, ако с къпеш с по-гореща вода, да пробваш да я поразхладиш. Горещата вода изсушава кожата допълнително.

# 12
  • Мнения: 1 910
Това било нормално за бременността се оказа. Мен ме сърбеше навсякъде, въпреки че ползвах олио за бременни. Предписаха ми някакъв крем, който охлаждаше кожата. Много ми олекваше.  Grinning

# 13
  • Мнения: 743
ЗАДЪЛЖИТЕЛНО СЕ КОНСУЛТИРАЙ С ЛЕКАР, ако трябва иди при втори. Не подминавай с лека ръка. Лека бременност и здраво детенце ти пожелавам. Hug

# 14
  • Мнения: 1 155
Сърбеше ме много гадно корема и след като се намажех с кремче ми минаваше Peace, но по тялото сърбежи не съм имала. Добре е че си решила да отидеш на лекар. Лека бременност ти желая!!!

# 15
  • Мнения: 3 268
Имам непоносими сърбежи по цялото тяло. Появяват се най-вече след баня.  Ще ходя на лекар днес. Моля тези от вас които са претърпяли същото да споделят как се спасихте от това нещо, което ме докарва до лудост вече. Благодаря ви! 
Виждам,че си на финала.Още 2-3 дни и всичко ще се оправи.Аз бях така,дори последните две седмици ми изписаха диазепам по половинка вечер.Полудявах направо.

# 16
  • София
  • Мнения: 254
Внимавай много дали бебето мърда редовно и ако се усъмниш макар и малко, че нещо не е наред, веднага кажи на гинеколога си (а не на GP-то). Има едно много рядко състояние при бременните, което може да е опасно за бебето и трябва да се следи от лекар. До колкото знам, свързано е с черния дроб на майката. Гинеколозите знаят, че при сърбежи по цялото тяло има такъв риск.

# 17
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Аз също се побърквах от тези сърбежи,но при мен бяха по цялото тяло.
Въпреки че се мажех с кремове и лосиони.
Консултирай се с лекар за твое спокойствие.
Леко бременеене ти желая. Peace

# 18
  • Мнения: 3 268
Сърбежите са на нервна почва.Никакви кремове не помагат.От хормоните е.

# 19
  • Мнения: 689
Сърбежите са на нервна почва.Никакви кремове не помагат.От хормоните е.
Peace Ако са по цялото тяло, наистина са на нервна почва.

# 20
  • Мнения: 269
Мен да 3-тия месец много ме сърбеше гърба.Много странно ми беше.И сега отвреме новреме ме позасърбява,а нямам никакви обриви.Коремът започва да ме сърби вечеи кожата ми се зачервява.Мазилата ми помагат.
Една позната имаше цели рани от сърбежи на нервна почва.Може и от тава да е твоят сърбеж.Ти си на финала вече,но ако след раждането не ти мине посети кожен лекар.Кожните проблеми са много упорити.

# 21
  • Мнения: 3 268
Момента,в който родих всичко се промени като с магическа пръчка.Направо и аз се родих.Всички неразположения от бременността изчезнаха.Е,появиха се други,но те бяха бял кахър.А и като гледах бебето,всичко ми минаваше.

# 22
  • Мнения: 2 807

cherry, аз имах сърбеж само в областта на корема и само, когато за първи път бях бременна (някъде около 7-ми месец се появи).
При мен беше заради прекаленото разтягане/опъване на кожата...
Освен крем против стрии се мажех и с овлажняващият балсам за тяло на Нивеа, а понякога и с млякото против стрии (не за стриите, а защото е много мазно  Blush) на Дева - и двете са по 200 мл и по около 5 лева.
Сърбежът веднага изчезваше  Peace

Предполагам, че и при теб е така, но не ти пречи и една консултация с дерматолог  Peace

# 23
  • Мнения: 1 488
Благодаря моми4ета за съветите. Надявам се и при мен всичко да из4езне с появата на бебето. Дано да е скоро  Praynig
Иначе както казах по-горе, ходих на лекар и ми изписа крем, който става за къпане и за мазане, снощи се намазах за пръв път и не смея да твърдя още че има 100%тов ефект. Днес по-късно ще го пробвам като измиващо средство, да видя как ще ми подейства.
Някой спомена за болестта на черния дроб при бременните, при която се появяват страшни сърбежи. Да, знам за нея, но при нея сърбежите са най-вече по дланите и стъпалата, а аз нямам сърбежи там. Имам по цялото тяло, не само по корема, както е характерно за повечето бременни и обикновени мазила за нивеа, олио или крем за стрии просто не помагат. Радвам се че няма много мами със същия проблем, защото е непоносимо и ме изкарва извън релси.  Confused

# 24
Аз също имам сърбежи и наистина след баня и си помислих,че е от новия душ-гел, но всъшност е от разтягането на кожата е дехидратирането й от водата и се мажа с бебешко олио на Джонсън препоръча ми го една мама, можеш да пробваш ,ако желаеш

# 25
  • Мнения: 415
Тази "екстра" никога няма да я забравя!
Започна още от първите месеци по краката - те първи започнаха да ми се подуват такаче явно наистина е от разтягането на кожата. Нищо не помагаше.
Наистина след баня беше най-големия ад, веднъж като имах само една по-малка кърпа и не можах да се избърша хубаво. От тогава се къпех с по-хладка вода, после бягах бързо навън и се бършех особено старателно  Mr. Green
Гинеколожката ми и другите лекари при които ходих нищо не споменаха за черен дроб.

# 26
  • Мнения: 4 753
редактиран пост

Последна редакция: ср, 12 ное 2008, 11:08 от stelt77

# 27
  • Мнения: 4 433
Оу да много неприятно чувство,но няма как Wink

# 28
  • Мнения: 826
И аз съм така. Четох, че се получава често от хормоналния дисбаланс - кожата изсъхва, лющи се и сърби. Другият вариант е да се получава от разтягането. Вземи си хубав, добре овлажняващ (не омазняващ) лосион за тяло. При мен помогна Peace

# 29
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Сърбежите са на нервна почва.Никакви кремове не помагат.От хормоните е.


Точно така, и при мен ги имаше по цялото тяло. Сега също ги получавам при стрес.

# 30
  • Мнения: 1 155
Сърбеше ме ужасно корема и тогава започнах да използвам крем и сърбежите изчезнаха. Peace

# 31
  • Мнения: 2 741
Сърбеж и аз имах,малко по корема и страшно много от вътрешната страна на краката.Появиха се когато почнах да преносвам.Появяваше ей така от нищото. Веднага след като родих изчезна.По съвет на гинеколога се мажех с Фенистил гел и много ме облекчаваше Peace

# 32
  • Мнения: 9 436
Вечер след като си взема душ изпитвам невероятни сърбежи по ходилата! CrazyНе се издържа.

# 33
  • Мнения: 641
Мен ме сърбеше всичко в самото начало.Сега съм в 6месец и вече нищо не ме сърби.
Кожата наистина много изсъхва и се лющи,но аз добре я хидратирам.
Най-вероятно я от нерви я от тия пусти хормони.

# 34
  • Мнения: 2 660
Има такова усложнение на бременността, казва се колестаза. Появява се около 30 седмица, освен сърбежите има и силно завишени чернодробни показатели. За съжаление не се лекува или по-точно изчезва мигновенно с раждането. Сърбежите са по-изявени по ръцете и краката. Мажи с ментолов спирт - така пари, че не усещаш, че те сърби.

# 35
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 750
Мен ме сърбеше основно коремът - предполагам от разтягането на кожата. Вариантът, според мен, е обилно овлажняване с някакъв подходящ крем.
Виж, ако имаш обриви, това вече е друго. Но наистина консултацията с лекар е най-добрият вариант.
И при мен беше така.Все пак кожата доста се разтяга и е нормално да сърби.

# 36
  • Мнения: 1 554
пробвала ли си да смениш козметиката която ползваш за баня,може тя да не ти понася Thinking

# 37
  • Мнения: 179
И аз бяx така и след като се намажа след баня се успокояваx ,бяx като крастава Embarassed[/size]

# 38
  • Мнения: 265
Има такова усложнение на бременността, казва се колестаза. Появява се около 30 седмица, освен сърбежите има и силно завишени чернодробни показатели. За съжаление не се лекува или по-точно изчезва мигновенно с раждането. Сърбежите са по-изявени по ръцете и краката. Мажи с ментолов спирт - така пари, че не усещаш, че те сърби.
Моля те кажи нещо по-подробно за тази колестаза,опасно ли е,аз имам ужасни сърбежи по дланите и стъпалата.

# 39
  • Мнения: 2 013
Имах нормални леки сърбежи през ранните месеци,след като влязох в 7-я започнаха да се позасилват,сега са вече дразнещи,но няма как.Като се замисля наистина след баня се засилват но това се дължи на сапуна,кожата се дехидратира,но след като се намажа хубово с лосион минава!
Това се дължи на разтягането на кожата,при мен най-много ме сърби пупата и гърдите (не знам защо но бременноста ме направи като Памела Андерсън  bombs ужас  Shocked
Забелязала съм обаче че когато съм нервна сърбежите много се засилват!!!! Thinking

# 40
  • Мнения: 265
Ей сега попрочетох малко за холестазата в гугъла и много се уплаших  Sad това може да доведе до мъртъв плод Sad,направо съм в паника,моля,ако някой знае нещо повече да пише  Praynig Praynig Praynig моля

# 41
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
и мен ме сърбеше много корема докато бях бременна
съжалявам нищо не съм чувала за холестазата

# 42
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
и мен ме сърбеше корема, след като родих не съм се и замисляла от какво е било. сега темата ме подсеща.

# 43
  • Мнения: 74
Аз бях с тази рядка болест.Казва се Интрахепатална холестаза на бременността.Слава Богу родих здраво момченце с 25 дена преди  термина.Няма как..който не го е изпитал,той  не знае какъв ад е:(Това че те сърби не означава че точно това ти има и на теб.Бъди по-спокойна.направи си чернодробни изследвания.Силно ти стискам  палци..

# 44
  • Мнения: 1 488
Ей сега попрочетох малко за холестазата в гугъла и много се уплаших  Sad това може да доведе до мъртъв плод Sad,направо съм в паника,моля,ако някой знае нещо повече да пише  Praynig Praynig Praynig моля

Отиди на лекар да те изследват. Болестта е опасна за плода. Надявам се да не е това  Praynig

Иначе да се похваля. Откакто родих наистина непоносимите сърбежи изчезнаха.  Party Така че бременните, дерзайте!!! Ще отмине, но друго ще ви дойде на главата. От него няма да имате време да се почешете  Wink







# 45
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз имах сърбежи по корема

# 46
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Повдигам малко стара тема, но в момента това ми е на главата. Ужасни сърбежи, по цялото тяло (по дланите и ходилата - не, слава Богу!), направо не мога да издържам (добре, че съм сама в стая на работа, че иначе, не знам как щях да се почесвам постоянно). Ще говоря с лекарката си за изследвания (и аз се стреснах от тази холестаза), но съм на ЖК чак на 16-ти - дотогава ще се побъркам от сърбежи. Има ли нещо (да не е с миризма на мента, че ми се гади от нея), което да може да облекчи състоянието ми?

# 47
  • Мнения: 174
Ментолов спирт  Peace

# 48
  • Мнения: 626
Аз също имам подобни сърбежи . Единственото което мога да ти препоръчам е да не използваш сапун ,а душ гел или крем за душ и след това хидратиращо мляко. Това умекотява кожата и действа доста успокояващо.

# 49
  • Мнения: 4 496
chockolina На мен за тези сърбежи ми изписаха крем  на Нахткерцен/около 20 лв. беше преди две години/ Може да се ползва от бременни.

# 50
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Аз също имам подобни сърбежи . Единственото което мога да ти препоръчам е да не използваш сапун ,а душ гел или крем за душ и след това хидратиращо мляко. Това умекотява кожата и действа доста успокояващо.

Аз дори напоследък само с вода се мия и пак е така... Confused

chockolina На мен за тези сърбежи ми изписаха крем  на Нахткерцен/около 20 лв. беше преди две години/ Може да се ползва от бременни.

Ще го потърся. Peace Доколкото се сещам, това е крем за суха кожа, не лекарство, нали?

# 51
  • Мнения: 4 496


Това, което чета в нета, показва, че е и лекарство. Но на мен ми го изписаха точно докато бях бременна.
Ето малко инфо:
http://www.framar.bg/prepor_product.php?id=30004748&page_spe … 1%C0%CC+50+%E3%F0.

# 52
  • Мнения: 1 305
И мен много ме сърбеше корема, но като използвах крем нямах проблем. А за сапуните използвах само антибактериални и дерматологично тествани или душ гелове.

# 53
  • Мнения: 42
 и мен ме сърбеше корема,въпреки че се мажех,но това май си е от луксовете на бременността preggo

# 54
  • Мнения: 129
С риск да ви изплаша аз се побърквах от сърбежи по цялото тяло от началото на осмия месец. Не можех да спя разчесвах си краката ръцете до кръв.Ходих на дерматолог и той ми каза ,че е от бременността.Предписами някакъв мехлем ,който не помня как се казваше ,но въобще не ми помогна . Единственото спасение / за кратко време/ беше мазането със спирт/ И идва хубавото в момента в който родих , на секундата това изчезна.Успех на всички!

# 55
  • Мнения: 3 294
И аз имам такива моменти , интересно че не е постоянен сърбеж , може един ден да го има после да го няма седмица .  Tired

# 56
  • Мнения: 35
Хайде и аз да се включа към сърбежните Laughing Малко ми е смешно,но наиситина това е нещо страшно.
От един месец насам място немога да си намеря, особено вечер. А през деня основно само гърдите ме сърбят и постоянно се дебна да не ми излезе някоя стрийка. Обяснявам си го това с разтягането на кожата,ама знам ли? newsm78 На дерматолог не съм ходила ама май ще взема да отида защото вечер сърбежа е по цялото тяло/корем,гръб,крака,ръце/

# 57
  • Мнения: 4 496
Още нещо се сетих. Заради сърбежите лекарката ми каза да нося САМО памучни дрехи. Без изкуствени, ликра и т.н. Hug

# 58
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Уж само памучни дрехи нося, ама не помага особено.  Confused Всъщност миналата седмица се пробвах да изляза с един пуловер, дето има вълна в състава си - не можах просто, умрях от сърбежи, още преди да прекрача външната врата. Sick

В отчетната темичка ми писаха, че било по-често срещано явление при бременни с близначи и по-едри бебета.  Rolling Eyes

# 59
  • София
  • Мнения: 53
Сърбежите по цялото тяло , в напреднала бременност може да са и от притискане на черния дроб. Аз бях така и ми препоръчаха да пия глюкоза - по няколко лъжици от време на време. На мен ми подейства.
Ако е от черния дроб, кремчета за кожата няма да свършат работа.

# 60
  • София
  • Мнения: 5 079
И без да съм бременна, умирам от сърбежи по цялото тяло след баня. Просто водата, с която се къпем е отвратителна и ако не се мажа с обилни количества лосион, кожата ми се бели и опъва ужасно. Peace

# 61
  • Мнения: 1 354
При мен корема ме сърби ужасно,но предполагам е от разтягането newsm78

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
И мое корем ме сърбеше и ми станаха стрии  Peace

# 63
  • Мнения: 32
I pri men e taka ot 6 mesec.Imam vse oshte ujasni sarbeji nai-veche po korema.Maja go po 3 pati na den s Kokona,no mislia da si vzema otnovo Mustela za poslednite  meseci,zashtoto nai-dobre mi deistvashe predi.A tialoto o maja po 2 pati na den s Johnson,s olio-gel,zashtoto inache zapochva ujasno da sarbi i da se lushti kojata.

# 64
  • Мнения: 1 629
мен ме сърбяха краката и корема след баня, дори ставаха сини и на някакви лилави петна. Мисля, че се дължи на натрупването на вода в организма (не в следствие  на банята разбира се) и явно след баня реакцията е такава. Аз се издувах цялата.

# 65
  • Мнения: 1 488
Виждам, че има много бременни със ужасните сърбежи. Това е което помогна на мен. Може да се използва като измиващо средство или като крем за след измиване. Аз го ползвах и за двете. Къпех се с него и после се мажех с него. Облекчи ме значително. Aqueous cream BP се казва, етикетите са различни на различните производители. Незнам дали го има в БГ. Има го в Англия, сигурно и в Ирландия.

# 66
  • Мнения: 2 478
Е другият път ще знам за този Aqueous cream BP.Побърквах се от сърбеж,докато бях бременна.Въпреки,че добре омазнявах кожата след баня,пак се скъсвах от сърбеж.Понякога се чувствах като онези малки маймунки,дето постоянно се чешат Laughing

# 67
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
И аз умирах от сърбежи докато бях бременна. Нищо не помогна. Смених сапуна, мазах с лосиони. нищо. Даже си бях направила рана на крака от чесане. Сърбежите отминаха след раждането.

# 68
  • Варна
  • Мнения: 11 340
cherry, мерси за информацията. Ще го потърся. Peace

# 69
  • софия
  • Мнения: 2 140
И мене много ме сърбеше кожата,но след като започнах да се мажа
само със зехтин спря.

Общи условия

Активация на акаунт