Давайте цветни идеи за детски стаи - 5

  • 47 552
  • 282
  •   1
Отговори
# 195
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 199
Да покажа и аз нашата детска най-после:
1, 2, 3, 4

# 196
  • Мнения: 4 300
Имам нужда от идея как да разположа мебелите в детската стая, като проблемът ми е че искам да има диван ( малък , около 150 см) и легло ( 120 см). Стаята не е много малка, 320*520 см, ето така са разположени прозорците и вратите. Мисля да няма много мебели, евентуално едно гардеробче 40 см и няколко ниски отворени шкафчета за играчките. А, да- и бюро пред прозореца. Мисля да купя пързалка. Някакви идеи за разположение?

# 197
  • Мнения: 1 427
Да следя,че скоро ще трябва и ние да правим нашата детска.За момента е съвсем празна,пода е ламинат цвят бук,стените жълти,бяла ПВЦ дограма със жълти щори.Мисля за начало да нашаря стените с нещо в зелено и оранжево и да сложа 2 ъглови легла,скрин и бебешката кошарка.Други мебели чак след 10години,като пораснем. Та засега събирам цветни идеи за стените.
А ето такава комбинация ми е любима

Последна редакция: пт, 05 сеп 2008, 16:04 от eli-pate

# 198
  • у дома
  • Мнения: 7 152
Може ли да ми каже някой къде в София има най-голямо разнообразие от детски и по принцип всякакви тапети,ако може и адрес за ориентир,че др.седмица имаме път към София...
Някъде напред в темата бях фиксирала едни тапети на вертикални оранжеви чертички,ако може да ми каже някой те точно откъде са и да ми даде линк към снимката ,че нещо не ги намирам...

# 199
  • Мнения: 82
това е нашата детска стая, която не е маркова, но е по наш проект, а изпълнението е на девер ми.

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=281867&pid=7405527

# 200
  • Мнения: 1 102
Много хубава Ланвинка, честито със здраве да си я ползвате.

# 201
  • Мнения: 46 540
Може ли да ми каже някой къде в София има най-голямо разнообразие от детски и по принцип всякакви тапети,ако може и адрес за ориентир,че др.седмица имаме път към София...
Някъде напред в темата бях фиксирала едни тапети на вертикални оранжеви чертички,ако може да ми каже някой те точно откъде са и да ми даде линк към снимката ,че нещо не ги намирам...

Тези вертикалните съм ги виждала в Бриколаж, но предполагам, че и на др. места ги има.

Ако минавате през Петрохан, ще ви е удобно да минете през тези като начало:
Бриколаж
АИКО
Домко и Мини макс, с/у Домкото е.

# 202
  • София
  • Мнения: 8 283
Имам нужда от идея как да разположа мебелите в детската стая, като проблемът ми е че искам да има диван ( малък , около 150 см) и легло ( 120 см). Стаята не е много малка, 320*520 см, ето така са разположени прозорците и вратите. Мисля да няма много мебели, евентуално едно гардеробче 40 см и няколко ниски отворени шкафчета за играчките. А, да- и бюро пред прозореца. Мисля да купя пързалка. Някакви идеи за разположение?

Гардеробчерто бих сложила зад вратата.(до там където е колоната), където е "гардероба" на схемата леглото, а отдругата страна на врата ако стига мястот дивана.

# 203
  • у дома
  • Мнения: 7 152
Никол,много ти благодаря,на отиване сигурно ще минем през Ботевград ,но на връщане перз Петрохан,така че ще ги открием...

# 204
Здравейте! На мен също ми предстои........Съвсем скоро! Проблема е в това, че цялата къща (скоро ще се нанасяме) е тъмна. Не мога да реша в какви цветове да бъдат стаите(най-вече)
детската за да са приветливи и уютни. И ние вече се вълнуваме от Русалки.
                                                    Предварително Благодаря!

# 205
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Здравейте!
Следя темата и искам да споделя за декорациите на стената или тавана.
Бяхме на почивка в Чехия и купих страхотни флуорисцентни стикери с звезди, планети и луна, някакво момче на  летяща метла/ може би е чешки герой от някаква приказка/, които светят в тъмното. Някои от тях  са релефни.Може би има и тук,но не намерих информация в нета.
 Някой може ли каже, с каква боя могат да се нарисуват същите? Изглеждат сякаш са нарисувани с водни бои, а са доста ефектни. Сори за обясненията, но нямам и понятие   Thinking


Лубака, страхотни рисунки!
Лавинка, стаята е супер!Девер ти е  Peace

# 206
  • Мнения: 351
Лавинка, стаята и антрето са супер.   smile3501 за девер ти

# 207
  • Мнения: 804
 lanvinka , пазете девера!
И какво значи "не е маркова"?!
Всичко, което сте направили е прекрасно и като цвят и като форма и като решение. 
Много "дизайнери"  не могат да се похвалят с подобно нещо.
  bouquet  bouquet  bouquet

# 208
  • Мнения: 5
Здравейте! На мен също ми предстои........Съвсем скоро! Проблема е в това, че цялата къща (скоро ще се нанасяме) е тъмна. Не мога да реша в какви цветове да бъдат стаите(най-вече)
детската за да са приветливи и уютни. И ние вече се вълнуваме от Русалки.
                                                    Предварително Благодаря!
Щом още не сте се нанесли имате голяма свобода за експериментиране на цветовете Wink, вземаш една бака бял латекс и основните оцветители жълто, синьо и зелено и започваш композирането  Wink. За тъмни стаи по добре е да се използват светлите цветове. светло синьо на тавана, ще отвори стаята пространствено, жълто и оранжево ще доведе топлина и свежест в сумрачните ъгли Simple Smile, светло зеленото също отваря и внася уют, мен много ми допада зеленикавожълтия цвят, една идея зелено 5 идеи жълто и бяло да намалиш контраста Wink нещо такова беше съотношение, (цяло лято се занимавах с боядисването и композиране на цветове), ако наистина се навиеш сам да си композираш цветовете имай едно наум, че след като изсъхне соътветния цвят става една идея по светъл от течния си вариант Wink  Успех Simple Smile
А относно Русалките, нямаш грижи, мобилизирам екипа и едни рисунки по стената ще паснат идеално Wink 

Lanvinka ева ла ти на девера, страхотно решение  : Peace

# 209
  • Мнения: 82
мерси момичета, радвам се, че ви харесва, с много любов си я направихме  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт