MacD и рестото

  • 3 657
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 794
Три дни подред кукувам храна от МакДоналдс (MacDrive до НДК и в Мола на Стамболийски) - трите дни нямаха да ми върнат ресто от 10-15-20 стотинки...

Нямаше да ми направи кой знае какво впечатление, защото сумата е незначителна, но ми се видя доста странно.Особено пък като  всички каси нямаха налични монети...

Явно това им е новата политика за малки печалби....

На третия път вече се ядосах, защото си скъсвам д*то от работа и искам като става въпрос дори за 10 ст, АЗ да преценя дали да ги оставя или да си ги прибера...

На вас случвало ли ви се е за конкретната верига, или аз издребнявам?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 179
Странно в Мак-а винаги са ми връщали до стотинка...

# 2
  • Мнения: 242
и на мен ми е странно първо защото съм работила точно там преди години и това е едно много строго правило да севръща рестото до стотинка,второ всичко влиза в касата и бакшиши НЯМА и трето съм виждала с очите си как уволняват човек заради 2 стотинки.пък и вече има камери навсякъде и да иска и да не иска няма как да си ги прибере.ама пък и стотинки винаги са имали,може би просто си случила такъв момент  Peace

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
И аз знам, че по правило трябва да връщат до стотинка.
На мен ми се случва да не ми връщат 1-2 стотинки, максимум 5 (това май не ми се е случвало де), но така или иначе не си търся тези стотинчици.
20 обаче да си задържат, ми се вижда множко. Чак пък толкова да нямат...

# 4
  • Мнения: 1 225
Да, случвало ми се е.
Тези по 1 и по 2 не ги броят за нищо. Не че са нещо, но не е редно. Дори понякога не си правят устата да кажат, че им липсват дребни.

# 5
  • Мнения: 407
Да, случвало ми се е.
Тези по 1 и по 2 не ги броят за нищо. Не че са нещо, но не е редно. Дори понякога не си правят устата да кажат, че им липсват дребни.
да обаче ако на теб не ти стигат дребни ще те накарат да развалиш,даже и за 1 стотинка да е.тогава няма проблем.а иначе ако те нямат вс е ок.. smile3512

# 6
  • Мнения: 2 229
Оо не си права да си мислиш, че е практика! Naughty Смея да твърдя, че мноооого съм ходила в Мак Доналдс (главно заради сладоледа във фунийка който е 49, 59 и т.н. стотинки Laughing) и винаги, абсолютно винаги, са ми връщали 1 стотинка ресто. Даже когато кажа, че няма нужда, ми ги връщат, а до касата има кутии за стотинки и който иска ги оставя там.
Забелязвам и ми е правело впечатление, че винаги връщат рестото, а това е голяма рядкост (в Кенвело при разпродажба с цени завършващи на "и 90 стотинки", НИКОГА не връщаха 10, миналата година), явно е имало някакъв проблем...

# 7
  • Berlin
  • Мнения: 11 272
на мен винаги са ми връщали точно в такъв тип заведения - макдоналдс, дънкин донътс.. а аз да използвам случая и да питам - къде се оставят дребните ст., ако искам да им ги оставя?  в тия касички отстрани до касите ли? Blush

# 8
  • Мнения: 407
аз не говорех конкретно за мак...  а по принцип.оначе и на мен там са ми връщали до стотинка.или ако им кажа да задържът те ги пускат в касичките...
мисълта ми беше че по принцип е кофти като за 1 стотинка се наложи примерно да развалиш 50 лв...
нз дали ме разбрахте.то и аз нещо се умотах. Blush

# 9
Аз, много добре те разбирам. Не става въпрос за конкретно място или сума, а за принцип.  продавачът е длъжен да ги върне, а клиента ще си прецени дали ще остави дори и една стотинка ресто , иначе се получава принуда, и ако си по-чувствителен ще  се възмутиш и възпротивиш. Едно е аз да искам, друго е те да го очакват и изискват, като че ли съм им длъжна?! Това е наглост  от тяхна страна и аз дори веднъж чаках за ресто от 3 стотинки, и продавачката в супера ме гледа Shocked и пита Какво?! А аз, имам още ресто, ама най-спокойно, а тя #Crazy Много ми беше забавно на тъпата и физиономия Laughing Мога да ги хвърля, после, но не тя ще реши вместо мен какво да правя с моите 3 ст., още повече , че не ги заслужава с глупавото си непрофесионално отношение. Оставям и по 5 лв, бакшиш, но когато съм доволна и по свое желание, а за такива, трябва повече като нас да има. Hug

# 10
  • Мнения: 6 996
Случвало ми се е, да.
Общо-взето е 50-50 Rolling Eyes На МакДрайва ми връщат в повечето случаи, на касите не толкова често.  Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 940
Винаги са ми връщали и до най-малката стотинка.

Но не искам да говоря за някакви други места, на които се правят на ударени.

# 12
  • Мнения: 2 471
В MacD на пл. Славейков, редовно си закръгляват рестото и поне от 6м не им работи терминала за кредитните карти

# 13
  • Мнения: 2 374
Според мен някой от вас доста преувеличават,работила съм не малко време там в момента си гледам детето,но отново се водя там на работа и категорично потвърждавам,че това е политика на фирмата рестото се връща до стотинка,няма бакшиши за касиера,АКО прецени клиента стотинките се оставят в специалните за целта кутийки,който средства НЕ отиват за фирмата,а в повечето случай за деца.
Лично на мен не ми се  е случвало никога да не върна стотинки,било то и една,а когато нямам дребни уведомявам за това,защо да се правя на ударена тези "бакшиши" не отиват в моя джоб,зор ми е дали ще ги има в касата ми или не!

# 14
  • Мнения: 2 471
Според мен някой от вас доста преувеличават,работила съм не малко време там в момента си гледам детето,но отново се водя там на работа и категорично потвърждавам,че това е политика на фирмата рестото се връща до стотинка,няма бакшиши за касиера,АКО прецени клиента стотинките се оставят в специалните за целта кутийки,който средства НЕ отиват за фирмата,а в повечето случай за деца.
Лично на мен не ми се  е случвало никога да не върна стотинки,било то и една,а когато нямам дребни уведомявам за това,защо да се правя на ударена тези "бакшиши" не отиват в моя джоб,зор ми е дали ще ги има в касата ми или не!


Тц, не преувеличавам. Случвало ми се е само на пл. Славейков. Това е от около 2 месеца и то от нови служители на касите. С детето ми често се храним там. И  няма "кутийки" в която аз да си сложа рестото.

# 15
  • Мнения: 2 374
Според мен някой от вас доста преувеличават,работила съм не малко време там в момента си гледам детето,но отново се водя там на работа и категорично потвърждавам,че това е политика на фирмата рестото се връща до стотинка,няма бакшиши за касиера,АКО прецени клиента стотинките се оставят в специалните за целта кутийки,който средства НЕ отиват за фирмата,а в повечето случай за деца.
Лично на мен не ми се  е случвало никога да не върна стотинки,било то и една,а когато нямам дребни уведомявам за това,защо да се правя на ударена тези "бакшиши" не отиват в моя джоб,зор ми е дали ще ги има в касата ми или не!


Тц, не преувеличавам. Случвало ми се е само на пл. Славейков. Това е от около 2 месеца и то от нови служители на касите. С детето ми често се храним там. И  няма "кутийки" в която аз да си сложа рестото.

да...типично за нов служител.Лудница...хора....навалица,паникьосват се и така,обаче ако някой от шефовете ги види определено няма да остане незабелязано.

# 16
  • Мнения: 2 471
Да ти кажа, хич не са паникьосани. Едни нахакани момиченца, закачат клиентите........

# 17
  • Мнения: 794
нови стари, длъжни са да коректни Twisted Evil

# 18
  • София
  • Мнения: 16 081
От месеци наред банковите терминали уж не работят. Оказва се, че сладурчетата не знаят как да работят с тях. И за по-лесно - не работели. За кокошарските номера със стотинките - не ми се говори. Истината е, че няма кадри, взимат на работа всякакви, в момента в който пожелаят да попълнят анкетна карта. Обучение вече почти не се провежда, пускат ги и да се провят в движение.
Най-смешното - скоро бяхме с дъщеря ми в Сити центъра, току що отворили и и поръчвам сандвичи. Седнахме да хапне, приближава се момче от персонала и започва да я уговаря да я назначи на работа за лятото, колко било хубаво при тях.  Тя е дребничка, младее. Изслуша го и му обясни, че вече  работи и е маникюристка.
Младежа погледна и само очаквах и мене да покани на работа.

# 19
  • Мнения: 3
И на мен ми се случи миналата седмица, 25 ст ресто, стори ми се странно. Преди всичко беше точно до стотинка

# 20
  • София
  • Мнения: 398
 Мен пък ме дразни, че слагат лед в повече от половината чаша, който изобщо не успява да се разтопи. При това без да питат дали искаш, а  почти винаги съм с детето. Отделно, че колата се разводнява и не прилича на нищо, отделно, че ти излиза златна. Последния път специално предупредих да не слагат и се оказа, че колата си е изстудена и въобще няма нужда от лед!

# 21
  • Мнения: 794
И аз съм така с леда... От доста време имам жестоки проблеми с гърлото, почти съм спряла газираните напитки, но понякога се изкушавам, особено като са в меню... Wink /Само глътка или две/
Няколко пъти повтарям , че не искам лед и те си знаят своето...Обаче тъй като съм от нахалните клиенти, като си получа чашката я разклащам, винаги бучките са вътре  Twisted Evil  връщам я обратно  Tired  и така.. Обаче цялата тази гимнастика ме изнервя и ми е досадна.

# 22
  • София
  • Мнения: 146
Както винаги в България така става. И на мен не ми върнаха стотинки в Мак Доналдс, а те бяха около 50 доколкото си спомням. Някакво нагло ново момиче отвори касата и ми върна само книжните пари. Давайки ги ме гледаше доста нагло, аз си взех парите и се усетих че трябва и стотинки да има. Казах й, а тя въобще не се смути, ами ми каза да изчакам, защото трябвало да дойде клиент, за да си отвори касата. Мисълта ми е, че дори не се изненада че не ми е върнала стотинките, тя си реши да не ги връща и това е. Не съм от хората които не оставят бакшиши, ама такива нагли хора ме дразнят. И в този случай не ставаше въпрос за това че е Мак Доналдс, а за наглостта на персонала. Знам, че политиката им е да връщат до стотинка. Тая двойка където и да работеше щеше да ми спести стотинките.

# 23
  • София
  • Мнения: 16 081
Май вече никаква политика няма, побългарили са се. Явно се примиряват, че ще  наемат прошляци, като няма други кандидати.
Важното е да внасят дневен оборот във фирмата.

# 24
  • Мнения: 2 803
Случвало ми се е, но рядко, защото рядко влизам. Аз не ги уважавам тези заведения и храната им.

# 25
  • Мнения: 407
последния път като си взех кола се оказа че чашата отдолу не е залепена като хората.и ввсичко остана в/у мен... Close

# 26
На мен това с рестото редовно ми се случва, но като отида да си плащам сметката на мобилния телефон. Единия път завършваше на  и...56ст. и направо ме попитаха да я закръглят ли на левче, че по-лесно се смята. При което аз  Shocked, но все пак не ми си разправяше пък и бях с малкия, а той нервничеше. Втори път аналогична ситуация, еми трети път просто нямаше сега ходя да си плащам сметката в друг офис. И не е проблема в бакшиша, аз също оставям бакшиши и то не малки, по скоро отношението е дразнещо smile3515

# 27
  • Мнения: 407
На мен това с рестото редовно ми се случва, но като отида да си плащам сметката на мобилния телефон. Единия път завършваше на  и...56ст. и направо ме попитаха да я закръглят ли на левче, че по-лесно се смята. При което аз  Shocked, но все пак не ми си разправяше пък и бях с малкия, а той нервничеше. Втори път аналогична ситуация, еми трети път просто нямаше сега ходя да си плащам сметката в друг офис. И не е проблема в бакшиша, аз също оставям бакшиши и то не малки, по скоро отношението е дразнещо smile3515
на мен също ми я закръглят.например сметката ми е 30.55 и те ми я закръглят на 31,но после си ми ги приспадат от следвашата сметка.

# 28
  • Мнения: 2 471
Нали знаете, бакшиш се дава - не се взима Simple Smile Поне аз така смятам

# 29
  • Berlin
  • Мнения: 11 272
едва ли някой мисли обратното. то затова е и темата - за продавачите или каквито други са там, които си взимат/закръглят бакшиша. някой не чете. Naughty

# 30
  • Мнения: 2 471
едва ли някой мисли обратното. то затова е и темата - за продавачите или каквито други са там, които си взимат/закръглят бакшиша. някой не чете. Naughty

Кой не чете, нали и аз имам пост по-горе даже няколко, точно под твоето първо мнение?!? Май ти бързаш да опонираш Simple Smile

# 31
  • Мнения: 2 220
На мен това с рестото редовно ми се случва, но като отида да си плащам сметката на мобилния телефон. Единия път завършваше на  и...56ст. и направо ме попитаха да я закръглят ли на левче, че по-лесно се смята. При което аз  Shocked, но все пак не ми си разправяше пък и бях с малкия, а той нервничеше. Втори път аналогична ситуация, еми трети път просто нямаше сега ходя да си плащам сметката в друг офис. И не е проблема в бакшиша, аз също оставям бакшиши и то не малки, по скоро отношението е дразнещо smile3515

Тези стотинки ти се приспадат от следващата сметка, споко.  Peace

# 32
  • Мнения: 2 471
оставям бакшиши и то не малки, по скоро отношението е дразнещо smile3515
[/quote]

Тези стотинки ти се приспадат от следващата сметка, споко.  Peace
[/quote]

Би ли обяснила как?

# 33
  • Мнения: 2 220
Нямам представа точно как, може би във вид на кредит се вкарва сумата в системата.  newsm78 Просто така са ми обяснявали и ми се струва по-логично, отколкото служителите да си прибират стотинките.

# 34
  • Мнения: 2 374
Приспадат се да!Винаги.После и на фактурата мисля,че го пише,всеки месец правя така,после ми приспадат! Peace

# 35
  • Мнения: 2 471
Не ми е ясно на кого се приспадат, говоря като частно лице. Никога не са ми приспадали нищо.

# 36
  • Мнения: 2 220
Става въпрос за стотинките, с които закръглят телефонните сметки. Ако сметката ми е 22,58, например, плащам 23 лева, но 42-те стотинки не отиват в джоба на касиера, а ми се начисляват в системата им (не знам как) и ако другия месец сметката е 25,42, аз си плащам точно 25.

# 37
  • София
  • Мнения: 8 933
В МакД ходя рядко, но винаги са ми връщали до стотинка, обикновено по-дребните ги пускам в касичките. Колата винаги си я поръчвам без лед-мразя да ми се разрежда.
Колкото до сметките на GSM-те, ако си погледнеш фактурата в нея винаги пише колко си дала последният път. Така че не ти се губят тези пари, а ти се сторнират от следващата фактура.

# 38
  • Мнения: 2 471
Става въпрос за стотинките, с които закръглят телефонните сметки. Ако сметката ми е 22,58, например, плащам 23 лева, но 42-те стотинки не отиват в джоба на касиера, а ми се начисляват в системата им (не знам как) и ако другия месец сметката е 25,42, аз си плащам точно 25.

Темата е за касите в ресторантите им. И говорим за директното ресто. А за джоба им, ясно е, че някой друг им засича касата. Темата е принципно за отношението им към клиента, което става все по-лошо

# 39
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Някои,може ли да ми каже за Мак Доналд на Слънчев бряг.Свекърва ми е била и за 2бр.детски менюта и 2сока са платили над 25лв.Защо цените там са по-високи от другите Мак Доналд ? newsm78

# 40
  • София
  • Мнения: 4 578
Някои,може ли да ми каже за Мак Доналд на Слънчев бряг.Свекърва ми е била и за 2бр.детски менюта и 2сока са платили над 25лв.Защо цените там са по-високи от другите Мак Доналд ? newsm78
Доскоро не бяха по-високи  newsm78 Какво пише в касовата бележка?

# 41
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Някои,може ли да ми каже за Мак Доналд на Слънчев бряг.Свекърва ми е била и за 2бр.детски менюта и 2сока са платили над 25лв.Защо цените там са по-високи от другите Мак Доналд ? newsm78
Доскоро не бяха по-високи  newsm78 Какво пише в касовата бележка?
Взели са им толкова.И са ги питали дали искат.И аз се учудих доста ,но това е сумата със сигурност.Същата вечар и детето ми се обади да ми каже ,че са им взели детско меню и са платили около 25лв.Не ги водят за първи път в тази верига за да са объркали нещо.Явно там цените са двоини. newsm78.Касова бележка не съм видяла защото аз не бях с тях.

# 42
  • Мнения: 2 220
Става въпрос за стотинките, с които закръглят телефонните сметки. Ако сметката ми е 22,58, например, плащам 23 лева, но 42-те стотинки не отиват в джоба на касиера, а ми се начисляват в системата им (не знам как) и ако другия месец сметката е 25,42, аз си плащам точно 25.

Темата е за касите в ресторантите им. И говорим за директното ресто. А за джоба им, ясно е, че някой друг им засича касата. Темата е принципно за отношението им към клиента, което става все по-лошо

Аз говоря за сметките на мобилните оператори, защото някой по-нагоре беше дал такъв пример за невръщане на ресто. Съжалявам за недоразумението.  Laughing За Макдоналдс нямам мнение - ходя веднъж годишно горе-долу.

# 43
  • София
  • Мнения: 1 338
Според мен някой от вас доста преувеличават,работила съм не малко време там в момента си гледам детето,но отново се водя там на работа и категорично потвърждавам,че това е политика на фирмата рестото се връща до стотинка,няма бакшиши за касиера,АКО прецени клиента стотинките се оставят в специалните за целта кутийки,който средства НЕ отиват за фирмата,а в повечето случай за деца.
Лично на мен не ми се  е случвало никога да не върна стотинки,било то и една,а когато нямам дребни уведомявам за това,защо да се правя на ударена тези "бакшиши" не отиват в моя джоб,зор ми е дали ще ги има в касата ми или не!

Peace Аз също се водя още на работа в McD, но в момента съм в майчинство. И Биа е напълно права в това си твърдение Peace

# 44
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Не посещавам подобни заведения и затова нямам наблюдения за рестото, но имайки предвид вредните боклуци, които продават, мисля, че рестото е най-малкият проблем!

# 45
  • Мнения: 13 192
Случи ми се на Славейков да не ми върнат 25 ст. миналата седмица. И аз се зачудих, добре че не ходя често.

# 46
  • Мнения: 2 471
Не посещавам подобни заведения и затова нямам наблюдения за рестото, но имайки предвид вредните боклуци, които продават, мисля, че рестото е най-малкият проблем!

То понеже всичко е екологично чиста, та до там опряхме.......... А и темата е за друго, всеки си прави избора сам. Не виждам защо се включи в темата, щом нямаш наблюдения

# 47
  • Мнения: 2 374
Някои,може ли да ми каже за Мак Доналд на Слънчев бряг.Свекърва ми е била и за 2бр.детски менюта и 2сока са платили над 25лв.Защо цените там са по-високи от другите Мак Доналд ? newsm78

веднага ти отговарям.Цените са двойни!Ако два чийзбургера струват тук 1.99лв. на морето са 3.99лв. и обикновенно си добавят десерти и т.н без да питат,което е изкл.грозно,но само на чужденците,те само 2 детски мен. ли са взели???

IntriGA_Girl,къде работиш?

# 48
  • Мнения: 2 374
Не посещавам подобни заведения и затова нямам наблюдения за рестото, но имайки предвид вредните боклуци, които продават, мисля, че рестото е най-малкият проблем!

Вредни,вредни,ама хората се избиват за тия "боклуци" и хапват като за световно.И не са чак толкова вредни,ако отидеш да се наядеш във фаст примерно,ще лепнеш много повече боклуци и гадорий от тия мазнотий.В МакД. поне мога да те уверя,че всичко е изрядно чисто и под строг контрол.

# 49
  • Мнения: 418
В Макдоналдс отдавна не съм ходила,но преди ми връщаха до стотинка.Но скоро обменях евро в ДСК в Мола и касиера не ми върна50-60ст.Даже не си направи устата да каже,че няма а на мен не ми се разправяше понеже бях с детето.Навсякъде се правят на ударени и не връщат.А мобилните оператори ти дават касова бележка за сумата,така че допълнителните ст. си остават като кредит за следващата сметка.

Общи условия

Активация на акаунт