Разпределението на апартамента - спорове и идеи

  • 6 585
  • 21
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 9 697


Това е апартамента, който си купихме преди няколко дни. Все оше чакаме Акт 15, но това не ни пречи да сме в разгара на спора. Аз искам да променим даденото разпределение и да направим най-голямата стая детска, в която да има преграден с гиспокартон дрешник, а мъжа ми си държи стаите да са такива като на скицата. Сега търся (с ваша помощ) доводи, с които да го накарам да се съгласи с мен. А може и да получа тук някоя по-добра идея.

Последна редакция: вт, 12 авг 2008, 12:36 от zori-gb

# 1
Стаята с по-малка квадратура е удачна да е спалня защото е до хола и когато имате гости вечер  няма да пречите на децата да спят. При условие , че в спалнята няма да спи малко дете . Голямата стая - повече място за игра и спане на децата.
В спалнята само се спи и се помещава голям гардероб , а и квадратурата на малката стая е 13.5кв. м което е много добре .

# 2
  • Мнения: 4 300
Ами по добре детската да е по голяма, все пак децата в нея ще играят, ще учат, ще се изолират от вас, т.е. трябва им място. А пък вие в спалнята само ще спите.
От друга страна под дрешник какво имаш предвид? Отделна стаичка или вграден гардероб? И ням--а ли да е неудобно, ако смяташ в него да държиш вашите дрехи, а той се намира в детската?
Ние имаме в момента вграден гардероб, много е удобен. Нашия е стар, иначе в момента има невероятен избор на врати. Събира доста неща, на най високите рафтове качвам сезонни дрехи в калъфи. Мястото ти е идеално за такъв, за отделно помещение ми се струва че е малко newsm78

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Аз бих направила дрешника в голямата спалня.

# 4
  • Мнения: 1 305
На твое място бих направила голямата спалня детска, а малката - родителската. И естествено, бих сляла кухнята и дневната в едно голямо помещение. Ако те притесняват миризмите при готвене,можеш да преградиш само бокса, а трапезарията да остане в едно с хола.
Подозирам, че малката стая я гласите за детска и искаш да я разшириш към хола? Само, че има няколко спънки. Първо, там има колона, която ще се озове в стаята. Освен това, за да е ефективно разширението, трябва да стесните прозореца в хола към терасата. И най-вече, ако не се лъжа, горе има някаква капандура. Там където са нарисувани дивана и холната маса. Е, тя вече ще ви създаде голям проблем, ако трябва и нея да смалявате. Ако е капандура де.

# 5
  • Мнения: 5 914
Ако голямата стая стане детска и се прегради дрешник/освен "под" банята-няма как другаде поради наличие на врати и прозорци/ тя вече няма да е голяма.При положение,че трябва да има 2 легла и 1 бюро и място за игра...Пък както казаха по-горе-да влизаш в детската да си вземаш дрехите не е добра идея.
Ако държиш на дрешник може да постъпиш така:
Голямата спалня става детска-то и без дрешник си е редно тя да е детската.Малката спалня-родителска.Северозападната стената/зад дивана/- се измества в посока дневна до началото на вратата и  там се оформя дрешник.Колоната няма да пречи-дори е добре да остане в дрешника и по този начин ще се скрие.Съответно между трапезарията и хола стената се събаря и се оформя едно пространство.Но разбирам,че сте го купили готов и едва ли ще ви се събаря и преустройва.Ако е полу-довършен,може да опитате.

# 6
  • Мнения: 3 770
Аз също бих направила по-голямата стая детска , особено ако децата са две.Дрешникът ми се струва малко излишен , защото стаята не е толкова голяма , че да се хаби пространство с гардеробни стаи.Останалото разпределение ми харесва така както е.Не бих сляла хола и трапезарията.На мен лично ми  е писнало от подобни помещения.

# 7
  • Мнения: 1 305
Да се направи дрешник "под банята" в голямата стая и тя да стане детска, не е чак толкова лоша идея. Няма да стане малка, все пак ще бъде около 15кв.м. А с наличието на дрешника отпада необходимостта от много други мебели в стаята. Само легла, нощни шкафчета и бюра. А родителите не е нужно да си държат дрехите там. Има един тон неща, които се държат в гардероба или дрешника, които не се ползват всеки ден.

# 8
  • Мнения: 581
И аз още един глас за това голямата стая да е детската, по-нагоре достатъчно добри съвети вече има  Wink
Страхотен апартамент, много ми хареса, дано сте много щастливи в него!

# 9
  • Мнения: 8 999
Eдинственото, което бих променила в този апартамент е това, че ще бутна стената между трапезарията и хола. 15 кв.м. за хол са възмалко, а ако двете помещения се слеят то поне оптически ще стане по-просторно. Голямата стая бих дала на детето/децата - а ако са две бих мислила в посока усвояване на балкона между двете спални и разделянето на голямата стая на две по-малки /за двете деца/. Колкото  е по-голяма стаята на детето, толкова е по-голям шансът то да си стои в нея като поотрасне /след първи клас/ и да не се мота в хола. А е удобно и като дойдат малки гостенчета. Все пак на тези 20 кв.м. детето ще има кът за спане, кът за учене и кът за игра, т.е. ще играе роля на три помещения - спалня, кабинет и дневна, та затова е по-добре детската да е максимално голяма.
Колкото до дрешника - това е много полезно помещение, но само ако имаш някоя излишна стая /с каквато ти не разполагаш в случая/. Два големи гардероба до тавана /в двете спални/ ще поберат повече неща, отколкото дрешника, който планираш.
Не бих съсипала една хубава, голяма стая, за да правя дрешник.

# 10
  • Мнения: 9 697
Страхотен апартамент, много ми хареса, дано сте много щастливи в него!

Мноооооооооооооого благодаря!!

Тъй като имаме доста време преди да започне обзавеждането ще мислим как да използваме отделните стаи. Вече дори ми  се струва налудничаво, че в 99.99 m2 не можем да се поберем. Сега живеем в апартамент по-малък с 20 m2.

# 11
  • Мнения: 2 865
И аз бих сляла дневната и кухнята в общо помещение. Голямата спалня - детска, но без преграждане, а с гардероб. Бих махнала малката тоалетна, като помещението бих направила на мокро помещение, в което да поместя пералня и сушилня.

# 12
  • Мнения: 9 697
Все още не сме мислили да съединим хола и трапезарията. По-скоро ми се иска да са две отделни помещения, но хола наистина е малък. Хол силно казано, по-скоро е е всекидневната, в която ще прекарваме времето си. То не е особео много, пък и с приятели и познати се виждаме основно навън. Рядко празнуваме вкъщи, по-често в заведения и май нямаме нужда от голям хол. newsm78

# 13
  • Мнения: 2 142
Давам още един глас за по-голяма и осветена детска стая.
Може да се попромени малко интериора, дори и в този вариант. Има неща, които липсват, а аз смятам, че определено са важни. Освен това или ми се струва или част от мебелите са дадени с малко некоректни размери, може и да греша, все пак няма нито един размер даден на картинката, ако се окажа права обаче, малко ще се промени и сегашната визия на стаите  Peace

# 14
  • Мнения: 9 697
Давам още един глас за по-голяма и осветена детска стая.
Може да се попромени малко интериора, дори и в този вариант. Има неща, които липсват, а аз смятам, че определено са важни. Освен това или ми се струва или част от мебелите са дадени с малко некоректни размери, може и да греша, все пак няма нито един размер даден на картинката, ако се окажа права обаче, малко ще се промени и сегашната визия на стаите  Peace

Това е само картинка от сайта на строителната фирма. Единственото, което е точно са размерите на стаите. Картинките на обзавеждането са просто за ориентация.

# 15
  • София
  • Мнения: 2 952
Честито ви жилище! Строителят е предвиди много хубаво стандартно разпределение, но може би за семейство с едно дете. При вас са две и им се полага по-голямата стая. Аз мисля, че с вградени до тавана гардероби ще побереш всичкия багаж. Сметни кубатурата на такива гардероби и тази на евент дрешник, за да си спокойна - ще се изненадаш гардероб с височина 2.60 и дълбочина 0.60 колко много побира. Аз бих мислила в две посоки - задължително събаряне на стената между хол и кухня и устояване на коридора или врата към коридорче, което да отделя спалните от дневната част. Има вариант за преход от хол към вашата стая, който си струва поне да обсъдите. Сигурна съм, че сте помислили за климатици, имайки предвид изложението. Ако ще простираш на терасата между спалните, може да я остъклите. Втората тоалетна освен да бъде такава може да бъде килер - ако естествено не монтирате тоалетна чиния  Simple Smile или да сондирате със строителя дали може да я поразширите и да стане втора баничка. Вечерното къпане на 4 души отнема време и ако имате две точки ти ще разполагаш с повече време за почивка след 2-3 години, когато и малкия ти син поотхвръкне.


# 16
  • York
  • Мнения: 826
Честито ви ново жилище!
Много ми хареса разпределението на апартамента, което ми се случва рядко при новото строителство.
Твърдо съм за голямата спалня да стане детска.  Не хаби пространството за дрешник, докато децата са малки. След време те сами ще кажат какво искат да се промени в стаята им.   Peace

# 17
  • Мнения: 5 914
Още една идея.Между дневната и трапезарията-широки плъзгащи врати. 2 по около 70 см.Да останат стенички само там,където е начертан къта на телевизора и до кухненския кът.Като се отворят вратите -едната ще е скрита зад стената с кухненския бокс-другата зад стената с телевизора и ще се създаде илюзия за обединено пространство.Идеята ми е / в случай че  не са Кнауф/да се виждат откъм трапезарията.

# 18
  • Мнения: 795
И аз съм ЗА голяма детска стая. Идеята на W е чудесна, ако е изпълнена добре, в противен случай съм за обединяване на хола с кухнята. В момента живея в такъв апартамент и определено предпочитам дневната зона да е възможно най-голяма!

# 19
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Още един глас за голяма детска стая,холът и трапезарията не бих обединила изцяло.

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 384
Честито ви ново жилище!   Tada

Стаята с по-малка квадратура е удачна да е спалня защото е до хола и когато имате гости вечер  няма да пречите на децата да спят. При условие , че в спалнята няма да спи малко дете . Голямата стая - повече място за игра и спане на децата.
В спалнята само се спи и се помещава голям гардероб , а и квадратурата на малката стая е 13.5кв. м което е много добре .
Аз също бих направила по-голямата стая детска , особено ако децата са две.Дрешникът ми се струва малко излишен , защото стаята не е толкова голяма , че да се хаби пространство с гардеробни стаи.Останалото разпределение ми харесва така както е.Не бих сляла хола и трапезарията.На мен лично ми  е писнало от подобни помещения.

  202uu

# 21
  • Мнения: 149
Много пространство - има за всички и всичко. сЕГА СЛЕД ВСИЧКИТЕ ПО-ГОРЕ СЪВЕТИ, СИГУРНО ОЩЕ ПОВЕЧЕ ЩЕ СЕ ЧУДИТЕ И СПОРИТЕ. АЗ МОГА ДА ТИ ДАМ САМО СЪВЕТ ДА НЕ БЪРЗАШ С ГЪТАНЕ И ГРАДЕНЕ, А ДА ОБМИСЛИШ ВСИЧКО ПРЕДВАРИТЕЛНО И МИСЛИ В ПЕРСПЕКТИВА, А НЕ САМО СПРЯМО НУЖДИТЕ ВИ ЗА МОМЕНТА

Общи условия

Активация на акаунт