Проклятието да си жена

  • 9 270
  • 150
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 301
Аз пък се съгласих с Ел  Mr. Green елементарни за мен неща са пълна мистерия за мъжа ми.
Не се смятам за прокълната, никога не съм си и помисляла да съм мъж. Да съм жена ми харесва (цикъла си е неудобство, признавам), но пък разкрасителните мъки са ми приятни и не ги правя за мъж, а за себе си - една такава красива си стаавам сама на себе си  Mr. Green. Няма негативи в това да си жена - можеш да извлечеш ползи обаче. Сигурно, защото обичам да се глезя и не мога да напомпя гумите на колата сама (има си бензиностанции и едни мили момчета го правят вместо мен), не се напъвам да поправям ел. уредите вкъщи, нищо, че съм инженер. Ако ми се плаче - плача и не се срамувам. Детето си е мое със сигурност  Mr. Green и дори и да му се скарам пак при мен идва да се жалва.
Мъжо да му мисли  Crazy

# 46
  • Мнения: 5 877
Гадно е да си мъж.

1. Отвсякъде ти намекват, че ако не си най, си никой. Нали си привилегирован? Ако една жена не успее в работата си, има хиляди извинения - стъкленият таван, децата, мъжкарите в службата. Много от тях са реални, но извиняват и обикновената некадърност. А ти ако си некадърен, няма прошка.
2. Забрави за идеята "стоя си предимно вкъщи, грижа се за дома, другите да се състезават. Аз съм мил и красив, обичам Милото и друго не е важно". Нямаш такава опция, освен ако не обичаш подигравките.
3. Нямаш право да ти бъде лесно. Добре е да свикнеш на студ, зор и физическо натоварване, освен ако не искаш да ти викат женчо.
4. Егото на другите мъже. Ако на нас жените ни е трудно да се оправяме с него, смятай какво е постоянно някой да иска да си "мерите пишките".
5." Ако ти не разбираш какъв е проблемът, няма смисъл да ти обяснявам".
6. Изборът ти на идентичност, външен вид и т.н. е силно стеснен от понятията за мъжко и женско. жените си носят и поли, и панталони, нали така? Може с грим, може без грим, може да се метнеш на скално катерене, а може и да седиш на верандата и да бродираш покривчици, стига да ти е кеф. Жените могат свободно да се вихрят на мъжка територия, но за мъжете женската е табу, освен ако не са склонни да рискуват да бъдат обвинени в еднополови пристрастия. Много ограничаващо.

# 47
  • Мнения: 5 228
Единственото нещо, за което завиждам на мъжете е, че на официални събития трябва да положат особено големи усилия, за да изглеждат като клоуни, за разлика от жените, които го постигат с лекота.

# 48
  • Мнения: 2 697
Никога не съм го възприемала като проклятие, точно обратното - за мен си е благословия. Но пък аз не съм еманципирана изобщо, падам си глезла в много отношения или просто ми харесва да изживявам всичките тия "проклятия" в името на това да ми се случи чудото на раждането, примерно.

Сега се сетих, че ми е адски странно (по-скоро нетипично за моя светоглед), да кажем, да си полафя с някоя омъжена девойка с дете, която ми се жалва как съм щастливка, че не съм била слугиня по празниците. Все си мисля, че бракът, децата и пр. са личен избор, както и това дали да се поддържаме и т.н. Изобщо всичко е "в главите ни", моята глава явно е пълна с розови сапунени мехури Laughing

Що се отнася до отношението към хм, по-разюзданите мъже и жени, наистина е народопсихология, а все пак и ние самите сме част от нея, ерго от нас зависи да променяме това отношение Wink

# 49
  • Мнения: 851
Всеки път като ходя на кола маска на цял триъгълник си мисля що се прецаках така да се родя жена, егати. А моичкия си седи на дивана и гледа Формулата. А кажи ми сега кое му е справедливото...

# 50
  • Мнения: 115
и аз мисля, че е гадно да си жена в БГ Sad
слугуване си е...и ако нямаш парички за разкрасяване Mr. GreenМъъъкаа!

много исках момиченце, нооо разбрах , че е егоистично от моя страна newsm78
Защо да се тормози детето ми.  Сега се радвам  Hug ...имам 3-ма мъже покрай мен.

# 51
  • София
  • Мнения: 62 595
Erica, съгласна съм напълно, но...
За миг дори не искам да изпадам до безпомощното състояние на мъж.За тях е пълна мистерия къде са му чорапите, дори когато от години стоят на едно и също място.По- скоро биха разбрали чертеж на космическа совалка, отколкото пътя на чорапа- гардероб-крака-кош за пране-пералня-сушилня-гардероб.А, всички електроуреди вкъщи?- пак стигаме до совалката.В магазина за хранителни стоки-само совалки.В събота сутринта шепнешком (за да не ме събуди) ме попита как се прави мляко с бисквити, че детето искало.Мляко с бисквити?!Бих могла да продължа, но вие си знаете.


Ооо, чертежа на совалката и аз мога да го разбера. И други чертежи мога, че и да направя совалка, ако искаш. А това за чорапите е гадост, за която са виновни свекървите, че така са си научили синовете.

За разкрасяване хич не ми говорете, че и то боли. Какво удоволствие има в това да те скубят на живо! newsm78

Ох, понякога си мисля, че най-тъпият, некадърен, грозен, смахнат, мързелив и т.н. мъж е в по-добро положение и от най-оправната, хубава и т.н. жена. Както се изрази една моя позната преди години "На мъжа му трябва оправна жена. Ако жена му е оправна, той и най-загубеният да е, все ще живее добре. Но една жена не е ли оправна, направо е заникъде".  smile3515

# 52
  • Мнения: 3 835
Винаги съм смятала, че животните са къде, къде по-умни от нас. Да сте видели напудрена женска да се мазни на някой мъжкар. Обикновено мъжките са наконтени и лустросани, в стил варварско великолепие и потръчват да се умилкват на женските. А те естествено се разхождат важно и от време на време само им хвърлят някой поглед казващ: - Еййй, аман от досадници бе! Ето това е истината, а не като нас!
Докога ще седим зад мъжете си и ще ги подкрепяме и подбутваме. – Върви бе, върви да извършиш някое велико дело, да не се излагаме! Или поне да изобретиш и ти нещо, чушкопек с форма на совалка, например.

Какво удоволствие има в това да те скубят на живо! newsm78

Е, то на умряло няма да боли, ама дали има смисъл? newsm78 Laughing

# 53
  • Мнения: 576
- Неженените  мъже на средна възраст са просто ергени или в най-добрия случай -  плейбои, а на жената й се плесва етикетът - Стара мома  Twisted Evil

# 54
  • Мнения: 2 448
Да си кажем най големия плюс - жената може и след критическата да прави секс, ама на мъжа като му омекне краставичката завинаги си остава само с мерака.  Laughing
Пък при нас секса е до гроб /ако намерим по млад и способен, разбира се/  Mr. Green

# 55
  • Мнения: 1 447
Да си кажем най големия плюс - жената може и след критическата да прави секс, ама на мъжа като му омекне краставичката завинаги си остава само с мерака.  Laughing
Пък при нас секса е до гроб /ако намерим по млад и способен, разбира се/  Mr. Green
  Joy Joy Joy JoyТака си е

# 56
  • София
  • Мнения: 62 595
Тях и омекнала краставичка не ги лови. Нали измислиха виаграта! А в някои магазини продават и разни помощни средства. Не ги мисли мъжете, те ще се оправят.

# 57
  • Мнения: 851
Да си кажем най големия плюс - жената може и след критическата да прави секс, ама на мъжа като му омекне краставичката завинаги си остава само с мерака.  Laughing
Пък при нас секса е до гроб /ако намерим по млад и способен, разбира се/  Mr. Green
Като четох за това се сетих за лафа от един филм "Пия за това да живея докато искам и да ми се иска докато съм жива" Сори за спама Mr. Green

# 58
  • Мнения: 3 835
Да бе, жена като хване по-млад, гледай я тая, горкото момче, как го е излъгала. Мъжът колкото по-млада от него си хване, толкова по-голям герой е в очите на другите. Crossing Arms

# 59
  • Мнения: 2 448
Да бе, жена като хване по-млад, гледай я тая, горкото момче, как го е излъгала. Мъжът колкото по-млада от него си хване, толкова по-голям герой е в очите на другите. Crossing Arms

Бе аз нека да стисна млада плът между краката , пък те нека ме одумват.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт