Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 1 284 отговора
Дъщеря ми смята тази година да се пробва и там. Нямам против, дори съм по-скоро положително настроена. Моля мамите с опит да ми помогнат с инфо.
Трябва ли и някаква специална подготовка за тестовете за АК или могат да я подготвят учителите и по математика и БЕЛ, при които ходи от 6-ти клас? Има ли учители, които подготвят специално за там, или пък някакви школи?
Благодаря предварително Hug
Цитирай

Вижте сайта на училищен център Лого 3. Дано да съм ви от помощ.
Цитирай

Питай в темата за кандидатстване след 7 клас-няколко от дечицата бяха приети в АК и доколкото си спомням някой от тях бяха ходили при определени учители,за ад се подготвят за там.
Цитирай

Аз съм от третия випуск на Американския колеж. Не бях ходила на подготовка - явих се на тестовете с подготовката за нормалните изпити. Докато учех там зам-директорката извади някаква статистика, че половината от приетите са ходили на предварителни курсове, другата половина - не. Според мен най-добре да пробва да реши някои примерни тестове (едно време продаваха, а и в колежа могат да ти дадат предишни варианти мисля) и ако се  справя добре, да решава само тях - въпросите не са трудни само трябва да потренираш малко на типови тестове и да свикнеш с ограниченото време.     
Цитирай

Миленката, дайте адреса на Лого 3, защото и аз чух за тях, а не мога да ги намеря. Благадаря предварително.
Цитирай

Миленката, дайте адреса на Лого 3, защото и аз чух за тях, а не мога да ги намеря. Благадаря предварително.
1303 София, община Възраждане, бул. “Христо Ботев” 67, вх. А, ет. 1, ап. 12

телефон/факс:               02/987 04 16       ;

GSM:               0887 626 112       ,               0886 156 353       ,               0887 629 461       

E-mail: office@logo-3.com

Цитирай

И дъщеря ни ще кандидатства в АК тази година. След много мислене, умуване и събиране на информация избрахме Лого 3 за нейната подготовка. Впечатление ни направи не само приятната обстановка, но и подхода на двете преподавателки, с които се срещнахме, към дъщеря ни /нацупена и недоволна от всичко тинейджърка/. Поне за сега имам чувството, че у нея се създаде интерес и амбиция за постигане на високи резултати. За очакваното от нас цените са съвсем нормални. Все пак се интересувам и от други мнения за тази школа. 
Цитирай

И дъщеря ни ще кандидатства в АК тази година. След много мислене, умуване и събиране на информация избрахме Лого 3 за нейната подготовка. Впечатление ни направи не само приятната обстановка, но и подхода на двете преподавателки, с които се срещнахме, към дъщеря ни /нацупена и недоволна от всичко тинейджърка/. Поне за сега имам чувството, че у нея се създаде интерес и амбиция за постигане на високи резултати. За очакваното от нас цените са съвсем нормални. Все пак се интересувам и от други мнения за тази школа. 
Ние днес ги посетихме. Останах и аз с много приятно впечатление от дамата, с която раговарях.ю, Шели Барух. Школата е нова, тази година ще проходи. Това от една страна е добре, защото според мен във всяко ново нещо за да успее се влагат повеч усилия. От друга обаче не е ясно дали бързо ще напаснат организацията.
Другото, което ме притеснява, е че май ще наблегнат повече на литературата, а изпитът в АК е 80 % математика и 20 % литература. За сега имат само устна уговорка с учители по математика от АК да водят курса, но не е потвърдено.
Има и още нещо...Изисква се плащане на таксаеа за подготовката накуп или на 2 вноски (която между другото никак не е малка)Изпитът в АК изисква доста бърза мисъл и концентрация. Не казвам, че детето ми не е умно, напротив, но не знам как би се справило под такъв натиск за време. Ако в един момент се окаже, няма да се справи, има 2 варианта -  или се отказва, или таксата гори, т.е. нямаш възможност да бъдеш гъвкакв при вземане на решения...Докато в Магнет, например,  се плаща месец за месец.
Ей такива едни мисли ме мъчат, които за сега ме възпрепятстват да взема решение...
Та в този ред на мисли, ще се радвам mimoz ако споделиш дали сте коментирали по-горните ми терзания Smile
« Последна редакция: Ср., 27 Авг. 2008, 23:01 от sweet_kiss »
Цитирай

Тази Барух не е ли преподавателка в колежа? При всичките уверения от страна на АК, че не подготвят децата за кандидатстване, много странен е фактът, че в школата ще преподават учители от АК  newsm78. Интересно е какво мисли новото ръководство на колежа и дали най-доброто средно училище в София ще прихване от "болестите" на българската образователна система?
Цитирай

Тази Барух не е ли преподавателка в колежа? При всичките уверения от страна на АК, че не подготвят децата за кандидатстване, много странен е фактът, че в школата ще преподават учители от АК  newsm78. Интересно е какво мисли новото ръководство на колежа и дали най-доброто средно училище в София ще прихване от "болестите" на българската образователна система?

Вече не е...
Цитирай

Здравейте, извинявам се за закъснелия отговор.
1. За плащането  на таксата въобще не се замислих, тъй като когато синът ми кандидатстваше след 7 клас и в другата школа  пак я плащахме на два пъти.
2. За бързината и концентрацията под напрежение - очаквам именно на това да я научат, освен усвояването на материала, но не съм сигурна, че това ще може да го постигне в някакъв определен срок, така че да преценя дали си струва да продължаваме подготовката за АК. От друга страна тя така се е амбицирала, че в момента не мога да мисля за отказване от кандидатстване там. При всички случаи мисля, че ще има полза от изучаваното дори и като подготовка за матури. Когато споделих за матурите с една приятелка, тя ми се изсмя, че имало много време до тогава. Да, ама не - като че ли вчера синът ми беше в 8 кл. и докато се огледаме - тази година завърши училище с матури.
3. За математиката - аз знам, че има учител, доколкото разбрах е мъж, но още  не съм успяла да отида и да се срещна с него - това си е мой минус.
Цитирай

Шели Барух дълго време беше учител в АК, от добрите. Ако е напуснала, не виждам проблем да прави школа; поне е навътре с изискванията. Иначе малко подготовка не е излишна, но все пак основното, на което се държеше преди време, е детето да умее да разсъждава и да се изразява добре (в писмена форма). Т.е. не си струва да се хвърлят огромни средства; но пък може да се потренира изпитният формат и да се наблегне повечко на общата култура. Информацията ми е от преди няколко години, но предполагам, основните принципи са същите. Успех на кандидатстващите и да не се шашкате, ако не успеете, защото никога не се знае какво печелиш, когато загубиш  Laughing.
Цитирай

Искам да попитам от кога започва курса за 7 клас ?Във сайта пише някакъв срок но той маи е само за записване.И да знаете колко точно е таксата?   smile3537Благодаря предварително. txtloves
Цитирай

Записвам се да следя темата - имам седмикласничка и нашето желание също е Американския колеж. За подготовката решихме - записахме я във Веди, за да се готви принципно по БЕЛ и математика, а с мъжа ми ще я подготвяме по "нестандартните" задачи. Най-много ме притеснява това, че трудно успява да се вмести във времето за тестовете - дано подготовката във Веди й помогне да се справи с този проблем.
Цитирай

Искам да попитам от кога започва курса за 7 клас ?Във сайта пише някакъв срок но той маи е само за записване.И да знаете колко точно е таксата?   smile3537Благодаря предварително. txtloves

Dokolkoto razbrah zapochvat ot 15 septemvri, ako pitash za LOGO 3. A cenata izliza okolo 4500 lv. za dvata predmeta podgotovka za AK.
Sorry z latinicata!
Цитирай

1-14 от 1 284 отговора