Цени и плащане в Майчин дом София

  • 57 017
  • 138
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 10
Здравейте, момичета!
Интересуваше ме точно това, което сте коментирали за избора на екип и каква е точно цената в " Майчин дом ". Избрала съм да раждам там и това ме вълнуваше, но ме вълнува и още един въпрос. Препоръчват ми д-р Кръстева и съпругът и който е анастезиолог и поставя упойките. Някоя от вас може ли да ми каже дали ги е избирала като екип и дали е доволна?  Wink

# 31
  • Мнения: 4
Септември месец 2009 година родих сина си със секцио. Оперираха ме д-р Маринов и д-р Кръстева, анестезиолог ми беше съпруга на Кръстева. Няма по - добър екип! Уникални са! Моят доктор беше Маринов и той си избра останалите. Благодарна съм им за цял живот! Анестезиолога ми сложи такава упойка, че 24 часа не изпитах никаква болка, а на 12 час станах и се заразхождах все  едно не са ме оперирали! Не се колебай - те са най - добрите в Майчин дом!!!!! Peace Hug

# 32
  • Мнения: 148
и аз да попитам нещо,тъи като съм с близнаци и заради неонтологията мисля далида раждам в майчин дом някой знае ли как стои въпроса когато бебетата са две?плаща ли се избор на екип за секцио,защото личния ми каза че е почти сигурно че със секцио трябва да раждам.благодаря предварително

# 33
  • Мнения: 99
и аз да попитам нещо,тъи като съм с близнаци и заради неонтологията мисля далида раждам в майчин дом някой знае ли как стои въпроса когато бебетата са две?плаща ли се избор на екип за секцио,защото личния ми каза че е почти сигурно че със секцио трябва да раждам.благодаря предварително

Аз съм с вече три родени принцеси и ходих в Майчин Дом. В началото /от около 23 седмица/ умувахме с мъжа ми и решихме, че д-р Дяволов ще е лекаря, който ще ми прави секциото. Стана обаче така, че аз постъпих по-рано от предвиденото в болницата, а доктора трябваше да отсъства 10 дни. Тогава го заместваше д-р Марков. Той ме гледаше на УЗ и той ми прави секциото - планово.
Доколкото знам цена за избор на екип е 650 лв., иначе не се заплаща нищо.
Ние също не платихме....

# 34
  • Мнения: 148
благодаря ти хриси79 да са ви живи и здрави и трите бебока  bouquet

# 35
  • Мнения: 286
Искам да ви попитам, ако отида да раждам в МД без избор на екип, плаща ли се нещо изобщо. Здравноосигурена съм. Надявам се да раждам нормално и този път.
И нещо не можах да разбера след като родиш ( и надяваме се всичко е наред) на кой етаж те карат след това. И трябва ли да се плаща за стая задължително.

Преди 4 години, пак без избор на екип, ме закараха после на 12 етаж, по 2 майки в стая, и нищо не плащахме.
А сега как е?
Какви са условията на седми етаж (защото доколкото схващам ако не платиш за стая май там те карат). Там бебетата при майките ли са нон стоп, виждаш ли всички процедури, преобличания и т.н. които им се правят? Вече за 12 етаж само платено ли е?

# 36
  • Мнения: 78
И сега има има безплатни стаи за 12-тия етаж, но няма гаранция, че ще сте на ет. 12 ако не платите ВИП.

# 37
  • Мнения: 286
ами значи май най-добре човек да си плати за ВИП, не е чак толкова скъпо. Понеже за 7ми етаж съм чувала страшни неща. А иначе след нормално раждане колко дни се стои минимум в болницата? Преди 4 години майките с нормално раждане ни държаха 5 дена, а секциото май 7.
сега как е?
аз съм в 18 г.с. но вече почнах да мисля в коя болница да е раждането.

# 38
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Аз чаках на 7 етаж около 2-3 часа да се освободи стая на 12 етаж.
Като условия е много зле.
Бебетата не са при майките.

# 39
  • Мнения: 3 041
Не би трябвало да плащаш нищо, макар че там май за упойка, ако искаш, беше 50 лв. миналата г. После мисля, че вдигнаха цените.

# 40
  • Мнения: 5
Момичета, а как стои въпроса, ако човек иска да лежи за задържане в Майчин дом София? това по Здравна каса ли става? Трябва ли да се плати някакъв "наем". Очаквах да намеря в интернет сайт на Майчин дом София с цени и услуги, но май не намерих...

# 41
  • Мнения: 7 418
     Знаете ли нещо,дали в МД съществува опция "Приъствие на таткото"?
     Каква й е цената?

# 42
  • Мнения: 78
Задържането би следвало да мине по клинична пътека. За общинска болница в София ти трябва адресна регистрация в столицата - може и да е временна регистрация. За МД - питай изрично искат ли я или не. Ако си здравно осигурена - за което се прави справка в болницата по единен граждански номер (както вече е при всяко едно посещение е поликлиника - лицето Х да е с непрекъснати здравно - осигурителни права) - не би следвало да има пречка. Друг е въпросът в каква стая ще те сложат и с колко души.

# 43
  • Мнения: 1 262
Момичета, има ли раждали вагинално след секцио в Майчин дом и при кого?Благодаря ви предварително.

# 44
  • Мнения: 186
На мен ми е още рано, но започнах и аз да се ослушвам за болница за раждане живи задрави февруари месец. Тъй като имам голям диоптер, ще се ражда секцио, и както поне отсега съм се насочила, ще е или Майчин дом, или Тина Киркова. Въпросът ми, който изникна, е следният - ако се спреш на вариант без избор на екип/което е в най-краен случай де , аз мисля да си избирам/, може ли да си платиш само за самостоятелна стая, или ВИП/както ги водят някъде/? В смисъл - от напианото някъде из форума останах с впечатление, че избора на екип предполага и ВИП стая или сеъм се объркала?? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт