бабите и децата на площадката...

  • 2 209
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 103
Ако присъствам на подобноо нещо, ще се обърна към бабата, но не с толкова мил тон Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 3 249
Баби всякакви...Взимаме детска кухня от кварталната ясла. По обед се събираме майки с деца. Един ден докато се бях навела да извадя бурканчетата от количката само виждам как една баба зашлевява шамар на сина ми. Попитах я защо ми удря детето. след като аз не съм го удряла през живота ми-бил бутнал внучето и. Ами знаете каква координация имат малките на 1-1.5 години пък и на 2.....Попитах я това означавали, че аз сега би трябвало да я ударя, защото ми удря детето. Те са деца, в пътя не могат да ходят...да си го държи в тях в саксийката и да си го гледа...
Друг случай-в кафе с детски кът тичат 5-6 деца. Моето се удари в една маса и бутна празната чаша на една баба, която започна да вика колко невъзпитано ми било детето-не спряло да тича през цялото време...Попитах я тя деца гледала ли е и не са ли си играли, пожелах и 20 внуци да изгледа, по-възпитани от моя син, но като иска да и и тихо, да не сяда там, където знае, че се събират майки с деца....
Страх ме е да си помисля ние като остареем какви ще сме newsm78

# 17
  • Мнения: 7 418
   Да....И аз съм имала не толкова приятни случки с бабите...По площадките,по рейсове,на други обществени места.
   Гледам,че страшно много ограничават внуците си:там не стъпвай,тук не сядай,не се цапай,не викай ,не тичай и т.н...... ooooh!
   Бият ги,а после внучетата отиват и бият по-малките си приятелчета  по площадките......
   МНого строго се отнасят и към чуждите деца.
   Веднъж с 1-годишният ми син се озовахме в Пирогов с подозрение за отравяне.Докато стигнахме до кабинета,малчото живна и вече в самия кабинет започна да тича весело и да "се радва" на мебелите.На мен ми олекна,защото видях,че детето е по-добре и явно му няма нищо.Но една възрастна сестра ли,лекарка ли,ни изгони от кабинета ,защото детето ми "се държало неприлично"!Та чакахме заключението на лекарите в коридора на болницата. ooooh!

# 18
  • Мнения: 651
..Забелязала съм, че бабите с внучета, в по-голямата си част, не всички,  са трудни за нормално комуникиране при конфликт на детската площадка
Гледам,че страшно много ограничават внуците си:там не стъпвай,тук не сядай,не се цапай,не викай ,не тичай и т.н...... ooooh!
Бият ги,а после внучетата отиват и бият по-малките си приятелчета  по площадките....
..А с какви думи съм чувала да ги обиждат  #Crazy
..Наскоро пред пързалката слушах една баба да използва такива квалификации, че помолих дъщеря ми да се изместим на люлките, за да не слушаме. Там пък (на люлките) друга баба мяткаше в люлката момиченце и говори първо 30 мин. с др.баба за това какви грижи полага за детето, докато родителите са на работа и после още 30 мин. по телефона, повтори в общи линии същото, но пред майката (явно).. ooooh!
Иначе и аз
Когато някое друго дете обижда моето, умишлено не се намесвам веднага, защото искам да видя, как ще постъпи детето ми. Давам му някакво време в което сам да успее да се справи със ситуацията. Ако не успее се намесвам, а после когато си тръгнем, разговаряме за случилото се и му давам съвети, как да постъпва в бъдеще при такъв конфликт.

# 19
  • Мнения: 1 897
Аз пък попадам все на добронамерени бабички, които искрено се радват на щуротиите и изпълненията на сина ми.
Веднъж дори една ме успокои с думите: "Не се тревожете, палаво е детето, но е много будно и живо. Здравичко нека да е, пък нека играе и лудува-сега му е времето."
Даже съм си мислила, че заради мъдростта и житейския опит, който имат са много по-търпеливи и толерантни от нас.
Но хора всякакви...

# 20
  • Мнения: 9 814
Попадала съм и аз на добронамерени баби, но често повечето буквално се дразнят от детското присъствие.
Скоро една възрастна госпожа седнала на единствената здрава пейка на детската площадка, ми направи забележка, че дъщеря ми много тича и тя се натоварвала.
Усмихнах й се и й предложих да се прибере у дома, далече от шума и хората. Бабата се направи, че не ме чува и повече не си отвори устата.

# 21
  • Мнения: 1 006
Сега и аз да разкажа какво ми се случи преди малко и незнаех как да реагирам.Обади ми се една приятелка,че е пред блока, да изляза да пием кафе.И понеже бях се детето не ми се ходеше много,много и предлагам да пием кафе в кварталното заведение,в което не бях ходила досега.Седнахме,детето се заигра с едно по-голямо детенце,но много хубаво си играеха.Моето детенце е по-емоционално и викаше.В този момент излиза продавачката от кафето-около 50 годишна лелка.И ми се развика да накарам детето си да спре да вика,че била нервна.Станах взех си детето,извиних й се иказах,че за пръв и последен път идвам тук.

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Досега съм нямала неприятни случки с бабите на обществени места

# 23
  • Мнения: 109
Аз лично не съм попадала на подобни баби.В нашата градинка дори прекаляват с радването.
Но аз лично съм забелязала,че жени ,които не са си гледали сами децата,а са им отгледани - точно те все са кисели и правят забележки.Просто те никога не са се занимавали с деца и това отношение им е непонятно.

# 24
  • Мнения: 651
Пресен случай:
Вчера в трамвая една привидно спокойна мама влачи хленчещо момченце. Изведнъж една от настанените наблизо баби започва да обяснява на детето как ако ядосва майка си тя ще се разболее и после няма да има кой да се грижи за детето и ако има баби и лели, то грижите нямало да бъдат същите.. ooooh! и още глупости в тоя тон,
а можеше просто да го помоли да спре да хленчи, че дразни пътниците (а в случая дразнеше само нея).

# 25
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Пресен случай:
Вчера в трамвая една привидно спокойна мама влачи хленчещо момченце. Изведнъж една от настанените наблизо баби започва да обяснява на детето как ако ядосва майка си тя ще се разболее и после няма да има кой да се грижи за детето и ако има баби и лели, то грижите нямало да бъдат същите.. ooooh! и още глупости в тоя тон,
а можеше просто да го помоли да спре да хленчи, че дразни пътниците (а в случая дразнеше само нея).
Това е подобно на моя случай, само че бабата не се задоволи само с разболяването ми, а започна да обяснява, че нямало да се ожени никой за нея(дъщеря ми), никой нямало да я иска, нямало да се види булка и т.н. обяснения за тригодишно дете. Накрая като видя, че никой не й се върза, замахна с бастуна си, но това го писах вече.

# 26
  • Мнения: 673
  Ей докато четях така ме засърбя езика... Иначе съм крайно неконфликтен човек ,но такива вампири значи, могат да ме изкарат извън равновесие. #Cussing out Бравос на детенцето!

# 27
  • Мнения: 1 121
Бабите, както винаги си търсят за какво да мрънкат, светът вечно им е крив ooooh!

Браво на детето и на родителите за доброто възпитание  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт