Любители на торти и декорации на on-line пазар - събиране на поръчки

  • 41 838
  • 654
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 173
Аз имам втория комплект , за мен лично ми изглежда по- доброто допълнение към Уилтънския. Ако си направите сравнение с този на Уилтън ще видите че доста от формичките се повтарят , разликата е че има формички за "калии". ( мое мнение , не го налагам  Hug).
 Аз лично избрах втория защото вътре има - формичка за карамфили , тази за калия която е голяма ( малки могат и със сърцевидна форма да се правят), има за лилия или май "лилиум" му казвате ( извинявам се много ме няма с имената на цветята  Embarassed ), може да се правят много големи рози ( формичката е само една , но е доста по голяма от тези на Уилтън , в комбинация би се получило наистина голяма роза) ,тази форма пише че се използва и за правенето на мак. Има 3 вида листа за рози като най-голямата формичка наистина си е "гомяма"  Peace. Има форма и за това червеното цвете което прилича на калия ( с жълта тичинка вътре , оф пак не знам как се казва-АNTHIRIUM newsm78), има малка формичка от която могат да се правят зюмбюли .Нарциси , няколко вида орхидеи ( дадени са 5 вида орхидеи),кокиче,лале,жасмин,фрезия и други цветя са дадени в книжката които не знам как са на Бг.

# 16
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Да се запиша и аз тук. Видях, че приемат плащане през пей пол. Аз имам регистрация там. Каква организация предлагате? Един да събере паричките, да ги внесе по картата си и да плати. А после да разпраща колети индивидуално на всеки или по градове, а там да си разпределят нещата.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 113
Хм, това звучи съвсем логично - вариантите са преди всичко в това - как да се пращат парите на този, който ги събира - всеки чрез запис/по сметка, или по градове с един запис/по сметка, после, чии адрес да се даде - зависи от това от колко места са поръчките и по колко човека от място има, защото ако от един град има много хора, на сметка е към тях да се прати вътрешната препратка, че като си разделят разходите по куриерската фирма (по пощите ми се струва несигурно), да излезе най-малко на човек...Абе съмнявам  се да можем да направим най-тънката и удобна  сметка, но при тези цени и избор тук, всичко ще е по-изгодно.

# 18
  • Мнения: 555
Докато търсефх най- удобния за мен вариант на  Уилтъновия комплект - открих, че имат представителства в Сърбия и Румъния (непроверих обяче какви са им цените, в тези страни, а сигурно има разлика, защото за Щатския и Английския  цифрите са едни и същи, разликите идват от $ и паунд след това)..... тук са адресите на дистрибуторите им иначе и аз искам да се включа в общата поръчка

Последна редакция: ср, 27 авг 2008, 19:52 от Тedy

# 19
  • Мнения: 1 173
Аз пак мерудия да сложа на манджата  Wink
Теди за Румъния - 36$ плюс 12 евро доставка . Уилтънските неща , май най-изгодно си излизат от щатите. Може пък да се съберете -тези които искат неща на Уилтън отделно и както ви предложи Клеърет в тортената да "напазарува".
Както казах и в тортената - ако искате и аз мога да се помогна с нещата на Уилтън , но не знам какво ще има в наличност в Хоби Лоби ( понякога някои неща ги няма , като да речен пръчиците за моделиране, не можах да ги намеря последните няколко пъти ) .
 Хайде успешно пазаруване от мен , и после с удоволствие да ги ползвате "джаджите"

# 20
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Аз в този сайт не открих това което търся... Confused

А какво търсиш, ако не е тайна?
Едното нещо е това

Другото не го намирам в момента - нещо с което ммога да направя отпечатък от моделираща маса като бордюр по тортата . Нещо като лентичка на фигурки. Дано разбрахте за какво говоря. Като онова което Корнелия показа че е правила с горещ силикон и дантела.

# 21
  • Мнения: 1 491
Докато търсефх най- удобния за мен вариант на  Уилтъновия комплект - открих, че имат представителства в Сърбия и Румъния (непроверих обяче какви са им цените, в тези страни, а сигурно има разлика, защото за Щатския и Английския  цифрите са едни и същи, разликите идват от $ и паунд след това)..... тук са адресите на дистрибуторите им иначе и аз искам да се включа в общата поръчка

Теди изпревари ме  Party  И аз щях да кажа, че имат международни дистрибутори, има и в Гърция. А и на мен в посоченият в началото сайт нищо не ми "грабва окото". Ако започна да си изкарвам прехраната с правене на торти, тогава бих вложила повече пари за "глезотии" и неща, които биха ми пестили времето, но ... докато ги правя само за удоволствие не бих се изхвърляла. Аз комплекта за цветя на Уилтън съм го ползвала не повече от три пъти ... И за какво му дадох безумните пари на Кадемлия?

# 22
  • Мнения: 668
И в тази темичка ще пусна един от сайтовете от които аз пазарувах и съм доволна. Има доста неща и цените не са безумни поне за някои от стоките. http://www.apieceofcakethame.co.uk/default.aspx

Аз подкрепям идеята ако може Ина (Clairette) да закупи някои от нещата от местните магазини, т.к. ще излезе по-евтино отколкото повечето сайтове с доставката. Тези като Лоби Хоби и Уолмарт.

Това което аз бих си купила са молко тел, тиксо, тичинки, петал дъст и tylo powder или gum tragh.

# 23
  • Мнения: 26
Аз в този сайт не открих това което търся... Confused
.....нещо с което ммога да направя отпечатък от моделираща маса като бордюр по тортата...

Нещо такова ?

# 24
  • Мнения: 2 185
Чак сега виждам темата.
Рая наистина понякога липсват някои комплекти в Хоби-лоби, но аз имам няколко магазина от веригата наоколо. Освен това неща на Уилтън има и в Майкълс и в Джо-анн ( или там както се пише на български  Wink ) . Всъщност, Хоби  лоби е най-зле заредения и с най-беден асортимент  Peace
Ето ви сайтове на магазините, за които говоря:
http://www.michaels.com/art/online/displayproductlist?categoryid=82120
http://www.joann.com/joann/catalog.jsp?CATID=cat2626
http://www.craftsetc.com/store/department.aspx?dep=75&cat=60&subcat=0

Има и много сайтове от които може да се поръчва, но там вече става по-сложно с организацията, не че е невъзможно  Wink .
Честно казано на мен ще ми е най-лесно, като че ли, всеки да ми каже какво му трябва и ако не го намирам по магазините, вече ще казвам каква е алтернативата със сайтовете и така ... Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 17 281
Clairette , ти ме уби с тия линкове бе, лелееееее  ooooh!
Аз съм cupcake маниачка, а тук има такива красоти за тях ... Сигурно ще се възползвам от теб Simple Smile

# 26
  • някъде
  • Мнения: 979
Хора,вие ме разболяхте!Майчице мила,какви красоти!Аз не съм топ сладкарка,но даже и мен ме привлече идеята да експериментирам в тая област.Отивам да разглеждам подробно.Clairette,моля те,кажи как бихме могли да си поръчаме?

# 27
  • Мнения: 1 491
Clairette и аз метнах око на няколко силиконки  Mr. Green Въпреки писанията ми как нищо вече няма да си купувам, само гледам и дебна ... сутринта "хванах" мъжо през компа, че ми е купил един комплект на Уилтън, а предполагам е изненада  Mr. Green  Клеър само трябва да уточним организацията и веднага ти казвам какво искам  Crazy

# 28
  • Мнения: 1 122
Clairette много мило от твоя страна. Личи че си добър и услужлив човек. Hug

И аз също ще поръчам някои неща. Само кажете как да стане.

# 29
  • Мнения: 2 185
Здравейте момичета, честно да ви кажа, на тези сайтове, които ви пуснах има много малка част от нещата, които могат да се намерят по магазините. А пък по сайтовете където може да се поръчва онлайн е още по-лошо, там има всичко  Crazy.

Драгон, тези неща за които говориш мога без проблем да ти ги набавя, телта и лентите за цветя всъщност се продават при изкуствените цветя, няма ги при тортените работи, но могат много лесно да се намерят, нямаш грижи. Единствения проблем е че има много видове размери- ширини идължини, дебелини, а за лентите и цветовете варират. Трябва да видиш точно какво ти трябва  Peace . Тичинките и дъстовете също лесно се намират, с другите неща които си изброила не съм наясно, но предполагам че са съставки за приготвяне на гъм пейст, или не  Thinking ??
Жекова, Стаси, Вайълет още не сме се разбрали как точно ще станат нещата с поръчката, разменяме идеи. Вероятно всеки ще каже какво иска, аз ще набавя нещата и ще ги пратя накуп на някой ентусиаст в Бг  Wink , и вие вече там ще си ги разпределяте. Единственото, което ме притеснява е че ако се съберат доста неща няма да можем да ги направим на една доставка, заради митницата, но ще го доизмислим това. Аз спонатанно ви предложих, затова нямам никакъв план за действие, тъй че давайте идеи  Peace

Чудя се дали да ви ги пускам тези сайтове, че са голяма зарибявка, а и както споменах от там се поръчва само он-лайн и ще стане по-сложно с организацията...въпреки че, който има карта може направо да си поръчва, те ще идват на моя адрес и аз само ще ви ги препращам, после ще трябва само пощенските разходи да ги нагласим някакси, тъй че и това не е невъзможно.
Та разгледайте ги тези сайтове, ако искате. Предупреждавам че са силно зарибяващи  Mr. Green . Поръчвала съм и от двата, доволна съм от продуктите, доста по-доволна всъщност отколкото от Уилтънските неща  Peace . Обърнете внимание на линка с боите и дъстовете  Crazy поне тези които си бях поръчала бяха супер
http://www.fondantsource.com/cadesh.html
Дъстове и бои  http://www.fondantsource.com/foodcolors.html
http://shop.confectionerswares.com/main.sc

Друго, за което се сещам в момента е, че имам доста неща накупени, ще гледам да ги снимам другата седмица, за да ги разгледате и мога да ви кажа от кое съм доволна и от кое не, защото има някои супееер излишни покупки, но пък има някои супер полезни неща  Peace

Общи условия

Активация на акаунт