Споделете мнението е си за курсовете за бременни

  • 1 925
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Здравейте наскоро разбрах за един нов медицински център в Люлин 10, казва се "Орион ", там има добри специалисти по АГ ,но мен главно ме интересува курса за бременни .
Може ли някой да ми даде повече информация за курсовете за бременни (как протичат , доволни ли сте , има ли смисъл от тях ) ,както и  мнения за самия мед. център.  Ако има такива разбира се .
Благодаря предварително на всички мами  Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 6 713
Аз мисля, че курсовете са полезни, винаги можеш да научиш много нови неща и да срещнеш други бъдещи мами. Simple Smile
"За" курсовете съм. Peace

# 2
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
На мен ми бяха много от полза. НО е добре внимателно да избереш курса, на който ще ходиш за да си максимално сигурна в информацията, която ти дават. За този център специално не мога нищо да ти кажа. Аз ходех на курсовете на "МА-МА4 и съм доволна.

# 3
  • Мнения: 1 080
Аз съм "ЗА" курсовете - мисля, че е много полезно да се посещават!!!
Добре ще е да се включи няко конкретно за този "ОРИОН"!!!
 Hug Hug Hug

# 4
  • Мнения: 4 017
Аз съм посещавала избирателно лекции на сп. 9 месеца.
Полезни са, особено пък, след като излязох в болничен преди раждането си беше така да се каже светско събитие и разнообразие  Laughing
За този център в Люлин нищо не знам.

За у-ще МА-МА също има хубави отзиви, особено ако искаш да получиш основната информация за по-кратък срок и от един и същ лектор (Елена Василева е много добър оратор, за другата жена - Надя .... нямам мнение)

Последна редакция: нд, 31 авг 2008, 15:13 от blueeyes

# 5
  • София
  • Мнения: 679
Аз посетих почти всички лекции на сп. 9 месеца от там си избрах и курса за бременни на училище МА-МА. За нас с таткото уроците бяха доста полезни сами се оправяхме с бебка от първия ден.

# 6
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Аз лично не съм ходила, но на следващото бременеене ще отида  Mr. Green

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз съм За курсовете Peace

# 8
Благодаря за споделеното мнение .
Аз проучих още малко за Мед. Център и курсовете първият ще се проведе след 20.09.2008г ще бъде разделен на 2 групи по 6 човека в продължение 1 месец 2 пъти седмично  от 14ч и 18 ч + 2 срещи с татковците в събота.
 Ще го води д-р Вяра Мчаус специализира педиатрия като тя самата е посещавала няколко такива курса оргаизирани от швейцарка както й всички органицирани лекции от 9 месеца , присъствала е на много раждания.
 На самите занимания ще има теория , гимнастика от релаксация, за стягане , както и за определени проблемни места като гръбначен стълб гръбнак, болки в ставите на долните крайници , стягане на бюста, тазово дъно и др, дихателни гимнастики на всяка една среща се се говори за кърменето и включва като цяло грижа за бебето и грижа за майката , а срещите с татковците дават съвети как и те да се включат в цялата суматоха

Моля споделайте още мнения и ако има желаещи да го посещават с мен ще съм мн щастлива .

Весел уиикенд на всички мами  Heart Eyes Grinning Grinning Grinning newsm03 newsm03

# 9
  • Мнения: 2 960
полезно място на жени с еднакви интереси,възможност да се  hahahaговори на един език

# 10
Kursovete sa polezni, za stastie sega ima predlagane . Vajno e da e udobno i nablizo. Ami ako si v Lulin ,zasto puk ne probvash tozi kurs. Na men mi beshe strashno interesno na kursovete na 9 meseca,ama kakva polza kato se bluskah po reisovete i marshrutki dokato prekosja Mladost  za da stigna do centura. Puk i na kursove si beshe guch, s po malka grupa hora v zimnija period ima po malko verojatnost ot nastinki  Wink

# 11
  • Мнения: 263
Според мен няма смисъл от тях. Ходих на един такъв точно 2- пъти (съжалявам не помня кой го организира). Беше ужасно, всички бременни в паника, една като я заболи нещо , юруш всички са с болки. Атмосферата беше...нямам думи.
Но всеки сам решава...пожелавам ти успех и леко бременеене Hug

# 12
  • Мнения: 2 784
Аз ходих няколко месеца при първата си бременност. Не бях доволна като цяло- нищо от наученото не ми влезе в работа. Само гимнастиката ми харесваше, чувствах се тонизирана след нея. Сега не смятам да ходя. Изтеглила съм си диск с йога за начинаещи, детето като оздравее, ги почвам. Търся и дихателни упражнения. Ако някой знае, откъде могат да се изтеглят, да свирка.

# 13
  • Мнения: 3 869
Ето от тези курсове намерих голям смисъл и всичко научено ми влезе в работа  Grinning
www.natalyoga.net
Ходих на три поредни курса за една бременост  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 4 292
Който изпитва нужда, нека си ходи на курсове за бременни. Аз лично не виждах смисъл от тях и не съм посещавала такива. Имам приятелки, които ходят и не виждам с какво са подготвени повече от мен....

# 15
  • Мнения: 8 242
Да, ходила съм. Много съм доволна.
Мноооооооого зависи от курса кой го води и каква информация ти предлагат..

# 16
  • Мнения: 3 869
Да, ходила съм. Много съм доволна.
Мноооооооого зависи от курса кой го води и каква информация ти предлагат..
Абсолютно съм съгласна!
Благодарение на наученото в курса родих без медицинска намеса, без болка и без травми за мен или за бебето, бях в отлична физическа форма  Grinning

# 17
  • Мнения: 8
Аз в момента посещавам такива курсове в училище за родители "Аз, ти, то" и съм страшно доволна за сега. Много неща, които не ми бяха ясни, относно бременността и раждането ми се изясниха. Пък все пак човек го е страх от неизвестното. Чувствам се много спокойна за раждането сега (като наближи повече може пак да ме хване шубето). Пък и е доста полезна срещата с други бремнни с твойте вълнения. Аз съм ЗА!

# 18
  • Мнения: 1 155
Не съм ходила на такива курсове и това го отчитам като грешка. Мисля, че са много полезни и трябва да се ходи  за да знаят бъдещите мами какво ги очаква. Друг е въпроса, че много от центровете спекулират с цените. Но иначе съм за с двете ръце Peace Peace Peace Peace Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 3 524
за този център не знам.
аз ходих в училище за бременни близо до мола на стамболийски, забравих за името в момента, но съм много доволна. организирахме се от нашата отчетна тема и ни направиха специален курс в рамките на няколко дни по 2-3 часа и според мен беше полезно. Peace

# 20
  • Мнения: 31 177
Всичко което знам за бебетата е от акушерката на курса, който посещавхме със съпруга ми. Добре че ходих. Справям се добре и не съм треперила от страх, какво да правя като се наака или как да облекча колики, запек или пъпки. И до днес сме приятелки с Емилия Къзълова от "Аз, Ти, То".Благодаря и от сърце.  bouquet

# 21
  • Мнения: 1 440
През първата бременност ходих на курс със сп."9 месеца".Доволна съм!Е,имаше и много излишни неща,но с времето се научаваш как точно да гледаш детето си,т.е. отсяваш важните неща.

# 22
  • София
  • Мнения: 276
Курсовете много ми помогнаха с първото ми дете.....нищо не знаех. След това се чувствах много-по подготвена и получих безценни съвети от сестрата, кочто ги водеше.

Препоръчвам с две ръце Peace

# 23
  • Мнения: 826
Кажете някакви адреси на училища за родители в Овча купел, Красно село, Красна поляна или изобщо в този район.

# 24
  • Мнения: 718
Аз като цяло съм доволна. Посещавах училището ма-ма. Много полезни неща научих, но е много дразнеща агитацията да купуваш всякакви глупости, за които вносителите плащат на обучаващите да рекламират. И аз понеже бях глупава и накупих всякакви глупости, които сега се чудя какво да правя.

# 25
  • Мнения: 89
Аз съм "За" курсовете за бременни.  PeaceПосещавах лекциите на сп. 9 месеца и инфото което получих там ми беше от голяма полза. Дадоха ми нужната увереност, че ще се справя с раждането и отглеждането на бебето в първите му дни.

А относно този център в Люлин, за който пита авторката, защо ли ми се струва че идеята на тази тема е да му се направи безплатна реклама. Току що регистрирана във форума и веднага пуска тема по въпроса, а от общо 4 поста до сега, 3 са за въпросния център.  newsm78

# 26
  • Мнения: 469
ходих на курсовете на МА МА. Доволна останах и се чувствах по-спокойна и подготвена. Не спазих всички техни съвети - примерно за водата със захар и кърменето под час, но примерно лекцията за раждането ми беше страшно полезна. Освен подаръците които ни даваха не съм си купила нищо друго от там.

# 27
  • Мнения: 16
Аз ходих на курсове за бременни преди да родя и ги препоръчвам на всички мами! Те ми дадоха увереност и знания благодарение на които  си гледам сама малката. И по време на раждането бях много спокойна, защото на курса ни запознаха подробно как протича раждането и кога какво се прави.

# 28
  • Мнения: 493
Аз лично не съм ходила,за което сега съжалявам,но моя приятелка е посещавала курсовете за бременни на сп."9 месеца" и е много доволна.Каза,че много неща е научила и била подготвена.

# 29
  • Мнения: 302
Аз съм от габгово и тук посещавах такъв курс и останах много доволна.

# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Аз лично намирам курса за бременни за много полезен.Научаваш неща , които са интересни и важни и не на последно място си задаваш въпросите,които те вълнуват на компетентни лица

# 31
  • Мнения: 1 554
ЗА курсовете съм,научих доста полезни неща от лекциите на 9 месеца Peace

# 32
  • Мнения: 386
ЗА курсовете съм,научих доста полезни неща от лекциите на 9 месеца Peace
Peace

Хубаво е да отидеш на "Ден на отворените врати" в болницата в която смяташ да раждаш, освен ако не те е страх прекалено много от раждането (не че ще видиш нещо страшно, но може да те хване параноята). Но като цяло всички лекции или курсове за бременни биха ти повлияли в положителна насока със страха, както и за много други неща.

Успех!

# 33
  • Мнения: 2 334
Аз лично не съм ходила ,но съм чувала от майките които са ходили че било много  полезно и приятно Peace

# 34
  • Мнения: 991
Ходих на курсове за бременни към болницата, в която ридих. изобщо не бях доволна. Чисто губене на време и само се стресирах от тях. Не подготвяха за глрдане на бебчето, а само обсъждаха самия процес на раждането и даже показваха филми как протича раждането - мота мо натюр. Което представете си как ми подейства... По-голяма идиотия здраве му кажи. Загубено време и пари.

# 35
  • Мнения: 9 973
не съм ходила,за мен е безсмислено

# 36
  • Мнения: 1 174
Не съм ходила, но много ми се искаше, защото около мен нямаше други бременни момичета, а исках да споделям прочетеното  - "групова терапуия" Simple Smile.

# 37
  • Мнения: 60
Здравейте и от мен , аз съм "за" курсовете. Аз лично изкарах един курс.Полезен е много и съм много доволна и от контактите завързани по време на бременността и всичко което ми беше неясно да го науча от специалист. Имаше и много неща които бабите мрънкаха да се правят , а на курса го обясниха колко е грешно. Радвам се , че го записах и успях да го докажа на бабите , че грешат и то казано от специалист. Спряха да мрънкат ! Но има много неща за които не могат да се обяснят. Доволна съм от дишането, много ми помогна при раждането. Не мога да се справям с къпането , защото детето е с гипс на крачетата - ето това е момент който не може да се предвиди на курса. Но и то ще мине и ще всичко наред, и мама ще му направи една страхотна баня. Ходете на курсове има какво да се научи , дори и да ви е 2-рой или трето дете. Simple Smile аз поне така мисля.

# 38
  • София
  • Мнения: 521
На курс за бременни не съм ходила, но редовно посещавах лекциите организирани от списание "9 месеца". Определено научих много полезни неща, които след това приложих на практика Peace

Общи условия

Активация на акаунт